Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.522.115
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam ovu televiziju https://www.smartson.hr/artikl/53426-tcl-televizor-32es560-hd-led-android-tv-32 i imam problema sa hd signalom, kocka se i smrzava se slika, dok mi sd programi rade normalno, u čemu bi mogao biti problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 9:50 (dimax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerojatno u anteni

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav

 

TV mi treperi dok ga upalim, sve normalno radi samo je osvijetljenje jako slabo ili nikakvo. Sumnjam na led traku s obzirom da flicker-a, ali nisam siguran evo.

Radi se o https://www.panasonic.com/hr/consumer/televizori-ravnog-zaslona/led-lcd-televizori/tx-l50b6e.html

 

Zanima me gdje bi mogao naručit tu traku(ako uopće je ona uzrok) i jel jako zayebano zamijenit ju. Inače kupljen je drugi tv pa mi nije toliko hitno da zovem servisera tako da bi rađe doma to pokušao ako ide.

 

Battlelog: Ratkapa16
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako ti je problem u pozadinskoj rasvjeti onda je najbolje zamjeniti sve, jer ako zajebava jedna ili više ledica znači da su i ostale pri kraju. Trake pogledaj na aliexpressu, a bilo bi najbolje prije toga otvoriti tv i pogledati koje trake idu unutra. Što se tiče težine popravka možeš pogledati na youtubeu. Nije strašno ali ako ti se dogodi da ti pukne sam ekran (matrica) onda je game over.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
LG 43LK5100PLA - slika trza

 

TV je star nekoliko mjeseci i praktički od početka svakih nekoliko dana krene problem sa slikom - slika počne trzati iz čista mira. Pritom je zvuk potpuno normalan. Trzanje nije u smislu da nedostaju frameovi nego mi se čini kao da su frameovi pomiješani (vidi uploadani video).

Problem nestane ako se promijeni kanal. Čak i ako se zatim vrati na isti kanal sve bude OK. Zatim opet ispočetka za nekoliko dana.

 

Ovo se događa prilikom prikazivanja standardnih HR kanala (HRT, nova tv, rtl...) preko vanjske antene, DVB-T2/HEVC. Ostali izvori slike se nikad ne koriste pa ne znam jesu li također pogođeni problemom.

 

Smetnju sam snimio mobitelom:

https://imgur.com/2FIJabp

 

Je li ovaj TV zreo za servis ili mogu sam nešto napraviti da ne gubim vrijeme na nošenje u servis? Bojim se da bi me tamo mogli zavlačiti jer se problem događa samo ponekad (vjerojatno neće postojati kada TV upale u servisu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Izgleda kao neki softverski problem.

Pogledaj jel postoji neki update firmwarea za taj TV.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 11:30 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nema firmwarea na službenom webu, a ne vidim ni opciju za nadogradnju firmware u postavkama TV-a :(

S obzirom da je ovaj model TV-a aktualan već 2 godine čudi me da i ove kasne revizije imaju tako očit neriješen problem...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav !
Imam problem sa led TV Končar . Kod spajanja vanjskog izvora(usb, PC ...) nakon nekoliko minuta izgubi se slika, a ton i dalje radi. Kad ga ponovo upalim i podesim na vanjski izvor normalno radi , te ponovo nestane slika. Nekad traje pola minute a nekad i 4-5.
Neki savjet? ili servis
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 11:08 (kresimir33).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

lg 50uk6950plb

 

jucer prvi put primjetio problem, danas drugi put.

Pokusat cu objasnit. Od jednom ne mogu vise pustit video na yt-u. Nema slike, ima zvuka. Prebacim na web browser ima slike, mogu surfat. Prebacim na antena TV opet samo crno tj nema slike.
Ugasim TV i upalim i sve se vrati na normalno.


Ima li netko ideju o cem se radi. Jos uvijek je pod garancijom.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ej društvo došao kući s posla, kad ono žena i dijete nekako uspjeli daljinski zeznut, problem je taj da se onaj plastični poklopac neće vrattit, inače daljinski radi ok. radi se o tvu samsungu iz 2019., to je onaj novi daljinski uski. uopće nemam ideju zašto se neće sklopiti, ne vidim apsoultno nikakva oštećenja

 

ako je netko imao neku sličnu situaciju molim vas pomagajte

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Cansee kaže...

ej društvo došao kući s posla, kad ono žena i dijete nekako uspjeli daljinski zeznut, problem je taj da se onaj plastični poklopac neće vrattit, inače daljinski radi ok. radi se o tvu samsungu iz 2019., to je onaj novi daljinski uski. uopće nemam ideju zašto se neće sklopiti, ne vidim apsoultno nikakva oštećenja

 

ako je netko imao neku sličnu situaciju molim vas pomagajte

 Pogledaj ako ima ispod neke naljepnice neki šarafić, odšarafi ako ima, nekad zna biti i u pretincu za baterije. Ako nema otvori daljinski tako da neku staru plastičnu karticu (tipa zdravstvena ili osobna) gurneš u razmak i vučeš okolo dok se ne otvori i onda pogledaj smeta li išta po rubu ili unutar daljinskog i onda sklopi natrag. Možda uspiješ . 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Svakako NE micati šarafić ispod naljepnice, daljinski je nov pa radije neka ga reklamira, ovako će izgubiti garanciju...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Svakako NE micati šarafić ispod naljepnice, daljinski je nov pa radije neka ga reklamira, ovako će izgubiti garanciju...

 Imaš pravo, zanemario sam činjenicu da je nov...zato kaj sam naučen otvarati stare daljinske i totalno sam zaboravio da kod novog tv i daljinski naravno ulazi u garanciju.  

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav svima,
imam problem sa sharp LCD televizorom, kad ga uključim u struju dolje se upali crvena signalna lampica, kad ga upalim s daljinskim onda je plava, to je ujedno jedino što radi.
dakle nema zvuka, nema slike. kad kažem slike mislim na to da je potpuno ugašen crn znači ne "upaljeno" crn(nema pozadinskog svjetla nit zatreperi, apsolutni mrak). otvorio sam ga, unutra ne vidim ništa sagoreno niti mi smrdi. probao sam konektore na matičnoj odspojit i spojit, ali ništa.moguća rješenja? hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jesi provjerio jel imaš napuhnutih elektrolitskih kondenzatora?

Nekaj ovakvo, ili da su procurili:

 Znači, svaki koji je napuhnut na vrhu ili na dnu, ili je procurio ne valja.

Najvjerovatnije da je samo to, u svakom slučaju uslikaj ploču napajanja.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 10:49 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ne primjećujem da je bilokoji napuhnut.
zvuka ima kad sam probao sa antenom, prije nisam mogao, a samo paljenje očito nema startup sound neki.
slike na linku : https://imgur.com/gallery/PccjhyU
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Aha, znači zvuka ima, onda ti je najvjerovatnije krepalo pozadinsko osvjetljenje.

Prebaci tak na neki program di ima zvuka i onda posvijetli lampom u ekran, i ako vidiš sliku, znači krepalo je osvjetljenje.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ne vidim baš ništa na ekranu, probao sam s bljeskalicom pregledat ekran
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dobro se zagledaj iz različitih kutova, zna biti teško za vidjeti sliku bez pozadinske rasvjete.

 

Ako ti stvarno ne radi ni slika ni pozadinsko osvjetljenje, onda je vjerojatno neka greška u ovom modulu na kojem su i napajanje i upravljanje. Trebalo bi multimetrom isprobati fali li koji napon i slično.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
nadao sam se jednostavnom rješenju tipa zamjene kondenzatora ili tako nešto prelemit. nije mi tako važan tv, samo sam se sad sjetio pogledat ga jer stoji u šupi...zato ne mislim kupovati novu ploču. hvala vam na prijedlozima!
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

jel netko reklamirao tv zbog kvara ovih dana dok nista ne radi? uzeo sam tv prije par mjeseci u elipsu i pokvario se. znaci kad se upali ima zvuka ali slika je bijela i na sred ekrana je kocka ( kao na mobitelu ili fotoapartu kad slikate pa na ekranu ona kocka kad se izostrava, [  ]  , ovako nekako :D ). Probao sam guglat koji im je ovlasteni servis, ne mogu pronac, broj telefona za kontakt elipsa ne postoji, a na mail ne odgovaraju. Sve me strah da bi zbog ove situacije mogao bit tjednima bez tv-a :/ 

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Nakon nekog rada TV se zamrzne. Ne reagira na daljinski ni na ručno upravljanje. Ne može se ni ugasiti. Molim savjet i mišljenje... TV Vivax android smart 80cm.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 19:38 (Sheky 52).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Zar nemaš uputstvo za rukovanje gdje piše popis servisa. Biraš najbliži i mora biti kontakt broj. Što je sa garantnim listom? Odnosi se na upit tictactoe!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 19:31 (Sheky 52).
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, je li netko zna od čega bi moglo biti ovo i ima li smisla voziti na servis? Lijevi manji dio ekrana je bijele boje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerovatno nema dobar spoj na konektoru od ekrana.

Lako popravit 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Nadam se da je tako, model je LG 32LS5600. Je li se vidi na slici konektor od ekrana?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Taj problem je najvjerovatnije zbog ovog skroz gornjeg zaokruženog, premda možeš preštekati i ove ostale zaokružene ako nije do njega, ali logika nalaže da je skroz ovaj gornji krivac, jer kroz njega ide direktno "slika" u panel, ovi ostali su data.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Prvo se treba znati što je što - lijevo je napajanje, desno je matična ploča, u sredini je gore LED driver (napajanje za LED rasvjetu) a dole je T-con modul (modul za upravljanje slikom, ajmo reći).

 

Taj skroz gornji ide direktno na led diode i ne bi trebao imati nikakve veze sa ovim problemom jer pozadinska rasvjeta radi. Ovaj mali flat kabel koji ide od led napajanja do t-con modula je nekakva komunikacija od t-cona prema led driveru (vjerojatno za dimmanje ili refresh panela) te isto do njega vjerojatno nije problem. Najbitnije je ištekati i uštekati LVDS kabel - ovaj izrezuckani koji ide od matične ploče do t-con modula. Nakon toga se još može skinuti ovaj lim koji pokriva t-con modul i ispod njega su vjerojatno još dva flat kabela kojima može zamijeniti mjesto ako su isti pa će vidjeti ako je problem premjestio. Ako je premjestio - problem je u njima, ako nije onda je kvar u nečem drugome. Može biti sam ekran, t-con, matična... Meni iskreno izgleda kao da je problem u samom ekranu, ali može pokušati navedeno, ništa ne košta.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne vjerujem da je i jedna od zaokruženih točaka u pitanju nego spoj od drivera prema samom displayu.

Najčešće se ovakvi problemi događaju jer ljudi peru ekran mokrom krpom pa se voda cijedi i korodira spojeve.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 11:20 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Točno, ispod donjeg lima je, tek sam sad skužio kaj kolega tiki kaže, moram oftalmologu...

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice