Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.052
|
čitano: 2.846.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...
Antropofob kaže...

 Ajd nebudi picajzla, pa koga još to zanima osim tebe?

 pa trebalo bi zanimati, a ne da se poslije pitaju što im je sa ssd-om

 Slažem se, zato sam i stavio link u spoileru :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

nekad mi je teže skužiti sarkazam, jbga, to je tako kad čitaš bez da upogoniš mozak 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...

nekad mi je teže skužiti sarkazam, jbga, to je tako kad čitaš bez da upogoniš mozak 

 Nema beda.

Evo primjer, švabe popupljuvale a "renomirani" recenzent hvali.

Dobar drive sve u svemu, ali za te nofce dobiš SN 570 bez tih QLC boljki.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 mjeseci
protjeran
offline
Koji SSD?

Delete

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2023 9:27 (HR55).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji SSD?
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 0:55 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji SSD?

  Biraj koji ti je ljepši između prva dva linka koje si postao. Zašto ne m.2? Ukoliko nije za stariji laptop u koji ga ne možeš ubosti uvijek bi išao na nvme za sistemsku particiju.

3 godine
offline
Re: Koji SSD?
Uzeo sam satu samsunga 870 qvo tj lošiji model, Cruciala nema nigdje. Imam vec 3x m2, ovo mi je bio sistemski intel 540 serija pa ak je on toliko izdrzao ovaj samsung ce barem 2x duze :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 8:20 (Boris grozni).
13 godina
offline
Koji SSD?

trebam neki budget 1TB SATA SSD, ici ce u PS4 pa mi se MX500/860/870/960/970 cine kao overkill, sto u tom rangu uzet, jel nesto tipa BX500 dobar odabir ili ima neki bolji noviji best buy?

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

BX je ok za storage, al je lutrija koji NAND je unutra. 960GB model je garant TLC kolko vidim u linkanoj recenziji.

Kingston A400 je bolji izbor, jerbo nije QLC.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 5:35 (Antropofob).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Crucial mx 500 ili western digital blue s510. Ovaj wd je malo jefiniiji, jel ima neke velike razlike spram mx.. Ili je bolje uzet mx 500. Disk bi koristio za windowse, plus ostalo prostora na njemu za storage općenito.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 15:26 (sage).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji SSD?

Može li mi netko pomoći i reći koji bi tip SSD diska bio najbolje rješenje za matičnu ploču gigabyte Z370 D3? Nisam siguran kakvo sučelje je primjenjivo.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji SSD?
Korny1603987 kaže...

Može li mi netko pomoći i reći koji bi tip SSD diska bio najbolje rješenje za matičnu ploču gigabyte Z370 D3? Nisam siguran kakvo sučelje je primjenjivo.

 Ultra-Fast M.2 with PCIe Gen3 x4 & SATA interface
Biraj sto ti paše s zadnjih 20 stranica

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 22:59 (Boris grozni).
10 godina
offline
Koji SSD?

Momci, može pomoć? Uzeo sam si novi ssd od terabajt i sad moram sa starog od 512 gb sve prebaciti na novi. ima oko 400 gb podataka na njemu. Ima netko preporuku kako to prebaciti? Imam samo jedan m.2 utor na maticnoj za ssd pa ne mogu preko kabla prebaciti, pretpostavljam da mi treba neki cloud ili softver preko kojeg ću kasnije moć to skinuti na novi ssd. Htio bih da sve bude identično kao na ovom trenutno jer mi se ne da postavljati ponovno sve postavke ima ih mali milijun. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
J(CRO) kaže...

Momci, može pomoć? Uzeo sam si novi ssd od terabajt i sad moram sa starog od 512 gb sve prebaciti na novi. ima oko 400 gb podataka na njemu. Ima netko preporuku kako to prebaciti? Imam samo jedan m.2 utor na maticnoj za ssd pa ne mogu preko kabla prebaciti, pretpostavljam da mi treba neki cloud ili softver preko kojeg ću kasnije moć to skinuti na novi ssd. Htio bih da sve bude identično kao na ovom trenutno jer mi se ne da postavljati ponovno sve postavke ima ih mali milijun. 

 Jel imaš još kakav hard disk? Napraviš image/kopiju ssd'a pa spremiš na hard ili neki usb hard drive, zamjeniš ssd'ove i vratiš image na novi ssd, pretpostavljam da imaš windowse na tom ssd'u,  onda ćeš morat napravit bootabilan usb, Macrium Reflect software ima sve pokriveno što se svega ovoga tiče i image i bootabilan usb i još je gratis. Iz windowsa napraviš image sa Macrium Reflectom sa svim particijama, a onda sa bootabilnim usb'om od Macriuma vratiš taj image na novi ssd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 14:58 (Cryogenic).
16 godina
offline
Koji SSD?

Kloniranje je bezvezarija teža. Pogotovo kada ste recimo imali stari disk od 2 TB i sada ste si kupili superbrzi disk od 1 TB.

Kloniranjem morate kopirati i onaj prazni prostor.  Zato se uzme besplatna aplikacija tipa DiskGenius i samo se "migrira" na novi disk. Doslovno sam odabrao koliko prostora viška da ostavi mimo zauzetog u prvoj particiji novog diska, a ostalo sve free za particiju 2 novog diska. Kopiranje je završeno za 15 minuta, stavio sam da novi disk bude "boot" disk i to je to. Nakon probe sam obrisao sve sa starog diska i to je to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?

Prije kloniranja smanjiš particiju (shrink) i tek onda radiš kloniranje. U konačnici dobiješ isti rezultat.

 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Korny1603987 kaže...

Kloniranje je bezvezarija teža. Pogotovo kada ste recimo imali stari disk od 2 TB i sada ste si kupili superbrzi disk od 1 TB.

Kloniranjem morate kopirati i onaj prazni prostor.  Zato se uzme besplatna aplikacija tipa DiskGenius i samo se "migrira" na novi disk. Doslovno sam odabrao koliko prostora viška da ostavi mimo zauzetog u prvoj particiji novog diska, a ostalo sve free za particiju 2 novog diska. Kopiranje je završeno za 15 minuta, stavio sam da novi disk bude "boot" disk i to je to. Nakon probe sam obrisao sve sa starog diska i to je to.

 A o čemu ti bubaš? Kakvo kloniranje praznog prostora?

Svi noviji programi su dovoljno "pametni" da kloniraju samo podatkovni prostor, neki imaju tu opciju da se označi, a neki to rade po defaultu i totalno je nebitno jel kloniraš s manjeg na veći ili obratno.

Nisam jednom to radio i sve ispadne bez greške.

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
HR55 kaže...
Korny1603987 kaže...

Kloniranje je bezvezarija teža. Pogotovo kada ste recimo imali stari disk od 2 TB i sada ste si kupili superbrzi disk od 1 TB.

Kloniranjem morate kopirati i onaj prazni prostor.  Zato se uzme besplatna aplikacija tipa DiskGenius i samo se "migrira" na novi disk. Doslovno sam odabrao koliko prostora viška da ostavi mimo zauzetog u prvoj particiji novog diska, a ostalo sve free za particiju 2 novog diska. Kopiranje je završeno za 15 minuta, stavio sam da novi disk bude "boot" disk i to je to. Nakon probe sam obrisao sve sa starog diska i to je to.

 A o čemu ti bubaš? Kakvo kloniranje praznog prostora?

Svi noviji programi su dovoljno "pametni" da kloniraju samo podatkovni prostor, neki imaju tu opciju da se označi, a neki to rade po defaultu i totalno je nebitno jel kloniraš s manjeg na veći ili obratno.

Nisam jednom to radio i sve ispadne bez greške.

 +1

16 godina
offline
Koji SSD?

Isto sam pokušao s windows 11 osnovnom aplikacijom Disk management. Također sam vidio opciju "stiskanja" diska, ali mi je zbog nekog razloga dalo samo 500 MB odrezati, a radilo se o gigabajtima praznog prostora koji mi je predstavljao problem. I onda sam probao taj GeniusDisk te "migrirao" u roku 15 minuta.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
J(CRO) kaže...

Momci, može pomoć? Uzeo sam si novi ssd od terabajt i sad moram sa starog od 512 gb sve prebaciti na novi. ima oko 400 gb podataka na njemu. Ima netko preporuku kako to prebaciti? Imam samo jedan m.2 utor na maticnoj za ssd pa ne mogu preko kabla prebaciti, pretpostavljam da mi treba neki cloud ili softver preko kojeg ću kasnije moć to skinuti na novi ssd. Htio bih da sve bude identično kao na ovom trenutno jer mi se ne da postavljati ponovno sve postavke ima ih mali milijun. 

Opcija jedan je uzeti (kupit, posudit) eksterni disk te na njega staviti image cijeloga sistema sa EaseUS Todo Backup, usput odraditi izradu bootablinoga USB koji ćeš koristiti za pokretanje restore opcije na novi SSD,

ugraditi novi SSD u računalo, bootati računalo sa izrađenoga USBa te opcijom restore vratiti izrađeni image na novi SSD.

Opcija dva je kupiti ajmo reći ladicu u koju ćeš staviti stari SSD te onda tu ladicu uštekati u PCI-E utor na ploču, tako ćeš istovremeno u računalu imati oba SSDa te sa npr. Macrium reflect odraditi kloniranje.

13 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav

 

Trebao bih 2 SSD-a od bar 2TB (toliko imam utora) ili veceg kapaciteta za staviti u HP All in one u uredu...cisto uredski posao,nikakve igrice i sl.

Jel još uvijek best buy ovaj Kingston...https://www.telebit.hr/ssd-kingston-2tb-nv2-snv2s-2000g-m2-2280-m-2-nvme-gen-4-36mj.html

Pa da uzmem 2 kom ili ima nešto bolje za cca tu cijenu..

Tnx na odgovorima

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 11:52 (Berkut).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Koji SSD?

Tražim već neko vrijeme ne najbrži ssd već najbrži u svakodnevnim zadacima, podizanje winsa, brzina s hrpom temp. fajlova i tako a da nije intelov optane. Vidim da bivši Intel-Hynix Solidgm P44 pro postiže solidne rezultate, ima li što bolje ili slično optaneu za kupiti a da nije preskupi gen.5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Pojma nemam za Intel Optane, kaj to nije "pomoćni" SSD malog kapaciteta koji se ugrađivao kako bi keširao fajlove i tako ubrzao rad klasičnog HDD?

 

Koju ploču imaš, za koliko novac kupuješ?

 

Neki generalni prijedlog je Samusng 980 M2 pcie3 kao jeftinija opcija

 

SSD 1TB Samsung 980 M.2 NVMe (MZ-V8V1T0BW) | SSD | Tvrdi diskovi | Računalne komponente | Računala i periferija | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji SSD?
forumaš kaže...

Pojma nemam za Intel Optane, kaj to nije "pomoćni" SSD malog kapaciteta koji se ugrađivao kako bi keširao fajlove i tako ubrzao rad klasičnog HDD?

 

Koju ploču imaš, za koliko novac kupuješ?

 

Neki generalni prijedlog je Samusng 980 M2 pcie3 kao jeftinija opcija

 

SSD 1TB Samsung 980 M.2 NVMe (MZ-V8V1T0BW) | SSD | Tvrdi diskovi | Računalne komponente | Računala i periferija | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 980 bez pro je sporo s tim da je i on gen.4 odnosno pcie4 ukoliko se ne varam, već imam 1tb kingston kc3000 u pcie5 slotu koji važi za jedan od bržih gen4 m2 ssdova, međutim u radu s winsima ne primjećujem neka ubrzanja i snappiness između njega i običnog sata ssda, kažu da je bitniji access time i random read and write za takvu brzinu od sekvencijalnog read/write, zato pitam postoji li koji m2 koji bi imao takve karakteristike koje bi se osjetile u običnom radu u winsima a ne puka napucavanja brojkama od kojih malo tko ima koristi u svakodnevici.

Pitam jer namjeravam uzeti bar 4tb m2, jednog za sistemski i jednog za storage pa da uzmem nešto dobro. Mislim potrošiti oko 300 eura, vidim u švabiji se može puno jeftinije proći i kupiti 2tb skoro bilo kojeg gen4 za 150 eura.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 22:36 (notloB).
14 godina
offline
Koji SSD?

Ne znam tko primjeti te razlike, ja sam windowse satvio na sata SSD a dva komada M2 mi služe za igre.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
notloB kaže...
zato pitam postoji li koji m2 koji bi imao takve karakteristike koje bi se osjetile u običnom radu u winsima

 Ne, teško je čak vidjeti razliku i između dobrog SATA SSD-a (Samsung 870 EVO, MX500) i nekog high-end nvme SSD-a.

Razlika bi se eventualno vidjela kod prebacivanja ogromne količine GB i nekakve profi video obrade.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
notloB kaže...

 980 bez pro je sporo s tim da je i on gen.4 odnosno pcie4 ukoliko se ne varam, već imam 1tb kingston kc3000 u pcie5 slotu koji važi za jedan od bržih gen4 m2 ssdova, međutim u radu s winsima ne primjećujem neka ubrzanja i snappiness između njega i običnog sata ssda, kažu da je bitniji access time i random read and write za takvu brzinu od sekvencijalnog read/write, zato pitam postoji li koji m2 koji bi imao takve karakteristike koje bi se osjetile u običnom radu u winsima a ne puka napucavanja brojkama od kojih malo tko ima koristi u svakodnevici.

Pitam jer namjeravam uzeti bar 4tb m2, jednog za sistemski i jednog za storage pa da uzmem nešto dobro. Mislim potrošiti oko 300 eura, vidim u švabiji se može puno jeftinije proći i kupiti 2tb skoro bilo kojeg gen4 za 150 eura.

 imam ja kingston renegade, što je unaprijeđenja verzija tvojeg kc 3000

u odnosu na stari intel 520 također nisam zamijetio neka ubrzanja i 'snappinesss' u radu s winsima, iako je daleko brži po svim parametrima (slike dolje)

ali to je jednostavno tako, neku veliku razliku ionako s takvim radnjama nemereš osjetit pa da staviš i najbrži intelov profi optane disk

 

EDIT

pardon, slika sporijeg diska je crucial bx

dodao sam treću sliku koja je spomenuti intel, ali to je otprilike to

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 23:15 (picajzla0707).
2 godine
online
Re: Koji SSD?

Ma gledao sam ovoga tech notice kako je nahvalio solidigm p44 pro, mislim da lik žešće kenjka i nahvali što god mu ponude recenzirati...

 

 

Ima li kakav kanal na yt ili kakva respektabilna stranica za ssdove, diskovlje da se bolje informiram?

 

Ima ovaj NasCompares ali on je više za backup, nas, unraid, raid itd nego baš za m2 nvme.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 23:42 (notloB).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Za ssd su ti najbolji techpowerup i toms hardware, jedini rade real life testove i testove više stotina gb zapisivanja da se vide perfomanse i kad istekne keš i kad brzina drastično pada
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
notloB kaže...
forumaš kaže...

Pojma nemam za Intel Optane, kaj to nije "pomoćni" SSD malog kapaciteta koji se ugrađivao kako bi keširao fajlove i tako ubrzao rad klasičnog HDD?

 

Koju ploču imaš, za koliko novac kupuješ?

 

Neki generalni prijedlog je Samusng 980 M2 pcie3 kao jeftinija opcija

 

SSD 1TB Samsung 980 M.2 NVMe (MZ-V8V1T0BW) | SSD | Tvrdi diskovi | Računalne komponente | Računala i periferija | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 980 bez pro je sporo s tim da je i on gen.4 odnosno pcie4 ukoliko se ne varam, već imam 1tb kingston kc3000 u pcie5 slotu koji važi za jedan od bržih gen4 m2 ssdova, međutim u radu s winsima ne primjećujem neka ubrzanja i snappiness između njega i običnog sata ssda, kažu da je bitniji access time i random read and write za takvu brzinu od sekvencijalnog read/write, zato pitam postoji li koji m2 koji bi imao takve karakteristike koje bi se osjetile u običnom radu u winsima a ne puka napucavanja brojkama od kojih malo tko ima koristi u svakodnevici.

Pitam jer namjeravam uzeti bar 4tb m2, jednog za sistemski i jednog za storage pa da uzmem nešto dobro. Mislim potrošiti oko 300 eura, vidim u švabiji se može puno jeftinije proći i kupiti 2tb skoro bilo kojeg gen4 za 150 eura.

 Ja sam ti nedavno presao sa starog Sandiska X400 (ima prek 5g sigurno) na 970 Evo Plus, boot traje isto kao i sve ostalo u windowsima, jedino pun kufer brze prebacuje podatke.

 

 Na francuskom amazonu jos uvijek imas ponudu za Samsung 970 Evo Plus, 2x 2TB sa dostavom ispadne tocno 187€. 980 nema dram i kolko vidim write mu je malo manji od 970tke, noviji je ali je zato losiji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 9:51 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice