Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.527.413
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav forumaši, imam jedno pitanje u vezi gledanja TV-a na PC monitoru.

 

Naime imam jedan stariji 27" monitor koji mi samo stoji na polici pa me interesira da li bi se dalo na njega spojiti dvbt2 prijemnik odnosno da li bi to funkcioniralo?

Monitor je stariji te ima samo DVI, VGA i audio ulaz pa sam prijemnik mislio spojiti na sličan način kao što sam spajao PS3, odnosno VIDEO bi spojio preko HDMI kabela i HDMI-DVI adaptera (pošto monitor ima samo DVI), a AUDIO preko SCART-ČINČ kabela (adaptera) i 2xRCA-3,5mm adaptera. 

 

Pošto sve nabrojane kablove i adaptere imam kod sebe jedina investicija bi mi bila sami prijemnik, a pošto kod sebe nemam niti jedan da isprobam navedeno interesira me da li bi ovako spojen TV radio?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
made kaže...

Pozdrav forumaši, imam jedno pitanje u vezi gledanja TV-a na PC monitoru.

 

Naime imam jedan stariji 27" monitor koji mi samo stoji na polici pa me interesira da li bi se dalo na njega spojiti dvbt2 prijemnik odnosno da li bi to funkcioniralo?

Monitor je stariji te ima samo DVI, VGA i audio ulaz pa sam prijemnik mislio spojiti na sličan način kao što sam spajao PS3, odnosno VIDEO bi spojio preko HDMI kabela i HDMI-DVI adaptera (pošto monitor ima samo DVI), a AUDIO preko SCART-ČINČ kabela (adaptera) i 2xRCA-3,5mm adaptera. 

 

Pošto sve nabrojane kablove i adaptere imam kod sebe jedina investicija bi mi bila sami prijemnik, a pošto kod sebe nemam niti jedan da isprobam navedeno interesira me da li bi ovako spojen TV radio?

 

 

 Ne vidim zašto ne bi radilo.

4 godine
offline
Modifikacija nekog modela televizora

E kolege forumaši, dosjetio sam se jedne malo lude, ali nekima zanimljive ideje (isprike aktivnim moderatorima koji trenutno čitaju, jednostavno ne znam gdje bi ovaj post uopće i smjestio) 

 

 

Gledam malo i čitam strane forume i koliko vidim tamo ima razno-raznih tema u kojima ljudi "modificiraju" neke modele TV-a, tj. stavljaju u low/mid-range TV-ove dijelove iz top modela

 

Pitam se da li je neko od vas kolega uspio napraviti mod nekog TV-a i ako jeste, da li je modificiranje uspjelo, da li treba na neš obratiti pozornost, ako može i neki savjet oko prebacivanja itd.

 

 

Ja čim sam vidio tu ideju sam u sebi reko zašto ne, pa ionako mi se ideja čini zanimljivom, npr. stara plazma koja sama po sebi izgleda kao najobičniji non-3D model, a čim ga uključiš ono sve high-end postavke, smart funkcije, ma sve šta bi jedan top model imao, naravno samo ak je npr. matična koja se planira ubacit kompatibilna sa panelom koji se već nalazi unutra

 

Tak da, bilo bi mi zanimljivo čut mišljenja o ovom šta sam iznad napisao

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima!  Jučer mi je stigao novi TV Hisense 65U8KQ i evo već počeli problemi. Naime, sinoć sam napravio update softvera koji mi je sam TV ponudio i sve je šljakalo normalno do danas popodne kad je odjednom TV ugasio pozadinsko osvjetljenje. Ugasim/upalim preko daljinskog ali opet ne radi, onda sam ga iskopčao iz struje i nakon toga dođe k sebi. Radio je tako nekih 30-40 min i opet se backlight ugasi sam od sebe. Tad sam svijetlio sa mobitelom u ekran i tako napravio factory reset iz menija i evo sad radi već 20 min pa ću vidjeti do kada. Uglavnom, TV gledam preko satelitskog receivera koji je spojen na TV sa novim HDMI kablom od 3m. Također imam spojen i Hisense soundbar na HDMI3 kojeg sam sad iskopčao jer sam posumnjao da ne dobija možda nekakav signal preko njega pa gasi backlight, ali vjerojatno nije jer se backlight isključio i sa iskopčanim soundbarom.  Da li je netko imao sličnih problema i kako ste ih riješili? Ako se ispostavi da je hardverski kvar, ide na reklamaciju, pa nek daju drugi ili nek vrate pare ali čisto me zanimaju vaša iskustva.

 

lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Moje iskustvo sa Hisensom je da sam došao u dućan s namjerom kupnje Hisense televizora i izašao sa Samsungom😁
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 20:42 (marinnn).
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sestra je htjela baciti svoj Samsung ue46es5500 jer mu je otišlo pozadinsko osvjetljenje. Ima slike ali se vidi samo ako uperim lampu u njega. Kažu servisi da popravak košta od 160 do 260 eura. I sad gledam za te novce kupim novi TCL 126cm sa androidom itd. Anyway mislim da mi nema druge nego da probam nabaviti led trake i sam ih zamjenim. Otvorio sam zadnju stranu da provjerim sve kontakte i sve je na mjestu. Koliko sam vidio po youtubu da dođem do led traka moram otvoriti prednji dio tj maknuti panel. Koliko je to teško, uzmite u obzir da popravljam i lemim stvari doma po potrebi, nije da ne znam ali nisam nikakav majstor.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Jbt, koliko uzimaju za ~1h posla...

Evo ti trake:
https://a.aliexpress.com/_mspC7La

Ako si ga otvorio, napravio si pola posla.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Gle cijenim ja posao obrtnika, ja sam fotograf i nemam problema naplatiti 1 sat fotkanja 100 eura, ali ja nakon toga imam par sati obrade, a i tu dolazi ono, uzmi u obzir cijenu opreme (alata) struje , školovanja itd. Ali meni je ipak to puno novaca jer nisam baš neuk da ne znam pogledati koliko koštaju trake i kako ih zamijeniti. A ovo nije baš novi tv. Da, znam da je otvaranje pola posla, ali ovaj drugi dio me brine da ne strgam panel i da mi prašina ne uđe, gledao sam na youtubu kako se osigurati od toga tak da verujem da budem uspio. 99 posto znam da su trake jer kontakti su ok, i oni kondenzatori nisu napuhnuti, to sam znao mijenjati na starim samsung monitorima, prodavali su ih za siću jer im je to otišlo, a ja sam kupio desetak tih kondića na ebayu i popravio tako sebi i rodbini dobre monitore, neki prvi sa pva matricom su bili. Tako da kad mi dođu trake i nađem vremena budem popravljao pa javim rezultate.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Slažem se da je to prevelika cijena, pogotovo jer je to prilično star tv. 80-100 eura sa materijalom bi po meni bilo prihvatljivo.

 

Uglavnom, nije to ništa strašno, samo si osiguraj puno prostora i polako. Koliko vidim, to je edge rasvjeta, pa ćeš stare trake vjerojatno morat odljepiti sa hladnjaka, dobro počistiti ljepilo i zaljepiti nove trake. Ako ti trake ne dolaze sa ljepilom, trebao bi nabaviti i termalnu ljepljivu traku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Tesko je uhvatit mobitelom ali vidi se golim okom dosta vise. Do cega bi ovo moglo bit. Starcima je na philips tvu  na pol ekrana te crte 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Neispravan ekran. Ako je u jamstvu, reklamirajte

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav, LGLN5400, 32" star 4-5 godina, crklo pozadinsko osvjetljenje. Uz dobru svjetiljku se vidi slika i ima ton. Upustio bih se u popravak, sve mi je jednostavno, do skidanja lcd panela, tu se bojim da ne bude krc. One kvačice plastične treba jedni pojednu odvajati. Nije mi žurba, prvo bih sve rastavio, pa ako bude u redu, sastavljanje mi se čini jednostavnije. Može neki savjet i napomena, na što posebno paziti da ekran ne krcne?
uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 18:19 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ivo454 kaže...
Pozdrav, LGLN5400, 32" star 4-5 godina, crklo pozadinsko osvjetljenje. Uz dobru svjetiljku se vidi slika i ima ton. Upustio bih se u popravak, sve mi je jednostavno, do skidanja lcd panela, tu se bojim da ne bude krc. One kvačice plastične treba jedni pojednu odvajati. Nije mi žurba, prvo bih sve rastavio, pa ako bude u redu, sastavljanje mi se čini jednostavnije. Može neki savjet i napomena, na što posebno paziti da ekran ne krcne?

 Isto kao i ja s ovim Samsungom, kad mi dođu trake onda ću ga otvarati skroz, probao sam zadnji kraj to je išlo lagano. Prvi kraj tj ekran to ću kad bude vrijeme za to. Probaj pronaći na youtubu ljude koji su popravljali taj ili sličan tv pa prati korake ja mislim da bi moralo ići.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

LCD matricu (opencell) uhvatiš za one flatove i jako lagano počneš dizati. Naime, neka džubrad zna biti zaljepljena. Čim osjetiš malo otpora i da bi negdje moglo biti ljepila - staješ. Najlakše ju je odljepiti tako da ispod nje gurneš tanak komad plastike, ja koristim onu tanku plastiku šta se može naći ispod napajanja u tom istom tv-u.

 

Kad skineš matricu, slijede filteri. Obično imaš 2-3 "mekana" filtera i jedan tvrđi. Ove mekane ti je najbolje skinuti sve odjednom. Zašto? Jer ćeš im zaboraviti redosljed pa ćeš doći pitati na forum ili gledati na jutubu :D . Također, ako ih skineš sve u kompletu, manja je šansa da će ti se zavući prašina na svaki od njih.

 

Osiguraj si dovoljno prostora. Treba ti mjesto gdje ćeš odložiti matricu, a filtere je najbolje staviti odmah na nju, također zbog prašine.

 

Također su u panelu i "odstojnici" odnosno plastika koja drži filtere napete, ako njih zaboraviš vratiti onda će led diode pretjerano svijetliti i slika neće izgledati kako treba. Na 32" ih možda i nema. Na edge ih sigurno nema (ovaj samsung koji kolega otvara) jer on je drugačije napravljen i on ima jedan velik komad pleksiglasa koji raspršuje svjetlinu od dioda.

 

Ja obično kad zamijenim upalim tv da vidim radi li, a onda slažem sa upaljenom rasvjetom - opet zbog prašine koju ćeš lakše uočiti ako ti backlight radi.

Moj PC  
1 0 hvala 3
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sharp 32' dummy tv, točno 3 mjeseca nakon isteka garancije od 5 god. ne prima daljinski...

 

Prva pomisao je da je problem u daljincu, međutim isprobao univerzalni sa svim kodovima za SHARP, Xiaomi daljinac u mobu isto i ne benda ništa...

 

Ima problem što traži da se daljinac poveže sa tv-om na posebnu funkciju "upari" iako je obični IR.. ne kužim zašto..  i to ne funkcionira više na ovom originalnom, a zamjenski ga ne prepoznaju...

 

i sad naručio neki daljinac sa Alija.. pa ću baš vidjeti.. ali malo baca na neki problem s elektronikom u samom tv-u 

 

sve radi putem debilnog gumbića na pozadini tv-a.. ali bez daljinca... neznam kaj napravit

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Uperi kameru od mobitela (bilo koji osim iphonea) prema diodi na daljinskom i otvori fotoaparat na mobitelu.

Kad stisneš tipku na daljinskom morao bi na mobitelu vidjeti da dioda svijetli ljubičasto.

Ako ništa ne vidiš onda daljinski ne valja.

Otvoriš ga i očistiš alkoholom detalno apsolutno sve.

Ako i dalje ne radi onda zamijeniš diodu (može bilo koja IR ledica istog promjera, obično 3 ili 5 mm).

 

A šanse da ti univerzalac radi su skoro pa 0%.

Jedino ako ideš ručno isprobavat sve kodove jedan po jedan, pa slučajno naletiš.

Ovak šanse da ti bude radio sa Sharp kodovima su zanemarive.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 15:42 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možeš provjeriti radi li daljinski tako da upališ kameru na mobu, usmjeriš prema leći daljinskog i pritišćeš tipke na njemu. Ako radi, vidjet ćeš ljubičasto/plavkasto svjetlo na zaslonu moba.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Koja shema na kraju.. taj Sharpov se ne vidi na kameri (ledica), zamjenski se vidi.. reko idem probat kako ste rekli, rastavim sve, očistim s alkoholom..sklopim.. i dalje se ne vidi na kameri..
Probam na Tv, RADI! 😃
HVALA SVIMA.. već se gledalo ponude novih tv-a 😆
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Trebao bih pomoc.. nije kvar nikakav.. u dnevnoj sobi imam samsung smart tv i nabavio sam si jos jedan (ista velicina samo noviji model) za plejku koji je na drugoj strani iste prostorije.. i sad dolazi do problema jer oba daljinska upravljaca kontroliraju oba tv-a.. postoji li kakva mogucnost da daljinski upravljaci upravljaju svaki svojim tv-om?

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jedino što mi pada na pamet je smanjiti intenzitet IR ledice na daljinskom ili IR receivera na televizorima pa da moraš baš ciljati. Probaj staviti kakvu poluprozirnu traku preko navedenih elemenata.

 

Kad ne hvata dobro nije dobro, kad predobro hvata opet nije dobro... 😅

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 2:16 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zna li netko jel se još tko bavi popravcima Panasonic plazma TVa u Zagrebu ili Rijeci?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 21:48 (master943).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

imam Philips 55PUS7504/12 i u zadnjih par dana dobivam ove vertikalne linije. Malo radi ok TV, pa mi pokaze te linije pa opet radi ok i tako u krug. Da li znate mozda sto bi moglo biti to i da li se to isplati popravljati? Garancija mi je istekla :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A vjerojatno sam ekran, pitaj u neki ovlašteni servis ako znaju preko slike što bi moglo biti...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A možda je i t-con, slično znaju izgledati problemi. Ako je do njega isplati se, nisu skupi, sa eBaya se uzme ili ako netko ima isti polupani TV.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 1:11 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Slao sam servisu mail, no rekli su mi da dodem s TVom. Cim sam objasnio u cemu je problem, rekli su display. Isto to mi rekli cim su upalili TV. TLDR servisa: mogu probati popraviti, ali nista ne garantiraju. Kako mi je objasnio, mogu probati preusmjeriti neku komunikaciju, tj da maknu neke zice i to moze popraviti stvar, ali i ne mora. Ako i popravi, pitanje je koliko ce to raditi, moze tjedan moze godinu dana. Ali to nije sve, ako i dobije sliku, upitno je kakva ce biti, moze biti dobra, a mozda ce se te vertikalne linije i dalje pojaviti tu i tamo.

 
Pitao sam servisera ima neku preporuku za marku/tv, veli da je dns sve isto sr... drugo pakovanje, samo da gledam TV uz kojim dobijem 5godina garanciju

 

Tako da.....ako nekom treba Philips TV za rezervne dijelove, javite se....idem pisati Djedu Bozicnjaku da zelim novi TV 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 15:21 (matej402).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jebat ga, više sreće s idućim tv-om, pogodio te falični panel...

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poz,

jučer sam primjetio da se na mojem LG 32LB650V pojavili krugovi. Vide se iza statičnog bijelog ekrana, dok je slika pokretna ništa se ne vidi. TV je star 9godina 3mj. i 9 dana. Ne bi kupovao novi ako ne moram jer ovaj mi je odličan, slika na njemu je super. Zna li netko o čemu se radi i koliko košta popravak?

 

Našao sam kako popraviti 

Je li itko to radio? Koje lijepilo koristiti?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 9:06 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možeš koristiti UV ljepilo koje možeš kupiti na aliexpressu. Moraš otvoriti panel, skinuti sve difuzore i ponovno ih zaljepiti (da ne bi bilo da za mjesec dana opet otvaraš jer su i drugi popadali). 

 

Ali moja topla preporuka jest da kupiš novi set traka za 10 dolara i zamjeniš sve skupa. Naime, 9 godina je puno za te ledice, taman su led diode tih godišta masovno rikavale, i pitanje je koliko je još "života" ostalo u tim tvojim diodama. Riješio si dvije muhe jednim udarcem za nikakvu lovu, a i uštedit ćeš hrpu vremena.

 

Upiši u aliexpress 32LB650V i nađi trake i naruči...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Možeš koristiti UV ljepilo koje možeš kupiti na aliexpressu. Moraš otvoriti panel, skinuti sve difuzore i ponovno ih zaljepiti (da ne bi bilo da za mjesec dana opet otvaraš jer su i drugi popadali). 

 

Ali moja topla preporuka jest da kupiš novi set traka za 10 dolara i zamjeniš sve skupa. Naime, 9 godina je puno za te ledice, taman su led diode tih godišta masovno rikavale, i pitanje je koliko je još "života" ostalo u tim tvojim diodama. Riješio si dvije muhe jednim udarcem za nikakvu lovu, a i uštedit ćeš hrpu vremena.

 

Upiši u aliexpress 32LB650V i nađi trake i naruči...

Super, puno hvala.

Vide se sve LED diode na TV-eu, ali samo kad je statična bijela slika, ovako kad se normalno gleda TV-e ništa se ne vidi. Naručiti ću LED-ice i promjeniti. Bit će mi prvi put da tako nešto radim, ako ne uspijem kupim drugi TV-e.

Imaš možda neku ideju koji bi bio novi TV, a da ima ovu kvalitetu slike i izrade kao ovaj? Također veličine 32 inča.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A ne znam što bih ti rekao, ovo je stara garda LCD-a i tu se nije štedjelo, a sad kako je prošlo par godina i kako su "usavršili" tehnologiju štedi se svugdje :D Pogotovo u 32" modelima nema nekih velikih izbora jer ljudi obično kupuju veće tv-e. Ne stane ti veći tv?

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice