Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.962
|
čitano: 14.498.310
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

"Let’s correct some misinformation I’ve heard out there around the U7K across various regions globally: The U7K in North America is not the same as the U7K you’ll get in the U.K., Europe, Australia, or New Zealand. The variation in specs and performance for the U7K is less than it used to be, but the TV I’m reviewing is probably a bit higher performance than what you’ll get elsewhere, so keep that in mind."

 

Sa Hisense još uvijek izgleda da je to lutrija

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne kužim kaj to može biti različito, specifikacije su iste. Može se nagađati o kvaliteti panela i sl. ali to je oduvijek bila lutrija više manje kod svih.

Teško da ću tu nešto primjetiti. ali budemo vidjeli. Izgleda mi ludo dobar TV za 720 eura.

Po meni jedina realna mana je kaj nemaju ugovor sa HBO Max pa nema te aplikacije, i to bi neke sa pravom moglo i trebalo odbiti. Meni nije poreviše bitno jer će gore biti spojen komp pa HBO radi prek weba preglednika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 20:40 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, savjet koji tv do 500eura 50inca uzeti najvise za gledanje sportskih sadrzaja iptv

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

žena i ja kupujemo novi TV do 400tinjak €, služio bi nam za gledanje netflix-a, hbo max, amazon-a, tu i tamo za zaigrati PS4 i pogledati tekmu, znači ništa zahtjevno.

Maksimalna dijagonala koja nam stane je 50.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...

pozdrav, savjet koji tv do 500eura 50inca uzeti najvise za gledanje sportskih sadrzaja iptv

 Ja da sam na tvom mjestu bi za te pare biro između Samsung Q60C ili TCL C645 koji su i više neg odlični LED TV modeli (best buy), sličnih su specki jedino šta Sammy nema nijedan HDMI 2.1 port i ima Tizen OS, ali ima Quantum Lite procesor, Q-Symphony i jači brightness - idealno ak misliš postavit TV u prostoriju koja je previše osvjetljena, a bilo bi idealnije da ih nađeš negdje sa 2+3 god. gare....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolega Noci, za ovo šta si naveo gore navedeni C645 će poslužit svrsi (nije loš ni lanjski model C635) ali za gameanje ja bi malo produžio 100-200€ više i uzeo C735 sa 144Hz refresha šta je itekako bitno za gameanje...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 21:25 (Vavoom).
18 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zaboravio sam napomenuti samo da je prostor zimski vrt s puno svjetlosti pa sada koji tv 50inca do 500eura bi bio prikladan

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

na njemackom amazonu Samsung iz 2022 Oled 55 S95B za 700 eur. Kakvi su dojmovi za ovaj model?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kupujem novi tv, pa me zanima imate li preporuke. Cijena oko 1500 eura, većinom bi se koristilo za ps5 i filmove/serije. Veličina minimalno 75". Soba je na istoku pa nema jakog osvjetljenja tijekom dana, a i većinom bi se gledalo u večernjim satima. Ako ima neki sony koji je u rangu ostalih tva te cijene spreman sam ići i do 2000 eura za njega pošto sam dosad imao sony tv i mobitele i zasad sam zadovoljan njima. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji Smart tv je best buy za oko 250 EUR? 40-ak incha, 4K? 

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hejhaj kaže...

na njemackom amazonu Samsung iz 2022 Oled 55 S95B za 700 eur. Kakvi su dojmovi za ovaj model?

 

Ekstra tv, samo da je 65ca, mnogo bolji ugodjaj

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CoKsA kaže...

Koji Smart tv je best buy za oko 250 EUR? 40-ak incha, 4K? 

 Malo se protegni i baci oko na Samsung AU7092 samo ak ti ne škodi šta je malo veći, specke mogu da prođu (bolje ne može za te pare), jedino ne znam kakav mu je brightness šta je bitno ak je prostorija u kojoj misliš postavit TV previše osvijetljena, a uz to ima i Micro Dimming zatamnjenje te klasičan Crystal UHD procesor kao i kod većine low-budget Samsung TV modela, a bilo bi još idealno da ga nađeš negdje sa 2+3 god. gare

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
hejhaj kaže...

na njemackom amazonu Samsung iz 2022 Oled 55 S95B za 700 eur. Kakvi su dojmovi za ovaj model?

 

Ekstra tv, samo da je 65ca, mnogo bolji ugodjaj

 

 Vjerovatno je taj S95B za 700€ ili neka prevara ili se radi o reklamiranom modelu sa ko zna koliko radnih sati, tak da ne znam da li se uopće to i isplati

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
levca5 kaže...
hejhaj kaže...

na njemackom amazonu Samsung iz 2022 Oled 55 S95B za 700 eur. Kakvi su dojmovi za ovaj model?

 

Ekstra tv, samo da je 65ca, mnogo bolji ugodjaj

 

 Vjerovatno je taj S95B za 700€ ili neka prevara ili se radi o reklamiranom modelu sa ko zna koliko radnih sati, tak da ne znam da li se uopće to i isplati

 Vec spominjano u drugim temama, scam amazon shopovi, platis pa ti poslije navode da nije prosao nacin placana i traze direktnu uplatu. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A best buy do 200 EUR-a? Bilo kakav smart tv do 40 incha. Za curu trazim, ne razumijem se uopce.

Battlelog:cro1911
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deffer kaže...

Pozdrav,

 

kupujem novi tv, pa me zanima imate li preporuke. Cijena oko 1500 eura, većinom bi se koristilo za ps5 i filmove/serije. Veličina minimalno 75". Soba je na istoku pa nema jakog osvjetljenja tijekom dana, a i većinom bi se gledalo u večernjim satima. Ako ima neki sony koji je u rangu ostalih tva te cijene spreman sam ići i do 2000 eura za njega pošto sam dosad imao sony tv i mobitele i zasad sam zadovoljan njima. Hvala

 Imaš ovaj Sony.

 

TCL bi vjerojatno bio best buy

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CoKsA kaže...

A best buy do 200 EUR-a? Bilo kakav smart tv do 40 incha. Za curu trazim, ne razumijem se uopce.

 E sad, rijetko ćeš naći neki Smart TV u 40" dijagonali neke poznate marke (jedino samo neke no-name ili možda malo poznatije ali rebrandove), jedini dobar izbor u toj dijagonali je TCL S5400 ali vidim da se neki žale ovdje na forumu, možda su dobili neki feleričan primjerak, vidim da je baziran na Android OS-u ali to joj svakako ne igra ulogu, jer će sigurno većinom gledat naše TV kanale i filmove sa streaming appova tipa Netflix, HBO Max, ali ima dobar britness šta je idealno ak je soba u kojoj planiraš postavit TV veoma osvjetljena

 

A kolega Deffer, da sam na tvom mjestu bi išao na Samsung Q80B koji je veoma dobar, ak ne i odličan po speckama, jedino nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao (poboljšanje slike), isto tako ima 120Hz refresa i 4 HDMI 2.1 porta šta je dobro ak misliš ameat na njemu, a pritom ima Quantum procesor i malo jači brightness, idealno za razlog koji sam gore naveo, a bilo bi bolje da uz njega još dobiješ i 2+3 god. gare, no svakako nećeš s njim pogriješit u svakom slučaju, inače ni C845 nije loš, ali za razliku od Q80B ima samo 2 HDMI 2.1 porta, ali ima GoogleTV sistem i 144Hz refresha šta je izvanredno

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 16:30 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Ne kužim kaj to može biti različito, specifikacije su iste. Može se nagađati o kvaliteti panela i sl. ali to je oduvijek bila lutrija više manje kod svih.

Teško da ću tu nešto primjetiti. ali budemo vidjeli. Izgleda mi ludo dobar TV za 720 eura.

Po meni jedina realna mana je kaj nemaju ugovor sa HBO Max pa nema te aplikacije, i to bi neke sa pravom moglo i trebalo odbiti. Meni nije poreviše bitno jer će gore biti spojen komp pa HBO radi prek weba preglednika.

US verzija ima GoogleTV, EU verzija je VIDAA OS.

 

Imam 75U7K mjesec dana i dok ga gledas sprijeda slika je top. Ali ko sto je ovaj reko gore, cim ga ides gledat iz kuta gubi se kontrast, prilicno vidljivo na crnoj boji.

 

SW ima problema. Bose soundbar koji imam preko ARCa radi lose, volume kontrola je spora i jos prestane svaki put kad ugasis i upalis TV. Pomaze jedino reset soundbara. Nije mi se dalo previse zajebavat, pa ni ugradjeni zvucnik na TVu nije tak los. 

U mjesec dana dva puta morao istekat TV iz struje jer bi poludio i prestao prikazivat kanale, a on/off ne pomaze.

VIDAA cak i dost brzo radi, ali nema neki izbor appova.

 

Primarno ga koristim za Netflix i za to vise nego zadovoljan. OLED te velicine bi me doso 3x vise. 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E ovo je post koji nekaj vrijedi. I pokazuje zašto su Kinezi cijenama tu gdje jesu unatoč dobrim specifikacijama na papiru.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SupremeCommander kaže...
forumaš kaže...

Ne kužim kaj to može biti različito, specifikacije su iste. Može se nagađati o kvaliteti panela i sl. ali to je oduvijek bila lutrija više manje kod svih.

Teško da ću tu nešto primjetiti. ali budemo vidjeli. Izgleda mi ludo dobar TV za 720 eura.

Po meni jedina realna mana je kaj nemaju ugovor sa HBO Max pa nema te aplikacije, i to bi neke sa pravom moglo i trebalo odbiti. Meni nije poreviše bitno jer će gore biti spojen komp pa HBO radi prek weba preglednika.

US verzija ima GoogleTV, EU verzija je VIDAA OS.

 

Imam 75U7K mjesec dana i dok ga gledas sprijeda slika je top. Ali ko sto je ovaj reko gore, cim ga ides gledat iz kuta gubi se kontrast, prilicno vidljivo na crnoj boji.

 

SW ima problema. Bose soundbar koji imam preko ARCa radi lose, volume kontrola je spora i jos prestane svaki put kad ugasis i upalis TV. Pomaze jedino reset soundbara. Nije mi se dalo previse zajebavat, pa ni ugradjeni zvucnik na TVu nije tak los. 

U mjesec dana dva puta morao istekat TV iz struje jer bi poludio i prestao prikazivat kanale, a on/off ne pomaze.

VIDAA cak i dost brzo radi, ali nema neki izbor appova.

 

Primarno ga koristim za Netflix i za to vise nego zadovoljan. OLED te velicine bi me doso 3x vise. 

 

 Jasno za VIDAA piše u speckama. VA ima loš kut gledanja, takvi su VA paneli nevezano koji. Moj trenutni LG također ima mušica sa  sony soundbarom, nekad ga prepozna nekad ne. Daljinski je postao gnjecav i teško lovi tipke ali ne da mi se to reklamirati.

Ovaj TV ima 2X10 W i 1X20w tak da nebum ni spajao soundbar, što jednostavnije to bolje a po recenzijama zvuk je odličan za TV.

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav , brat traži tv za PS5 pa da se malo raspitam, cca 700-800e otprilike ... kakva su predviđanja , kakva je situacija bila proslih godina , jel se može očekivati da se c2 ili c3 spuste malo značajnije (ispod 1000e) sad za bf ili blagdane pa da malo pričeka ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ak je 55" dovoljno onda

 

TV TCL 55C805, Mini-LED, QLED, 55", 140cm, UHD, Google TV | Makromikro grupa

 

super TV za gaming i sve ostalo i samo 600 eura, uzimaj dok nije nestalo. Produžena garancija na 5 godina. Brijem da bolje od toga ne ide za te novce.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Ak je 55" dovoljno onda

 

TV TCL 55C805, Mini-LED, QLED, 55", 140cm, UHD, Google TV | Makromikro grupa

 

super TV za gaming i sve ostalo i samo 600 eura, uzimaj dok nije nestalo. Produžena garancija na 5 godina. Brijem da bolje od toga ne ide za te novce.

da , zaboravio sam napomenuti , 55" ... ok , prenesem mu , valjda neće imat problema sto je TCL , tnx... samo se nadam da im je i softver na visini i da ne brljavi  , razmazio nas je LG sa webOs  i sto sve fercera  bez ikakvih problema :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 20:23 (error_666).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Tražim sličan Tv, za XBOX, sličan cjenovni rang. Što misliš o ovome https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe55q60ca-qled-uhd-4k-smart-tv/117169? S 30% popusta ista cijena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 21:57 (Cholee).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebaš reći Ko fol 30% popusta 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
forumaš kaže...

Ak je 55" dovoljno onda

 

TV TCL 55C805, Mini-LED, QLED, 55", 140cm, UHD, Google TV | Makromikro grupa

 

super TV za gaming i sve ostalo i samo 600 eura, uzimaj dok nije nestalo. Produžena garancija na 5 godina. Brijem da bolje od toga ne ide za te novce.

da , zaboravio sam napomenuti , 55" ... ok , prenesem mu , valjda neće imat problema sto je TCL , tnx... samo se nadam da im je i softver na visini i da ne brljavi  , razmazio nas je LG sa webOs  i sto sve fercera  bez ikakvih problema :D

Taj TCL je vrlo dobra ponuda za te novce. Najbliže tome s 5 godina garancije bio bi TCL 55C839, Mini-LED, 55", 4K, Google TV u Elipsu od sutra za 674.10 eura s Premium VISA karticom, ali za tu razliku je TCL 55C805 onda bolja opcija.

 

EDIT: Ako će brat htjeti LG C2/C3 koje si spomenuo, trenutno najjeftinija C3 opcija od 55 inča bit će od sutra u Elipsu za 1124.10 eura što je izvan budžeta koji si napisao: LG OLED55C32LA.AEU (Također uz Premium VISA karticu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 22:30 (mata94).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Aaaajjjjj, da, a inače gledam po nabavi usporedbe cijena.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Imaš ovaj Sony.

 

TCL bi vjerojatno bio best buy

 

 

Hvala,

 

koja je točno prednost TCLa?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 8:27 (deffer).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Ak je 55" dovoljno onda

 

TV TCL 55C805, Mini-LED, QLED, 55", 140cm, UHD, Google TV | Makromikro grupa

 

super TV za gaming i sve ostalo i samo 600 eura, uzimaj dok nije nestalo. Produžena garancija na 5 godina. Brijem da bolje od toga ne ide za te novce.

 Da li vrijedi tih 5 godina i 2 godine kaska za kupovinu preko te trgovine?

U uvjetima promocije su navedeni Agram Servis Distribucija, Pevex, Elipso (Eplus), Prati Me, Abrakadabra i Chipoteka.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice