Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.603
|
čitano: 14.366.571
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Vavoom kaže...
tanja123 kaže...

Danas mi je devet godina star LG TV 47'' prestao raditi. Trebam nabaviti novi s android sučeljem sličnih dimenzija. Svha je gledanje ISKON TV, KODI i dr.

Jel ovo ok odabir https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2 ?

 Ja ne bi išo ispod ovog C805 jer je to odličan model za te pare po speckama , veoma dobra slika (provjereno u dućkasu), ima i GoogleTV sistem tak da je pogodan za Kodi i ostale media playere, a još bi bilo bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare jer ćeš biti sigurna oko popravaka...

 Ti baš ono provociraš ekipu. 

Nego, jel itko upiknuo Hisense U8KQ https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k ? Izgleda jako dobro. Jedino VIDAA 

 

Odličan tv, no nije li ta verzija za američko tržište? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
hudibitek kaže...
Vavoom kaže...
tanja123 kaže...

Danas mi je devet godina star LG TV 47'' prestao raditi. Trebam nabaviti novi s android sučeljem sličnih dimenzija. Svha je gledanje ISKON TV, KODI i dr.

Jel ovo ok odabir https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2 ?

 Ja ne bi išo ispod ovog C805 jer je to odličan model za te pare po speckama , veoma dobra slika (provjereno u dućkasu), ima i GoogleTV sistem tak da je pogodan za Kodi i ostale media playere, a još bi bilo bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare jer ćeš biti sigurna oko popravaka...

 Ti baš ono provociraš ekipu. 

Nego, jel itko upiknuo Hisense U8KQ https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k ? Izgleda jako dobro. Jedino VIDAA 

 

Odličan tv, no nije li ta verzija za američko tržište? 

 Od ove godine bi razlika u verzijama trebala biti samo u OS-u i dizajnu tv-a ako je vjerovat Hisensu i youtube recenzijama.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebala bi mi pomoc oko odabira 43" TVa za gledanje TV kanala i Netflixa, budget mi je 600eur. 

 

Do sada sam naišao na ponudu za LED TV LG 43UR81003LJ.AEU | Pevex i za SONY KD43X75WLPAEP (elipso.hr), nekako više naginjem prema Sonyu jer ima 5god garancije, a za LG sam čitao da ima odličnu sliku.

 

 

Edit:

 

kakvi su ovi QNED televizori? LG 43QNED753RA.AEU (elipso.hr) ili Qled od Samsunga? SAM QE43Q60CAUXXH (elipso.hr)

 

Hvala na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 12:11 (MasterNerdx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz ekipa

Trebala bi mi preporuka za tv,udaljenost od tv bi bila oko 4ipo m pa sam mislio da uzmem 65inči ili je to malo?

Tv bi koristio samo za gledanje max tv poglavito arena sportskih kanala,imam satelitski max tv ako to nesto znaci kod odabira tv,potrošio bih od 5 do najvise 7000kn za tv radije manje nego više,da li mi je bitno za ovo sto cu ja gledat da li je oled ili led ili mini led,

Jos nešto da vas pitam vidim da dosta pricate o aplikacijama i sustavima koje nude smart tv kao android i slicno pa me zanima ako tv ima aplikaciju max tv da li to znaci da bih ja mogao gledati svoj satelitski max tv bez resivera od max tv i direktno prikljucit kabel u tv..

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Samsung the Frame i alternative

Pozdrav. Tražimo novu televiziju,65inči do max cca 9tis kn. S obzirom na izgled prostora nekako smo zapeli za Samsungov the Frame. Molim mišljenja od znalaca, isplati li se ta kupnja? Ipak je to TV koji nije baš najnoviji...Trenutno je na ekupi na 8.958kn. Postoji li alternativa na tržištu sličnog izgleda? Ili bi trebali potpuno zanemariti taj ''slim faktor'' i odlučiti se na klasičniji tv? I ako da, koji? Znam, puno pitanja, molim za pomoć...Puno hvala!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@MasterNerdx kažu da Soni ima najbolji upscaling slike tj. da popravi i uljepša lošu rezoluciju slike zemaljskih kanala, a nakon Sonija je LG. Tako da uzmi jednu od te dvije marke. Treći izbor nek ti bude Samsung ako baš ne nađeš ništa od dvije gore spomenute.

I LG daje pet godina garancije trenutno sam vidio u elipsu.

PS što više novca to bolji tv, koliko ti budžet dopusti toliko potroši.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 15:54 (ajimerej).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo sam googlao za tih 5 godina garancije od sonya, nisam našao baš neke informacije. Neka akcija je završila u 6. Mjesecu, i to je to.
Kaj krivo gledam?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung the Frame i alternative
pippo1312 kaže...

Pozdrav. Tražimo novu televiziju,65inči do max cca 9tis kn. S obzirom na izgled prostora nekako smo zapeli za Samsungov the Frame. Molim mišljenja od znalaca, isplati li se ta kupnja? Ipak je to TV koji nije baš najnoviji...Trenutno je na ekupi na 8.958kn. Postoji li alternativa na tržištu sličnog izgleda? Ili bi trebali potpuno zanemariti taj ''slim faktor'' i odlučiti se na klasičniji tv? I ako da, koji? Znam, puno pitanja, molim za pomoć...Puno hvala!

 kakav frame, uzmi S95C 

3 godine
offline
Re: Samsung the Frame i alternative

Pa koliko vidim S95C je preko 14tis kn. Cijene nisu ni priblizno usporedive...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grdelin77 kaže...

Poz ekipa

Trebala bi mi preporuka za tv,udaljenost od tv bi bila oko 4ipo m pa sam mislio da uzmem 65inči ili je to malo?

Tv bi koristio samo za gledanje max tv poglavito arena sportskih kanala,imam satelitski max tv ako to nesto znaci kod odabira tv,potrošio bih od 5 do najvise 7000kn za tv radije manje nego više,da li mi je bitno za ovo sto cu ja gledat da li je oled ili led ili mini led,

Jos nešto da vas pitam vidim da dosta pricate o aplikacijama i sustavima koje nude smart tv kao android i slicno pa me zanima ako tv ima aplikaciju max tv da li to znaci da bih ja mogao gledati svoj satelitski max tv bez resivera od max tv i direktno prikljucit kabel u tv..

A ono, sad ce ti svi reci da ti za 4.5 m treba minimalno 75 inca, a prije 15ak godina si sa te udaljenosti gledao neki tv od 30 inca i bilo ti je ok... Najbolje da odes u ducan neki i pogledas razne velicine TV-ova s te udaljenosti, pa vidis kako ti se cini.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

 

 

 

misliš da je bolji od X90K?

 

Koliko vidim do je noviji FALD model od X90, ali ima manje diming zona (24 spram 60)  i lošiji zvuk.

Ali ima 5 godina jamstva dok ovaj X90 nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 11:29 (gogač).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam ni primjetio da je X90K skoro u istoj cijeni. I bolji je, ipak je to viša serija, bolji proc. Po pokazanom, u dosta situacija Sony FALD mogu biti bolji i od miniLED TCL, Hisense modela.

Super cijena.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung the Frame i alternative
pippo1312 kaže...

Pa koliko vidim S95C je preko 14tis kn. Cijene nisu ni priblizno usporedive...

 A da, malo premašuje cijenu, eventualno onda s90C ili hvatat akcije.

Frame baš i nije nešto po pitanju kvalitete slike 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...
Grdelin77 kaže...

Poz ekipa

Trebala bi mi preporuka za tv,udaljenost od tv bi bila oko 4ipo m pa sam mislio da uzmem 65inči ili je to malo?

Tv bi koristio samo za gledanje max tv poglavito arena sportskih kanala,imam satelitski max tv ako to nesto znaci kod odabira tv,potrošio bih od 5 do najvise 7000kn za tv radije manje nego više,da li mi je bitno za ovo sto cu ja gledat da li je oled ili led ili mini led,

Jos nešto da vas pitam vidim da dosta pricate o aplikacijama i sustavima koje nude smart tv kao android i slicno pa me zanima ako tv ima aplikaciju max tv da li to znaci da bih ja mogao gledati svoj satelitski max tv bez resivera od max tv i direktno prikljucit kabel u tv..

A ono, sad ce ti svi reci da ti za 4.5 m treba minimalno 75 inca, a prije 15ak godina si sa te udaljenosti gledao neki tv od 30 inca i bilo ti je ok... Najbolje da odes u ducan neki i pogledas razne velicine TV-ova s te udaljenosti, pa vidis kako ti se cini.

 

 

 Pa ono, nekad i sad su bile različite rezolusije panela, tipa HD READY (720p), FHD (1080p), 4K ...
I na nekoj udaljenosti od tva rezolucija bi bila premala pa bi se vidio raster tv-a. S toga je prije bilo ok gledati manje panele iz vece udaljenosti.
Danas zbog 4k možeš sjeti tvu daleko bliže. Tj ako sjedneš dalje uz 4k rezu onda "gubiš"  rezu, tj i da je npr HD ako si dovoljno daleko nećeš vidjeti razliku u odnosu na 4k.
I isključivo na temelju toga su slagane ove razne tablice koje ti kažu na kojoj udaljenosti koji panel i reza imaju smisla kako bi iskoristio panel maksimalno

5 mjeseci
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovaj hisense ok za gledanje sportskih kanala..cijena 5500kn ili se moze za nešto vise recimo 6500kn uzeti nesto puno bolje

65U7KQ

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 14:51 (Grdelin77).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...
Malo sam googlao za tih 5 godina garancije od sonya, nisam našao baš neke informacije. Neka akcija je završila u 6. Mjesecu, i to je to.
Kaj krivo gledam?

 evo da sam sebi odgovorim, zvao sam sony i saznao sve.

Nema neke globalne akcije, već kako koja trgovina nudi na za pojedini model televizora, tako ima 5 godina garancije. Znači isti model u jednoj trgovini ima 2 godine, a u drugoj 5.

I treba ih nekada podsjetiti na to kod kupovine jer često zaborave reći kupcu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grdelin77 kaže...

Da li je ovaj hisense ok za gledanje sportskih kanala..cijena 5500kn ili se moze za nešto vise recimo 6500kn uzeti nesto puno bolje

65U7KQ

Nije bas nesto. Procesing/upscaling mu je relativno los. Radije uzmi neki sony.

 

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li ovi mogu proc?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, dvoumim se između ova 2 tv-a, na što ići i zašto? Rađe bih išao na veću tv ako kvaliteta slike nije toliko lošija. Nisu mi jasni ovi modeli, za 870 piše da ima FALD, a za 835 nisam našao info. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C835/

Unaprijed hvala na info. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
crosebo kaže...

Pozdrav, dvoumim se između ova 2 tv-a, na što ići i zašto? Rađe bih išao na veću tv ako kvaliteta slike nije toliko lošija. Nisu mi jasni ovi modeli, za 870 piše da ima FALD, a za 835 nisam našao info. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C835/

Unaprijed hvala na info. 

 Ja bi na tvom mjestu išao na C835, mislim da je u njemu VA panel ali nisam baš siguran (ak neko od kolega zna nek me ispravi ko i inače), inače odličan LED TV za gameanje (2 HDMI 2.1 porta i 144Hz refresha) i ak misliš gledat većinu toga prek streaming appova, ali ni za TV kanale nije loš, ali bi još bilo idealno da dobiješ uz njega i 2+3 god. gare...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 22:54 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
crosebo kaže...

Pozdrav, dvoumim se između ova 2 tv-a, na što ići i zašto? Rađe bih išao na veću tv ako kvaliteta slike nije toliko lošija. Nisu mi jasni ovi modeli, za 870 piše da ima FALD, a za 835 nisam našao info. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C835/

Unaprijed hvala na info. 

 Ja bi na tvom mjestu išao na C835, mislim da je u njemu VA panel ali nisam baš siguran (ak neko od kolega zna nek me ispravi ko i inače), inače odličan LED TV za gameanje (2 HDMI 2.1 porta i 144Hz refresha) i ak misliš gledat većinu toga prek streaming appova, ali ni za TV kanale nije loš, ali bi još bilo idealno da dobiješ uz njega i 2+3 god. gare...

 Hvala, ide uz tv 2+3. Danas sam gledao jedan do drugog u dućanu i malo mi se čini da c835 ima više bloominga u scenama di je nešto svijetlo na crnoj pozadini. Na 870 je to bilo dosta manje izraženo, ali je i slika dosta tamnija bila. Je li moguće da je uključen neki power saving feature pa je zato tamnija što bi mogao biti  razlog zašto bloom izgleda bolje na 870. 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po defaultu su sve power/eco saving funkcije ukljucene osim ako netko u ducanu nije namjestavao postavke.

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@crosebo nisam siguran ali možda ako je VA panel u tom 835 pa ako si gledao od gore ili sa strane pa je slika blijeda? Hoću reći a možda to i znaš pa sam fulao razlog, dobro provjeri VA panel kad ga gledaš iz kosa zna biti dosta blijedo, za razliku od gledanja direktno ispred TV-a.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 23:13 (ajimerej).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ajimerej kaže...
@crosebo nisam siguran ali možda ako je VA panel u tom 835 pa ako si gledao od gore ili sa strane pa je slika blijeda? Hoću reći a možda to i znaš pa sam fulao razlog, dobro provjeri VA panel kad ga gledaš iz kosa zna biti dosta blijedo, za razliku od gledanja direktno ispred TV-a.

 Da gledao sam tv namjerno sa strane malo da vidim koliko je izrazen,ali je izrazen i prilikom gledanja direktno ispred tv-a, s tim da sad kad sam pročitao tvoju poruku moguće da je razlog tomu bilo to što je tv postavljen dosta visoko (gledao sam pod dosta velikim kutom prema gore).

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Po defaultu su sve power/eco saving funkcije ukljucene osim ako netko u ducanu nije namjestavao postavke.

 Po kućnom defaultu da. Ali u trgovini u shop modu sve je nafrljeno na maksimum. Zato se i ne preporučuju izložbeni tv-i, moguće da su odradili puno sati i da im je vijek trajanja pozadinskih ledica (ili OLED panela) dosta skraćen.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedini tv gdje mi je pregorilo pozadinsko osvjetljenje je izložbeni tv koji sam naivnom greškom kupio. Nikad više!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 8:16 (ajimerej).
 
1 0 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto je hisense 65 U7KQ u elipsa samo 5400kn a u svim drugim prodavaonicama je puno skuplji

Isplati li se to uzet

Ima li ga tko

Kakav jecza gledanje obicnih tv programa

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta kupiti u pevexu do 140cm i 1000€? Pevex Karlovac ima rodendan i imaju popuste od 15% pa gledam sta si uzeti (1000€ i onda popust na to)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toma20 kaže...

Sta kupiti u pevexu do 140cm i 1000€? Pevex Karlovac ima rodendan i imaju popuste od 15% pa gledam sta si uzeti (1000€ i onda popust na to)

 Ja bi uzeo LG A2 koji je entry level OLED, piše da ga imaju u KC, ali mislim da će poslužiti svrsi za ono šta ga misliš koristiti iako je malo lošijih specki, ali nećeš pogriješiti s njim ak uz njega dobiješ i 2+3 god. gare....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 10:24 (Vavoom).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice