Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.497
|
čitano: 15.061.586
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
freerock0 kaže...

Pozdrav !

Samo da napomenem da je isti post i na jednom drugom forumu - jer bi trebao što brži odgovor.


Trenutno se koristi 11 godina stara plazma Panasonic 42ST60 pa bi htjeli zamijeniti sa novim i većim 65" TV-om.
TV je u dnevnom boravku koji je uvijek blago zamračen.
Koristio bi se za gledanje naših programi(nemam IPTV zbog katastrofalnog neta) te filmova( "piraterije" ) - ne bi se koristio za igranje.
Bitna nam je SAMO kvaliteta slike za navedeni sadržaj koji se gleda.
Cjenovni rang bi bio max.1000 €.
Bio u trgovačkim centrima ali većina vrti promotivni materijal pa je i na svim TV-ima je slika besprijekorna .....
Vidim da se preporuča C805 pa me zanima može li se preporučiti nešto bolje za "naše" potrebe ?
Na "akciji" je Hisense 65U8KQ za 870€ pa me zanima bi li nas "zadovoljio" ?

 Hisense U8k je dfinitivno bolji od Tcl 805. U svim parametrima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 12:06 (kv99).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je vrijedno 800€ razlike

 

 

VS

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je vrijedno 800€ razlike

 

 

VS

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je vrijedno 800€ razlike

 

 

VS

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je vrijedno 800€ razlike

 

 

VS

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da li je vrijed... oh wait

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobermangang77 kaže...

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 Ako nađeš samsung s90c 77" za slicnu lovu (tako nekako im se krecu cijrne) dobis tv s boljom slikom

 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kji TV od 40 do 55 incha uzeti, bolje 55 incha.

Budget 300€.

Trenutno  imam H40B5100 od Hisense.

Gledat će se TV program na njemu

 

Ovaj vrijedi novca?

https://www.sancta-domenica.hr/tv-50-hisense-50a6k-4k-smart-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Narucen 85 inchni Hisensov top model limited edition UX sa 2500 nits i 5000dimming zona

 

lets see

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 17:31 (fromilid).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo dobra kupnja?

Da li je uopce dobar TV?

 

https://www.elkjop.no/product/outlet/tcl-65-mqled80-4k-mini-led-smart-tv-2023/716107

 

Lanjski model (3013) TCL, 65", mini led, 144 hz za oko 850 eur.

Citam u komentarima da je dobro napravit kalibraciju ekrana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 21:39 (brixy).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobermangang77 kaže...

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 

77C4 je sada cca 2,5K€ i izgledno je da bi u sljedećih 2 mj mogao imat popust pa bi cijena mogla bit na razini sadašnje C3.

 

Mi na žalost ne možemo imat super promocije i akcije poput ovih u DE, ima zaista nevjerojatnih cijena kao ova:

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-g4-77-zoll-direkt-bei-lg-im-bundle-fur-unter-2800eur-2418677

 

Znači top model 77G4 za cca 2500€ sa svim mogućim popustima, kod nas je takva cijena nemoguća pa tko god pikira G4 u 77" dijagonali onda drito u DE kak zna i može

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brixy kaže...

Da li je ovo dobra kupnja?

Da li je uopce dobar TV?

 

https://www.elkjop.no/product/outlet/tcl-65-mqled80-4k-mini-led-smart-tv-2023/716107

 

Lanjski model (3013) TCL, 65", mini led, 144 hz za oko 850 eur.

Citam u komentarima da je dobro napravit kalibraciju ekrana.

 

To je, koliko je vjerovati internetima, c805 pod drugim imenom. Popularan je, ja sam sasvim zadovoljan svojim 65c805, ali cijena nije ništa posebno. U HR je redovno 850, često 800 a na promocijama se dao ubosti i za još malo manje ojera.

 

Kalibraciju je uvijek dobro napraviti ako imaš čime (treba ti uređaj za to, a ne od oka puta pi), meni je bilo dovoljno malo se poigrati s postavkama da dobijem sliku po svom ćefu. :)

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li bi bio boljintaj ili u7n ? Hvala.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Dobermangang77 kaže...

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 

77C4 je sada cca 2,5K€ i izgledno je da bi u sljedećih 2 mj mogao imat popust pa bi cijena mogla bit na razini sadašnje C3.

 

Mi na žalost ne možemo imat super promocije i akcije poput ovih u DE, ima zaista nevjerojatnih cijena kao ova:

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-g4-77-zoll-direkt-bei-lg-im-bundle-fur-unter-2800eur-2418677

 

Znači top model 77G4 za cca 2500€ sa svim mogućim popustima, kod nas je takva cijena nemoguća pa tko god pikira G4 u 77" dijagonali onda drito u DE kak zna i može

 

 

 Kak ne, pa ja sam na akciji kupio kad je izašao 77" Samsung S95C , znači top model, bio je mislim ispod 2600 €. Nisu baš česte , ali zna naletit. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kakvi su dojmovi?

 

Evo ja skoro godinu dana kasnije planiram uzeti isti tv ali čini mi se da 803 nema mini qled tehnologiju za razliku od 805 i 807. Iako to nigdje eksplicitno nisam pronašao -> chat gpt mi je dao taj odgovor :)

 

Šta ti kažeš?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ti to ozbiljno? Chatgpt ti je dao odgovor?

O tempera, o mores...

marching up and down the squaaare
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje, da li je tko imao slična iskustva.

Registrirao sam novi LG na vrijeme, sve mi je prošlo u redu i onda sam nakon nešto dana dobio mail od partuma, gdje su mi napisali da mi šalju produženo jamstvo i da provjerim sve podatke da li su točni. Međutim u privitku nije bilo jamstva nego samo dokument Opći uvjeti i odredbe. Napisao sam im natrag mail da mi nisu poslali dobar attachment i od tada nisu slali ništa, nekoliko puta sam ponovio pitanje mailom i nisam dobio odgovor. Na kraju sam ih nazvao i gospodična je stvarno bila ljubazna i rekla da će me netko nazvati kad provjere. Danas su me nazvali nakon 7-10 dana i kaže mi da nemaju u evidenciji moje prezime i da im proslijedim taj mail koji sam dobio od njih na neku drugu adresu koju mi je dala.

 

Nekom se dešavalo nešto slično?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 15:21 (soecc).
 
0 0 hvala 0
3 tjedna
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A sto ljudi, sto ćudi. Ja sam uvijek bila ljubitelj LG-a. Ljudi koji su imali neki problem, nisu zadovoljni,  vidim ovdje dosta ljudi ina LG i preporučuje. Ja bih samo voljela da kupim tv, da ga fino platim, ali takođe i da me fino služi. Znači Vi preporučujete LG ? 🙂 

Imate li još neki prijedlog, šta bih mogla takođe da pogledam ? Slobodno mi pošaljete, rado ću pogledati. 🙂

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...
Dobermangang77 kaže...

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 

77C4 je sada cca 2,5K€ i izgledno je da bi u sljedećih 2 mj mogao imat popust pa bi cijena mogla bit na razini sadašnje C3.

 

Mi na žalost ne možemo imat super promocije i akcije poput ovih u DE, ima zaista nevjerojatnih cijena kao ova:

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-g4-77-zoll-direkt-bei-lg-im-bundle-fur-unter-2800eur-2418677

 

Znači top model 77G4 za cca 2500€ sa svim mogućim popustima, kod nas je takva cijena nemoguća pa tko god pikira G4 u 77" dijagonali onda drito u DE kak zna i može

 

 

 Kak ne, pa ja sam na akciji kupio kad je izašao 77" Samsung S95C , znači top model, bio je mislim ispod 2600 €. Nisu baš česte , ali zna naletit. 

 

To je bila iznimka i još se radilo o zloglasnom i propalom extrem digitalu

 

G4 je ovogodišnji top model i ne vjerujem da će kod nas ići ispod 3K, eventualno neka vrlo ograničena akcija tipa diners ili slično pa se spusti na 2800, 2900 no nikad se ne zna. Prije samo nekoliko dana novi 65B4 je bio 1049€ u mall.hr pa ne treba isključit i neku dobru cijenu za G4.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Ti to ozbiljno? Chatgpt ti je dao odgovor?

O tempera, o mores...

 

Koliko god bizarno to zvuči on je tehnički u pravu iako to u potpunosti ne zna

 

Naime postoji TCL serija C803 iz 2017-te koji naravno nije miniled jer tada ih nije ni bilo.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/d726cfb

 

"Problem" kod C805 serije iz prošle godine je što postoje modeli s različitim nazivima za različita tržišta (C801/803/804/809) iako je riječ o potpuno identičnim tv-ima pa su oni koji nisu upućeni često u nedoumici. Nema razloga plaćat niti jedan € više kad su takve stvari u pitanju. Trgovci naravno gledaju di će više zaradit pa se ponekad mogu kupit i C805 i C803 po različitim cijenama, a vrijedi i za druge TCL modele. Btw, oni imaju valjda najviše naziva za iste modele televizora, ispod barem 4, 5 nema

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

@ninotocka

 

Ma i mislio sam da je to isti model.

Ovdje izgleda da su skuplji - oko 1000 Eur.

Uglavnom, kupljen je i sutra ga preuzimam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 23:41 (brixy).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Flagship, problem je u lijenosti autora poruke, jer da je samo pretražio ovaj thread vidio bi da je c803 isto što i c805 :)

 

Ali da, ne kužim kako proizvođači ne vide da, pogotovo kad je tržište globalno, a recenzije gledaju svi od svuda, 16 imena za isti model nije baš mudro. Uvjeren sam da je dosta velik dio uspjeha npt Applea upravo mali broj modela hardvera i zna se što je što.

marching up and down the squaaare
9 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

planiram kupiti drugi tv za sobu pa nebi uzimao veće dimenzije od 50 inca i to mislim da ne treba , dovoljan bi bio i 43 i nekako sam trenutno po ovim cijenama dosao do ova dva modela koji su trenutno na akciji na ekupi...prvenstveno da se tv spoji na xbox konzolu, da se gleda iptv, youtube i planirano je staviti neku sobnu antenu kad nemam u sobi spojeno gore na kućnu antenu...također, tv bi koristilo većinom dijete od 8 godina, po potrebi i mi roditelji u manjem dijelu...

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-MINI-LED-TV-50C805/p/EK000611802#tabDetails

 

ovaj tcl košta 539 eura i ima 2+3 garanciju, i vidim da su ljudi zadovoljni s tvom...ili ovaj dole samsung 43 incha

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-QLED-TV-QE43Q60DAUXXH/p/EK000609750

 

samsung košta 414 eura, ima dvije godine garancije (može se za 37 eura uzeti dodatnih 3 godine) te se dobije GalaxyFit 3 narukvica (na njuškalu po 50 eura se može prodat)...

 

da li je tcl mini led toliko bolji tv od ovog qled samsunga, ne uzimajući sad u obzir dimenziju koja je malo veća na tcl-u, da se izdvoji tih 125 eura više, te se još ak se proda narukvica taj dio poveća na 175 eura razlike (ili 137 eura ako uzmem dodatnih 3 godine na samsung)...novci nisu problem, no zakaj bacati lovu...kaj vi mislite, tj kaj bi vi uzeli u ovom odabiru da dva tv-a? da li je ovo možda stari model samsunga ili...

 

Puno hvala

 

 

 

 

7 TCL 50C805
0 SAMSUNG QLED 43Q60DA
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
Dobermangang77 kaže...

Dali se isplati uzet Lg 77C3 za 2200e ili mozda bolje pricekat black friday pa ulovit mozda neki drugi model tipa C4

 

77C4 je sada cca 2,5K€ i izgledno je da bi u sljedećih 2 mj mogao imat popust pa bi cijena mogla bit na razini sadašnje C3.

 

Mi na žalost ne možemo imat super promocije i akcije poput ovih u DE, ima zaista nevjerojatnih cijena kao ova:

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-g4-77-zoll-direkt-bei-lg-im-bundle-fur-unter-2800eur-2418677

 

Znači top model 77G4 za cca 2500€ sa svim mogućim popustima, kod nas je takva cijena nemoguća pa tko god pikira G4 u 77" dijagonali onda drito u DE kak zna i može

 

 

 Kak ne, pa ja sam na akciji kupio kad je izašao 77" Samsung S95C , znači top model, bio je mislim ispod 2600 €. Nisu baš česte , ali zna naletit. 

 

To je bila iznimka i još se radilo o zloglasnom i propalom extrem digitalu

 

G4 je ovogodišnji top model i ne vjerujem da će kod nas ići ispod 3K, eventualno neka vrlo ograničena akcija tipa diners ili slično pa se spusti na 2800, 2900 no nikad se ne zna. Prije samo nekoliko dana novi 65B4 je bio 1049€ u mall.hr pa ne treba isključit i neku dobru cijenu za G4.

 Iznimka ili ne, visi mi na zidu :) 
Ma bilo je ponešto višoj cijeni i u ostalim  web trgovinama. Samsung zna stavit tako poprilično agresivne akcije tu i tamo, pa onda zažmiriš i na neke manje nedostatke ako tv ima. 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav !


Što mislite o OVOM OLED za 1200€ u odnosu na LG B4 ili neki drugi OLED u 65" ?
Bi li to "zadovoljilo" moje zahtjeve iz ranijih postova ?

Samo da napomenem da za trenutnu Panasonic plazmu koristim i Philipsaov soundbar....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
freerock0 kaže...

Pozdrav !


Što mislite o OVOM OLED za 1200€ u odnosu na LG B4 ili neki drugi OLED u 65" ?
Bi li to "zadovoljilo" moje zahtjeve iz ranijih postova ?

Samo da napomenem da za trenutnu Panasonic plazmu koristim i Philipsaov soundbar....

 preskoči, od oleda samo lg, samsung, sony, ne nužno tim redosljedom 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako netko vec nije, neka ne radi novi update na x3 seriji OLED, znaci od prosle godine (C3,G3...) jer su maknuli onaj screensaver koji se aktivirao nakon minute staticne slike..kao vele da su tako korisnici trazili hello burn-in my old friend..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG Oledi imaju i Screen shift. Nije samo taj screen saver zaštita od burn-ina.

 

- Retention Prevention -
To prevent and reduce the occurrence of Image Retention, LG OLED TVs provide a variety of technologies as listed below.
| Screen Shift |

This technology reduces the potential of retention when the screen image is fixed for a long time. Screen Shift moves the pixels of the static area.


| Logo Luminance Adjustment |

This technology detects on-screen logos and reduces the luminance in the affected areas.


| TPC (Temporal Peak Luminance Control) |

LG OLED TVs have technology to detect which stationary images pose a high risk of retention and adjust the pixel luminance accordingly.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 15:23 (DeniZg).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

ako netko vec nije, neka ne radi novi update na x3 seriji OLED, znaci od prosle godine (C3,G3...) jer su maknuli onaj screensaver koji se aktivirao nakon minute staticne slike..kao vele da su tako korisnici trazili hello burn-in my old friend..

 Zato mi je čudno dok pauziram netflix da se ne pali to više. Jel postoji način da se to vrati nazad?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice