Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.949
|
čitano: 14.491.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miro051 kaže...

Pozzz ekipa,

 

Moj mali osvrt na novi tv koji sam kupio prekjučer u HN, na zadnji dan akcije BF.

Znači radu se o modelu TCL c805 55" Mini led 4K QLED za 599€. Prije kupovine sam naravno tjednima tražio, analizirao i po recenzijama uspoređivao, te zaključio da je ovaj model apsolutno best-buy kupovina.

Uz redovno jamstvo 2+3, nadoplatio sam za 65€ još 2 godine punog jamstva od HN, koje pokriva uz ostalo čak i kvar od udara groma!

Android tj. Google tv, brz fluidan, slika perfektna kao i zvuk koji je inače od Onkya, osobito oduševljava spojen preko kućnog kina. Također, zvuk koji daje preko BT slušalica je izvanredan,  daje dojam kao da je izvor neki hi-fi a ne tv !!

Pošto imam 1GB optiku, sav sadržaj na netu mi se isporučuje u max kvaliteti, također spojen preko Ps4 Pro, gaming je top, pošto ide na 144Hz !

 

Uglavnom, da ne duljim, topla preporuka kome treba telka sličnih karakteristika!

 

 Hvala na info.

 

Također smatram da je za te pare BB TV, jednostavno ne možeš pogriješiti sa mini led tehnologijom i 5 godina garancije za 600e ma šta god ko rekao.

Nadam se da će te služiti ko moj C845 kojeg imam već evo 6mj i TV je tip top kao od prvog dana, za moje potrebe vrhunski.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reali kaže...

Poz.

  Evo da Vam prenesem prve dojmove nakon kupovine Hisens 65U6KQ:

 -stigao TV

 -vadim ga iz kutije

 -TV ne radi

  Nadam se da sam Vam pomogao pri odabiru TV-a...

  

 

 Da li si ga ukljucio u struju? korak između "vađenja iz kutije" i "tv ne radi"

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvi su vam TCL- ovi za ove loklane programe preko a1 ili maxtv (hrt, arena, sporklub) ?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reali kaže...

Poz.

  Evo da Vam prenesem prve dojmove nakon kupovine Hisens 65U6KQ:

 -stigao TV

 -vadim ga iz kutije

 -TV ne radi

  Nadam se da sam Vam pomogao pri odabiru TV-a...

  

 

Žao mi je.

Dogodi se i televizorima poznatijeg podrijetla.

Reklamiraj, što drugo.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam preko A1, signal odličan, korektno to izgleda, mada uspoređujući sa 4K izvorima bitno slabije, ali tako je sa svim operaterima, max. je full HD !! Mada se moram ograditi, jer ja koristim 1Gb optiku.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na TCL C735 Max tv izgleda loše. Bolju obradu slike ima moj LG TV serije 7 iz 2015 g.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 17:15 (Reali).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postavio sam ga uz LG OLED B9 (TV u dnevnoj sobi) da nabacim koju sliku/video za usporedbu, ali ništa od toga...

18 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kako sada, sta nije taj tcl tu na forumu prestavljen kao top model?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
kako sada, sta nije taj tcl tu na forumu prestavljen kao top model?

 

Je, ima najbolje brojeve i najagresivnije nagovaranje trgovaca po dućanima. Kvaliteta slike se na žalost ne može potpuno izraziti brojčano.

marching up and down the squaaare
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reali kaže...
Poz.  Evo da Vam prenesem prve dojmove nakon kupovine Hisens 65U6KQ:

 -stigao TV

 -vadim ga iz kutije

 -TV ne radi

  Nadam se da sam Vam pomogao pri odabiru TV-a...

 

Reali kaže...

Na TCL C735 Max tv izgleda loše. Bolju obradu slike ima moj LG TV serije 7 iz 2015 g.

Ti si temu prebacio na TCL, a što je s hisenseovim modelom kojega si izvadio iz kutije i ne radi ?!

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 9:21 (Zaporožac).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

   Poz.

   TCL 65C735 sam na preporuku dobronamjernih forumaša kupio za majku. Uz njega je došao i onaj robot koji je programiran da se prvih deset minuta ispričava zbog slike na TV -u, a tek onda krene čistit.

    Hisense 65U6KQ sam kupio za dječju sobu ali je došao neispravan. Povrat je u tijeku…

    U dnevnom boravku koristim LG OLED 65 B9.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam sebi kupio prek deset TV-a i nikad ništa ne pitam na forumu. Koristim google, pogledam recenzije i odabarem za se sebe i svoje potrebe i svoj ukus.

Kad bi bio neki univerzalni čovjek koji točno zna moje potrebe i moj ukus, pitao bi ga...ali brijem da takav ne postoji osim mene samoga 

Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reali kaže...

   Poz.

   TCL 65C735 sam na preporuku dobronamjernih forumaša kupio za majku. Uz njega je došao i onaj robot koji je programiran da se prvih deset minuta ispričava zbog slike na TV -u, a tek onda krene čistit.

    Hisense 65U6KQ sam kupio za dječju sobu ali je došao neispravan. Povrat je u tijeku…

    U dnevnom boravku koristim LG OLED 65 B9.

 Majke mi nije mi jasan taj TCLc735, jedni ga hvale i kažu da je best  za te pare i super zadovoljni, a drugi ga pljuju i kažu da ne valja, pa šta je onda istina? Sve si mislim da ovisi šta se gleda i šta se očekuje. Za zahtjevnije on očito nije pa si radije kupite malo skuplje od TCL-a 805, 835, 845 koji su mini led, a nisu drastično skupi, a kvaliteta slike je po recenzijama top i večina je sa njima zadovoljna što nešto govori.

A sve mi se čini kao da u C735 nisu paneli iste kvalitete, ili si neki neznaju podesiti sliku. Pa ti riskiraj.

Ja vam inače nisam zagovaratelj TCL-a, ali je činjenica da oni i Hisense u zadnje vrijeme daju najviše za najmanje novaca.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kupio c735 i napisao sam ovdje usporedbu sa starom plazmom.

Naravno da tcl ne moze biti ni blizu top modela. Svrstao bi ga u neki mid range za tu cijenu i kvalitetu

 

Mada se i meni cini da ima razlike kako izlaze iz tvornice. Nekome je cak ok, a nekome sve steka.

 

P.S jedina nocna mora mi je bila nositi 65" na 6kat bez lifta.

Da nije radio mislim da bi ga bacio kroz prozor od zivcanoce...

 

 Nemam zamjerke ni na usisivac, svaki dan je u pogonu

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 14:21 (Junior335).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

zanima me vaše mišljenje za GU50AU6979U i iskustvo ako ga ko ima? 

 

PS. Može i preporuka za neki TV do 450€ (HR ili DE tržište) pretezito maxtv i ne prezahtjevni korisnici . 

:D 

 

Nemam potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 15:38 (askip).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ne kužim svi Vi koji pljujete po TCL televizorima ste ih kupili nove da li ih je ko od Vas vratio nazad kada ste vidjeli da imaju tako lošu sliku ,imali ste to pravo mislim,a dalje tvrdim za tu cijenu koju smo plaćali za njih imaju odličnu sliku i sve ostalo.....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Ja sam kupio  Hisense 65U7KQ bez da sam slušao preporuke sa ovog ili bilo kojeg drugog foruna, i uživam ko pajcek u blatu 

 Ja vidio tebe pa uzeo obični 55E7KQ za 369eu , poslužit će da me uspava naveče na komodi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sale03 kaže...
Ja ne kužim svi Vi koji pljujete po TCL televizorima ste ih kupili nove da li ih je ko od Vas vratio nazad kada ste vidjeli da imaju tako lošu sliku ,imali ste to pravo mislim,a dalje tvrdim za tu cijenu koju smo plaćali za njih imaju odličnu sliku i sve ostalo.....

 normalno da se utisci razlikuju kad se prvenstveno razlikuju očekivanja i iskustva korisnika

onaj tko je prešao na takav televizor s nekog prastarog, ofkors da mu je superfenomentastičan, tko češće mijenja i ima iskustva s kvalitetnijim televizorima ofkors da mu je meh i da vidi svako sranje

 

slično kao mobiteli, pa još i gore, s jedne strane imaš ekipu koja mijenja mobitele svakih godinu-dvije, uzimaju od flagshipa do više srednje klase, izvodi svašta na njima i normalno da na nekakav mid-range mobitel ima milijun prigovora, te ne valja ako nije 300hz, ne valja ako nema 16gb rama, ne valja ako ne otvori nešto u milisekundi itd., dok ima i ovakvih poput mene kojima je i mid range od preklani još uvijek skroz ok - i kak sad odmjerit koji je u pravu

 

ista stvar je i sa televizorima, pa onda još imaš i ekipu kojima se, primjerice, soundbar može triput tjedno otpojiti i nije im problem resetirati sve, dok drugi bi to najradije bacili kroz prozor kad se prvi put dogodi

evo, ova dvojica gore što hvale tcl, da im se i dogodi neki slični bug, možda se neće niti obazrijeti na to, možda ih to tek čeka - tek su kupili, jednom je bitan hdr, drugom nije, ista stvar sa zemaljskim programima, itd. itd., sto ljudi - sto ćudi 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
askip kaže...

PS. Može i preporuka za neki TV do 450€ (HR ili DE tržište) pretezito maxtv i ne prezahtjevni korisnici . 

:D 

 

 Taj AU6979 za švabsko tržište mi se čini da je veoma sličan modelu AU7172, pa sad ne znam da li je to istina...

 

A zašto ne bi bacio oko i na CU7179 koji je malo viša serija i ovogodišnji model, šta znači da ima malo bolji prikaz slike te je sličnih specki i zadovoljava sve tvoje kriterije, ali ja bi na tvom mjestu se malo protegnuo i uzeo Q60C sa QLED matricom, vrlo dobar TV za naše TV kanale, može proći i za streaming appove, jedini minus mu je šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10+ odraditi jednako dobar posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare..

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2023 17:56 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-philips-75pus8118-ambilight.html

U procesu sam nabave tv-a, ovaj phillips mi se čini dobar za te novce (dolby vision + atmos). Do kraja godine je uključeno i produženo jamstvo.

Generalno govoreći, brinu me updateovi. Kupim skup tv, pa nakon dvije-tri godine ostanem bez updateova i tv postane beskoristan. Kakvo je stanje po tom pitanju?
Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A sta tebe brine oko tih updateova? Sto gubis ako ne dobijes neki update, ne razumijem?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_244 kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-philips-75pus8118-ambilight.html

U procesu sam nabave tv-a, ovaj phillips mi se čini dobar za te novce (dolby vision + atmos). Do kraja godine je uključeno i produženo jamstvo.

Generalno govoreći, brinu me updateovi. Kupim skup tv, pa nakon dvije-tri godine ostanem bez updateova i tv postane beskoristan. Kakvo je stanje po tom pitanju?

 Bez kojih to tacno updateova ce tv postati beskoristan? Nije to iphone pa da mu treba update svakih 15 dana....

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedino što te treba brinuti kod Philipsa je kvaliteta izrade. Koliko će izdržati, a da se ne pokvari? Sve ostalo, govorim ti iz iskustva, jer ga imam doma je dobro, čak vrlo dobro. Ja sam sa svojim generalno zadovoljan, nakon tri godine otišlo pozadinsko osvjetljenje, pa ako ti to ne smeta moje preporuke. I da, moj je stariji model.

 
2 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...

Jedino što te treba brinuti kod Philipsa je kvaliteta izrade. Koliko će izdržati, a da se ne pokvari? Sve ostalo, govorim ti iz iskustva, jer ga imam doma je dobro, čak vrlo dobro. Ja sam sa svojim generalno zadovoljan, nakon tri godine otišlo pozadinsko osvjetljenje, pa ako ti to ne smeta moje preporuke. I da, moj je stariji model.

 I moram još dodati, ako možeš idi na model 188.... i obavezno mora biti android.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...
zaboravni12 kaže...

Jedino što te treba brinuti kod Philipsa je kvaliteta izrade. Koliko će izdržati, a da se ne pokvari? Sve ostalo, govorim ti iz iskustva, jer ga imam doma je dobro, čak vrlo dobro. Ja sam sa svojim generalno zadovoljan, nakon tri godine otišlo pozadinsko osvjetljenje, pa ako ti to ne smeta moje preporuke. I da, moj je stariji model.

 I moram još dodati, ako možeš idi na model 188.... i obavezno mora biti android.

 Ma ne 188.. - 888..., pardon., e baš sam se spetljo.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
askip kaže...

PS. Može i preporuka za neki TV do 450€ (HR ili DE tržište) pretezito maxtv i ne prezahtjevni korisnici . 

:D 

 

 Taj AU6979 za švabsko tržište mi se čini da je veoma sličan modelu AU7172, pa sad ne znam da li je to istina...

 

A zašto ne bi bacio oko i na CU7179 koji je malo viša serija i ovogodišnji model, šta znači da ima malo bolji prikaz slike te je sličnih specki i zadovoljava sve tvoje kriterije, ali ja bi na tvom mjestu se malo protegnuo i uzeo Q60C sa QLED matricom, vrlo dobar TV za naše TV kanale, može proći i za streaming appove, jedini minus mu je šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10+ odraditi jednako dobar posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare..

 Opet pricas stvari koje ne kuzis, nisi vidio i dovodis ljude u zabludu.'

Kakav hdr na q60c, taj panel nije u stanju prikazsti nikakav hdr.

HDR10+ je samsungov format i skoro da i nema sadrzaja za njega.

Hdr10 koji si ocito pobrkdo s ovima je kod ovskvih losih panela inferioran u odnosu na DV.

hdr/dv kot te klase tva ne bi trebao biti nikskav kriterij kod odabira jer ro jema veze s hdrom. Tu treba gledati ostale stvari na tvu.

Stvarno mi nije jasno ksko mozes toliko ljudima forsirati preporuke ns temelju specki koje si procitao, a pojma nemas sto znace i kakvu opce sliku tv ima.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...
zaboravni12 kaže...
zaboravni12 kaže...

Jedino što te treba brinuti kod Philipsa je kvaliteta izrade. Koliko će izdržati, a da se ne pokvari? Sve ostalo, govorim ti iz iskustva, jer ga imam doma je dobro, čak vrlo dobro. Ja sam sa svojim generalno zadovoljan, nakon tri godine otišlo pozadinsko osvjetljenje, pa ako ti to ne smeta moje preporuke. I da, moj je stariji model.

 I moram još dodati, ako možeš idi na model 188.... i obavezno mora biti android.

 Ma ne 188.. - 888..., pardon., e baš sam se spetljo.

 

Možeš li mi dati link? Nisam siguran da sam našao točan model kojeg spominješ. A što se tiče kvalitete izrade kod Philipsa, imam Philips tv već nekih 15-ak godina, još uvijek radi kao zmaj. Prebacit ću ga u spavaću, u dnevni ide novi.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma pisao sam napamet, mislim na model 8818/12, imaš ga svagdje i bolji je od 8118, zanemari ako ti je skup. Prije 15 god. je Philips bila jedna od najboljihTV marki i vlasnici su buli nizozemci ako se ne varam, prije oko 8-9 god. kupili ga kinezi i od tada proizvode svoje TV-e koji nisu loši, ali nije više to kvaliteta od prije 10-20 god.

 
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...
ivano2000 kaže...
kako sada, sta nije taj tcl tu na forumu prestavljen kao top model?

 

Je, ima najbolje brojeve i najagresivnije nagovaranje trgovaca po dućanima. Kvaliteta slike se na žalost ne može potpuno izraziti brojčano.

Pa nisu svi modeli jedne marke iste kvalitete, bazni TCL je sigurno neusporediv sa top modelom, kao i kod svakog proizvođača, Clio npr. može li u istu rečenicu sa Talismanom, a isto je Renault!!

Kad komentiraš onda to radi argumentirano a ne piši samo da nešto napišeš!

Trgovac može nagovoriti kupca samo ako ovaj ne zna šta želi ili je potpuno tehnički neuk!

Također, ako je kupac limitiran financijski, tvoje nagovaranje ima još manjeg smisla.

 

Radim na odjelu tehnike, pa znam šta pričam!

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne želim se praviti pametan niti popovati nikome, ali ljudi moji morate biti razumni i svjesni jedne bitne stvari, ako nemate kvalitetan da ne kažem vrhunski izvor signala koji će vam isporučivati sadržaj na vaš budući, novi tv, potpuna je utopija kupovati vrhunske top modele tv ili njima slične jer nećete dobiti ništa osim silnog razočarenja!

Zaboravite onda na sve napredne značajke vašeg novog tv-a, jer nećete dobiti doslovno, ništa!!

Moj PC  
7 4 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice