Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.526.797
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ih2012 kaže...
Pozdrav za sve! Imam problem sa Sony Bravia kdl40w605. Odjednom je prestao da radi upali se pa se nakon minutu ugasi! Odnio sam ga na popravku otisao led panel/ekran popravka 430EU! Garancija istekla u sestom mjesecu, ali sam upoznao neke ljude koji identican kvar imaju! Radi li se o nekakvoj prevari mase! Jer nakon dvije godine svi imaju isti problem! Nisam ne znam sto misliti o tome

Nema potrebe za teorijama zavjere, očito ti paneli imaju takvu grešku. Možda da je proizveden 5 minuta ranije bi trajao još 5 godina, možda da je proizveden 5 minuta kasnije bi ti crkao u garantnom roku, a možda bi ti i ovaj da ti je bio duže upaljen crkao u garantnom roku... Paneli su nepredvidivi, a često zna jednu seriju pogoditi jedna greška (npr. svi imaju crtu na istom području itd.) Takva je elektronika jednostavno

9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, prije mjesec dana sam kupio lg 4k tv, ugl nista special, lcd 109cm, ips, 3200kn

Interesira me, dali je ova razina backlight bleeda u potpunom mraku okej? Po danu se ne vidi skoro nista, brightness na 50%

Citao sma o tome, opcenito svi televizori ga imaju, ali me zanima vase misljenje?

 

Hvala puno

 

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 19:09 (alien20).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo jedno brzo pitanje da ne otvaram novu temu.
Imam TV Toshiba 40rl838, sad me zanima jel moram preko ebaya narucivati pravi daljinski ili može raditi i neki univerzalni koji se može kupiti u HRV? 

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ljud molim pomoć. Iscurila su mi 2 kondenzatora po ploči. Da li je to uopće moguće popraviti ?

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nisu ti iscurili, to je ljepilo koje ih drži da ne vibriraju i cvile.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Nisu ti iscurili, to je ljepilo koje ih drži da ne vibriraju i cvile.

 A zašto ostali nisu prekriveni tim ljepilom ?

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zato kaj puno manje osciliraju i gurnuti su na ploču, pa ne treba.

I ni jedan od onih nap rvoj slici ti ne može iscuriti; ovi u zraku su od metalnog filma, a elektroliti( ovi dolje okrugli) su ionak suhi.

Iscure samo oni s tekućim elektrolitom (valjkasti s metalnim poklopcima i križičem gore).

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Zato kaj puno manje osciliraju i gurnuti su na ploču, pa ne treba.

I ni jedan od onih nap rvoj slici ti ne može iscuriti; ovi u zraku su od metalnog filma, a elektroliti( ovi dolje okrugli) su ionak suhi.

Iscure samo oni s tekućim elektrolitom (valjkasti s metalnim poklopcima i križičem gore).

 A u k :D Sad sam opet na početku, a taman se ponado da sam našo uzrok problema. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ova dva velika elektrolita u donjem lijevom kutu izgledaju mrtvi.

Slobodno ih zamijeni.

Kruha i igala...
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Sickness kaže...

 A u k :D Sad sam opet na početku, a taman se ponado da sam našo uzrok problema. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

 Uglavnom, budem ti tu odgovorio, lakše je nego preko PP.

Tebe prvo zanima pločica napajanja (ima trafo na sebi).

Uslikaj nju, pa ćemo vidjeti di je problem.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
Sickness kaže...

 A u k :D Sad sam opet na početku, a taman se ponado da sam našo uzrok problema. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

 Uglavnom, budem ti tu odgovorio, lakše je nego preko PP.

Tebe prvo zanima pločica napajanja (ima trafo na sebi).

Uslikaj nju, pa ćemo vidjeti di je problem.

 Evo svih slika:

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Sickness kaže...

 Evo svih slika:

 Ova prva slika ti je napajanje.

Uglavnom, ako imaš instrument, provjeri napone na izlaznim pinovima napajanja dok radi.

Oprezno, pazi da ne diraš dijelove kruga, jer su pod naponom.

Ako vidiš da su izmjerene brojke puno manje od onih koje bi trebale biti (tipa: umjesto 12V imaš 11,5V, itd.), onda prvo sumnjaš na elektrolitske kondenzatore.

Ovak od oka se ništa ne vidi.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
Sickness kaže...

 Evo svih slika:

 Ova prva slika ti je napajanje.

Uglavnom, ako imaš instrument, provjeri napone na izlaznim pinovima napajanja dok radi.

Oprezno, pazi da ne diraš dijelove kruga, jer su pod naponom.

Ako vidiš da su izmjerene brojke puno manje od onih koje bi trebale biti (tipa: umjesto 12V imaš 11,5V, itd.), onda prvo sumnjaš na elektrolitske kondenzatore.

Ovak od oka se ništa ne vidi.

 

 Hvala na odgovoru, budem vidio šta se da napravit :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam tv i kako tv nije imao daljinski prijatelj je sa onim tipkama na televizoru prčkao i ušao u neki meni di moram upisat šifru, a iz toga nemogu nikako izači.

Dali neko zna kako da spojim usb na crt televizor pa da se ubaci novi softver?? Ili neki drugi način da se na crt televizoru ubaci softver novi skinut sa neta ili resetirati nekako.

Daljinski univerzalni nema ni jedan za kupit (za tu marku) da ga isprogramiram upitanju je smartvision tv. Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozzz,

moze li mala pomoc?? imam lcd samsung seria5 i evo vec 5 god je kod mene i tek sad su poceli javljati neki problemi...Tačnije kad upalim tv ne reaguje mi daljinski (sto nije kvar do njega) kad prebacim preko touch-a na jedan program jednostavno ga nesto blokira i on sam prebacuje od broja 1 do 180 kanala i tako koji minut dok sam ne stane,ili sam pojaca zvuk na mogucih 100, uz to sve gori lamica crvena-treperi u zavisnosti dal kad prebacuje programe ili kad sam pojacava?? trenutno je na programu @tvPLUS i sa bocne strane povremeno izbacuje neke stavke vezane za samsung tv. Da li je neko upoznat s tim problemom,ako je pišite...svaki predlog mi odgovara 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Zar nitko nezna ? Vidio sam da se preko firmware ubacuje novi softver ali neznam kako se to radi na crt televizor
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

Imam sljedeći problem. Na CRT TV-u mi sve odlično radi, međutim zvuk neće ni naopako. Zvučnici su ispravni. Ne čuje se čak ni onaj šum iz njih kad se pojača do kraja. Šta mislite u čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vehid kaže...

Pozdrav,

Imam sljedeći problem. Na CRT TV-u mi sve odlično radi, međutim zvuk neće ni naopako. Zvučnici su ispravni. Ne čuje se čak ni onaj šum iz njih kad se pojača do kraja. Šta mislite u čemu bi mogao biti problem?

 Provjeri 8V izlaz na transformatoru, i sve komponente koje su povezane na njega.

Prvo definitivno provjeri 7808 naponski regulator, jer on stabilizira napajanje za pojačalo, a ako su sve komponente ispravne i izlazni napon na trafu dobar, onda je samo pojačalo neispravno.

Premda, prvo ti ispitaj komponente, a napon na trafu nemoj, jer je jako opasno prčkati po CRT TV-u dok je pod naponom.

Bolje izmjeri otpor namotaja na 8V izlazu prema ostalim izlazima, i ako je ok, pretpostavi da je ispravan.

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

 Provjeri 8V izlaz na transformatoru, i sve komponente koje su povezane na njega.

Prvo definitivno provjeri 7808 naponski regulator, jer on stabilizira napajanje za pojačalo, a ako su sve komponente ispravne i izlazni napon na trafu dobar, onda je samo pojačalo neispravno.

Premda, prvo ti ispitaj komponente, a napon na trafu nemoj, jer je jako opasno prčkati po CRT TV-u dok je pod naponom.

Bolje izmjeri otpor namotaja na 8V izlazu prema ostalim izlazima, i ako je ok, pretpostavi da je ispravan.

Ima KA7805? To bi trebao biti taj naponski regulator? Pored njega je također LM317T i L7805CV.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 15:14 (Vehid).
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vehid kaže...

Ima KA7805? To bi trebao biti taj naponski regulator? Pored njega je također LM317T i L7805CV.

 Onda je možda jedan od njih zadužen za audio dio, ali bolje ti daj napiši koji je model ploče ("šasije"), pa se onda lako nađe u service manualu.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 15:20 (fer-de-lance).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

 Onda je možda jedan od njih zadužen za audio dio, ali bolje ti daj napiši koji je model ploče ("šasije"), pa se onda lako nađe u service manualu.

 Ima više nekih oznaka, odnosno nalijepljenih papira na ploču. Na prvom pise: PT90A 00034548. Na drugom: OTO. DIZGI 01197899. Na trecem: 12020 841100 012303 20EK.

7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vehid kaže...
fer-de-lance kaže...

 Onda je možda jedan od njih zadužen za audio dio, ali bolje ti daj napiši koji je model ploče ("šasije"), pa se onda lako nađe u service manualu.

 Ima više nekih oznaka, odnosno nalijepljenih papira na ploču. Na prvom pise: PT90A 00034548. Na drugom: OTO. DIZGI 01197899. Na trecem: 12020 841100 012303 20EK.

 Da, tak ne budemo pronašli.

Bolje daj oznaku modela TV-a, obično ti piše ozada na naljepnici.

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

 Da, tak ne budemo pronašli.

Bolje daj oznaku modela TV-a, obično ti piše ozada na naljepnici.

 PALMA FT PR2 PT90 PBG E - to piše od zada, a s prednje strane TV-a piše Prima, kao model TV-a.

7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vehid kaže...

 PALMA FT PR2 PT90 PBG E - to piše od zada, a s prednje strane TV-a piše Prima, kao model TV-a.

 Koliko vidim, vjerovatno je ovaj datasheet:

http://elektrotanya.com/bluesky_chassis_pt90a_ver_f_sch.pdf/download.html

Kruha i igala...
7 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Uglavnom, LM317 daje 8V izlaz, a 7805 daje 5V.

 Provjeri sve komponente koje su na tom izlazu transformatora.

A LM317 i 7805 ne možeš testirati kad je TV ugašen, jedino da ih vadiš van, ili samo izmjeri otpor među njihovim nogicama, pa ako su u kratkom spoju ili prekidu znaš da ne valjaju.

Pod naponom nemoj raditi, ni slučajno.

Edit: 30V je napajanje za pojačalo, (V je samo za glavni IC i kontrolu, pa ni ne moraš provjeravati LM317 i 7805, nego 30V granu.

Malo sam pobrkao lončiće.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 16:04 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Uglavnom, LM317 daje 8V izlaz, a 7805 daje 5V.

 Provjeri sve komponente koje su na tom izlazu transformatora.

A LM317 i 7805 ne možeš testirati kad je TV ugašen, jedino da ih vadiš van, ili samo izmjeri otpor među njihovim nogicama, pa ako su u kratkom spoju ili prekidu znaš da ne valjaju.

Pod naponom nemoj raditi, ni slučajno.

Edit: 30V je napajanje za pojačalo, (V je samo za glavni IC i kontrolu, pa ni ne moraš provjeravati LM317 i 7805, nego 30V granu.

Malo sam pobrkao lončiće.

 Jest, to je ta sema. I ja se malo sad pogubi u svemu ovome. Gdje je sad onaj naponski regulator koji si spominjao i na koje komponente ti sumnjas jer su vizuelno sve u dobrom stanju?

7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vehid kaže...

 Jest, to je ta sema. I ja se malo sad pogubi u svemu ovome. Gdje je sad onaj naponski regulator koji si spominjao i na koje komponente ti sumnjas jer su vizuelno sve u dobrom stanju?

 Gledaj sve komponente koje izlaze iz 30V grane, i pojačalo :

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/stmicroelectronics/5019.pdf

I sve komponente koje su spojene na pojačalo provjeri.

A ako ne nađeš tako kvar, onda je možda i neka komponenta koja ide iz glavnog IC čipa (onog velikog) s njegovog mute pina.

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam philips tv fhd led 100hz
Kad ga zelim upalit na sekundu se pojavi slika i to je to zvuk radi normalno ali slike nema.ima ko kakvo iskustvo ? Hvala
odgovor
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima. Imam Samsung led tv 46" (smart+3d) star 3+ godina. Na njeg je skopčan PC i kablovski receiver (oba putem HDMI)

Odjednom se počelo dešavati da dva od 3 HDMI ulaza ne rade (poruka "no signal")

Prvo sam pomislio da ne radi grafička na PC-u, no izmjenom kablova u raznim kombinacijama ustanovio sam da dva HDMI ulaza ne rade.

Nekad se spontano "probude" ali brzo ponovo nema signala, tako da sam trenutno primoran stalno izmjenjivati kablove na ovom preostalom ispravnom ulazu.

 

Ima li neko ideju?

 

Btw, našao sam savjet za factory reset tv-a, ali nije pomoglo.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam Panasonic 50DS630E, jel zna netko koje audio codece podržava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice