Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.360
|
čitano: 14.164.310
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
da li je ovo dobra kupnja, netflix, hbo, izgleda mi jako povoljno

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50U7B/
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mislio sam uzeti lg um7450, ali cijena mi ipak igra razliku, totalni sam neznalica sto se tice TVa, ali koliko vidim paneli su im isti pretp da je to jedna od bitnijih stvari za odabri tva
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...
mislio sam uzeti lg um7450, ali cijena mi ipak igra razliku, totalni sam neznalica sto se tice TVa, ali koliko vidim paneli su im isti pretp da je to jedna od bitnijih stvari za odabri tva

 Paneli su istog tipa (VA), ne istog proizvođača, što jest bitno. Ukratko - VA je za gledanje iz centra ispred, te je bolji za mračne scene/mračnu prostoriju; IPS ima svijetliju crnu u mraku ali je bolji kada se gleda sastrane.

 

50U7B je OK za te novce, mana je lošiji OS (ako ti je to bitno) i navodno slabiji tuner.

 

 

Na pamet mi još pada Samsung 50RU7172 (isto VA 60Hz)

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+50ru7172

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 22:30 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U Elipsu kakti zavrsila akcija na Hisense, ustvari je podebljana do 31.3., sad su cijene stvarno smijesne.

H43B7100 - 1700kn(!)
H50B7100 - 2100kn
H55B7100 - 2300kn

H43B7500 - 2200kn
H50B7500 - 2500kn
H55B7500 - 2700kn
H65B7500 - 4000kn
H75B7510 - 6000kn

H50U7B - 2700kn


Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hvala na odgovoru, mislim da cu lg ipak, 5g jamstva i ima hbo app, zadnje pitanje posto tv kupujem svakih x godina, da li se isplati uzeti nanocell ?
znaci

samsung 50ru7452
lg 50um7450
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 7:57 (hogarxyz).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
U Elipsu kakti zavrsila akcija na Hisense, ustvari je podebljana do 31.3., sad su cijene stvarno smijesne.

H43B7100 - 1700kn(!)
H50B7100 - 2100kn
H55B7100 - 2300kn

H43B7500 - 2200kn
H50B7500 - 2500kn
H55B7500 - 2700kn
H65B7500 - 4000kn
H75B7510 - 6000kn

H50U7B - 2700kn


Što smo rekli, podržavaju li Hisense televizori HBOGO aplikaciju?

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Potpisujem!!

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nike098 kaže...
Ja imam 55q70 i ja uopce ne primjecujem gubitak kvalitete slike pri gledanju iz kuteva, meni je slika vrh i svakome bi preporucio ovaj model

 Imam navedeni model i slažem se sa gore napisanim👍

16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne primjećuješ jedino ako se ne mičeš iz centra :)

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tUDlAyWEWNQ&feature=emb_logo

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zna li netko za hbo app i hisense, nasao sam neki clip na youtube-a gdje pise kao da ima, ali dosta star info, zna li netko ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nike098 kaže...
Ja imam 55q70 i ja uopce ne primjecujem gubitak kvalitete slike pri gledanju iz kuteva, meni je slika vrh i svakome bi preporucio ovaj model

 kao sto sam i napisao, stvar je u onome tko gleda, ja itekako primjecujem, mozda zato sto sam prije bio na IPS-u, stavi neki mracniji film, jos ako je HDR i pomakni se pola metra u stranu. eto sivila.

Perkan_1984 kaže...
Igor666, gdje to 55Q70 košta 12000-13000 kn?

 ne znam, gdje je ? procitaj sto sam napisao. cijena mu je bila preko 11000kn, negdje i 12000.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam da li je netko primjetio, ili da li se komentiralo, ali Harvey Norman ima 55Q85 za 8000kn, Rtings ga izvaja kao najbolji LED TV na tržištu, s tim da EU verzija u odnosu na US dolazi sa One Connectom. Q80 je 8500kn, trenutno piše da su samo zadnji komadi ostalo. Tko je to ubo, dobro je prošao!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Ne znam da li je netko primjetio, ili da li se komentiralo, ali Harvey Norman ima 55Q85 za 8000kn, Rtings ga izvaja kao najbolji LED TV na tržištu, s tim da EU verzija u odnosu na US dolazi sa One Connectom. Q80 je 8500kn, trenutno piše da su samo zadnji komadi ostalo. Tko je to ubo, dobro je prošao!

 55" serija ima isti broj FALD polja kao Q70, razlika je prakticki u zvucnicima i flexview premazu. (I One Connect)

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 12:38 (8ax).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...
hvala na odgovoru, mislim da cu lg ipak, 5g jamstva i ima hbo app, zadnje pitanje posto tv kupujem svakih x godina, da li se isplati uzeti nanocell ?
znaci

samsung 50ru7452
lg 50um7450

 LG SM8500 nanocell ima bolje boje i manje probija osvjetljenje od UM serije, ali nije samo to vec i 120Hz i jos neke sitnice. Edge local dimming ako smeta stavis na low ili potpuno ugasis. Nanocell je ala QLED kod Samsunga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Jeronimo kaže...

Ne znam da li je netko primjetio, ili da li se komentiralo, ali Harvey Norman ima 55Q85 za 8000kn, Rtings ga izvaja kao najbolji LED TV na tržištu, s tim da EU verzija u odnosu na US dolazi sa One Connectom. Q80 je 8500kn, trenutno piše da su samo zadnji komadi ostalo. Tko je to ubo, dobro je prošao!

 55" serija ima isti broj FALD polja kao Q70, razlika je prakticki u zvucnicima i flexview premazu. (I One Connect)

 Q85 ima 96 zona, dakle duplo više u odnosu na Q70, Ultra Black antireflektivni premaz koji je najbolja stvar na TVu, ja ga imam na svom Q7FN i to nevjeroajtno diže kvalitetu slike po danu ako ti je dnevni dobro osvjetljen, puno širi kut gledanja, svjetliji panel za bolji HDR i dnevno gledanje, uz One Connect i aluminijski daljinski kome je to bitno.... Za zvuk ne znam, možda je nešto bolji ali to nije toliko bitno. Velika je razlika između ta dva TVa.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zadnje pitanje, ne znam kakva su iskustva, ima li onaj ghost efekt na nanocell ?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...
zadnje pitanje, ne znam kakva su iskustva, ima li onaj ghost efekt na nanocell ?

 Mislis na onaj stari ghosting efekt kada vidis trag objekta koji se brzo mice? Mozda jedino na jeftinim TVima, nisam vidio vec dugo gadni primjer. U ovo doba ghosting se spominje uglavnom u motion interpolation (sapunica efekt) i to kad uslikas pa analiziras koliko dobro TV pegla motion. Za to postoji i BFI (black frame insertion kod 120Hz modela) gdje TV ubaci jedan crni frame nakon svakog pravog te time jos smanjuje nepravilnosti u prikazu (ali je slika malo tamnija te neki primjete treperenje).

 

 

EDIT:

 

Išao sam pogledati malo unazad, koliko vidim ti tražiš VA, a svi LG Nanocell su IPS. Da ne bi bilo zabune. Kod LG-a VA modeli su UM serija sa okruglim brojevima veličina - 50", 60", 70" i 82" (npr. 50UM7450). Svi ostali osim OLED-a su IPS, uključujući cijelu Nanocell seriju.

 

Evo i kratki review 50UM7500 koji se razlikuje od 50UM7450 samo u stalku/nogama:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 19:35 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
8ax kaže...
Jeronimo kaže...

Ne znam da li je netko primjetio, ili da li se komentiralo, ali Harvey Norman ima 55Q85 za 8000kn, Rtings ga izvaja kao najbolji LED TV na tržištu, s tim da EU verzija u odnosu na US dolazi sa One Connectom. Q80 je 8500kn, trenutno piše da su samo zadnji komadi ostalo. Tko je to ubo, dobro je prošao!

 55" serija ima isti broj FALD polja kao Q70, razlika je prakticki u zvucnicima i flexview premazu. (I One Connect)

 Q85 ima 96 zona, dakle duplo više u odnosu na Q70, Ultra Black antireflektivni premaz koji je najbolja stvar na TVu, ja ga imam na svom Q7FN i to nevjeroajtno diže kvalitetu slike po danu ako ti je dnevni dobro osvjetljen, puno širi kut gledanja, svjetliji panel za bolji HDR i dnevno gledanje, uz One Connect i aluminijski daljinski kome je to bitno.... Za zvuk ne znam, možda je nešto bolji ali to nije toliko bitno. Velika je razlika između ta dva TVa.

 Samsung je isao na to da nas u EU trolla sa "krivim" nazivima na koje smo navikli. Americki Q80 je identican europskom Q85, znaci europski Q80R je "slabiji" model zapravo. A recenzije su uglavnom americke...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U pravu ste, ima vise polja ipak, mislio sam da su Qx0R-Qx5R vecinom estetske razlike.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sta kažete na nove modele 2020 od Sony-a u SD izbacili ponudu sa novim modelima?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misliš osim što su 50Hz- ni?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 11:13 (tomislav10).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da totalno glupo djeluju mi kao i prethodna njihova serija!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oko 2500kn preskupi po meni, ako ne i vise.

Za 7500kn 55" IPS bez FALDa... Ne, hvala; Uzmes LG SM9000 za 1000+ kn manje...
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 19:14 (8ax).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da se pohvalim, kupljen Panasonic 58gx820! Stiže za nekoliko dana.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 19:09 (peropipic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Javi impresije ... btw. Koliko kn?
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4960 kuna, prelazim s plazme pa sam skeptičan, nadam se da ce me iznenadit pozitivno
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da nece. Ima dosta boljih TV-ova za te novce.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
delete
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 10:46 (8ax).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peropipic kaže...
4960 kuna, prelazim s plazme pa sam skeptičan, nadam se da ce me iznenadit pozitivno

 sa plazme se ide na OLED

ali valjda ces biti zadovoljan

kod mene evo sad nakon dvije panasonic plazme dosla dva LG OLED-a

Trenutno sam na LG 55C9

SAMSUNG NOTE 10+
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ideš na ono za što imaš novaca, plazma je iz 2010. kupljena za 3600 i uz pomoć recenzija...nisam se žalio
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice