Externi hard 1 tb problem napajanje ili..

poruka: 6
|
čitano: 1.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Externi hard 1 tb problem napajanje ili..

Imam externi wd 1tb hardisc(pun je meni dragih stvari pa nebi želio da ih izgubim)i jucer dok sam nesto radio,zasmrdjelo je nešto u sobi.Nakon sat vremena sam htjeo da upalim hard i uštekam ga u komp ali od njega nista,mema struje ne pokrece se.Hard mi ima još garanciju pa sam ga odnio u Links ,rekao problem a oni kažu da ga salju na servis u Zagreb u ponedjeljak.Neki su mi rekli da provjerim možda je otišao punjac(to nisam probao) i samo njega zamjenim,drugi mi kažu da disk spojim ubacim u komp prebacim podatke i onda im ga pošaljem na servis(neki imaju iskustva da su im sve podatke izbrisali da ne paze na to)Dali ako otvorim kučište od harda dali ce se to primjetita(ne bih da izgubim garanciju)

ovo je moj hard model

WD 1000 GB MY BOOK ESSENTIAL  USB 3.0 5400 3,5 inc

 

Prije 2 godine mi je isto riknuo taj slican hard od wd,on je u nekoj plasticnom kučištu.Imam 12 hardiscova unazad 15 godina i niti jedan mi nije riknuo a ova 2 nova problem

Ako može neki savjet a pogotovo savjet ako je netko imao slican problem.Nebi htjeo da ga šaljem na servis da mi nešto gore ne naprave tj da podatke unište

 

Hvala unaprijed svima na brzom odgovoru

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Externi hard 1 tb problem napajanje ili..

A neće se primjetiti ako ga otvoriš pažljivo. Mybook je malo zeznut za otvoriti a da se ne ošteti kučište. Ja sam koristio plastičnu karticu (kreditnu ili onaj dio koji ti ostane kad izvadiš sim karticu kad ju kupiš) i ide. Imaš tutorial na youtubu kak otvoriti pa prouči.

A ak je zasmrdjelo u sobi po spaljenom onda se sigurno još osjeti miris i na komponenti. Pomiriši punjač pa kućište pa ćeš znati koje je od toga riknulo. Mada ak je i kučište ne mora značiti da je i disk otišao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2013 13:42 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Externi hard 1 tb problem napajanje ili..
dastefan kaže...

A neće se primjetiti ako ga otvoriš pažljivo. Mybook je malo zeznut za otvoriti a da se ne ošteti kučište. Ja sam koristio plastičnu karticu (kreditnu ili onaj dio koji ti ostane kad izvadiš sim karticu kad ju kupiš) i ide. Imaš tutorial na youtubu kak otvoriti pa prouči.

A ak je zasmrdjelo u sobi po spaljenom onda se sigurno još osjeti miris i na komponenti. Pomiriši punjač pa kućište pa ćeš znati koje je od toga riknulo. Mada ak je i kučište ne mora značiti da je i disk otišao.

Pomirisao sm kuciste ne ostetim smrad  azaboravio sam da pomirišem ispravljac ali idem sutra rano ujutro po njega da nebi poslali za zagreb i da mi tamo ne unište podatke,znaci može da se otvori a da se ne primjeti dali je to sigurno jer ako primijete onda gubim garanciju i ne dobivam novi hard ako su podaci otišli

Ufffff velika dilema

10 godina
neaktivan
offline
Re: Externi hard 1 tb problem napajanje ili..
dastefan kaže...

A neće se primjetiti ako ga otvoriš pažljivo. Mybook je malo zeznut za otvoriti a da se ne ošteti kučište. Ja sam koristio plastičnu karticu (kreditnu ili onaj dio koji ti ostane kad izvadiš sim karticu kad ju kupiš) i ide. Imaš tutorial na youtubu kak otvoriti pa prouči.

A ak je zasmrdjelo u sobi po spaljenom onda se sigurno još osjeti miris i na komponenti. Pomiriši punjač pa kućište pa ćeš znati koje je od toga riknulo. Mada ak je i kučište ne mora značiti da je i disk otišao.

pozzAko može link na youtube gdje se vidi kako se otvara taj moj facking hard

 

hvala

14 godina
offline
Externi hard 1 tb problem napajanje ili..

 

Samo kaj u videima koriste šarafcigere za otvaranje, što ti ja ne bi preporučio jer ćeš sigurno oštetiti plastiku pa će se vidjeti da si otvarao. Bolje koristi plastiku neku kak sam ti prije napisao, nešto što je mekše od kućišta tak da se ne ošteti kućište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Externi hard 1 tb problem napajanje ili..
dastefan kaže...

 

Samo kaj u videima koriste šarafcigere za otvaranje, što ti ja ne bi preporučio jer ćeš sigurno oštetiti plastiku pa će se vidjeti da si otvarao. Bolje koristi plastiku neku kak sam ti prije napisao, nešto što je mekše od kućišta tak da se ne ošteti kućište.

 

Hvala lega

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice