Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 32.639
|
čitano: 8.077.197
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav...skoro da sam kupio samsunga  75 8 K 950r za 28000 kuna ali onda na mall  vidim sony oled 77 ag9 za 34 000 kuna, to je kako tako, jedini dostupan oled od 77 cola,  lg su preko 40000....vrijedi li se rastegnuti ili je to perververzija već...kakva slika mora biti bolja za 6000 kuna...na stranim forumima sam čitao da sony oledi imaju manje burn ina zbog nijansu slabije svjetline od lg a...ili ipak  75 q95t sa saunbarom za 22500 kuna u sd-u---

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj je došao iz Pule u Zg.

Plex nisam vidio u aplikacijama. Probao sam instalirati hbogo iz playstorea preko browsera pa nisam uspio. Danas vidim da se može instalirati na samo par smart tv sustava.

Pokrenuo sam sa ps-a netfliks i hbogo, oba u fullhd, te dok netfliks izgleda odlično, hbo je slika mutna i loša.

Također sam pokrenuo netfliks i sa smart platforme, te opet tv javlja da je fullhd rezolucija.

Još nisam otkrio u čemu je problem. Paket je 4k, kaj netfliks sad svima u Europi daje samo fullhd signal, zbog onoga što su ih napadali da zagušuju promet?

7 godina
kruhvuk kaže...

Pozdrav, molim Vas za pomoć pri dvojbi oko ova dva modela Sony 55XH8077- 5600kn ili Sony 55AG8- 11.000 kn.

Uvjet je da bude android zbog gledanja IPTV-a, i da bude tanji jer ide na bočni zid.

Uglavnom dvojba je dali se isplati kupiti OLED za te novce, odnosno hoće li cijena puno pasti, ili je ovaj XH sasvim dobar?

55XH8077 je nekakv mid range,sony serija 9 ti ne dolazi u obzir?

3 godine
Kakav je input lag na Hisense U8?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 tjedana

XH je dosta tanji od 9, a to mi je bitno jer ide na zid.

onda bi radije AG8 od 9, samo ne znam hoće li cijena drastično pasti od 11000 kuna?

Pozdrav.

11 godina
Zver kaže...

Kad več kupuješ opet, razmisli i o večoj dijagonali...

Al i po onome što pišeš, nekako mi se čini da nečeš biti prezadovoljan OLED-om, te mislim da ti treba FALD visoke kvalitete sa kojih >=300 zona..

Uglavnom, džep ti ne omogučava to što želiš...

A što se tiče plejke.. opusti se i uživaj...

Već dijagonala mi čak i ne paše zbog samog prostora, udaljenost kauča od tv-a je cca 2m ako se približim na rub kauča onda je čak i manje a veća dijagonala od 55 ne bi stala na ormarić osim ako stalak nije na sredini.
A i meni se čini da bi mi najbolje pasao kvalitetni QLED sa FALD-om ali tako nešto je preko 10 tisuća kuna, eventualno Samsung Q80T koji je ispod 10 tisuća, od ostalih mi se ništa ne čini dovoljno kvalitetno.

A pleyka me uopće ne zamara po specsima ili nešto slično (ove 4K 120 hz fore ili šta god) nego sam ju spomenuo zbog slike, u zadnje vrijeme često igram Apex (pucačina) i tamo je dosta bitno da na vrijeme primjetim neprijatelja a s obzirom da je na trenutnom tv-u svjetlina banana teže uočim prtivnike a kad pojačam svjetlinu onda se boje iskrive i sve je narančasto i prebrijano a to nije ništa bolje od ovog kad smanjena svjetlina.

andrtejkr kaže...

Hisense je navodno rijesio probleme sa motionom sa novim firmwareom, ako je vjerovat forumima.  

Jucer sam navratio u elipso (buzin) bacit oko na q80t, i vidio da imaju 65Q90r za 9900kn. Tko je spreman toliko dat za tv, mislim da je to to :) Q85R je nekih 1000kn manje, no ja bi se radije rastegnuo do q90r. Jedini tv na kojem se vrtio hrt u niskoj rezoluciji, a da je izgledao zbilja dobro. Izuzetak je oled, ali njega sam prekrizio zbog burn-ina. 

Provjeriti ću ovo što si napisao za Hisense iako sumnjam da je to nešto što bi mogli popeglati sa firmware-om, moguće je al vjerujem da je to dosta i do samog procesora za obradu slike koji se može tek kolko-tolko korigirati sa firmware-om.

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
7 godina

Za q90r maksimalne maksimalne preporuke. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Ivsa kaže...

Pozdrav,
trenutno imam ovaj model tv: https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7000PLC
Radi se o 4K IPS modelu od 55" koji je kupljen prošle godine u 11 mjesecu po cijeni od 3000 kn.

Zadnjih par mjeseci sve više i više igram PlayStation 4 na njemu, prvenstveno pucačine i sve više i više sam razočaran u sliku, jednostavo mi nešto fali, čini mi se da fali "brightnesa" a kad ga pojačam onda se boje "iskrive" odnosnu budu preizražene, ne znam ni sam kako bi to opisao, jednostavno mi nešto fali. Zadnjih tjedan dana istražujem i možda bih uzeo nekakav kvalitetniji model. Najveći problem sam primjetio u filmovima i igricama koje imaju puno tamnih i mračnih scena, tu mi se čini kao da je sve u magli i da se sve slabo vidi, jednostavno mi fali svjetlosti i razlike u sceni između tamnog dijela i lika koji ide kroz scenu ili bilo čega svjetlog u sceni što bi se trebalo prepoznati i vidjeti.

U prvi tren kad sam uzeo TV sam bio zadovoljan jer sam na njega prešao sa neke Bravie 32" stare sigurno preko 5-6 godina tako da je ovo bio preporod, ali kako vrijeme prolazi sve sam ne zadovoljniji sa TV-om, nisam radio nikakve live usporedbe sa nekim skupljim televizorima tako da me jako zanima jel na tim skupljim modelima slika stvarno toliko bolja ili će ispast da ću dati duplu ili troduplu razliku u cijeni naspram ovog modela a da skok u kvaliteti slike neće biti proporcionalan cijeni.

Uglavnom, za budžet sam spreman izdvojiti cca. 10000 kuna, najviše mi nekako leži OLED serija od LG-a, čini mi se da bi to stvarno bio skok u kvaliteti naspram sadašnjeg TV ali nisam zaluđen OLED tehnologijom a ni bilo kojom drugom (nije mi to bitno i nisam fanboy neke tenologije), htio bi samo TV sa što kvalitetnijom slikom za moje potrebe.
Najviše u zadnje vrijeme igram igrice na Playstationu, od pucačina do RPG, nogometa, čeg god, ostale situacije za koje koristim tv su gledanje filomova i serija u 4K formatu koje skidam sa raznih kajmak servisa, youtube u 2K i 4K rezama i to je to, naše antenske kanale gotovo ni ne gledam i nemam ni nešto plaćeno tipa Netflix ili HBO gdje bi radio stream u 4K, sve filmove i serije skidam u 4K formatu ili gledam putem IPTV streaminga (što znam da nije jednako kvaliteti streamanja sa Netflixa ili nekog takvog servisa).
Što se tiče dimenzija tu bih se zadržao na 55" jer udaljenost gledanja je cca 2m a 55" modeli su često najpovoljniji a imaju iste specifikacije kao veći modeli iz iste serije.

Ovo su modeli koji su mi upali u oko:

https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled55b9sla-televizijski-prijamnik - Model iz 2019 godine, jako blizu C9 modelu, najviše me privlači cijena - 8500 kn
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55cx3.html - Model iz 2020, nasljednik C9 modela, po većini testova jedan od najboljih tv-a općenito a pogotov za tu cijenu - cca 10500 kn
https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena.

PS: Nisam neki expert ali nisam ni ne znalac, na kompu imam 24 Dell IPS koji je tvornički kalibiran te imam AOC 4K IPS sa 8+2 FRC bit matricom i kada njih spojim i usporedim sa TV-om slika je puno bolja, boje su točnije a svjetlina je jača i ne izobliči toliko boje.
Unaprijed hvala svima na pomoći.

Brightness ne smiješ podizat, to ostavi na 50 pa dalje podesi ovako.

Backlight, to je jačina pozadinskog osvjetljenja i tu podešavaš prema želji.Ja to večinom držim na 50, a kad gledam film dižem na 90, ili prebacim na Game Mode gdje več imam sve podešeno.

Colour, po defoltu na 50 i to je preporučeno podešenje.Ja sam na 45, i to zato jer više volim malo prirodnije boje.

Contrast, povuci na 95.

To sve podesi u Standard Modu slike, ili odma odi u Game Mode gdje imaš nizak Input Lag za gejming.Ne zaboravi potvrdit podešenja slike na sve ulaze, pa javi kakva je situacija.

Pixel kaže...

Ivsa , ono sto tebe zeza na sadasnjem tvu he ocajan kontrast, kad je kontrast los, sve ostalo je lose i ne moze se dobro podesiti.

Oled je neusporedivo bolji od toga sto sad imas. Vezano uz razne modele oleda, razlika u kvaliteti slike je u nijansama i vecina ne bi niti znala koji je model u pitanju. Ima sitnih razlika koje znaju cijeniti filmofili, ali ostalima nebitne. Ako ides na oled i zelis ustedjeti, slobodno uzmi jeftiniji.

Od opcija, dobri su samsung Q7,8,9 serije ili sony 9 serija

Kontrast je ok na LG IPS LCD panelu, ali pod uvjetom da nema jačeg probijanja pozadinskog osvjetljenja.Na mojem TV primjerku(vidi pod Moj PC), realno pa nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Dobio sam dobar primjerak to je vrlo očito, i da čak je i zaslon okvirno vrlo ravnomjerno osvjetljen ili Panel Uniformity je bez prigovora.

U slučaj da LG ima RGBW LCD panel(IPS ili VA nebitno), dakle jeftinija opcija u tom slučaju dobit češ opčenito lošiju sliku.Žuto se od milja zove Fejk 4K, ili bolje je reč 3K ili takvi paneli često se koriste na najeftinijim modelima manje bitnih TV brendova.

https://www.techhive.com/article/3104880/how-lg-uses-fuzzy-math-to-label-some-of-its-lcd-tvs-as-4k.html

Da bi bilo još gluplje, eto smotani LG taj žutanjak reklamira kao nekaj posebno ili vrjedno za istaknut.Inače video je iz 2015 godine, ali neki kupci su u 2018 ali i u 2019 godini dobil RGBW panel na određenim jeftinjim modelima.

Dakle nikakvo čudo neviđeno, da su i u 2019 godini na LG ubacili ovo žuto i to očekivano na jeftinije 4K televizore.Zato se prije kupnje informiraš, ili prvi dolnji link kako izgleda tipičan RGB LCD panel(IPS) na mojem LG-u.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1059&jumpto=6182111&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1052&jumpto=6178230&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 14:10 (rambox).
11 godina

Da se ispravim, neke serije se na netfliksu emitiraju u 4k, a nke samo u fullhd.

Po ovom što sam dosada vidio dolby vision mi izgleda najbolje. Ova umbrella academy izgleda fenomenalno.

1 0 hvala 0
11 godina

Sad sam malo gledao, jedino te dolby vision emitiraju u 4k, ostale sve u fullhd. Zato i izgledaju bolje. Znači ipak se kuži razlika između 4k i fullhd rezolucije na ovolikom ekranu kada se gleda sa 2-3 metra. Zanimljivo.

0 1 hvala 0
2 godine
bobi 1 kaže...

pozdrav...skoro da sam kupio samsunga  75 8 K 950r za 28000 kuna ali onda na mall  vidim sony oled 77 ag9 za 34 000 kuna, to je kako tako, jedini dostupan oled od 77 cola,  lg su preko 40000....vrijedi li se rastegnuti ili je to perververzija već...kakva slika mora biti bolja za 6000 kuna...na stranim forumima sam čitao da sony oledi imaju manje burn ina zbog nijansu slabije svjetline od lg a...ili ipak  75 q95t sa saunbarom za 22500 kuna u sd-u---

Dobra cijena za 2019 77AG9, ali imaš i novi LG 77CX u SD na akciji za 33999 kn + 5 godina garancije.

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled77cx3.html

12 godina
Ivsa kaže...
Zver kaže...

Kad več kupuješ opet, razmisli i o večoj dijagonali...

Al i po onome što pišeš, nekako mi se čini da nečeš biti prezadovoljan OLED-om, te mislim da ti treba FALD visoke kvalitete sa kojih >=300 zona..

Uglavnom, džep ti ne omogučava to što želiš...

A što se tiče plejke.. opusti se i uživaj...

Već dijagonala mi čak i ne paše zbog samog prostora, udaljenost kauča od tv-a je cca 2m ako se približim na rub kauča onda je čak i manje a veća dijagonala od 55 ne bi stala na ormarić osim ako stalak nije na sredini.
A i meni se čini da bi mi najbolje pasao kvalitetni QLED sa FALD-om ali tako nešto je preko 10 tisuća kuna, eventualno Samsung Q80T koji je ispod 10 tisuća, od ostalih mi se ništa ne čini dovoljno kvalitetno.

A pleyka me uopće ne zamara po specsima ili nešto slično (ove 4K 120 hz fore ili šta god) nego sam ju spomenuo zbog slike, u zadnje vrijeme često igram Apex (pucačina) i tamo je dosta bitno da na vrijeme primjetim neprijatelja a s obzirom da je na trenutnom tv-u svjetlina banana teže uočim prtivnike a kad pojačam svjetlinu onda se boje iskrive i sve je narančasto i prebrijano a to nije ništa bolje od ovog kad smanjena svjetlina.

andrtejkr kaže...

Hisense je navodno rijesio probleme sa motionom sa novim firmwareom, ako je vjerovat forumima.  

Jucer sam navratio u elipso (buzin) bacit oko na q80t, i vidio da imaju 65Q90r za 9900kn. Tko je spreman toliko dat za tv, mislim da je to to :) Q85R je nekih 1000kn manje, no ja bi se radije rastegnuo do q90r. Jedini tv na kojem se vrtio hrt u niskoj rezoluciji, a da je izgledao zbilja dobro. Izuzetak je oled, ali njega sam prekrizio zbog burn-ina. 

Provjeriti ću ovo što si napisao za Hisense iako sumnjam da je to nešto što bi mogli popeglati sa firmware-om, moguće je al vjerujem da je to dosta i do samog procesora za obradu slike koji se može tek kolko-tolko korigirati sa firmware-om.

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

Osim q9 serije ovi ostali nemaju sto raditi u usporedbi s oledom.

Sto se tamnih scena tice i kontroke svjetla, zasicrnost boja u tamnim scenama, tu je oled u prednosti, ne znam na sto si mislio da tu qled bolje odradi, qled tu mize izgledati isprano u odnosu na oled.

Jedino sto se cini da qled tu bolje rjesava sum u tamnim scenama jer niti ne moze ici tako tamno kao oled pa zaoravo izbjegava problem.

Oledu je tu problem prikaz u podruvju tik iznad prikaza crne, ali to je vec id serije 8 na dalje dobro rijeseno.

12 godina
Pozdrav. Da li kod samsung serije ue55 ili qe55, da li rade filmovi u xvid formatu sa ac3 audio kodekom.. Razmišljam o kupnji tog smart tv-a, pa se miomim oko toga, jel to što novi modeli ne podržavaju divx i dts više. Jel problem vremenski tipa rekodirat neki film na pc-u u neki drugi format koji tv podržava.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.

0 0 hvala 0
9 godina
sage kaže...
Pozdrav. Da li kod samsung serije ue55 ili qe55, da li rade filmovi u xvid formatu sa ac3 audio kodekom.. Razmišljam o kupnji tog smart tv-a, pa se miomim oko toga, jel to što novi modeli ne podržavaju divx i dts više. Jel problem vremenski tipa rekodirat neki film na pc-u u neki drugi format koji tv podržava.

90% sam siguran da je netko nedavno napisao da ne radi.

Da, prekodiranje na kompu ti je jedno od rješenja. Probaj pa vidi koliko traje, obično jako kratko. Ali ovisi o filmu, kompu...

I drugi, ne znam dal taj TV podržava Plex. Ako da, onda kolekciju filmova držiš na kompu i on kodira u letu kako ti gledaš film.

Tako ja na svom Samsungu Q70R.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina

koji je bolji tv: philips 50pus8545 ili sony kd49xg8096baep ?

0 0 hvala 0
9 godina

Pozdrav, jel bi se isplatio ovaj LED TV Philips 55PUS7805 kupiti za 2.800 kn?
Nije da mi je neka hića za novim televizorom (trenutno mi je u boravku neki LG 107cm, cca 5-6 godina star), ali eto, kao neka ponuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
rambox kaže...
texas.bug kaže...

Trebam tv za starije ljude, samo za obicne tv programi. Bitna je slika i zvuk, i da podrzava novi standard da ne treba dodatni uređaj i dodatni daljinski, a spajanje na internet smart tv i slicne novotarije nije uopce bitno.

Vidim da ima phillips 109cm za manje od 2000 kuna. Nije smart tv niti ima te nepotrebne dodatke.

https://www.philips.hr/c-w/search.html#q=43pfs5503%2F12

Da li je to ok kupnja, kazem bitna je slika i zvuk, i novi standard, gledat ce se obicni zemaljski programi.

https://www.nabava.net/search.php?q=Philips+43PFS

Taj Flips(43PFS5503/12) neš kupit za manje od 2000kn, ili preciznije ionak je neisplativ(loš omjer uloženo-dobiveno) dakle preskoči i zaboravi.

Eto ti atraktivni 43 Hisense ili B7500 serija, dakle klasičan i vrlo jednostavan daljinski+Smart TV nek se nađe možda ipak zatreba.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-100-do-109-cm-40-44/hisense-h43b7500-smart-4k-uhd-televizor

Ako bi kupoval klasičan TV, dakle bez Smart TV-a/43 zaslon+1080p rezolucija, eto tu je ovaj LG.

https://www.nabava.net/televizori/lg-43lk5100pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-67315331

Uzeo sam LG 43LK5100PLA prije nekih mjesec dana. Međutim ponekad se događa trzanje slike, odnosno slika trza prema gore. Najcesce kad se duze gleda isti program. 

Nakon sto se promjeni program i vrati na onaj na kojem je trzanje pocelo trzanje prestane.

U cemu je problem? 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
12 godina
Da li ovaj model samsunga QE55Q65RATXXH podržava local dimming opciju. Molim vas neki savjet oko tog modela, koja druga alternativa bi bila u tom rangu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 20:42 (sage).

0 0 hvala 0
9 godina
Ivsa kaže...

Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

10 godina
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

65" Q90R za 9900kn? Nemaš šta razmišljati, to je skoro upola cijene, a jedan je od najboljih LCD tv-a na tržištu.

9 godina
AFARON kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

65" Q90R za 9900kn? Nemaš šta razmišljati, to je skoro upola cijene, a jedan je od najboljih LCD tv-a na tržištu.

Yup, dao mi mislit. Da ulazi u zacrtani budget, uzeo bi ga odmah. Ovak jos sam sebe uvjeravam da mi treba tv za 10k kn kojeg gledam par sati tjedno :-D

2 godine
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

9 godina
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

Iskreno, ne znam da li je izlozbeni. Moguce da je, ali cijena pise kao regularna, ne akcijska. Sad vidim i jos jedan potencijalni problem na q90r - stalak mu je komicno uzak sto znaci da je svih 35 kila koncentrirano u tu malu povrsinu. A to mi ne odgovara nikako jer mi se vec i sada ormaric sa 20 kila plazme na kudikamo sirem stalku poprilicno popigao... :( 

2 godine
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Iskreno, ne znam da li je izlozbeni. Moguce da je, ali cijena pise kao regularna, ne akcijska. Sad vidim i jos jedan potencijalni problem na q90r - stalak mu je komicno uzak sto znaci da je svih 35 kila koncentrirano u tu malu povrsinu. A to mi ne odgovara nikako jer mi se vec i sada ormaric sa 20 kila plazme na kudikamo sirem stalku poprilicno popigao... :( 

To lako ustanoviš: 'dan, imate ovaj model ali zapakiran i s 0h rada po ovoj cijeni? (9999 ili koliko već s popustom) Ak da onda je to odlična cijena jer u SD je cijena s popustom 14700 ali je već dugo nedostupan i teško je vjerovati da će biti dostupan s obzirom da je već 9. mjesec no nikad se ne zna možda ih ima na nekom eu skladištu treba se raspitat.

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q90r-2019.html

Ak je izložbeni onda bi ja to zaobišao i nikad ne znaš što kupuješ. A osim što je bio u shopu izložen možda to nije sve. Ima priča da takvi tv-i nerijetko znaju i dobit krila vikendima pa ih nakon vjerojatno propisnog zlostavljanja u privatnim aranžmanima vrate na policu shopa  

2 godine
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

To lako ustanoviš: 'dan, imate ovaj model ali zapakiran i s 0h rada po ovoj cijeni? (9999 ili koliko već s popustom) Ak da onda je to odlična cijena jer u SD je cijena s popustom 14700 ali je već dugo nedostupan i teško je vjerovati da će biti dostupan s obzirom da je već 9. mjesec no nikad se ne zna možda ih ima na nekom eu skladištu treba se raspitat.

Ak je izložbeni onda bi ja to zaobišao i nikad ne znaš što kupuješ. A osim što je bio u shopu izložen možda to nije sve. Ima priča da takvi tv-i nerijetko znaju i dobit krila vikendima pa ih nakon vjerojatno propisnog zlostavljanja u privatnim aranžmanima vrate na policu shopa  

Kako ja kažem, za izložbeni znaš da radi jer je testiran 

9 godina
Flagship kaže...

Da nisam 60km od ducana, vjerojatno bi se zaletio pitat :D Budem iduci tjedan kad cu ici za zagreb koji dan. Za izlozbeni bi cijena morala jos dolje :D

11 godina

Sto je s onim ljubicatim rubom koji se javlja na Q80 i 90R? Koliko to smeta?

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!

0 0 hvala 0
10 godina
Ged kaže...

Sto je s onim ljubicatim rubom koji se javlja na Q80 i 90R? Koliko to smeta?

Na Q85R nisam primjetio, niti znam kako to treba da izgleda.

8 godina
Molim preporuku !

Gledamo TV sa nekih 3m. Trenutno imamo Panasonic plazmu od 42 incha i kad igram PS4 premali je ekran i rezolucija u pucačinama za igranje sa kauča sa 3m...
TV Program gledamo preko neta tj. Iskona. Uglavnom je to 2,3 h crtića dnevno, ostalo 1h glazba spotovi i navečer serije 2 , 3h.

Dvojba mi je bila Samsung 55q70 ili LG 55 oled b9.
Budžet idealno 6000kn kolko je q70 sad na akciji. Al mogel bi i 7500 za oled.
Sad razmišljam dal' mi je možda 55' premalo pa dal' ići na slabiji model većeg ekrana, i dal' da Oled otpadne zbog crtića 3h dnevno (burn in).
Osim Samsunga, LG jedino bi još razmatral neki Sony, ostalo ne.
Nije sila, mogu čekati i BF . Kaj da radim ?

Ps. Tv komoda je 145cm, znači veće od tog mora na zid a onda def 55 postaje na knap jelda

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:44 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Nick_Diamond kaže...
Molim preporuku !
Gledamo TV sa nekih 3m. Trenutno imamo Panasonic plazmu od 42 incha i kad igram PS4 premali je ekran i rezolucija u pucačinama za igranje sa kauča sa 3m...
TV Program gledamo preko neta tj. Iskona. Uglavnom je to 2,3 h crtića dnevno, ostalo 1h glazba spotovi i navečer serije 2 , 3h.
Dvojba mi je bila Samsung 55q70 ili LG 55 oled b9.
Budžet idealno 6000kn kolko je q70 sad na akciji. Al mogel bi i 7500 za oled.
Sad razmišljam dal' mi je možda 55' premalo pa dal' ići na slabiji model većeg ekrana, i dal' da Oled otpadne zbog crtića 3h dnevno (burn in).
Osim Samsunga, LG jedino bi još razmatral neki Sony, ostalo ne.
Nije sila, mogu čekati i BF . Kaj da radim ?

Ako ikako možeš, idi na 65".

Ja sam na oko 3.5m, i imao sam 46" plazmu. Kad sam tražio novi gledao sam 55"... sve dok nisam skužio kak to malo izgleda.. pa 65.. i na kraju uzeo 75". Nisam požalio ni sekunde :D

Na žalost, OLEDima cijena eksponencijalno raste ovisno o veličini.

Čekaj black friday pa pogledaj što će se nuditi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice