Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

poruka: 24
|
čitano: 12.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Pozdrav svim forumašima Cool !!!

Kupujemo LCD od 32", i zanima me ako netko ima iskustva sa modelima iz naslova ili ih posjeduje ako bi mi mogao komentirati kut gledanja.

Naime čitao sam recenziju Philipsa 40PFL5605 na HDTeleviziji, gdje je njegov kut gledanja naveden kao jedan od nedostataka, što se donekle i vidi na fotki uz review. Kaže kod 50 stupnjeva od okomice slika u banani Izlanuo se
Ima li to možda kakve veze s pozadinskim osvjetljenjem koje je klasično CCFL kod 5405 nasuprot DirectLED-u kod 5605?
5605 je po tome napredniji/moderniji, ali cilj mi je uzet model sa boljom slikom a ne s naprednijom tehnologijom.
Digresija: je li itko uspio saznat čiji je panel u 5405 seriji? 5605 ima Sharpov to znam (dovraga pa kako onda kut gledanja nije širi, ipak je to Sharp?!?!?), a 5405?

Dakle, zapravo pitam ima li možda model 5405 širi kut gledanja od 5605(5625) ?
Teško da neko sad ima oba doma pa da mi uspoređuje, ali ako netko ima bilo koji od ta dva, može li mi objektivno reći kako je zadovoljan s kutom gledanja?
Ako vam nije problem, upalite TV, otklonite se od okomice otprilike 60-tak/70-tak stupnjeva i vidite što se dešava sa slikom, da li ostaje gledljiva ili potamni/posivi/štoveć?

Mislim osobno pogledat oba modela prije same kupovine, ali zahvaljujem svima na bilo kakvom inputu, s tim da će mi najviše značiti realna iskustva vlasnika.

Perem toliko po tom kutu jer osim što je to općenito jedna od važnijih značajki LCD TV-ova, koji su oduvijek po tome zaostajali za svojim plazma rivalima, zbog broja ljudi i rasporeda pozicija s kojih će se TV gledati to mi je prilično bitna stvar.

Također, da li bi preporučili neki drugi 32" LCD sa širokim kutom gledanja do 4-4,5 kKn, i koji? Kakav je po tom pitanju recimo Zamzung C630?

Da, znam da se za tu lovu može kupit npr. Panasonic P42X20, ali plazmu ću uzimat kad budem živio sam (znači to će vjerojatno bit neki Panasonic G60 ili 80 Namigiva) i budem imao vremena zezat se sa 300 sati uhodavanja.. Jeeeeej!!!

P.S. Philips 32PFL5405 je mega povoljan u Emmezeti, ide za 3,8 kKn! (nisam iz Emmezete ni iz Philipsa i ne pokušavam reklamirati)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2010 11:58 (1080p).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

5605 ima problema sa prejakim pozadinskim, zato bolje 5405, kut gledanja je možda nešto bolji kod 5405 no pošto je unutra Sharpova ASV matrica ne puno, za najbolji kut kod LCD-ova treba potražiti Panasonic. Ipak bolji izbor od oba su Samsung C650, Sony EX500 ili Panasonic S20(ima i LCD, ne samo plazma).

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

g. Bara,

Hvala na brzom konkretnom odgovoru! Možeš li mi reći postoji li neka značajna razlika u tehnologiji/slici između Samsung C630 i C650? Koliko god pažljivo čitao specifikacije, uočio sam samo funkciju Internet TV kod C650. Prema mom shvaćanju nema velike razlike između ta dva TVa, što bi bilo i logično obzirom na razliku u cijeni od 200 Kn. Ispravi me ako griješim.

Kad smo kod razlika u cijeni, znaš li možda koja je bitna razlika između fiće 5605 i 5625? Potonji je 400 Kn skuplji, bar u emmezeti.

Iz kurioziteta: zašto su neki proizvođači prestali deklarirati vrijeme odziva (npr. Samsung, Panasonic, Sony)? Ja si ipak volim vidjeti da je telkač u stanju radit na 2ms; kod nekih Toshibinih modela se još uvijek može vidjeti 6ms, čak i 8ms. Čini mi se to puno nekako.. Može li se (nedeklarirano) vrijeme odziva zanemariti ako LCD ima 100 Hz refresh rate?

Modeli koje si mi preporučio su svi super, al su preblizu "psihološke granice" od 5.000 Kn.

L-S20 u Ronisu košta 4.500 i dobije se 5 godina garancije, tako da mi on dolazi u obzir (iako je 700 Kn više od 5405-ice, što je relativno gledano dosta, skoro petina), samo što nikako da im stignu od distributera, kažu da im kasni isporuka.. Ako se netko raspitivao i zna gdje u ZG ima raspoloživ taj Panasonic to bi mi bila interesantna informacija. Znam da ga imaju i u emmezeti al tamo košta 5.000 Kn.

15 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Mislim da između C630 i 650 razlika u premazu na ekranu. Najveća mana Samsunga šta nikada nme znaš koji će te točno ekran zadesiti, isto i Sony, a moram reći da nebi stavija ruku u vatru pa reka i da Philips uvijek ima Sharpa pogotovo kada se zna kako su do sada muljali u seriji 5. Jedino je siguruno od svega da je u Panasonicu uvijek Panasonic panel.

 

Vrijeme odziva nije toliko bitno, važnije je ulazno kašnjenje što tradicionalno Panasonic ima ponajmanje, Samsung i Sony nešto duže.

 

U svakom slulčajju se meni 32'' čini premalim.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Recimo da u dućanu uđeš u servisni meni izložbenog Samsunga, i sad tamo recimo piše A panel, hoćeš reći da to ne mora značiti da će zapakirani primjerak koji ćeš odnijeti doma isto imati A panel?

Tj. da li se jedna pošiljka sastoji od TV-ova sa panelima jednog ili više proizvođača? Puno pitam znam.

 

Ima li kakva naljepnica izvana na kutiji možda gdje isto piše ta šifra panela? Otići ću si ja iza sa skladištarom da malo prekopamo dok si ne pronađem 'A' panelčić Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 15:58 (1080p).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
1080p kaže...

Recimo da u dućanu uđeš u servisni meni izložbenog Samsunga, i sad tamo recimo piše A panel, hoćeš reći da to ne mora značiti da će zapakirani primjerak koji ćeš odnijeti doma isto imati A panel?

Tj. da se jedna pošiljka sastoji od TV-ova sa panelima jednog proizvođača?

 

Ima li kakva naljepnica izvana na kutiji možda gdje isto piše ta šifra panela? Otići ću si ja iza sa skladištarom da malo prekopamo dok si ne pronađem 'A' panelčić Smijeh

Nema na kutiji naljepnica, samo na TV-u ili u servisnom izborniku. Citirat ću sam sebe što sam već na jdenom forumu pisao.

Može se znat po servisnom meniu ili po naljpnici sa strane TV-a što je unutra, a pošto se u zadnje vrijeme u 37'' kroz servisni počelo dolaziti do oznake za Samsung i kako u toj veličini koliko mi je poznato nema Samsung panela se čini da se radi o malo žešćoj muljaštini.

 

Ti sam odluči, ja osbno bi išao na sigurno, na Panasonic, mene posebno kod njega veseli daleko najveći kut gledanja kod svih LCD-ova.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Zahvaljujem g. Bara na pomoći i savjetima.

 

Sad mi je interesantan i Panasonic TX-L32S20, samo što je trenutno teško dobavljiv.. a i skuplji je. Makar bi vjerojatno najzadovoljniji bio s njim.. Eh, ta IPS-αOsmijeh

 

Philips je stoga još uvijek u igri.

 

Mogu li se ponadati komentaru nekoga tko baš ima Philips 32 PFL 5405 ili 5605(5625) vezano uz kvalitetu slike općenito kao i uz širinu kuta gledanja, te kako ste zadovoljni sa SD signalom? **

Ako imate model iz te dvije serije ali u nekoj drugoj veličini, također bi rado čuo vaša iskustva..

 

Čini mi se da bi o ovim novijim Philipsovim modelima moglo biti nešto više informacija na forumima nego što je to trenutno slučaj. Pod informacijama mislim na odzive ljudi koji su ih kupili, sa dojmovima, iskustvima u korištenju i sl.

 

Kada kupim LCD za koji se odlučim i kad ga malo isprobam napravit ću novu temu i napisati par riči.. Ali dotad ako neko ovdje uleti sa svojih par riči neću nimalo zamjerit! Namigiva

 

** P.S. Vlasnici Panasonica TX-L32S20 (odnosno TX-L<bilo koja veličina ekrana>S20) isto su pozvani ubacit par riči!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Meni je upa u oči 37PLF5404 model koji san jučer gleda u Konikoma u City One.

 

Na televiziji je bia SD signal ("Lud, zbunjen, normalan") i slika je izgledala sasvin dobro, doduše malo tamna al pretpostavljan da je to zbog postavki.

 

Na kut nisan obraća pozornost al nije mi osta loš dojam, ruku na srce ko to gleda LCD ili Plazmu sa strane pogotovu kod kuće...

 

 

16 godina
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

a koja je razlika izmedju philipsa 32PFL5625H vs 32PFL5605H

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

5625 ima LED osvjetljenje i 600 kuna je skuplji. I ja ih snimam ovih dana i dvoumim se. Gledam i Sony KDL 32 EX 710 ( 700, 500 ) ; ako netko ima kakvu referencu neka bude ljubazan. Inače Filips 5625 izgleda vrlo impresivno u dućanu, što se tiče slike naravno. B.T.W. ovo mi je prvo učešće na nekom forumu pa nemojte što zamjerit.Namigiva

 

Sorry, ispravak: 5605 je također LED ( 5405 nije ) ,a budući da 5625 još nema na Philips-ovim stranicama to je vjerojatno samo novi model sa gotovo identičnim osobinama i cijenom kao 5605. Inače Bara sudeći po komentarima na NET-u u pravu si za Sony - sami hvalospjevi,( ostaje pitanje cijene i što tek model 700 ima LED osvjetljenje ako je to šta bitno ).

Javit ću se ovih dana, nadam se, sa iskustvima ( dobrim ili lošim ) iz prve ruke.

Nemo8
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2010 15:04 (Nemo8).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
Nemo8 kaže...

5625 ima LED osvjetljenje i 600 kuna je skuplji. I ja ih snimam ovih dana i dvoumim se. Gledam i Sony KDL 32 EX 710 ( 700, 500 ) ; ako netko ima kakvu referencu neka bude ljubazan. Inače Filips 5625 izgleda vrlo impresivno u dućanu, što se tiče slike naravno. B.T.W. ovo mi je prvo učešće na nekom forumu pa nemojte što zamjerit.Namigiva

Ja bi da prednost Sonyu EX-500, em bolji panel em bolja elektronika nego kod Philipsa.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Ako koga još zanima ova tema neka vidi: www.avforums.com/forums/12687377-post19.html , a ja vjerojatno odoh danas po Pilipsa ( 5625 ), pa kud puklo ( dok ih ima ). Za te novce nemoš dobit više što se tiče tehničkih podataka, a i subjektivno mi slika izgleda skroz O.K. Sharpova matrica je ipak neka referenca a ni Philips nije od jučer. Što se tiče gledanja pod kutem napisat ću kad budem više znao.

Nemo8
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
Nemo8 kaže...

Sharpova matrica je ipak neka referenca

Sharpova matrica nije referenca tj. nije nešto na što bi se drugi trebali ugledat i to po niti jednom kvalitativnom parametru, a ima ih više kao npr. crna boja, kut gledanja ili pokretna rezolucija.

 

Ako se ne varam modeli sa zadnja 2 broja 25 bi trbali imati LG matrice tj. od one firme što se nekada zvala LG.Philips.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 18:46 (Bara).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Poštovanje Bare.

Neznam da li si pogledao stranicu što sam prije naveo i što misliš koliko je tipu za vjerovat ? Ja sam provjerio po dućanima i situacija je ovakva: Serijski brojevi od 5605 počinju sa SN1A što će reć da se prave u Poljskoj i da imaju LG matricu, a 5625 sa SN2A što bi bilo također Poljska i Sharp. Neznam, nakon svega nisam pametan ali u vezi teme sa kojom je započeo 1080p meni kut gledanja na oba ova modela izgleda sasvim O.K. tj. iz kuta iz kojeg još ima smisla gledat nema vidljivih promjena u slici. Kako bilo ja uzeo 5625 jer su ga u Merkuru u Puli već digli na 5000, a i ostali kažu da će uskoro.

Na žalost Sony mi je jednostavno preskup. Pozdrav.

Nemo8
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
Nemo8 kaže...

Poštovanje Bare.

Neznam da li si pogledao stranicu što sam prije naveo i što misliš koliko je tipu za vjerovat ? Ja sam provjerio po dućanima i situacija je ovakva: Serijski brojevi od 5605 počinju sa SN1A što će reć da se prave u Poljskoj i da imaju LG matricu, a 5625 sa SN2A što bi bilo također Poljska i Sharp. Neznam, nakon svega nisam pametan ali u vezi teme sa kojom je započeo 1080p meni kut gledanja na oba ova modela izgleda sasvim O.K. tj. iz kuta iz kojeg još ima smisla gledat nema vidljivih promjena u slici. Kako bilo ja uzeo 5625 jer su ga u Merkuru u Puli već digli na 5000, a i ostali kažu da će uskoro.

Na žalost Sony mi je jednostavno preskup. Pozdrav.

Znam ja da Hristoslav raspolaže svakakvim informacijama, nažalost nerijatko polovično točnim. On kaže da bi u 37'', 42'' i 47'' ako se ne varam isključivo trbao biti LG dok u ovim ostalim Sharp(inače ne proizvodi Sharp panele u 37'' i 42'' uopće). Čudi me da nisi primjetio razliku u kutu gledanja između LG i Sharp panele(ako su to stvano ti paneli) jel Sharp ima vjerojatno najmanji kut gledanja od svih LCD-ova dok je kod LG iza Panasonica najveći, ovo me dovodi do zaključka da ne trba vjerovati tim oznakama.

 

To za poskupljenje Philipsa sam čuo, a i čudilo me kako su ove godine imali niske cijene s obzirom da je to Philipsa koji po tradiciji već daje najmanje za najviše.

 

U svakom slučaju bi prije ovoga TV-a stavio Sony EX-500, Samsung C620/630/650 te Panasonic S20. Od navedenih samo Samsung čita filmove sa USB-a.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 17:10 (Bara).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Istina ima nelogičnosti: navodi da 5605 imaju oznaku ser.br. 2A dok je kod nas ( bar što sam ja vidio ) 1A , te kaže da su svi 32 in. Sharp , a po ser.br. kako ih on navodi nebi bili. Kako bilo šta je tu je, tek večeras ću ga malo detaljnije testirat sa Max TV jer sinoć nisam imao HDMI kabel i morao sam malo napravit mjesta za njega pa nisam puno ni gledao, a analogni signal od kablovske mi je ajmo reć loš. Osobno sam isto za Sony EX500 ( ali cijena...5300 u Puli ), gledao sam i NX500 za 4600 ali brojke mu nikako ne idu u prilog, a konkretnog Samsunga i Panasonica trenutno nemogu ni nać u Puli. Sad se idem bacit u more sa malim pa se još čujemo, trudit ću se bit objektivan koliko mogu.

P.S. U uputstvu Philipsa navode hrpu video datoteka koje podržava sa USB-a: AVI, MPEG, MPEG-4, MKV ( HD H264 ), ...Vidit ću pa ću stavit koju riječ. Bog. 

 

EDIT: točno, ne čita video sa mog USB stick-a ( samo prikazuje foldere ), ali kolega mi kaže da bez problema gleda sa prijenosnog HDD-a preko USB-a. Možda nešto treba učinit sa formatom sticka, ali nebih znao što, ( u uputstvu kaže da mora biti na standardu "Mass Storage Class"???).     

Nemo8
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 15:12 (Nemo8).
13 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Bok, imam jedno pitanje....Kupio sam novu LED TV od phillipsa 4.5 k kn je kostala. Instalirao sam i kucno kino isto philipsovo, e sad me zanima, pokrenem dvd na njemu, i slika mi je neobicna nekako je pre živa i prebrza kao da je snimano losom kamerom....Jel to tako treba biti, ili je nesto poslo po krivu...mozda sam ja samo seljacina koja nije vidjela kvalitetnu sliku pa mi se sve to skupa cini cudnim...molim ove iskusnije da mi odgovore... hvala unaprijed (:

The things you own end up ownig you
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Ništa čudno za LCD, efekt sapunice je tu kao dobar dan.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 17:20 (Bara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

pa jel se moze nekako iskljucit taj efekt? Neodlučan

The things you own end up ownig you
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 18:58 (.reanimated).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
.reanimated kaže...

pa jel se moze nekako iskljucit taj efekt? Neodlučan

Probaj prvo isključit 100Hz pa onda javi dojam.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
16 godina
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

ja sam na kraju kupio philips 32pfl5625h,spojio sam ga sa hdmi na komp slika je savrsena nist ne laga.

pokrenuo sam pad crnog jastreba u full hd-u i crtic madagaskar u full hd-u slika je PREBOLESNAAAAAA.

naravno sliku na tv-u sam podesio prema preporucenim postavkama za 40pfl5605h na HD televiziji i prezadovoljan sam dobivenom slikom

evo link mozda ti pomogne

http://hdtelevizija.com/2010/04/14/recenzija-lcd-philips-40pfl5605h-102-cm/9/

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 21:49 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)
HD Natural Motion: isključeno ili ti ga sapunica motion :D ....Hvala crozki i tebi Bara....pokrenih avatara svrsim bez ruku :D
The things you own end up ownig you
15 godina
neaktivan
offline
Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Ima ljudi koji se kunu da je taj HD što već super stvar, zbog takih ljudi sam par puta ulazija u koflikte. Inače to je opcija kod gledanja 24p(filmskog) materijala koji sam od sebe kao da malo 'zastajkuje' pa su proizvođači ugradili te neke opcije za ubacivanje još sličica da slika izgleda fulidnije ali nažalost se dobije efekt sapunice. Druga stvar koja može prouzrokovat efkt sapunice je 100Hz ali kod modernih TV-a je to sve manje vidljivo ali zato ima nešto artefekata i dalje.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 14:21 (Bara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedba Philips 32PFL5405 i 32PFL5605(5625)

Bog ekipa !

I ja sam, ničim izazvan i po ničijem savjetu, uglavnom poisključivao sve te extra opcije pa čak i HDMI sa MAX TV ( koristim SCART ) jer TV program i onako nije HD. Slika mi je SUPER i sa MAX TV i DVD ( SONY ). Priznam nisam neki HD manijak ali bolje od ovoga ne mogu ni zamisliti makar mi dugogodišnje Hi-Fi iskustvo govori poslušaj ( pogledaj ) nešto bolje pa tek onda pametuj. Sve u svemu super sam zadovoljan i osobna preporuka svakome ko je u dilemi neka uzme Philipsa u razmatranje.   

Nemo8
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice