Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.350
|
čitano: 14.154.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZdravkoZ kaže...
Piše da ga ima samo u Makarskoj

 Vidio sam, ali sam ga ipak stavio za usporedbu, je li to najbolje što se može u tom rangu ili postoji negdje jeftiniji TV, a da je bolji.

Npr u HG spotu sam našao ovaj:

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-philips-led-tv-43pfs5505-12-43-109cm-full-hd-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/283094

 

100kn skuplji, a čini mi se da je Samsung bolji izbor.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 23:20 (McSimon).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zlaya987 kaže...
ZdravkoZ kaže...
Piše da ga ima samo u Makarskoj

 Vidio sam, ali sam ga ipak stavio za usporedbu, je li to najbolje što se može u tom rangu ili postoji negdje jeftiniji TV, a da je bolji.

Npr u HG spotu sam našao ovaj:

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-philips-led-tv-43pfs5505-12-43-109cm-full-hd-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/283094

 

100kn skuplji, a čini mi se da je Samsung bolji izbor.

 

 

 Za 2300 Kn imaš Hisense 50A7100F u Elipsu. Em je osjetno veća dijagonala, em nije ni po čemu lošiji.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma nisu pare toliki problem....

Preferiram LG zbog IPSa i webosa, meni je naprosto fantastican OS. A ovo je, ako sam dobro shvatio, top LED model. Pa si mislim nije valjda toliko los.

A sto se tice crne - koliko je to realno problem? Sad imam 6 god starog LGs sa IPS panelom i local dimmingom (kojeg drzim na low) i meni on ima super sliku, tv, hd, PS4 - stvarno nemam zamjerku, crna cist ok. Dirty screen efekt kod nogometa ponekad i to je to. Pa nema valjda ovaj novi losiju crnu od njega?

E sad - android ne bi, tako da Sony otpada. OLED zbog potencijalnog burn-ina, prvenstveno tijekom gaminga, nisam ni razmatrao.

Samsung, ok, ali me muci taj kut gledanja i media player. Vidio sam da se ekipa zali kako im ne cita neke formate.

Slobodno predlozi alternativu, dapace to je very welcome.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 14:20 (Maddog_HR).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ipak moze na zid ici TV pa centralni stalak nije "must". Mislin se izmedju ova 2 modela, ista je cijena. Postoji li neka znacajna razlika izmedju njih? Sto se vise preporuca za gaming, Samsung ili LG? Hvala jos jednom

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-43un74003lb-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/99329?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue43tu8072-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/98266

0 LG
1 Samsung
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Ma nisu pare toliki problem....

Preferiram LG zbog IPSa i webosa, meni je naprosto fantastican OS. A ovo je, ako sam dobro shvatio, top LED model. Pa si mislim nije valjda toliko los.

A sto se tice crne - koliko je to realno problem? Sad imam 6 god starog LGs sa IPS panelom i local dimmingom (kojeg drzim na low) i meni on ima super sliku, tv, hd, PS4 - stvarno nemam zamjerku, crna cist ok. Dirty screen efekt kod nogometa ponekad i to je to. Pa nema valjda ovaj novi losiju crnu od njega?

E sad - android ne bi, tako da Sony otpada. OLED zbog potencijalnog burn-ina, prvenstveno tijekom gaminga, nisam ni razmatrao.

Samsung, ok, ali me muci taj kut gledanja i media player. Vidio sam da se ekipa zali kako im ne cita neke formate.

Slobodno predlozi alternativu, dapace to je very welcome.

 Što se tiče IPS-a, imam Panasonic GX550 (dakle low end) i slika je skroz pristojna, a kutevi gledanja super. Nedostatak mu je kilavi OS (ne spor, nego jako rudimentaran i vizualno nikakav).

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji tv odabrati?

10 samsung qe55q80t
6 sony kd55xh9096
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 15:08 (Joky007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok.

 

Za otvorenje u Makarskoj je ovaj Hitachi sa 3500kn spusten na 2400kn...

 

https://pevex.hr/tv-led-hitachi-55hk6100-332054.html

 

 

Kakav je inace Hitachi i i za ove novce uzimati ili ima bolje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam priliku kupiti Grundig oled 55gob99bp za 6000 kn. Da li to ok?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Bok.

 

Za otvorenje u Makarskoj je ovaj Hitachi sa 3500kn spusten na 2400kn...

 

https://pevex.hr/tv-led-hitachi-55hk6100-332054.html

 

 

Kakav je inace Hitachi i i za ove novce uzimati ili ima bolje?

 Gdje si vidio ponudu sniženih artikala?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Imam priliku kupiti Grundig oled 55gob99bp za 6000 kn. Da li to ok?

 Naravno da je ok ako je nov, ali ako je izložbeni primjerak ja osobno nebi takvog oleda uzeo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Imam priliku kupiti Grundig oled 55gob99bp za 6000 kn. Da li to ok?

 Imas na njuskalu oled lg 55bx za 1000e ;) Grundig ima koma os, nema netflix ako se dobro sjecam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Novi je skroz, u trgovini, garancija i sve. Kakav je taj Grundig oled u odnosu na lg?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovu godinu smo uzeli Grundig 65" za firmu (obican, ne OLED). Slika zadovoljavajuca, treba mu 30-ak sekundi da se spoji na wifi, OS jako rudimentaran i ono sto ti moze biti bitno: NEMA Netflix aplikacije, niti se moze pustati Netflix preko ugradjenog browsera. Naravno, Netflix aplikacije nema ni u njihovom app store-u. Ne velim da svi Grundig tv-i nemaju Netflix, ali svakako provjeri prije kupnje (ako ti je to bitno).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Ma nisu pare toliki problem....

Preferiram LG zbog IPSa i webosa, meni je naprosto fantastican OS. A ovo je, ako sam dobro shvatio, top LED model. Pa si mislim nije valjda toliko los.

A sto se tice crne - koliko je to realno problem? Sad imam 6 god starog LGs sa IPS panelom i local dimmingom (kojeg drzim na low) i meni on ima super sliku, tv, hd, PS4 - stvarno nemam zamjerku, crna cist ok. Dirty screen efekt kod nogometa ponekad i to je to. Pa nema valjda ovaj novi losiju crnu od njega?

E sad - android ne bi, tako da Sony otpada. OLED zbog potencijalnog burn-ina, prvenstveno tijekom gaminga, nisam ni razmatrao.

Samsung, ok, ali me muci taj kut gledanja i media player. Vidio sam da se ekipa zali kako im ne cita neke formate.

Slobodno predlozi alternativu, dapace to je very welcome.

 Crna ti je dobra zato sto nisi vidio bolju. Kad vidis panel s dobrim kontrastom, a to ips nikamo nije, onda tek vidis koliko je los.

nije samo crna oroblem, nego opcenito prikaz koji ba ips-u izgkeda isprano u odnosu na istale.

Gle za SD i gledanhe po danu moze proci, ali kad vec dajes tolko love kupi tv koji ima pristojnu sliku.

Samsung u jacim serijama ima na panelu sloj koji prosiruje kut gledanha, pa sto se tog argumenta tice, ips tu postaje potpuno besmislen.

Sto se tice oleda, ako bas ne igras satima svaki dan jednu te istu igru koja ima neki jarki hud crvene/zute boje, burn in te ne treba brinuti.

Moj oled je presao 2 godine, igra se puno na njemu, puno hdr igara, ekran za sad potpuno cist , nikakvih problema.

uz to priznaju se reklamacije na burn in.

Ako lova nije problem, uzmi lg oled, on ti jedini daje sve sto si zelio, a sad je vrijeme kad imaju dobre cijene

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Trebam pomoc, totalno sam u zaostatku s tehnologijom. Htio bih svojima kupit TV novi. Namjena je gledanje obicnog Tv programa te YouTubea. Njima je bitno da se mogu spojiti na net preko tv, gledao bi se na udaljenosti od 3 metra. Mislim da je 55 incha skroz ok za to. Mogu izdvojiti koliko god novaca treba, ali gledam da bude najbolji omjer ulozenog/dobivenog. Vidim da se predlaže LG pled po 8500 kao neki best buy, bi mi to bio overkill za ovo? I sta mislite pricekat mozda black friday ili uzet sad odmah nesto?

Hvala na pomoci unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan72478 kaže...
Chriss kaže...

Bok.

 

Za otvorenje u Makarskoj je ovaj Hitachi sa 3500kn spusten na 2400kn...

 

https://pevex.hr/tv-led-hitachi-55hk6100-332054.html

 

 

Kakav je inace Hitachi i i za ove novce uzimati ili ima bolje?

 Gdje si vidio ponudu sniženih artikala?

 

 

https://issuu.com/pevec3/docs/makarska_20otvorenje?fr=sZTk3MTE3NzcxOTU

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može nroj oglasa oleda sa njuškala?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma imam ja i 8 god starog Samsunga. Istina, ima bolju crnu.

..ali nije me na LGu nikad smetala losija crna. Uglavnom gledam serije, dokumentarce, Youtube
..postao sam previse izbirljiv oko filmova pa ih sve rjedje gledam - i rijetko primjetim problem oko crne. Vise me znao smetati local dimming, ali sad ga drzim na low pa sad uistinu rijetko primjetim problem.

A gaming - prvenstveno Gran Turismo, BF...i zna biti svakodnevno po par sati, pogotovo u hladnim mjesecima.

...ne znam, jos cu vidjeti. Hvala na savjetima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 20:48 (Maddog_HR).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze li se na LG b9 namjestit da kad gledam dvije slike na tvu na jednoj bude youtube a na drugoj max tv
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imate sony 55' xh90 na 30% u extreme digitalu za 5350kn, i LG CX za 8850 to su odlicne cijene
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 8:39 (truki).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaju i 55Q80T za 6500 i 55BX za 8000.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domdom32 kaže...

Imaju i 55Q80T za 6500 i 55BX za 8000.

Misliš da će bit još jeftiniji 55Q80T od ovog ?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nadam se, ali nemam pojma :D Ja ću još čekati da službeno počnu Black Friday popusti. Možda popušim dobru priliku, ali ionako mi nije baš drago kupovati u ED ako ne moram.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
truki kaže...
Imate sony 55' xh90 na 30% u extreme digitalu za 5350kn, i LG CX za 8850 to su odlicne cijene

 Namaju vise cx je rasprodan, bila je odlicna cijena

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u ed pise za samsung q80t 2 godine jamstva, a sta nebi samsung trebao sad davati jos 3 dodatna,tako pise u sd, pito sam frenda koji radi u samsungu da servis normano moze kod njih ako je kupljen u ed, jedino ako se mora mijenjati tv da je onda procesura sa njima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko je po vama nedostatak Samsunga Q80 i Q90 što nemaju Dolby Vision podršku?
Naravno pod uvjetom da se gleda Netflix, a i novi XBOX podržava DV. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 11:53 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Koliko je po vama nedostatak Samsunga Q80 i Q90 što nemaju Dolby Vision podršku?
Naravno pod uvjetom da se gleda Netflix, a i novi XBOX podržava DV. 

 imam taj Q80T i skidam redovno filmove u HDRu 4K po 60-80GB i izgleda odlicno.

taj dolby vision mi ne znaci nista, HDR i dalje izgleda odlicno na samsungu.

cak mu mozda u nekim situacijama pase sto nema dolby visiona jer tako samsung se ne mora drzat specsa

vec malo i pretjera sa svjetlosti u nekim scenama da izgleda jos dramaticnije.

 

koliko sam vidio na netu razlike izmedju HDR,HDR10+ i dolby visiona su minimalne ako nemas bukvalno 2 TVa jedan kraj drugog razliku neces primjetit nikakvu

bit ces prezadovoljan i sa samsung modelima.

 

ja manu jos nisam nasao ovom TVu za tih 840 eura mi je bio odlican deal.

naravno sad ce black friday pa me neb cudilo da bude jos malo jeftiniji.

 

svakako preporuka od mene

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isao sam danas u trgovinu vidjeti uzivo Samsunga Q80T i LG Nano903, nekako su mi ta dva ostala u igri.

Koliko sam mogao procijeniti pod onim svjetlom i naravno ultra HD 4k clipovima koje pustaju, Samsung ima bolju crnu i nesto naglasenije boje nego LG, ali ne dramaticno. Mislim da bi u svakodnevnoj upotrebi (tv program, sport, netflix - dakle sadrzaj koji nije 4k) ta razlika bila jos manje primjetna.

Q95 je brutalan, izgleda najbolje od svih LED telki, ali si ne mogu opravdati cijenu.

...vidjet cu narednih dana kako ce se kretati cijene i dostupnost zbog BF, pa cu uzeti jedan od njih. Mislim da vise naginjem LGu zbog kutova gledanja, OS i dodatnih featura (Google asssitant, Sport reminder....) koje Samsung nema.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
truki kaže...
Imate sony 55' xh90 na 30% u extreme digitalu za 5350kn, i LG CX za 8850 to su odlicne cijene

Sad su oba rasprodana, ja uzeo Sony-a...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice