Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.360
|
čitano: 14.163.758
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Na displayspecification a i drugdje ne mogu naći detalje...

 

Zanima me da nije slučajno ovaj 823 mini led?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50QNED823RE.AEU/

 Nisi dobro tražio.

To je ovaj model iz 2023 , nije mini led, ali je Va panel s local dimming.

合氣道
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

Nakon skoro 5 godina sam u kupnji novog TV-a (mislim da sam i za zadnjeg tražio preporuku ovdje). Trenutno imam Hisense H55A6140, koji mi je skroz zadovoljavajuć u pogledu slike, no ima jako spor OS.

 

TV će se gledati s udaljenosti od cca 3 metra (do nekih 3.20 max) te po ovome što sam gledao bi tu 75 inčna dijagonala fino pasala. Primarno će se koristiti za gaming na PS5 (u budućnosti PS6 pretpostavljam), te kao background noise kad se sitcomi budu vrtit.

Budžet je inicijalno bio do 1000 eura, no to je dok sam mislio da će 65ica biti dosta. Sa 75icom bi se protegnuo do nekakvih max 1500 EUR. Svjestan sam da OLED ne paše u tu cijenu, no koliko sam imao prilike vidjeti, veća dijagonala će mi biti veći skok u doživljaju od samog OLEDa.

 

Ono što bi svakako htio da TV ima je normalan OS, da ga mogu koristiti za streaming sadržaja umjesto plejke. Trenutni Hisense em ima užano spor OS, em ima možda 2-3 poštene aplikacije (nema HBO, Spotify, Twitch, Disney+), tako da je nužno koristiti plejku za išta gledati.

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nixx7 kaže...
Nixx7 kaže...

Pozdrav svima, dvoumim se između ova 2 modela. Dolazi u obzir isključivo 32" 
Pa sad ukoliko nije neka prevelika razlika u kvaliteti slike i softweru isao bi radije na TCL, ukoliko Sony za tih 100tinjak eura vise nudi dosta bolji proizvod onda bi radije uzeo sony-evu Braviu.
Jednako tako, ako netko ima neki bolji prijedlog, slobodno napišite :D

 

 

Hvala unaprijed

 Dragi forumasi, hvala lijepa na preporuci.

Uzimam znaci TV 32" Sony Bravia KD-32W800

Nazalost, jedino mjesto u sobi gdje mogu staviti televiziju je zid, pa sad ako ima netko preporuku koji bi zidni nosac bio najbolji za ovaj tv, mnogo bi pomogli 😀

 Za taj tv vjerovatno ne mozes ni kupiti neki koji ne odgovara. Na svakom pise za koje velicine tva je predvidjen...

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kosooki_mrav kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Nakon skoro 5 godina sam u kupnji novog TV-a (mislim da sam i za zadnjeg tražio preporuku ovdje). Trenutno imam Hisense H55A6140, koji mi je skroz zadovoljavajuć u pogledu slike, no ima jako spor OS.

 

TV će se gledati s udaljenosti od cca 3 metra (do nekih 3.20 max) te po ovome što sam gledao bi tu 75 inčna dijagonala fino pasala. Primarno će se koristiti za gaming na PS5 (u budućnosti PS6 pretpostavljam), te kao background noise kad se sitcomi budu vrtit.

Budžet je inicijalno bio do 1000 eura, no to je dok sam mislio da će 65ica biti dosta. Sa 75icom bi se protegnuo do nekakvih max 1500 EUR. Svjestan sam da OLED ne paše u tu cijenu, no koliko sam imao prilike vidjeti, veća dijagonala će mi biti veći skok u doživljaju od samog OLEDa.

 

Ono što bi svakako htio da TV ima je normalan OS, da ga mogu koristiti za streaming sadržaja umjesto plejke. Trenutni Hisense em ima užano spor OS, em ima možda 2-3 poštene aplikacije (nema HBO, Spotify, Twitch, Disney+), tako da je nužno koristiti plejku za išta gledati.

 

Unaprijed hvala!

 Kako kome. Meni je recimo zvuk najveci skok.... Kako sam imao vec 5.1 zvuk uzeo sam oled.... 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem, no igram sa slušalicama tako da mi kvaliteta zvuka ne znači puno.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji bi odabrali od ovih

 

SAMSUNG UE55CU7172UXXH (elipso.hr)

 

HISENSE 55E7KQ (elipso.hr)

 

4K LED TV HISENSE 55A6K (harveynorman.hr)

 

LG 55UR78003LK.AEU (elipso.hr)

 

izbor je ograničen na ovu cijenu(do 400€ i veličinu 55'). bitno je da je dostupno odmah na području zagreba

 

neće služiti za gaming ni ništa slično. klasični kanali + iptv kanali + youtube

7 Samsung UE55CU7172UXXH
1 Hisense 55E7KQ
0 Hisense 55A6K
0 LG 55UR78003LK
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 10:45 (bozhan).
 
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako si stvarno ograničen sa 400 e fiskno, gledaš samo TV kanale, a želiš TV "renomiranijeg" brenda, Samsung ti je najbolji izbor. 

Nije previše moderan TV, nema "mali milijun funkcija", nije posebno svijetao TV, ali dobro žvače običan TV signal i košta taman toliko koliko imaš.

Izvor : imao sam dugo kod kuće sličan 50TU8072 s kojim su svi bili zadovoljni. Tizen OS je u redu. 

Ostali televizori na papiru možda nude bolje specifikacije, ali "izvedba u praksi" i dugovječnost je ono što mene muči. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoc

Kupio sam tv samsung q80c ( 65" ) od prije imam samsung soundbar q950a oboje podrzavaju dolby atmos.

I sad se zajebavam s tim kako da dobijem atmos zvuk, spojio sam hdmi kablom kvalitetnim......atmos je npr dostupan na netflixu ali samo kad je zvuk preko tv-a.

Zahvaljujem

 

I ako netko ima preporuku za postavke slike da se izvuce max iz telke bilo bi super iako i ovako tvornicki nije lose.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 19:24 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesam

Tocno tako sam sve podesio i dalje isto.

Zanimljivo da kad upalim pojacalo koje je spojeno optickim kabelom ( znaci logicki stereo zvuk ) onda je atmos funkcija dostupna ili kad samo odaberem zvuk na telki, cim odaberem soundbar zvuk hdmi e/arc atmos funkcija se gubi

Sve je dobro spojeno sta se tice telke kabela i soundbara......ma u pm sad me to tak zuljaaaa......

 

Hvala ti na pomoci svejedno

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 20:32 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ne isplati se, ko zna koliko je radio dok je bio u dućkasu a i pitanje je u kakvom su ga picture modu držali...

 

Bolje nadodati i uzeti Samsunga Q80C, novog zapakiranog sa garancijom i miran si onda.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 21:00 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

Jesam

Tocno tako sam sve podesio i dalje isto.

Zanimljivo da kad upalim pojacalo koje je spojeno optickim kabelom ( znaci logicki stereo zvuk ) onda je atmos funkcija dostupna ili kad samo odaberem zvuk na telki, cim odaberem soundbar zvuk hdmi e/arc atmos funkcija se gubi

Sve je dobro spojeno sta se tice telke kabela i soundbara......ma u pm sad me to tak zuljaaaa......

 

Hvala ti na pomoci svejedno

 Jesi pogledao na Netflixu kod nekog sadržaja dolje pod "Ostalo..." opcijom da je sinkronizacija uključena na Atmos dok je na soundbaru?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

 Ne isplati se, ko zna koliko je radio dok je bio u dućkasu a i pitanje je u kakvom su ga picture modu držali...

 

Bolje nadodati i uzeti Samsunga Q80C, novog zapakiranog sa garancijom i miran si onda.

 

A nez, nekako sam "suzio" na Sony/LG/TCL...

 

Možda mi je najveći problem dimenzija, jer nekako sve što mi paše je u 55inča a meni bi trebalo 50inča.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ne.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

Molim pomoc

Kupio sam tv samsung q80c ( 65" ) od prije imam samsung soundbar q950a oboje podrzavaju dolby atmos.

I sad se zajebavam s tim kako da dobijem atmos zvuk, spojio sam hdmi kablom kvalitetnim......atmos je npr dostupan na netflixu ali samo kad je zvuk preko tv-a.

Zahvaljujem

 

I ako netko ima preporuku za postavke slike da se izvuce max iz telke bilo bi super iako i ovako tvornicki nije lose.

 Probaj isključit earc (tako da koristi običan arc), sound mode provjeri da ti je postavljen na soundbar, imaj uključen hdmi cec, isključi optički izlaz , uključi pass through (ili kad je zvuk na soundbaru mislim da treba opcija "auto")

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam na kraju Philips 8818 Ambilight od 65 inča na Sancta Domenica. Trenutna cijena je 909 eura. Planirao sam kupiti istu dijagonalu ali proći nešto jeftinije, međutim odustao sam od TCL-a i još nekih modela koje sam razmatrao.
Hvala vam svima na savjetima!

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

Molim pomoc

Kupio sam tv samsung q80c ( 65" ) od prije imam samsung soundbar q950a oboje podrzavaju dolby atmos.

I sad se zajebavam s tim kako da dobijem atmos zvuk, spojio sam hdmi kablom kvalitetnim......atmos je npr dostupan na netflixu ali samo kad je zvuk preko tv-a.

Zahvaljujem

 

I ako netko ima preporuku za postavke slike da se izvuce max iz telke bilo bi super iako i ovako tvornicki nije lose.

 moj samsung Q70R nema atmos ali imam soundbar Q800B i slicne stvari se desavaju...na netflixu npr. moram izaci iz filma pa ponovno uci da bi atmos proradio i sl.

 

Jedino gdje uvijek radi je HBO Max, imas njega da probas ?

 

jer meni se cini da netflix nesto zajebava, jer na pocetku kad sam kupio taj soundbar sve je radilo bez problema iz prve..a HDMI kabel koristim org.od soundbara pa bi valjda trebao biti dobar..

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uspio sam dobiti atmos zvuk.

Imao sam spojen kako sam i rekao kvalitetnim hdmi kablom ali stari 1.4 propusnosti, uzeo iz kutije novi koji sam dobio jos prije sa soundbarom i sve radi, on je predpostavljam 2.0 ili 2.1

Pa eto ako ce neko imat navedeni problem.

Taj kabel cu takoder zamjenit nekim "pravim" jel bas ne vjerujem nikad ovima sto dođu sa uredajem, mislim jeftini su.

 

Uglavnom sad tek vidim ATMOS je top top, ( a soundbar Q950A imam vec dvije godine ) ljepo se to cuje na netflixu nema sta.....zvuk cist, detaljan, ima neku dubinu prostranost, uz novih 65"  to je ludilo.....cak i pjesme zvuce ok na soundbaru iako se ne moze mjerit sa stereom, uglavnom evo vam par slika.

Kad slusam mjuzu prebacim izlaz na telkacu na optiku - na pojacalo i super je....

Telkac ce naravno ic na zid kao sto je bio i stari 55" ali moram kupit veci nosac i poslozit kablove i tako to.

 

Sa 5 godina garancije Q80C 65" kostao me 1140€.

 

Ako je netko zainteresiran za stari tv neka se javi ima jedino manju fleku, probija bijela ali nista strasno, ispravan.

Stari+55" Stari+55"
Stari+55" Stari+55"
Novi+65"+😀 Novi+65"+😀
Martin
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 11:38 (Marti).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

...

Taj kabel cu takoder zamjenit nekim "pravim" jel bas ne vjerujem nikad ovima sto dođu sa uredajem, mislim jeftini su.

 

...

 Zasto? Sta ces dobiti osim da kazes da je pravi i skupi? radit ce ti isto.... Al ok.....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

" ....cak i pjesme zvuce ok na soundbaru iako se ne moze mjerit sa stereom, uglavnom evo vam par slika. ....."

trista mu mrkvica...   primjeti Atmos a ne stereo ....

6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne može se trpati sve izložbene primjerke u isti koš (svaki je pojedinačni slučaj i to može biti financijski isplativiji put do željenog TV-a), ali u pravilu se ne isplati.

Prije nego što pomisliš na tako nešto dobro se raspitaj koliko je radnih sati TV odradio.

Nedavno sam bio u sličnoj situaciji. Samsung jačih specifikacija za nevelik budžet. 

Srećom, prodavač je bio pošten i rekao mi je odmah - gle, s televizorom je sve u redu, ali odradio je preko 2 godine po 12 radnih sati svaki dan.

Pa računaj koliko je to, tj. 8000 radnih sati.

"Novi auto"  za 50% cijene ali sa 180.000km na satu? Odličan deal? Prije lutrija.Sve ima svoj životni vijek pa tako i paneli i elektronika TV-a.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je i meni čudno, ka neki produžni senzor za daljinski?!? Vjerovatno da možeš minjat kanale iz zahoda.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mučenik Al Akse kaže...

To je i meni čudno, ka neki produžni senzor za daljinski?!? Vjerovatno da možeš minjat kanale iz zahoda.

 Vjerovatnoje za ir prijemnik kao sto ima i firetv cube ali zasto pise emiter.....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Ne može se trpati sve izložbene primjerke u isti koš (svaki je pojedinačni slučaj i to može biti financijski isplativiji put do željenog TV-a), ali u pravilu se ne isplati.

Prije nego što pomisliš na tako nešto dobro se raspitaj koliko je radnih sati TV odradio.

Nedavno sam bio u sličnoj situaciji. Samsung jačih specifikacija za nevelik budžet. 

Srećom, prodavač je bio pošten i rekao mi je odmah - gle, s televizorom je sve u redu, ali odradio je preko 2 godine po 12 radnih sati svaki dan.

Pa računaj koliko je to, tj. 8000 radnih sati.

"Novi auto"  za 50% cijene ali sa 180.000km na satu? Odličan deal? Prije lutrija.Sve ima svoj životni vijek pa tako i paneli i elektronika TV-a.

 Upravo to, još ako je do 1000 sati bih razmislio ali obično imaju te velike brojke i sad je pitanje koliko je "života" u njemu ostalo. Prvenstveno mislim na LED-ice koje su najjosjetljivije i cijeli dan ih vrte na 100% (vivid mode) i cijeli dan se kuhaju u kućištu...

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E bok,,, Koliko se čeka na povratnu informaciju TCL produženog jamstva, sve podatke poslao sam krajem 2mj. još nema nikakvog odgovora..

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Također molim za pomoć pri odabiru TV-a. QLED,QNED,LED,mini LED šamaraju s informacijama sa svih strana. Meni najbitnije da je IPS panel, jer sam proučio da mi VA nikak ne odgovara iako ne znam jel će bit kakve razlike, kauč je smješten malo sa strane pa da mi je slika ista iz svih kuteva. Naravno ta informacija nije baš dostupna kad se gleda u shopovima. OLED cijenovno neću ni gledat zato jer od 250€ do 500€ dolazi u obzir. Nisam duže od 9g kupovao ništa od takve opreme, a treba mi samo za obično gledanje TV-a. Ne znam jel glupo napomenut da bude smart TV, pa da mogu IPTV vrtiti. 45-55incha

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 9:33 (Marin003).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u6kq-4k-smart-tv.html

 

Ako netko ima iskustva sa navedenim TVom molio bi pomoc.

 

Ima i manji 55', posto do zida imam kojih 3 i pol metra.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice