Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.649
|
čitano: 8.873.750
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam zašto bi bilo bitno koji je razlog povrata laptopa? U zakonu stoji : '' imate pravo i otkazati i vratiti tu narudžbu u roku od 14 dana, iz bilo kojeg razloga i bez obrazloženja''. Prema tome , o čemu pričate? Ima zakonsko prvao na povrat, ne treba davati nikakvo objašnjenje i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:35 (stipest).

2 1 hvala 0
9 godina

Laptop ije kupio preko weba, već u trgovini.

0 1 hvala 0
9 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chaymonk kaže...
andrtejkr kaže...
chaymonk kaže...

Pozdrav svima,

trebam preporuku za TV od cca 43 inča veličine. Služio bi prvenstveno za gledanje filmova/serija i gaming, pretežito noću. Idealno bi mi bilo da ima AndroidTV OS jer volim "čačkati" pa će mi možda nekada doći da sideloadam neku aplikaciju i slično. Budžet što manje to bolje, ali recimo do 3.500kn.

Također još jedno pitanje, postoji li nekakva šansa da se takav TV koritsi kao primarni monitor na računalu?

3500kn za 43" je kao 200k kn za mali gradski auto :) Bolje uzmi vecu dijagonalu, ili uzmi neku 43ojku za <2500 :)

Tim bolje, što jeftinije to bolje. Postoje li nekakve značajne razlike u tim do 2.5k, ili da gledam što je dostupno i to je to?

Ma ubodes neki samsung tu7000 ili 8000 za ~2500kn i puna saka brade. Samo, ako nisi bas strogo ogranicen prostorom, uzmi radije 50". Razlika u cijeni je valjda 100-200kn. 

10 godina
bing01 kaže...

https://www.alza.at/75-sony-bravia-led-kd-75xh9096-d5871879.htm?o=1

Mislim da je ovo dobra prilika

Kakva je razlika u odnosu na 9005 model?

može komentar, moram nešto brzo uzeti, popusti prošli, ovo mi se čini ok...

2 godine
bing01 kaže...
bing01 kaže...

https://www.alza.at/75-sony-bravia-led-kd-75xh9096-d5871879.htm?o=1

Mislim da je ovo dobra prilika

Kakva je razlika u odnosu na 9005 model?

može komentar, moram nešto brzo uzeti, popusti prošli, ovo mi se čini ok...

Razlika je u nosačima odnosno nogicama. XH9005 ima samo jedan položaj a XH9096/9077/9288/9299 imaju dva moguća položaja- normalni i uski, imaš dolje u videu

Najbolji bi ti bio 75XH9299 za 1499 eura, 9288/9299 serije imaju i premium metal remote control, ovi drugi imaju regular plastični.

https://www.expert-technomarkt.de/Fernseher/Sony-KD-75XH9299B-LCD-Fernseher-190,5-cm-75-Zoll-A-4K-Ultra-HD-Schwarz-1000-Euro.11128169730.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:56 (Flagship).
8 godina
Pa kaj nije onda suludo dati više od 10000 kuna za OLED koji ima problema sa burn inom? Pa objesio bi se da mi se tak nešto dogodi na tako skupom televizoru..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
12 mjeseci
Burin osim ako ne igraš dosta igrice na tv je zaista prenapuhana stvar.
90% posto vlasnika potvrđuje da ga nema, ostali su na video igrama ili jednostavno kao i kod LEDtv su naletjeli na minu.
Moj full hd oled radi kao urica, bezprijekorno, gosti u kući ostanu u čudu ",wauu! koja slika, ovo si sad zadnji krik tv mode uzeo" ja kazem bili smo.kid vas prije koji mjesec i vas tv je 4g noviji od moga,😆🙈
12 godina
bruncek kaže...
Pa kaj nije onda suludo dati više od 10000 kuna za OLED koji ima problema sa burn inom? Pa objesio bi se da mi se tak nešto dogodi na tako skupom televizoru..

Nisu svima novci problem

Svaki tv ima neki problem, nema savrsenog

Zasto mislis da se lcd ne moze pokvariti, pa onda suludo dati preko 10k kn ako se pokvari ? Ljudima su krepavali skupi qledi odmah nakon isteka garancije, znaci tv za u smece. Oled ako vidis burn in, mozes i dalje koristiti. Dse na skupim qledima moze biti u startu gori od burnina koji recimo dobijes na oledu nakon 2-3 godine specificnog koristenja koje uzrokuje burn in.

Burn in kod oleda nije nikakav problem vise osim u vrlo specificnim situacijama.

Zasto stalno tupimo o istim stvarima, oled i burn in je vec toliko prezvakan, postoje sve relevantne informacije koga zanima detaljno.

12 godina
melcisedec kaže...
Burin osim ako ne igraš dosta igrice na tv je zaista prenapuhana stvar.
90% posto vlasnika potvrđuje da ga nema, ostali su na video igrama ili jednostavno kao i kod LEDtv su naletjeli na minu.
Moj full hd oled radi kao urica, bezprijekorno, gosti u kući ostanu u čudu ",wauu! koja slika, ovo si sad zadnji krik tv mode uzeo" ja kazem bili smo.kid vas prije koji mjesec i vas tv je 4g noviji od moga,😆🙈

Na mom se igra vec 2.5 godine (vise hdr nego sdr) i nema burn ina

7 godina
bruncek kaže...

Pa u startu si tražio preporuku za OLED. Burn-in je doslovno prva stvar koju saznaš za OLED-e ako pročitaš ili pogledaš bilo koju recenziju. Ako se bojiš burn-ina, kupiš LED, iako, kao što ljudi kažu, taj je problem očito malo prenapuhan.

A sad koliko je nešto suludo je dosta diskutabilno. Eto, ja sam neki dan kupio telku od 6000 kn i znam hrpu ljudi koji bi pol sata padali u nesvijest kaj sam dao tolko novca za telku jer su oni kupili za 3000. A oni 6000 kn uredno spale svake godine na cigarete. Možda i više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 13:53 (Domdom32).
10 godina

Ovog gore navedenog nema više u ponudi.

0 0 hvala 0
8 godina
Unazad recimo 5 godina kupio sam nekih 5-6 televizora, što sebi što unutar familije, svi klasični LED, i nikad nisam imao problema. Zato sad kad čujem o nekakvim burn inovima na najnovijoj tehnologiji mi je malo čudno u ovo moderno vrijeme ali ok.
Realno da, čovjek može uvijek naleti na minu, i na najobičniju televizoru. Koliko čitam taj burn in nije toliko izražen, moraju se poklopiti dosta stvari da on bude prisutan..
Neko mi je stavio drogu u heroin..

0 0 hvala 0
12 mjeseci
Pixel Bravo👏🏻, to je to,
👍🏻za komentar
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 15:19 (melcisedec).
12 mjeseci
Da, vjerujem vam.
za burninn treba igrati igrice ko manijak
9 godina

mora li nosač za TV podržavati isti VESA standard kao tv?

nisam uopće zna za to kad sam naručiva nosač, uzeja jedan šta podržava 

300×300, 400×200, 400X400.

za Hisense 50a7500f mi stoji VESA 300x200.

nosač još nije stiga pa ne mogu isprobati može li to funkcionirati. Nosač je inače za Tv 32-55 inča.

ima li smisla da čekam nosač da stigne ili da odem kupiti novi s točno tim standardom.

i ako neko može neka preporuči šta bi bilo dobro uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina

Pozdrav, 

Po meni su BF ponude bile najlosije u ovih zadnjih par godina, pa cuvam novce za novi tv, sad me zanima jel zna netko po iskustvu hoce bit bozicni popusti ili pocetkom prvog mjeseca? 

NBA - I love this game !!

0 0 hvala 0
9 godina
mac23 kaže...

Pozdrav, 

Po meni su BF ponude bile najlosije u ovih zadnjih par godina, pa cuvam novce za novi tv, sad me zanima jel zna netko po iskustvu hoce bit bozicni popusti ili pocetkom prvog mjeseca? 

Da, prošlih godina se tu i tamo nešto pojavilo na akciji oko Nove, više vani nego kod nas.

Ali nemoj zaboraviti, ovo je 2020. Ove godine jer vrijede ista pravila ko prošlih :D Tko zna što će biti...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
2 godine
bing01 kaže...

Ovog gore navedenog nema više u ponudi.

Brzo je otišao, puno ih čeka takve ponude:)

Većinom su već prošle akcije pa je teško naći 75" po ovakvim cijenama. Ima 75XH9288 za 1699€ + 149€ doplata za 5 godina garancije

https://www.hifi-im-hinterhof.de/sony-kd-75xh9288baep.html

To je ipak 150€ jeftinije od recimo ovog XH9299 u AT koji je 1999 s 5 god. gare.

https://www.expert.at/shop/tv-audio-video/fernseher/sony-kd75xh9299baep-5-jahre-herstellergarantie~p1838199

Onaj 75XH9096 na alza.at je jeftiniji no to je i model s običnim daljinskim, a treba vidjet da li ima ovu opciju s 5 god. gare uz doplatu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:47 (Flagship).
10 godina

Mora, s tim da neki nosači budu od-do. Te brojke su ti razmaci u milimetrima između rupa na TV-u. To 300x200 ti je širina x visina u mm. Ako ti nosač ima izbušene rupe na tim mjestima ili ima "prorez" tako da stane šaraf onda štima. Btw. ne znam koji si uzeo, ali ako podržava 400x200 i 300x300, onda mi je mal čudno da ne bi podržavao i 300x200. Ali ovisi o nosaču...

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 19:19 (Arto).
9 godina
Arto kaže...

Mora, s tim da neki nosači budu od-do. Te brojke su ti razmaci u milimetrima između rupa na TV-u. To 300x200 ti je širina x visina u mm. Ako ti nosač ima izbušene rupe na tim mjestima ili ima "prorez" tako da stane šaraf onda štima. Btw. ne znam koji si uzeo, ali ako podržava 400x200 i 300x300, onda mi je mal čudno da ne bi podržavao i 300x200. Ali ovisi o nosaču...

naručija u "pouzdanog" megastorea ovaj 

nosač

za 80kn na akciji. 

nisu se još javili, sutra će biti taman tjedan dana tako da ne očekujem da išta stigne.

ne da mi se čekati tako da ću vjerojatno uzeti nešto drugo ako se može naći za 100-njak kuna. 

ali ako bi stiglo jel može ovo?

10 godina

Koliko vidim, to bi mogao biti https://manhattanproducts.us/products/manhattan-en-universal-ultra-slim-aluminum-lcd-full-motion-large-screen-wall-mount-461313 jer ne piše na stranici megastorea točan model. Na proizvođačevoj stranici i u speckama stoji da je max 400x400, što znači da podržava i manje, a i po rupama vidiš da je univerzalni i podržava razne dimenzije. Širina ti nije problem, jer se mogu razmaknuti ti vertikalni i piše ti da podržava 300, a visina ti je navedena da podržava 200 tako da mislim da si dobar.

Za 100 kuna mislim nećeš naći ništa slično, ovaj djeluje robusno dosta, za taj novac možeš naći s tiltom, sumnjam s full zakretanjem, ali u svakom slučaju nadam se da će ti ovaj stići ili da ćeš naći nešto što ti štima.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 22:10 (Arto).
8 godina

Pozdrav, treba mi novi TV, nesto do 3500kn max, u Zagrebu da se nalazi trgovina ako je moguce ili da ima online na rate nacin placanja, ne razumijem se bas u TVove al bi volio da je smart, da ima bar 140cm i da je 4k, hvala unaprijed!  (i ako je ikako moguce 5 godina garancije)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 8:30 (anonymous_Zg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
Tv 48" - 50"

TV 48" - 50"
Gledam vec par dana izbor, na kraju sam odlučio za nešto između 48-50 inča, bilo bi super da cijena bude do 2400 kn. Imam par pitanja pa ako je tko voljan pomoci bio bih zahvalan.

1. Koji jeftinije marke TV-a gledati? Jesu li Hisense, TCL, Toshiba bolje marke od recimo Strong, Orion, Vivax? Koji ood navedenih brandova su ok?

2. Da li mi mozete predloziti konkretni model te velicine i cijene koju sam naveo, a da ga ima za kupiti kod nas?

3. Što mislite o sljedecim modelima, ima li koji da valja? I sto na ovom LG-u znaci da je za hotele?

https://www.abrakadabra.com/Katalog-...m_medium=click

https://www.ronis.hr/tv-samsung-ue49...m_medium=click

https://www.ronis.hr/tv-lg-49lk5900-...m_medium=click

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-50u...m_medium=click

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hi...m_medium=click

Hvala svima

0 1 hvala 0
3 mjeseca
Jel kupovao tko u Harvey Norman web shopu? Kupio sam Tv još u petak i do danas ništa a na upite ne odgovaraju...

0 0 hvala 0
15 mjeseci

Pozdrav,

Zamolio bih za malu pomoć, naime želim kupiti kvalitetni TV za sobu (49'-50', distanca 2.5m, nema kuta gledanja) do nekih 4000kn, gore dolje 200kn.

Nažalost nije bila ni jedna dobra akcija za black friday i cyber monday, pa vas molim za neki savjet. 

TV se koristi uglavnom za PS4,PS5 i Netflix...

Hvala,

lp

0 0 hvala 0
10 godina

1 0 hvala 0
7 godina

Koliko god popusti na Black fridayu bili mali ipak su bili popusti... Sada je u trgovinama Q80t 8000kn, a mogao se dobiti u jednom trenu za 6500. Zatim XH90 je sada 6800 a mogao se za 6000.

Izgleda da cu cekati jos koji mjesec da uhvatim neko slicno snizenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Da cujem vase misljenje: bolji model vs veca dijagonala? :) Recimo da vecina nas gleda tv sa 2.5-3m udaljenosti, da li bi prednost dali boljoj 55ici ili slabijoj 65ici? 

19 bolja 55ica (q80t, xh90) ~6500
3 slabija 65ica (tcl c715) ~5500

0 0 hvala 0
9 godina
Ovisno koji se sadržaj gleda najviše, ali ja osobno bi išao na bolji 55".
3 mjeseca

Da li je za gledanje sporta in za PS4 obavezno uzet 100/120Hz?

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice