Plazma ili LCD

poruka: 49
|
čitano: 22.829
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Sorry ako tema već postoji ali zanima me što je bolje: plazma ili lcd u cijenovnom rasponu do 7500kn. Telka bi koristila kao monitor za komp, za PS3 za gledanje filmova i digitalnog signala, uglavnom za sveSmijeh. Čitao sam da plazme nisu dobre za pc i konzole zbog burn in efekta, a opet me privlači što bi plazme kao trebale imati bolje boje. Telka obavezno treba biti full HD i veličine 94cm do 106/107cm. Plazma me isto privlači zbog svojih 100Hz dok LCD ima 60Hz top u tom cjenovnom razredu. Sada me zanima vaše mišljenje oko tog vječnog pitanja. Telku bi kupovao sljedećih mjeseci pa se želim informirati u početku da mogu lakše pratiti cijelo tržište.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 14:40 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD

Po meni definitivno LCD, jedino ako želiš plazmu koristiti kao radijator. Jerbo, jako se grije i isijava u sobi do 35 C°. Isto tako vjerujem da nemaš tako veliku sobu da bi plazmu od min 107 cm gledao sa 7 - 8 m daljine. Jer inaće možeš brojiti točkice (pixele) po ekranu. Dakle, LCD Full HD optimalno za doma 37 ˝. (Moje skromno mišljenje) 

poletarac u duši i još sasvim zelen
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

I mislio sam tako, soba je 5m duga tako da sam i mislio uzeti 37", samo me zanima kakvu telku preporučate, od svega što sam gledao ova mi je nekako najbolje sjela za sad a kasnije će mo vidjeti, kako sam već rekao kupujem za koji mjesec pa samo skupljam informacije.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD

Skokni na ovu stranicu BUG a: www.bug.hr/digitalije/televizori/lg/37lg600-scarlet/244.aspx, i bit ćeš dovoljno informiran. Ako imaš love... puna šaka brade...

poletarac u duši i još sasvim zelen
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 21:14 (žeto).
15 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Uzmi 107 cm. Ja sam prošle godine bio u sličnoj dvojbi (udaljenost oko 4 m) i hvala Bogu da sam uzeo 107. Vjeruj mi da se jako brzo navikneš na veličinu.

Nove plazme se ne griju znatno više od LCD-a. Ja imam plazmu i kad kod prijatelja gledam LCD-e uvijek mi se čini da su boje odvratne. Ipak vjerujem da kod novih modela razlike nisu toliko upadljive.

Burn-in je danas više psihološki nego realan problem, ali retencija se još uvijek zna primijetiti ako se baš zagledaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plazma ili LCD

Malo off topic, ali bila je u Mercatone-u panasonicova plazma 107  model xxxx8P za 3.5k (inače preko 5k u ostalim dućanima), ne znam da li je još ima, ali ako netko traži odličnu plazmu, preporuka.. jedino, nije full hd..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Ako ti TV treba stvarno za sve ovo sta si napisao onda je za tebe LCD jedini izbor. Mislim da bi pametno bilo uzeti sto noviji model za tu lovu. Vidim Sony je izbacio nove modele jako zanimljivih karakteristika. Meni se recimo svidio KDL37V5500 model http://www.sancta-domenica.hr/detalji_proizvoda.82f861b1af01491c80a5ae2bd1f00656.kdl-37v5500_lcd_tv_bravia_sony.aspx

Ima sve sto mi se cini vaznim za TV a koliko znam jedino Sony ima i DVB-C tuner(kablovska ako ju imas) uz MPEG2,MPEG4 a tu je i PCMCIA utor koji je iskoristiv ako imas kablovsku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

U svakom slucaju, LCD je najbolji izbor, ponajprije zbog vise rezolucije u klasi, ako TV zelis koristiti kao monitor. Takodjer, plazma TV ima ocajan prikaz Win sucelja (ne bas ocajan, ali bitno losiji) od LCD-a, takodjer, taj burn in nije stvar koju zelis imati na TV. Prikaz video materijala ide na stranu plazmi, ali ne tako kao sto je to bilo prije 2-3 g, tako da ces tesko primijetiti razliku. Svaki malo bolji LCD/Plazma ima DVB-T tuner i tu nemas brigu niti potrebu za STB-om. Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
žeto kaže...

Po meni definitivno LCD, jedino ako želiš plazmu koristiti kao radijator. Jerbo, jako se grije i isijava u sobi do 35 C°. Isto tako vjerujem da nemaš tako veliku sobu da bi plazmu od min 107 cm gledao sa 7 - 8 m daljine. Jer inaće možeš brojiti točkice (pixele) po ekranu. Dakle, LCD Full HD optimalno za doma 37 ˝. (Moje skromno mišljenje) 

 Ajme sto ga opet nadrobi, akotebe bude slusao stvarno ce se usreciti Iznenađen
Ti to govoris iz iskustva ili samo piskaras sto si procitao ?
Imam 50" plazmu i nista iz nje ne isijava, kad joj primaknes ruku osjetis da je toplije ali nista pretjerano, kao i svaki drugi uredjaj koji se u radu lagano grije.
107 cm sa 7-8 m , sto ti imas oko sokolovo ????  ili zelis imati dojam kao da gledas 55 cm crt.
I opet ovu svoju  (125 cm)  gledam s 4-5 m i taman je , imam dojam velikog ekrana, sve se odlicno vidi  i ne znam kakv bi vid trebao imati da vidim pixele s te daljine (a imam odlican vid , barem tako doktori kazu Smijeh)
I prije ce brojati pixele po lcd-u nego po plazmi.
E sad druga stvar je sto je bojle za tu lovu i namjenu.  Samo jos jeftiniji modeli plazmi imaju problem s burnin-om, dok recimo Panasonic opce nema tih problema (Pioneer je dosta skuplji pa ga izostavljam)
Alis obzirom da si rekao da ti je bitan i prikaz s pc-a tu bih ipak dao malu prednost LCD-u jer je za tu lovu ima puno vise modela za odabrati pogotovo full hd , ali bez obzira na full hd  plazma bi trebala imati bolju sliku u svemu ostalom.
Odvagni sto ti je bitnije filmovi i tv sadrzaj ili pc/konzola.
Pogledaj u prijasnjim temama, bilo je zaista puno ovakvih rasprava samo pazi cije postove uvazavas jer ima stvarno bisera od izjava, i hrpa netocnosti.
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
Pudge kaže...

U svakom slucaju, LCD je najbolji izbor, ponajprije zbog vise rezolucije u klasi, ako TV zelis koristiti kao monitor. Takodjer, plazma TV ima ocajan prikaz Win sucelja (ne bas ocajan, ali bitno losiji) od LCD-a, takodjer, taj burn in nije stvar koju zelis imati na TV. Prikaz video materijala ide na stranu plazmi, ali ne tako kao sto je to bilo prije 2-3 g, tako da ces tesko primijetiti razliku. Svaki malo bolji LCD/Plazma ima DVB-T tuner i tu nemas brigu niti potrebu za STB-om. Pozdrav

 
Koje vise rezolucije u klasi ?
Pa imas najvise full hd, preko toga nema .
Panasonic TH-42PZ8ESA, Dijagonala 42" / 106 cm, Maksimalna rezolucija 1920x1080, Svjetlina 0 cd/m2, Kontrast Prirodan: 20,000:1 Dinamički: 700.000:1, Priključci HDMI, Boja srebrna, G11 Full HD, HDMI x2, 100Hz, PAT, dvbt
Cijena  oko 6850 Kn
Panasonic TH-42PY8P, Dijagonala 42" / 106 cm, Maksimalna rezolucija 1920x1080, Svjetlina 0 cd/m2, Kontrast Prirodan: 20,000:1 Dinamički: 700.000:1, Priključci HDMI, Boja crna, G11 Full-HD, HDMix2, 100Hz, PAT
Cijena oko 7200 Kn
Panasonic TH-42PY8PA, Dijagonala 42" / 106 cm, Maksimalna rezolucija 1920x1080, Kontrast Prirodan: 20,000:1 Dinamički: 700.000:1, G11 Full-HD, HDMix2, 100Hz, PAT
7200 Kn
Panasonic TX-P42S10E, Dijagonala 42" / 106 cm, Maksimalna rezolucija 1920x1080, Kontrast Dinamički: 2.000.000:1; Prirodan: 30.000:1, Boja crna, G12 Full HD; NEO PDP; mpeg4; HDMI 3x, 400Hz, PAT, PC/SD input (AVCHD/JPEG playback)
Cijena oko 7700 Kn
Evo da ne nabrajam dalje
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
Pixel kaže...
žeto kaže...

Po meni definitivno LCD, jedino ako želiš plazmu koristiti kao radijator. Jerbo, jako se grije i isijava u sobi do 35 C°. Isto tako vjerujem da nemaš tako veliku sobu da bi plazmu od min 107 cm gledao sa 7 - 8 m daljine. Jer inaće možeš brojiti točkice (pixele) po ekranu. Dakle, LCD Full HD optimalno za doma 37 ˝. (Moje skromno mišljenje) 

 Ajme sto ga opet nadrobi, akotebe bude slusao stvarno ce se usreciti Iznenađen
Ti to govoris iz iskustva ili samo piskaras sto si procitao ?
Imam 50" plazmu i nista iz nje ne isijava, kad joj primaknes ruku osjetis da je toplije ali nista pretjerano, kao i svaki drugi uredjaj koji se u radu lagano grije.
107 cm sa 7-8 m , sto ti imas oko sokolovo ????  ili zelis imati dojam kao da gledas 55 cm crt.
I opet ovu svoju  (125 cm)  gledam s 4-5 m i taman je , imam dojam velikog ekrana, sve se odlicno vidi  i ne znam kakv bi vid trebao imati da vidim pixele s te daljine (a imam odlican vid , barem tako doktori kazu Smijeh)
I prije ce brojati pixele po lcd-u nego po plazmi.
E sad druga stvar je sto je bojle za tu lovu i namjenu.  Samo jos jeftiniji modeli plazmi imaju problem s burnin-om, dok recimo Panasonic opce nema tih problema (Pioneer je dosta skuplji pa ga izostavljam)
Alis obzirom da si rekao da ti je bitan i prikaz s pc-a tu bih ipak dao malu prednost LCD-u jer je za tu lovu ima puno vise modela za odabrati pogotovo full hd , ali bez obzira na full hd  plazma bi trebala imati bolju sliku u svemu ostalom.
Odvagni sto ti je bitnije filmovi i tv sadrzaj ili pc/konzola.
Pogledaj u prijasnjim temama, bilo je zaista puno ovakvih rasprava samo pazi cije postove uvazavas jer ima stvarno bisera od izjava, i hrpa netocnosti.
 Frajeru, ako ne znaš, ja drobim iz iskustva! Čovjek mi pokazuje plazmu 107 cm, u spavaćoj sobi, montiranu na zidu i gleda s kreveta udaljenosti ispod 2 m. To je kao da gledaš utakmicu tenisa. Letiš očima s jednog na drugi kraj ekrana. A točkice na ekranu kao da gledaš displaye na trgovima. TO JE MOJE ISKUSTVO. A mene nitko ne mora šlušati, jer nisam dovoljno pametan za te stvari, i zato sam mu preporučio link na BUG-u. Kužiš?
poletarac u duši i još sasvim zelen
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
žeto kaže...
Pixel kaže...
žeto kaže...

Po meni definitivno LCD, jedino ako želiš plazmu koristiti kao radijator. Jerbo, jako se grije i isijava u sobi do 35 C°. Isto tako vjerujem da nemaš tako veliku sobu da bi plazmu od min 107 cm gledao sa 7 - 8 m daljine. Jer inaće možeš brojiti točkice (pixele) po ekranu. Dakle, LCD Full HD optimalno za doma 37 ˝. (Moje skromno mišljenje) 

 Ajme sto ga opet nadrobi, akotebe bude slusao stvarno ce se usreciti Iznenađen
Ti to govoris iz iskustva ili samo piskaras sto si procitao ?
Imam 50" plazmu i nista iz nje ne isijava, kad joj primaknes ruku osjetis da je toplije ali nista pretjerano, kao i svaki drugi uredjaj koji se u radu lagano grije.
107 cm sa 7-8 m , sto ti imas oko sokolovo ????  ili zelis imati dojam kao da gledas 55 cm crt.
I opet ovu svoju  (125 cm)  gledam s 4-5 m i taman je , imam dojam velikog ekrana, sve se odlicno vidi  i ne znam kakv bi vid trebao imati da vidim pixele s te daljine (a imam odlican vid , barem tako doktori kazu Smijeh)
I prije ce brojati pixele po lcd-u nego po plazmi.
E sad druga stvar je sto je bojle za tu lovu i namjenu.  Samo jos jeftiniji modeli plazmi imaju problem s burnin-om, dok recimo Panasonic opce nema tih problema (Pioneer je dosta skuplji pa ga izostavljam)
Alis obzirom da si rekao da ti je bitan i prikaz s pc-a tu bih ipak dao malu prednost LCD-u jer je za tu lovu ima puno vise modela za odabrati pogotovo full hd , ali bez obzira na full hd  plazma bi trebala imati bolju sliku u svemu ostalom.
Odvagni sto ti je bitnije filmovi i tv sadrzaj ili pc/konzola.
Pogledaj u prijasnjim temama, bilo je zaista puno ovakvih rasprava samo pazi cije postove uvazavas jer ima stvarno bisera od izjava, i hrpa netocnosti.
 Frajeru, ako ne znaš, ja drobim iz iskustva! Čovjek mi pokazuje plazmu 107 cm, u spavaćoj sobi, montiranu na zidu i gleda s kreveta udaljenosti ispod 2 m. To je kao da gledaš utakmicu tenisa. Letiš očima s jednog na drugi kraj ekrana. A točkice na ekranu kao da gledaš displaye na trgovima. TO JE MOJE ISKUSTVO. A mene nitko ne mora šlušati, jer nisam dovoljno pametan za te stvari, i zato sam mu preporučio link na BUG-u. Kužiš?
 
Pa daj pogledaj stio si napisao : 107 cm sa 7-8 m, probaj to gledati sa 7-8 m  pa ces vidjeti o cemu govorim.
Kakvih sada 2 m spominjes !
125 cm s 5 m je sasvim dobra udaljenost, pa vjerujem da je i manjih 107 cm sasvim ok za 4 m .
A stvarno ti je iskusvo kad moras ici kod covjeka gledati plazmu. 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
Pixel kaže...
žeto kaže...
Pixel kaže...
žeto kaže...

Po meni definitivno LCD, jedino ako želiš plazmu koristiti kao radijator. Jerbo, jako se grije i isijava u sobi do 35 C°. Isto tako vjerujem da nemaš tako veliku sobu da bi plazmu od min 107 cm gledao sa 7 - 8 m daljine. Jer inaće možeš brojiti točkice (pixele) po ekranu. Dakle, LCD Full HD optimalno za doma 37 ˝. (Moje skromno mišljenje) 

 Ajme sto ga opet nadrobi, akotebe bude slusao stvarno ce se usreciti Iznenađen
Ti to govoris iz iskustva ili samo piskaras sto si procitao ?
Imam 50" plazmu i nista iz nje ne isijava, kad joj primaknes ruku osjetis da je toplije ali nista pretjerano, kao i svaki drugi uredjaj koji se u radu lagano grije.
107 cm sa 7-8 m , sto ti imas oko sokolovo ????  ili zelis imati dojam kao da gledas 55 cm crt.
I opet ovu svoju  (125 cm)  gledam s 4-5 m i taman je , imam dojam velikog ekrana, sve se odlicno vidi  i ne znam kakv bi vid trebao imati da vidim pixele s te daljine (a imam odlican vid , barem tako doktori kazu Smijeh)
I prije ce brojati pixele po lcd-u nego po plazmi.
E sad druga stvar je sto je bojle za tu lovu i namjenu.  Samo jos jeftiniji modeli plazmi imaju problem s burnin-om, dok recimo Panasonic opce nema tih problema (Pioneer je dosta skuplji pa ga izostavljam)
Alis obzirom da si rekao da ti je bitan i prikaz s pc-a tu bih ipak dao malu prednost LCD-u jer je za tu lovu ima puno vise modela za odabrati pogotovo full hd , ali bez obzira na full hd  plazma bi trebala imati bolju sliku u svemu ostalom.
Odvagni sto ti je bitnije filmovi i tv sadrzaj ili pc/konzola.
Pogledaj u prijasnjim temama, bilo je zaista puno ovakvih rasprava samo pazi cije postove uvazavas jer ima stvarno bisera od izjava, i hrpa netocnosti.
 Frajeru, ako ne znaš, ja drobim iz iskustva! Čovjek mi pokazuje plazmu 107 cm, u spavaćoj sobi, montiranu na zidu i gleda s kreveta udaljenosti ispod 2 m. To je kao da gledaš utakmicu tenisa. Letiš očima s jednog na drugi kraj ekrana. A točkice na ekranu kao da gledaš displaye na trgovima. TO JE MOJE ISKUSTVO. A mene nitko ne mora šlušati, jer nisam dovoljno pametan za te stvari, i zato sam mu preporučio link na BUG-u. Kužiš?
 
Pa daj pogledaj stio si napisao : 107 cm sa 7-8 m, probaj to gledati sa 7-8 m  pa ces vidjeti o cemu govorim.
Kakvih sada 2 m spominjes !
125 cm s 5 m je sasvim dobra udaljenost, pa vjerujem da je i manjih 107 cm sasvim ok za 4 m .
A stvarno ti je iskusvo kad moras ici kod covjeka gledati plazmu. 
 Ostajem bez komentara. Nemoj čitati između redova! Govorim o tome da ljudi ne znaju što žele; što kupuju i što im treba. Smatraju ako imaju love da mogu pretjerivati. Kao da ideš  "Ferrarijom" orati njivu. Zato, kad spominjem 2 m to je zaista bilo gledanje ekrana od 107 cm dijagonale sa 2 m udaljenosti. A ja osobno nisam išao tražiti iskustva u gledanju plazme, jer mi to ne treba, več bijah pozvan pogledati kako dotični prijatelj "Ferrarijem ore njivu"! Nadam se da razumiješ??? I da završimo ovu zaj... čovjek je tražio preporuke i iskustva. Zato, prijatelju dragi, savjetuj njega, a ne mene! Ajd` popij pivo u BUG bircu.(naravno, na moj račun.Živ mi bio!)
poletarac u duši i još sasvim zelen
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Evo vidim da se velike rasprave ovdje vode i zaključujem da ću definitivno uzeti LCD, e sada, od ovih telki koja ima najbolju sliku?:Sony KDL-37W5500, LG 37LG600 SCARLET, LG 37LH5000

Ciljam da telka ima preko 100Hz
 

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD

Samo mene nemoj pitati. Ali kakav bi ja to bio "forumaš" da ne dam savjet? Čitaj pozorno(ovo je najbolje moguće rješenje):idi u trgovinu gdje se sva tri modela nude, neka ih uključe i dobro gledaj sliku! Koja ti se ćini najbolja, TO JE TO. Razmisli ,nadalje, što želiš. Dakle omjer cijene, kvalitete i želja.

poletarac u duši i još sasvim zelen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
BORN kaže...

Evo vidim da se velike rasprave ovdje vode i zaključujem da ću definitivno uzeti LCD, e sada, od ovih telki koja ima najbolju sliku?:Sony KDL-37W5500, LG 37LG600 SCARLET, LG 37LH5000

Ciljam da telka ima preko 100Hz

 koji god uzmes neces pogrijesiti
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
BORN kaže...

Evo vidim da se velike rasprave ovdje vode i zaključujem da ću definitivno uzeti LCD, e sada, od ovih telki koja ima najbolju sliku?:Sony KDL-37W5500, LG 37LG600 SCARLET, LG 37LH5000

Ciljam da telka ima preko 100Hz
 

 Ako vec kupujes na ovakav nacin telku bar se potrudi pronaci na netu kompletnu teh specifikaciju za te modele,mozda ti to vise pomogne(npr http://www.sony.hr/product/t32-w-series/kdl-37w5500#pageType=TechnicalSpecs) jer ovo sto si linkao nema veze s nicim.Mislim da ce ti to olaksati izbor.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
BORN kaže...

Evo vidim da se velike rasprave ovdje vode i zaključujem da ću definitivno uzeti LCD, e sada, od ovih telki koja ima najbolju sliku?:Sony KDL-37W5500, LG 37LG600 SCARLET, LG 37LH5000

Ciljam da telka ima preko 100Hz

između plazme i LCD-a LCD je bolji, ne toliko po slici, ali plazmu nakom 5-6 god možeš u smeće bacit!
dobro su ti prije vec rekli " koji god da uzmeš nećeš pogriješiti", ali bi ti ja savjetovao da prijeđeš na novu i bolju tehnologiju od plazma i LCD-a ja bi na tvom mjestu uzeo LED telke!
Neznam dal su dosli u HRV, al mislim da jesu!
evo moj prijedlog za tvoju cifru:
S njim nećeš pogriješit!
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Tko ti je rekao da plazmu mozes poslije nekog vremena u smece bacit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
žeto kaže...

Samo mene nemoj pitati. Ali kakav bi ja to bio "forumaš" da ne dam savjet? Čitaj pozorno(ovo je najbolje moguće rješenje):idi u trgovinu gdje se sva tri modela nude, neka ih uključe i dobro gledaj sliku! Koja ti se ćini najbolja, TO JE TO. Razmisli ,nadalje, što želiš. Dakle omjer cijene, kvalitete i želja.

 
Pa zapravo i nije jer postvke na tv-ima u trgovini obicno su toliko lose podesene da ne mozes nista pametno iz toga zakljuciti.
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
Somebody kaže...
između plazme i LCD-a LCD je bolji, ne toliko po slici, ali plazmu nakom 5-6 god možeš u smeće bacit!
 
Daj mi samo reci od kuda si izvukao ovaj podatak ???
Mislim, ljudi pricaju takve gluposti bez ikakve pozadine ili obrazlozenja,.
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Svaki LCD, plasma, CRT imaju deklariran broj radnih sati koji je kod LCD-a i plasme dosta slican (oko 50.000 naspram 20.000 kod CRT-a). I ti dodjes i kazes da plasmu nakon 5-6 g. u smece bacit. Takav podatak daju samo neuki prodavaci koji se prvi put s time susrecu i nemaju pojma o cemu pricaju (a takvih trgovaca je u nas nazalost najvise).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

http://www.moja-trgovina.net/Vodici/lcd_plasma_tv.aspx

evo dokaza za trajanje!

 

ali to nije toliko bitno! moja poruka je bila za LED telke jer su najstabilnije i najbolje!

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
Somebody kaže...

http://www.moja-trgovina.net/Vodici/lcd_plasma_tv.aspx

evo dokaza za trajanje!

 

ali to nije toliko bitno! moja poruka je bila za LED telke jer su najstabilnije i najbolje!

 
Znas li citati  ? Smijeh
"U početku su plazma televizori imali značajno manje trajanje zaslona od LCD TV-a. Kod novih modela taj se podatak izjednačio na otprilike 50 do 60 tisuća sati rada tako da je sasvim svejedno kojeg je tipa televizor već treba obratiti pozornost na vijek trajanja deklariran od strane proizvođača".
Ako cemo bas precizno, danasnje plazme cak imaju veci radni vijek od LCD-a, barem kod  boljih proizvodjaca plazmi kao sto su Panasonic ili Pioneer.
Jesi gledao koju LED telku u zivo, kakav je dojam ? (cisto me  zanima nevezano uz raspravu jer ih nisam imao prilike vidjeti, a za sada Pineer Kuro zadnje generacije stoji kao najbolji tv koji mozes kupiti)
16 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

BTW moja Panasonic plazma ima u papirima vijek trajanja cca 100000 radnih sati,ako imas volju izracunaj kolko je to godina.Ali skrenuli smo s teme,covijek je nesto pitao a ovo su prepucavanja bez veze,mada bi bilo lijepo da pojedinci ako vec postaju nesto bar provjere kolko je to tocno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
Pixel kaže...
Somebody kaže...

http://www.moja-trgovina.net/Vodici/lcd_plasma_tv.aspx

evo dokaza za trajanje!

 

ali to nije toliko bitno! moja poruka je bila za LED telke jer su najstabilnije i najbolje!

 
Jesi gledao koju LED telku u zivo, kakav je dojam ? (cisto me  zanima nevezano uz raspravu jer ih nisam imao prilike vidjeti, a za sada Pineer Kuro zadnje generacije stoji kao najbolji tv koji mozes kupiti)
 da jesam! bio sam u engleskoj prije par tjedana  tamo sam vidio tu telku kod bratića! ta je slika jedna od najboljih koje sam vidio! kad sam približio ruku ekranu nisam osjetio gotovo nikakvu toplinu! tako da imam samo pohvale za LED!
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
neaktivan
offline
Plazma ili LCD

Pozdrav zanima me kakva je plazma lg 42pq2000, kupit ću za božć pa gledam kakve su razčike između 1024*768 i 1920x1080?

Preporučujete li vi neku plazmu da je dobra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD

http://www.svijet-medija.hr/panasonic_tx-p42s10e,19888,154.aspx

ako je ova preskupa onda

http://www.svijet-medija.hr/panasonic_tx-p42x10y,20976,154.aspx

 

mislim da je Panasonic trenutno najbolji izbor za korisnike koji nemaju bas preko 10k kuna za TV

obadva modela su odlicni za svoju cijenu

15 godina
offline
RE: Plazma ili LCD
only gamer kaže...

Pozdrav zanima me kakva je plazma lg 42pq2000, kupit ću za božć pa gledam kakve su razčike između 1024*768 i 1920x1080?

Preporučujete li vi neku plazmu da je dobra?

 

Nemoj kupovati LG plazmu, oni ne rade dobre plazme.

Preporuka je Panasonic

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma ili LCD
Pixel kaže...

 

Nemoj kupovati LG plazmu, oni ne rade dobre plazme.

Preporuka je Panasonic

I nemoj kupovat Marlboro cigarete, oni ne rade dobre cigarete... Kakav je ovo odgovor? Čitao sam recenzije nekih LG plazmi u kojima su jako dobre ocjene dobivale, tako da ti ovo nema apsolutno nikakvog smisla...

 

Panasonic trenutno, nakon odlaska Pioneera, ima najbolje plazme na tržištu, ali čovjek vjerojatno tako i tako nema novaca za top modele tako da je to nebitno.

Istina je da LG plazme imaju malo više problema s Image retentionom od ostalih ali... Mislim da sam baš ovaj model vidio na akciji za 3800kn u nekom dućanu... Za toliko novaca se baš i ne da ništa bolje naći...

 

Btw, only gamer, za preporuke... Kolika bi trebala biti cijena plazme? A razlika između rezolucija... Sa kolike bi udaljenosti gledao TV?

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice