Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.982
|
čitano: 14.507.841
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa, ne znam da li sam nešto propustio ali da li je netko primijetio da od prosle samsung tv-i imaju dolby atmos ? znaci od serije Q80, NEO QLED pa do OLED-a svi imaju navedeno da sadrže dolby atmos.

 

Jer vidim da dosta ljudi izbjegava samsung baš zbog toga pa gledam i nije mi jasno.. ili sam nešto propustio ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

ekipa, ne znam da li sam nešto propustio ali da li je netko primijetio da od prosle samsung tv-i imaju dolby atmos ? znaci od serije Q80, NEO QLED pa do OLED-a svi imaju navedeno da sadrže dolby atmos.

 

Jer vidim da dosta ljudi izbjegava samsung baš zbog toga pa gledam i nije mi jasno.. ili sam nešto propustio ?

 Većina modela ima https://www.displayspecifications.com/en/brand/08cd6

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

ekipa, ne znam da li sam nešto propustio ali da li je netko primijetio da od prosle samsung tv-i imaju dolby atmos ? znaci od serije Q80, NEO QLED pa do OLED-a svi imaju navedeno da sadrže dolby atmos.

 

Jer vidim da dosta ljudi izbjegava samsung baš zbog toga pa gledam i nije mi jasno.. ili sam nešto propustio ?

 Dolby Vision, ne Atmos

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy92 kaže...
Dolby Vision, ne Atmos

znaš li što je "podrška" za Dolby Atmos ?

Pogledaj moj link, prouči te modele televizora, svi imaju Dolby Atmos  ...zvuuuuk 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...

ekipa, ne znam da li sam nešto propustio ali da li je netko primijetio da od prosle samsung tv-i imaju dolby atmos ? znaci od serije Q80, NEO QLED pa do OLED-a svi imaju navedeno da sadrže dolby atmos.

 

Jer vidim da dosta ljudi izbjegava samsung baš zbog toga pa gledam i nije mi jasno.. ili sam nešto propustio ?

 Propustio si:)

 

Kao što je kolega rekao problem je Dolby Vision (HDR format za sliku) , a ne Dolby Atmos (format za zvuk). 

Iako iskustveno mogu reći da je izbjegavanje radi nedostatka DV-a neutemeljeno.  Bilo bi dobro da ga i Samsung ima, ali običan HDR kojeg recimo qdoled-i imaju izgleda bolje nego DV na lg oledu.  

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

aaa jbte da, dolby vision je u pitanju zato mi je i bilo cudno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
three60 kaže...

Nastavno na upit kolege koji je best buy 65" za gaming do 1300€ - i ja sam u toj dilemi.

 

  • HISENSE U8KQ - jel to isti model kao u8k za americko trziste?

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k 

 

Nobody Knew This TV 𝗦𝗘𝗖𝗥𝗘𝗧𝗟𝗬 Uses a Pentonic Chip (4K 120Hz Dolby Vision!)

 

Ima razlike. Hisense za EU ima VIDAA OS umjesto GoogleTV-a. A koliko vidim iz specifikacija, na U8 je i brightness manji nego US verziji, ali to bi moglo biti ogranicenje zbog EU regulative oko potrosnje.

 

MT9618 imaju svi hisense tv-i iz U7K i U8K serije.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SupremeCommander kaže...

Ima razlike. Hisense za EU ima VIDAA OS umjesto GoogleTV-a. A koliko vidim iz specifikacija, na U8 je i brightness manji nego US verziji, ali to bi moglo biti ogranicenje zbog EU regulative oko potrosnje.

 

MT9618 imaju svi hisense tv-i iz U7K i U8K serije.

 

 

 

 

OK, hvala.

 

Jel ima nešto bolje na našem tržištu za 1200€ od tog Hisensea? Svjetlina mi je važna zato što je TV direkt nasuprot velike staklene stijene u stanu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 16:40 (three60).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
three60 kaže...

 

Jel ima nešto bolje na našem tržištu za 1200€ od tog Hisensea? Svjetlina mi je važna zato što je TV direkt nasuprot velike staklene stijene u stanu.

 Jedino dobro, a bolje od tog U8 šta sam našo je Samsung QN90B, RTings veli da mu je svjetlina i više nego jaka i odlična, te da je zbog toga idealan za prostorije s više osvjetljenja, e sad ne znam da li to važi i za europski model, jer oni većinom recenziraju modele za US tržište 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
three60 kaže...

 

Jel ima nešto bolje na našem tržištu za 1200€ od tog Hisensea? Svjetlina mi je važna zato što je TV direkt nasuprot velike staklene stijene u stanu.

 Jedino dobro, a bolje od tog U8 šta sam našo je Samsung QN90B, RTings veli da mu je svjetlina i više nego jaka i odlična, te da je zbog toga idealan za prostorije s više osvjetljenja, e sad ne znam da li to važi i za europski model, jer oni većinom recenziraju modele za US tržište 

 Od svjetline je zapravo puno bitnije kako rvvodrafuje refleksije. Ako ima onaj rainbow efekt, sto vecina samsungovih qleda ima, to  je zivi uzas i negledljivo ako se na tvu vidi odraz prozora.

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Roditelji imaju Sony Braviju KDL50 iz 2013/14. Došlo je vrijeme za zamjenu, pa bih im uzeo nešto novo. 55'' je neki sweetspot za prostor.

 

Gledao sam ovaj TV, ima li tko iskustva?

 

https://www.whathifi.com/reviews/sony-xr-55a80l

 

Budžet je do 2000 maks.

 

4K

OLED

Google TV

55''

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Previše je to novaca za 55" OLED srednje klase.

Jedan Sony A75K mislim da će i više nego poslužiti ako se baš tu marku gleda

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Otvoren sam za sve opcije. Zato pitam. Možemo ići do 65'' maks čini mi se.

 

Preporuke su dobrodošle i za jedno i za drugo.

 

I ovo mi se sviđa recimo: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-oled-qe65s95ca-uhd-4k-smart-tv/116787?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dilema mi je TCL 55C845 ili LG 55C21.

Razlika u cijeni je trenutno stotinjak €.

Šta uzeti za filmove i gaming (više PC, manje konzola).

 

LG je OLED s beskonačnim kontrastom, ali ne znam kak će raditi u svijetloj prostoriji. Moramo bih uzeti i neki android box.

 

TCL me vuče zbog Androida (koristim Stremio) i dobre svjetline, ali gledam komentare da ima dosta mušica.

Ne znam jel' TCL podržava i G-sync i Freesync?

 

 

 

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 19:26 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
softwaremaniac kaže...

Otvoren sam za sve opcije. Zato pitam. Možemo ići do 65'' maks čini mi se.

 

Preporuke su dobrodošle i za jedno i za drugo.

 

I ovo mi se sviđa recimo: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-oled-qe65s95ca-uhd-4k-smart-tv/116787?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Da, taj Samsung je ponajbolji izbor.

Moj bi bio LG G3. Ali on dolazi samo sa wall mount opcijom, treba imati na umu

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Dilema mi je TCL 55C845 ili LG 55C21.

Razlika u cijeni je trenutno stotinjak €.

Šta uzeti za filmove i gaming (više PC, manje konzola).

 

LG je OLED s beskonačnim kontrastom, ali ne znam kak će raditi u svijetloj prostoriji. Moramo bih uzeti i neki android box.

 

TCL me vuče zbog Androida (koristim Stremio) i dobre svjetline, ali gledam komentare da ima dosta mušica.

 

 Još u obzir ubaci i Sony Braviu A80K koja je sličnih specifikacija kao i C845 samo šta je OLED, e sad svi reviewi vele da mu je svjetlina veoma loša tak da ne zadovoljava baš sve kriterije koje si naveo

 

Malo bolja alternativa Braviji bi bila Phillips 818 koji ima malo jaču svjetlinu, ali njega uzmi samo ak uz njega dobiješ dobru garu (2+3 sistem!)

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 21:01 (Vavoom).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Dilema mi je TCL 55C845 ili LG 55C21.

Razlika u cijeni je trenutno stotinjak €.

Šta uzeti za filmove i gaming (više PC, manje konzola).

 

LG je OLED s beskonačnim kontrastom, ali ne znam kak će raditi u svijetloj prostoriji. Moramo bih uzeti i neki android box.

 

TCL me vuče zbog Androida (koristim Stremio) i dobre svjetline, ali gledam komentare da ima dosta mušica.

Ne znam jel' TCL podržava i G-sync i Freesync?

 

 

 

 

 Imam C845 i dost sam zadovoljan s istim. Podržava Freesync Premium, za Gsync iskreno nisam siguran.

Također koristim stremio (torrentio + real debrid) i fercera sve ko podmazano.

Bila situacija slična kao i kod tebe, dnevni boravak, svjetlina...probao bratov C1 i pretaman mi bio po danu jbg...ne žalim nimalo.

 

E sad, svako će ti pričati svoje, ali možda bi ti najbolje bilo da uzmeš online C2 i ako ti ne odgovara zbog svjetline vratiš unutar 14 dana te uzmeš C845.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
softwaremaniac kaže...

Otvoren sam za sve opcije. Zato pitam. Možemo ići do 65'' maks čini mi se.

 

Preporuke su dobrodošle i za jedno i za drugo.

 

I ovo mi se sviđa recimo: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-oled-qe65s95ca-uhd-4k-smart-tv/116787?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 To je to, od toga nema bolje, to je jedan od tri najbolja tva koji mozes kupit , S95C, G3, A95L.

Imama ga ja u77" verziji, procitaj moju recenziju par stranica prije.

Ja  ne bi trazio dalje.

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje ( nikad nisam uzimao polovan televizor )....

Prijatelj seli van Hrvatske i nudi mi TCL 55C845 kupljen prošlo ljeto u Sancta Domenici za 400 Eura..... isplati se uzeti ili ne?

Ima i onu dodatnu garanciju ( 2 + 3 godine )....

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2023 10:12 (Ulica Ulice).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...

Jedno pitanje ( nikad nisam uzimao polovan televizor )....

Prijatelj seli van Hrvatske i nudi mi TCL 55C845 kupljen prošlo ljeto u Sancta Domenici za 400 Eura..... isplati se uzeti ili ne?

Ima i onu dodatnu garanciju ( 2 + 3 godine )....

 Isplati se itekako

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...

Prijatelj seli van Hrvatske i nudi mi TCL 55C845 kupljen prošlo ljeto u Sancta Domenici za 400 Eura..... isplati se uzeti ili ne?

Ima i onu dodatnu garanciju ( 2 + 3 godine )....

 A za šta bi ga koristio? Ček malo, veliš da nikad nisi kupovao polovne TV-ove a kupio si ih dosta, ili troluješ ili si zaboravio

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa kupim nove kao što kupuje i 98% ljudi.... u stanu ih imam trenutno 5 ali su to jeftiniji modeli Samsunga i TCL-a....

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...

Jedno pitanje ( nikad nisam uzimao polovan televizor )....

Prijatelj seli van Hrvatske i nudi mi TCL 55C845 kupljen prošlo ljeto u Sancta Domenici za 400 Eura..... isplati se uzeti ili ne?

Ima i onu dodatnu garanciju ( 2 + 3 godine )....

 Sigurno nije taj model jer je C845 izašao ovo ljeto  tako da provjeri opet koji je model u pitanju.

 

AKo je i 55C835 svakako uzimaj za te pare bez razmišljanja, to je i dalje top TV+ ima garu 5 godina....

 

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U pravu si, 835 model i prijatelj je gledao cijenu u Elipsu gdje je 800 Eura pa ga daje u pola cijene....

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Ima li ok tv do 800eura velicine 60-65inc i da ima 5.1 dolby, sluzio bi samo za filmove,serije. Imam soundbar samsung HW-Q60R.

 

Hvala Vam!

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
serlok kaže...

Pozdrav

 

Ima li ok tv do 800eura velicine 60-65inc i da ima 5.1 dolby, sluzio bi samo za filmove,serije. Imam soundbar samsung HW-Q60R.

 

Hvala Vam!

 

 

 Jedini TV koji sam našao da zahtjeva sve kriterije koje si naveo, a pritom i vrlo dobar je Samsung Q80B, koji je jedan od best buy LED TV-ova sa dobrim specifikacijama, jedino šta nema Dolby Vision (bitno za Netflix i ostale streaming appove), ima Atmos ali to nije ista stvar, ali ima jaku svjetlinu ak ćeš ga rabiti u najviše osvijetljenoj prostoriji, i još jedan razlog zašto bi baš išao na njega je taj Q60 soundbar jer će s njim HDMI-CEC (Samsung ga naziva AnyNet+) 100% raditi, dok se za druge brandove moraš raspitivati oko kompatibilnosti sa soundbarovima

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala ti. Filmovi su vecinom sa Stremio.a vuce linkove sa torenta

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stremio tj. Real debrid ima torrente cache-irane u cloudu tqko da ih provider ni ne vidi kao torrente

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Stremio tj. Real debrid ima torrente cache-irane u cloudu tqko da ih provider ni ne vidi kao torrente

 Stremio se moze koristiti i bez Real Debrida, u Full HD meni radilo ok, ali cim je 4K buffering nemoguc, Real debrid vrijedi svake pare.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
softwaremaniac kaže...

Otvoren sam za sve opcije. Zato pitam. Možemo ići do 65'' maks čini mi se.

 

Preporuke su dobrodošle i za jedno i za drugo.

 

I ovo mi se sviđa recimo: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-oled-qe65s95ca-uhd-4k-smart-tv/116787?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 To je to, od toga nema bolje, to je jedan od tri najbolja tva koji mozes kupit , S95C, G3, A95L.

Imama ga ja u77" verziji, procitaj moju recenziju par stranica prije.

Ja  ne bi trazio dalje.

 

 Ako bih uzimao Sonyja, uzeo bih A95K. Mada mi ovaj Samsung izgleda brutalno. Ima sve osim DV-a.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice