Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.578
|
čitano: 14.344.295
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je to film i na kojoj minuti je ta scena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Prijatelj ima C3 i izgleda isto spektakularno. Zasto bi spustao brightnes? PA oled se kupuje zbog toga.... Meni je na 100%....

 nebi ja spustao, nego velim da slika izgleda kao da je TV sam spustio brightenes skoro do kraja..i to samo u mracnim scenama..tako to izgleda, ne tvrdim da je ista tv spustio.

error_666 kaže...
@igor Ispravljeno je to na c2 i novijim , to nešto nije ok ako ti je tako jer na c1 na kojem nije Ispravljeno nema tih problema , prikaz svega u DV je spektakularan (mada kako vidim izgleda može i bolje)
Vidim po netu da isključivanjem agresivnog ASBLa su stvari puno bolje, samo treba isključiti TPC i GSR opciju u servis meniju ,no kako takve akcije podliježu gubitkom garancije cu malo sačekati s tim jer imam još više od 3 g gare pa ne žurim .
Vjerojatno neka postavka nije ok , ili je nešto defektan primjerak, i to se događa.

 da, citao sam da je ispravljeno. problem je sto se od C3 vise to neda mijenjati u service meniju, odnosno postoji neka caka da se moze ali ne pamti postavke..a i to se odnosi kad je neka staticna scena, ja ovo premotam na tu scenu i odma je tako.

 

objasniti u servisu takvo nešto je naucna fastastika ali ocito da nesto ne stima.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Koji je to film i na kojoj minuti je ta scena?

 spiderman no way home extended edition na netflixu, negdje poslije 53.minute.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...
 da, citao sam da je ispravljeno. problem je sto se od C3 vise to neda mijenjati u service meniju, odnosno postoji neka caka da se moze ali ne pamti postavke..a i to se odnosi kad je neka staticna scena, ja ovo premotam na tu scenu i odma je tako.objasniti u servisu takvo nešto je naucna fastastika ali ocito da nesto ne stima.

 imam b2 55

pogledao sam tri filma, onako za probu na blu ray medijima (oko 100GB svaki)i filmovi su fantazija.

isti ti na netflix 4k nisu ni upola dobri kao s medija.

 

toliko o netflixu, njihovom HDR, DV i 4K

合氣道
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 imam b2 55

pogledao sam tri filma, onako za probu na blu ray medijima (oko 100GB svaki)i filmovi su fantazija.

isti ti na netflix 4k nisu ni upola dobri kao s medija.

 

toliko o netflixu, njihovom HDR, DV i 4K

 

Gdje skinuti takav film? Nisam skidao filmove godinama.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@igor... nemaš potrebe to gasiti , na c2 je to otklonjeno prošle godine, samo se poigraj s postavkama slike...ako je tv ispravan mora biti ok sve.

@Zaporozac A jbg , streaming servisi imaju ograničen stream na max 50 Mbps i to u najboljem slučaju, prosjek je 25 . Ukazivao sam na to i prije..mislim , da se razumijemo
nije to loše ali moze i puno bolje..npr. preko synclera u kombinaciji s RD imam bluray remuxe ( sve isto kao i na orig. br zapisu, samo bez menija i u formatu prilagođenom za stream) ...nedavno gledao TLOTR trilogiju i slika je druga dimenzija naspram svakog drugog koje sam imao prije dostupne ( DV 4K 130 Mbps stream ,oko 160 GB težak) , tako da se definitivno slažem s tobom .....
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 13:54 (error_666).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Gdje skinuti takav film? Nisam skidao filmove godinama.

ne znam ni ja.

posudio sam bluray čitač i tri filma.. 

合氣道
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Koji je to film i na kojoj minuti je ta scena?

 Na 53:54 extended version

5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Proguglaj malo ASBL ...jedan od sistema prevencije burn in ‐a, tv zatamnjuje sliku kad skonta da je duže vrijeme statična scena što u nekim slučajevima bude na granici negledljivosti ... primjetio par puta, nije često ali problem nazalost postoji ..

 Ovo se desava samo u igrama ili...? Ja iskreno nisam nikad primijetio ili mi to jednostavno nije smetalo pa zato nisam primijetio....

Realnost jeste da nije svaki video koji ima kao HDR i/ili DV isti tj nije isto kvalitetno napravljen.....

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odgledao tu scenu na Philips 707 OLED, ne vidim problem izgleda vrhunski. Gledao sam 4k bluray rip od ~90gb (stremio-real debird-torrentio)

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...

Odgledao tu scenu na Philips 707 OLED, ne vidim problem izgleda vrhunski. Gledao sam 4k bluray rip od ~90gb (stremio-real debird-torrentio)

 

 

 Ovo mi cak djeluje presvijetlo....

10 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako se kreću cijene za taj real debrid?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Općenito, nije samo u igrama, ocito da ti nije smetalo ili nisi naletio... ja osobno sam primjetio dva puta , jedna scena u 'dune ' i u game of thrones .

Što se dv tiče, definitivno se slažem... puno razlike ima , nije svaki dobro odrađen.. npr na Netflixu, Marco Polo odlično odrađen , a s druge strane ne možeš vjerovati kakvog drloga od prikaza ima...

@lumiks... 9e 3 mjeseca uzimam...pogledaj si ovdje što ti najbolje paše, meni je ovaj najbolji

https://real-debrid.com/premium
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 14:45 (error_666).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Repko kaže...

Odgledao tu scenu na Philips 707 OLED, ne vidim problem izgleda vrhunski. Gledao sam 4k bluray rip od ~90gb (stremio-real debird-torrentio)

 

 

 Ovo mi cak djeluje presvijetlo....

 Sad kad kazes, isao sam upravo opet pogledati i tamnije je nego na slici. Nezz jel moguce da je mob posvijetlio jer je imao nocni nacin snimanja fotke. Uglavnom, nije bas tako svijetlo kako je na slici, jbg bas bi trebalo vidjeti uzivo. Međutim, nije problem sigurno da je scena pretamna. Moje postavke su vecinom oko srednjih, nesto vise za kontrast i tjt, ovaj film je HDR.

 

lumiks kaže...

Kako se kreću cijene za taj real debrid?

 4€/mj. Ima fora da se uzme vise mjeseci pa bude jeftinije. Jedini minus, inace ima titlova, samo zna biti zafrkancije sa offsetom pa treba malo podestiti sto ide na zivce. Na otprilike 40% filmova/serija sam morao intervenirati.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@igor... nemaš potrebe to gasiti , na c2 je to otklonjeno prošle godine, samo se poigraj s postavkama slike...ako je tv ispravan mora biti ok sve.


 pa nemam se sta igrati nazalost, DV tako i tako sam postavi sliku kako treba (cinema home), ovo ostalo su sve neke sitnice koje ne utjecu na taj problem. jedino mi je logicno da imam bug sa tim auto dimmingom, iako nema bas logike..

Repko kaže...

Odgledao tu scenu na Philips 707 OLED, ne vidim problem izgleda vrhunski. Gledao sam 4k bluray rip od ~90gb (stremio-real debird-torrentio)

 

 

 mozda je onda problem do netflixa ne znam (iako onda bi svi na netflixu imali problem, a ovdje svi pisu kako je super slika)...a i problem je koliko citam sa LG OLED-om, drugi nemaju taj problem.

 

probat cu negdje naci DV verziju tog filma za skinuti pa stream preko kompa..

 

EDIT: sad vidim da si napisao da je tvoja verzija HDR, pa u tome i je problem, HDR mi radi dobro, barem ono sto ima na youtubeu, problem je u dolby vision-u, koji jos ok izgleda kad je svijetlo, ali tamnije scene doslovno unisti tako da zeleni guster izgleda sivi sa mozda nekom nijansom zelene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 14:55 (Igor666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...
Pixel kaže...
Igor666 kaže...
StartasDado kaže...
error_666 kaže...
Prvo i najbitnije, skini foliju sa zadnjeg poklopca ako već nisi i ugasi eco koji nagrđuje sliku i spušta svjetlinu... ostalo sve možeš naći na Google, ugl se radi o par postavki koje treba izmijeniti... pravilo je ne koristiti vivid i sl načine slike, ustimaj sliku po želji, koristi expert ili kino mod za SDR , kino način za DV , filmmaker za HDR i to ti je otprilike to

 
Nisam skidao foliju, budem danas. Mislim da sam uspio po nekom videu napraviti da bude bolje. Bit će sada namještanja neko vrijeme, ali to su slatke brige. 

 

Hvala svima oko pomoći. 

 daj molim te točnu minutu gdje je ta scena...imam C3 i pisao sam isto o tome prije koju stranicu, znaci svijetle scene sve super, ali cim je tamnije, OLED nula bodova.

 

nije to ovako kao tebi, jer ti je vjerojatno ukljucen energy saver i nije podesena slika, ali ja nisam uopce zadovoljan kad su u pitanju tamnije scene, jednostavno tu se vidi manjkavost OLED-a.

 

a i koliko se sjecam bile su usporedbe prije koju godinu star wars scena ako se dobro sjecam, pa se na OLED-u uopce nisu vidjele zvijezde i sl.

 Cekaj, ti to ozbiljno pričaš o manjkavosti oleda na tanmnim scenama gdje je oled kralj ????
Prvo, neki tamni djelovi scene nisau niti namjenjeni da ih vidiš jer je tako film namjerno složen, to što si to vidio na nekom lcdu je samo zato što ima daleko povišenu razinu crne, ali to s preciznošću nema veze .

Drugo, filmovi, posebno hdr je namjenjen da se gleda u potpunom mraku i tako su precizin profili za sliku kalibrirani i tako su filmovi masterirani.  Oled to savršeno odradi.

Ako ti se to ne sviđa ili ne gledaš tako onda oled nije u potpunosti za tebe, tj mogao si proći jeftinije s lcdom s obzirom na sliku koju želiš. 
Ako ipak to želiš i na oledu uz napomenu da je to posve krivo i neprecizno, podigni si black level, možeš to preko 2 - point kalibracije da si podihneš low dio ili preko 20- point da si prvih par nibvoa lagano podigneš. 

Il ako se to ne usudiš, podigni brightness za par klikova, ali onda biše nemaš oled crne nego lcd sive  u tamnim scenama. 

 

A te3 star wars usporedbe što pričaš, pa na oledu seu se kedino i vidjele svezvijezde, lcdovi su imali problema jer su morali zatamnisti scenu radi bloominga pa su tako i zvjezde  nestale. 

 

Daj se barem malo informiraj prije nego izvališ ovoliko gluposti

 oled je kralj crne boje i kontrasta, ne tamnih scena, tamne scene mogu biti i cesto jesu bez crne. manjkavost oled-a upravo i jesu tamne scene i to je oduvijek cinjenica i uvijek se navodi kao njihova mana, ne kuzim o cemu pricas..

 

mozda jesu novi paneli to uspjeli dovesti u red, barem samsung sa QD-OLED-om, ali meni na LG C3 to ne izgleda tako. za star wars si u pravu, u sjecanju mi je ostalo da je bio problem sa OLED-om, ali da, bio je problem u zonama na LCD-u..

 

Da se razumijemo, nisam nezadovoljan sa TV-om, ali u nekim scenama/sadržajima fali ono nešto, moraš bas naprezati oci da bi vidio neke detalje..cesto mi se desava kad gledam neki film da idem provjeriti da mi je u dobrom picture modu koliko zna biti tamno, kao da je neki filtar preko ekrana, a ako je to netko tako zamislio onda mu nisu sve na broju..

 Ako nisi zadovoljn s near black, onda zaista podigni malo na 2-point i vjeruj mi bit će dobro, meni je isto bilo trunku pretamno  s obzirom da je dosta gledanja i po danu, a ne samo navečer , takva korekcija dosta popravila sliku bez da naruši perfect black.  Koristio sam neki nera black pattern i  podešavao preko 20 point po malo, i na kraju 2-point trunku. Svaki panel je malo različit  pa postoji šansa da je tvoj tamniji

 

Treba uzeti i u obzir da DV opcenito ima tamniju sliku, pogotovo na TV-ima koji ne mogu prikazati 1000 nitsa, C serija ide do 800, i tu DV onda radi tonemapping na način da je cijela slika tamnija kako bi imao dovoljan dinamički raspon da ne pogubi detalje u svjetlijim dijelovima slike. 

DVmislim  ima par modova, ne znam sad više koji su na C3, probaj od ovih preciznijih odabrati neki svjetliji

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 16:27 (Pixel).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Random oled i servisi pitanje. Koliko je "sigurno" kupiti refurbished oled ako je promijenjen panel i na njega vrijedi standardna tvornička garancija, ali nije moguće produljenje istog? Ima na SD outletu s90c i b3 po dobroj cijeni, ali sam jako skeptičan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@igor..Da , lg oled serije do 2021 imaju taj problem uvjetno rečeno, na novijim je ispravljeno firmwareom, ali to kod tebe je izgleda sasvim nešto drugo... kod mene je lg c1 ' s problemom' , s kojim nemam problema u 99 % situacija ( pisao sam gore gdje sam primjetio),kao ni kolega posmatrač, tako da se ne bih složio s tim što si napisao... ne želim te lozit i , ali izgleda da s tim tv-om nešto nije u redu , ne smije toliko zatamnjivati sliku ...

Probao standard ili  vivid DV , kakva je tamo situacija? Barem vivid pršti od boja i svjetline toliko da oči cure :D

 

edit : evo kako ta famozna scena izgleda kod mene( netflix , dv home cinema način )  . kako se može vidjeti sve ok i nikakvih zatamnivanja  ..

i da , neko je pitao , prsluci u top gun na početku su tamno zeleni :) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 17:58 (error_666).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Citajuci sve ovo sad mi je drago da sam uzeo miniled.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 20:16 (SupremeCommander).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
forumaš kaže...

Koji je to film i na kojoj minuti je ta scena?

 Na 53:54 extended version

 OK ali koji je to film? :D

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...
Posmatrač kaže...
forumaš kaže...

Koji je to film i na kojoj minuti je ta scena?

 Na 53:54 extended version

 OK ali koji je to film? :D

 

kolega Igor666 ti je već odgovorio na to pitanje gore

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 20:37 (60nine).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Ako nisi zadovoljn s near black, onda zaista podigni malo na 2-point i vjeruj mi bit će dobro, meni je isto bilo trunku pretamno  s obzirom da je dosta gledanja i po danu, a ne samo navečer , takva korekcija dosta popravila sliku bez da naruši perfect black.  Koristio sam neki nera black pattern i  podešavao preko 20 point po malo, i na kraju 2-point trunku. Svaki panel je malo različit  pa postoji šansa da je tvoj tamniji

 

Treba uzeti i u obzir da DV opcenito ima tamniju sliku, pogotovo na TV-ima koji ne mogu prikazati 1000 nitsa, C serija ide do 800, i tu DV onda radi tonemapping na način da je cijela slika tamnija kako bi imao dovoljan dinamički raspon da ne pogubi detalje u svjetlijim dijelovima slike. 

DVmislim  ima par modova, ne znam sad više koji su na C3, probaj od ovih preciznijih odabrati neki svjetliji

 mislis da podignem vrijednosti R,G i B na point 2 ? High i low ?

 

Da, ima Cinema i cinema home, cinema home je malo svijetliji. Probao sam na low range samsungu serije 7 kojeg imam u spavacoj reda radi..i tamo se vidi da fali kontrasta itd. ali mogu podesit sliku da se barem vidi nešto u toj sceni, vidi se zeleni guster itd.

 

mozda sam stvarno potrefio donji range panela koji ne moze isporuciti sto bi EVO panel trebao..

error_666 kaže...

@igor..Da , lg oled serije do 2021 imaju taj problem uvjetno rečeno, na novijim je ispravljeno firmwareom, ali to kod tebe je izgleda sasvim nešto drugo... kod mene je lg c1 ' s problemom' , s kojim nemam problema u 99 % situacija ( pisao sam gore gdje sam primjetio),kao ni kolega posmatrač, tako da se ne bih složio s tim što si napisao... ne želim te lozit i , ali izgleda da s tim tv-om nešto nije u redu , ne smije toliko zatamnjivati sliku ...

Probao standard ili  vivid DV , kakva je tamo situacija? Barem vivid pršti od boja i svjetline toliko da oči cure :D

 

edit : evo kako ta famozna scena izgleda kod mene( netflix , dv home cinema način )  . kako se može vidjeti sve ok i nikakvih zatamnivanja  ..

i da , neko je pitao , prsluci u top gun na početku su tamno zeleni :) 

 probao sam Vivid i tamo je situacija bolja, cak se vidi nešto, ali vivid mode je daleko od pozeljnog, sve napucano do kraja itd. ali barem tako bi trebalo biti u cinema home ako ne i bolje.

 

ne znam koliko su vjerodostojne sve te slike koje saljemo, jer kad ja poslikam cak izgleda ok jer mob.podigne ISO, morao bi slikati u manual modu i podesiti da se vidi kako je na tv-u.

14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense mini led, upaljeno i ugašeno svjetlo u sobi...kamera moba dodatno posvijetli sliku...u stvarnosti vidi se sve kako treba i nije presvijetlo

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahaha kakvu sam raspravu pokrenuo kupnjom OLEDa , gori sve od slika iz Spidermana! 

 

Evo kako sam i pokrenuo temu da mi nesto ne štima sa slikom, mogu sada nakon 3 dana namještanja reći da sam napokon zadovoljan slikom. Sve je ludilo, cak mi i nogomet (Real-Bayern) preko A1 izgleda spektakularno. Malo šaltam po tim modovima i sve mi izgleda dobro 😀

 

E sad, koliko je to bolje od Qled ili obicbog LCDa ja ne znam jer nemam s čime usporedit, ali kad netko dođe u goste i pogleda nešto očekujem wow reakciju..

 
2 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Hahaha kakvu sam raspravu pokrenuo kupnjom OLEDa , gori sve od slika iz Spidermana! 

 

Evo kako sam i pokrenuo temu da mi nesto ne štima sa slikom, mogu sada nakon 3 dana namještanja reći da sam napokon zadovoljan slikom. Sve je ludilo, cak mi i nogomet (Real-Bayern) preko A1 izgleda spektakularno. Malo šaltam po tim modovima i sve mi izgleda dobro 😀

 

E sad, koliko je to bolje od Qled ili obicbog LCDa ja ne znam jer nemam s čime usporedit, ali kad netko dođe u goste i pogleda nešto očekujem wow reakciju..

 Meni ne treba reakcija gostiju. Ja kad god upalim C1 kazem wow i meni je to dovoljno ;)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bolje ti njima nešto nareži i potoči kolega, da vidiš onda reakciju 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Gajotres kaže...

1099 za LG OLED C2 65'' kupio sam te sekunde kad sam vidio, plus ide i na 36 rata 

 I ja odustao od Sonya za 650 eura, dodao 450 eura i kupio ovo danas u Elipsu. Prijavom na LG stranici imamo jos dodatne 3 godine garancije. Palim ga upravo pa da vidimo sad dal je once you go black you never go back :)

Meni su jučer dostavili ali tek sam ga danas stigao postaviti, nije me bilo. Do sad sam imao Sony XH90 kojeg sam kupio za PS5. 

 

Zovem ženu daj vidi ovo, ona iz daljine več govori ma nevidim ti ja te razlike u slici dok nije došla a ona JEBOTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

Nema nazad za mene nakon ovoga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2024 19:26 (Gajotres).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
StartasDado kaže...
Gajotres kaže...

1099 za LG OLED C2 65'' kupio sam te sekunde kad sam vidio, plus ide i na 36 rata 

 I ja odustao od Sonya za 650 eura, dodao 450 eura i kupio ovo danas u Elipsu. Prijavom na LG stranici imamo jos dodatne 3 godine garancije. Palim ga upravo pa da vidimo sad dal je once you go black you never go back :)

Meni su jučer dostavili ali tek sam ga danas stigao postaviti, nije me bilo. Do sad sam imao Sony XH90 kojeg sam kupio za PS5. 

 

Zovem ženu daj vidi ovo, ona iz daljine več govori ma nevidim ti ja te razlike u slici dok nije došla a ona JEBOTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

Nema nazad za mene nakon ovoga. 

 ne znam da li sam ja lud ili sta, ali ja fakat ne vidim neku veliku razliku između oled-a i qleda kojeg sam prije imao.. mozda sam fakat potrefio neki neispravan primjerak ili ne padam na te psiholoske fore kad su svi necim odusevljeni pa moras i ti..

 

je, crna je crna i nema onaj LCD blooming, iako na full area dimming qledu je i to na minimumu, ali u nekim stvarima mi je cak oled i korak natrag..morao bi stvarno vidjeti kod nekog drugog da se uvjerim da nemam ili imam neispravan tv.

15 godina
offline
 
6 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

Random oled i servisi pitanje. Koliko je "sigurno" kupiti refurbished oled ako je promijenjen panel i na njega vrijedi standardna tvornička garancija, ali nije moguće produljenje istog? Ima na SD outletu s90c i b3 po dobroj cijeni, ali sam jako skeptičan.

 Budući da je par sati nakon mog posta oboje navedeno nestalo s lagera rekao bih da se takve prilike isplate. :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice