Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

poruka: 16
|
čitano: 15.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

Bok ekipa, evo hitno mi je potrebno par informacija o dban-u jer namjeravam prijatelju počistiti sve s Hard Diska, dakle želim nepovratno uništiti sve podatke! Njegova želja!

E sad me zanima nekoliko stvari!

Dali će dban obrisati particije koje su napravljene na disku? Ako ne, onda moram prije pobrisati particije!?

I dali netko smatra da šteti zdravstvenom stanju diska, jer znamo princip na koji uništava podatke!?

Hvala!

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Bellatrix kaže...

Bok ekipa, evo hitno mi je potrebno par informacija o dban-u jer namjeravam prijatelju počistiti sve s Hard Diska, dakle želim nepovratno uništiti sve podatke! Njegova želja!

E sad me zanima nekoliko stvari!

Dali će dban obrisati particije koje su napravljene na disku? Ako ne, onda moram prije pobrisati particije!?

I dali netko smatra da šteti zdravstvenom stanju diska, jer znamo princip na koji uništava podatke!?

Hvala!

Nema boljeg od secure erase. Bespovratno brisanje zagarantirano, a to i potvrđuju forenzičari koji rade za FBI. Isprobao i radi.

 

Linak:

 

http://cmrr.ucsd.edu/people/Hughes/SecureErase.shtml

 

 

evo za ata diskove (wiki):

 

http://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase

 

Nadodajem da je to sigurnosna postavka koja postoji u svim modernim diskovima i standardizirana je. Program služi samo da je pokrene.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 20:57 (Buffer Overflow).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Buffer Overflow kaže...
Bellatrix kaže...

Bok ekipa, evo hitno mi je potrebno par informacija o dban-u jer namjeravam prijatelju počistiti sve s Hard Diska, dakle želim nepovratno uništiti sve podatke! Njegova želja!

E sad me zanima nekoliko stvari!

Dali će dban obrisati particije koje su napravljene na disku? Ako ne, onda moram prije pobrisati particije!?

I dali netko smatra da šteti zdravstvenom stanju diska, jer znamo princip na koji uništava podatke!?

Hvala!

Nema boljeg od secure erase. Bespovratno brisanje zagarantirano, a to i potvrđuju forenzičari koji rade za FBI. Isprobao i radi.

 

Linak:

 

http://cmrr.ucsd.edu/people/Hughes/SecureErase.shtml

Hvala ali neznam ništa o ovom programu!

Dali radi direktno iz dos-a kao dban?

Dakle da mogu maknuti i postojeći OS koji je instaliran?

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
15 godina
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

-obrisat će sve. Samo, dali je potrebno... Zdravstveno stanje neznam, ali psihički poremećaj nalik PTSPu je zabilježen kod određenog broja diskova koji su prošli takvu torturu.. dakle na tvoju odgovornost idu diskove duševne boli. (tu se misli na famozni bijeli dim)

 

btw. odspoji svoj disk (svaki koji želiš spasiti) prije, da nebi bilo još duhovnih boli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Bellatrix kaže...

Hvala ali neznam ništa o ovom programu!

Dali radi direktno iz dos-a kao dban?

Dakle da mogu maknuti i postojeći OS koji je instaliran?

Radi kao live cd ja mislim. Barem ja imam tako.

 

Makneš sve, apsolutno sve. To je jako agresivna metoda brisanja.

 

Primjerice formatiranjem ti ne brišeš podatke. Samo preuređuješ disk - laički rečeno.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Buffer Overflow kaže...
Bellatrix kaže...

Hvala ali neznam ništa o ovom programu!

Dali radi direktno iz dos-a kao dban?

Dakle da mogu maknuti i postojeći OS koji je instaliran?

Radi kao live cd ja mislim. Barem ja imam tako.

 

Makneš sve, apsolutno sve. To je jako agresivna metoda brisanja.

 

Primjerice formatiranjem ti ne brišeš podatke. Samo preuređuješ disk - laički rečeno.

Da znam da je to metoda za uništavanje podataka a ne jednostavno formatiranje! Formatiranjem se samo prepisuju podaci jedni po drugima! Lako se mogu povratiti, dok nakon ovoga ne! Sve sto valja je već zaprženo da DVD-ove ostao mu je OS i hrpa virusa u njemu!Smijeh

 

To sad treba maknuti, pa ćemo pokušati s ovom stvari!

Hvala!

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
15 godina
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

-to ima nekog smisla samo ako prodaješ HDD, ovako (čišćenje od virusa..) dovoljno je maknuti particiju i kreirati je.. čak niti format mbra nije potreban. Jer trajat će duuuuuuugo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

Ma on želi da to uradi jer neće više samo on koristiti računalo! Osim toga disk je hitachi od 160 GB!

A koliko dugo misliš da će trajati? Duže od 4-5 h?

I ne kužim, kod njega je sata disk, onaj link na wikipediju mi nije potreban?

Dakle program je dovoljno zapržiti na CD/DVD i pratiti upute na ekranu ili moram zadati naredbe ručno?

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Bellatrix kaže...
Buffer Overflow kaže...
Bellatrix kaže...

Hvala ali neznam ništa o ovom programu!

Dali radi direktno iz dos-a kao dban?

Dakle da mogu maknuti i postojeći OS koji je instaliran?

Radi kao live cd ja mislim. Barem ja imam tako.

 

Makneš sve, apsolutno sve. To je jako agresivna metoda brisanja.

 

Primjerice formatiranjem ti ne brišeš podatke. Samo preuređuješ disk - laički rečeno.

Da znam da je to metoda za uništavanje podataka a ne jednostavno formatiranje! Formatiranjem se samo prepisuju podaci jedni po drugima! Lako se mogu povratiti, dok nakon ovoga ne! Sve sto valja je već zaprženo da DVD-ove ostao mu je OS i hrpa virusa u njemu!Smijeh

 

To sad treba maknuti, pa ćemo pokušati s ovom stvari!

Hvala!

Ak slucajno imas između ostalih gamadi i Virut virus na tim windowsima onda moras samo formatirat ovak.  Kad formatiranje dođe do kraja sa windows diska normalno prije instalacije pazi dobro cim dođe na 100% odma iscupaj utikac od kompa iz stekera i tak ga ostavi 20 minuta to moras napravit da bi ga se rjesil inace opet ista prica nakon instalacije. Virut je u memoriji pa ga se samo tak mos rjesit drukcije ne i on zarazi sve exe i systemske datoteke pa nek ne pohranjuje tvoj frend nikakave programe uopce jer su svi zarazeni a mjuzu i filmove te fotke moze slobodno!Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
Bellatrix kaže...

Bok ekipa, evo hitno mi je potrebno par informacija o dban-u jer namjeravam prijatelju počistiti sve s Hard Diska, dakle želim nepovratno uništiti sve podatke! Njegova želja!

Koristio sam ga i vjeruj mi da nema sanse da se nesto od podataka povrati nakon sto ti dban prebrise disk i to u nekoliko prolaza.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
rambox kaže...
Bellatrix kaže...

Ak slucajno imas između ostalih gamadi i Virut virus na tim windowsima onda moras samo formatirat ovak.  Kad formatiranje dođe do kraja sa windows diska normalno prije instalacije pazi dobro cim dođe na 100% odma iscupaj utikac od kompa iz stekera i tak ga ostavi 20 minuta to moras napravit da bi ga se rjesil inace opet ista prica nakon instalacije. Virut je u memoriji pa ga se samo tak mos rjesit drukcije ne i on zarazi sve exe i systemske datoteke pa nek ne pohranjuje tvoj frend nikakave programe uopce jer su svi zarazeni a mjuzu i filmove te fotke moze slobodno!Cool

E stvarno nemam pojma sto sve ima u njemu, koje gamadi! Ali ova opcija za uništavanje podataka mu je najbolja, tako mi veli! Kaže ovako: Daj radi šta znaš, samo ako je ikako moguće nek bude disk'ko nov!Smijeh Ja sam u tim rječima prepoznao dban! :)

F1-IVO kaže...
Bellatrix kaže...

Bok ekipa, evo hitno mi je potrebno par informacija o dban-u jer namjeravam prijatelju počistiti sve s Hard Diska, dakle želim nepovratno uništiti sve podatke! Njegova želja!

Koristio sam ga i vjeruj mi da nema sanse da se nesto od podataka povrati nakon sto ti dban prebrise disk i to u nekoliko prolaza.

Dakle pouzdan je! Super što si mi to potvrdio jer čini mi se da je dban mnogo jednostavniji za korištenje od onog predloženog programa!

Jednostavno ukucam autonuke i sačekam kraj procesa, to sam pročitao u nekim tutorijalima na netu!!

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

Vazna napomena: obavezno iskopcaj sve hardove koje ne mislis obrisat.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
2 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

Ako ne misli prodavati disk, odnosno nema straha da će se netko s naprednijim alatima baviti s tim diskom, onda je dovoljno fill with zero iz utility-a koji imaš skinuti na stranicama proizvođača.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

jel mi m ože neko reć kako obrisat win xp samo oper. sust. da instaliram win 7...?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a
rambox kaže...
Bellatrix kaže...
Buffer Overflow kaže...
Bellatrix kaže...

Hvala ali neznam ništa o ovom programu!

Dali radi direktno iz dos-a kao dban?

Dakle da mogu maknuti i postojeći OS koji je instaliran?

Radi kao live cd ja mislim. Barem ja imam tako.

 

Makneš sve, apsolutno sve. To je jako agresivna metoda brisanja.

 

Primjerice formatiranjem ti ne brišeš podatke. Samo preuređuješ disk - laički rečeno.

Da znam da je to metoda za uništavanje podataka a ne jednostavno formatiranje! Formatiranjem se samo prepisuju podaci jedni po drugima! Lako se mogu povratiti, dok nakon ovoga ne! Sve sto valja je već zaprženo da DVD-ove ostao mu je OS i hrpa virusa u njemu!Smijeh

 

To sad treba maknuti, pa ćemo pokušati s ovom stvari!

Hvala!

Ak slucajno imas između ostalih gamadi i Virut virus na tim windowsima onda moras samo formatirat ovak.  Kad formatiranje dođe do kraja sa windows diska normalno prije instalacije pazi dobro cim dođe na 100% odma iscupaj utikac od kompa iz stekera i tak ga ostavi 20 minuta to moras napravit da bi ga se rjesil inace opet ista prica nakon instalacije. Virut je u memoriji pa ga se samo tak mos rjesit drukcije ne i on zarazi sve exe i systemske datoteke pa nek ne pohranjuje tvoj frend nikakave programe uopce jer su svi zarazeni a mjuzu i filmove te fotke moze slobodno!Cool

;)

Kako dodje do tih 20 minuta?

;)

15 godina
offline
Čišćenje Hard Diska pomoću dban-a

Imam problem s jednim malo starijim racunalom, racunalo je od frenda koji ima mladeg brata koji je vjerojatno nesto prckao po system file-ovima itd (on zna cesto bristi file-ove, otvarati sve i svasta i sl.)

 

Specifikacije:

 

MBO: Asrock

CPU: Neki AMD Athlon XP

GPU: ATI 9200 SE

RAM: 2x 256MB

HDD:

1x Seagate Barracuda 40GB (dvije particije-50:50)

1x Seagate Barracuda 160GB (dvije particije-50:50)

1x Samsung Spinpoint 40GB (jedna particija)

 

Ne mogu instalirati XP na ovom racunalu (tocnije, ne mogu formatirati particije, ni quick-ni full), pojavi mi se greska (vidi sliku), neki govore da se problem moze rijesiti pomocu DBANA i sl. programa. Jos je nesto cudno, ne moze se formatirati niti jedna particija (kao sto vidite, imaju 5 particija=3 fizicka diska), pa nemoguce da su sva tri riknula, a donedavno su radili svi (BIOS ih jos uvijek prepozna normalno).

 

Sada me zanima.... kako rijesiti ovaj problem? pomaze li DBAN kod ovakvih slucajeva?

 

 

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice