Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.225
|
čitano: 14.738.845
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

Ekipa koja ima Sony XE 8 i 9 verziju, imate jaki backlight screen? Meni na mojem 55XE8596 užasno to već, najgore što sam prvoga zamjenil al ni sa drugim se nisam usrećil. Mislil sam da se budem s vremenom naviknul, al se naprosto jako primjeti kad se navecer gleda na tamnim kadrovima... tipa svemir i to. A kupil sam ga prvenstveno jer je ekipa tu hvalila da je na Sony-u crno crno.

Dal može kod toga kak servis pomoći? Razočaran iskreno sa Sonyem, prije svega mogli bi imati bolju kontrolu kvalitete.

 Slušao si krivu ekipu ili si nešto pobrkao 😂

Ako imaš IPS panel nema tog servisa koji će ti pomoći, s ipsom nema dobre crne, što god ovdje neko pričao na forumu i tvrdio.

Ako hoćeš dobru crnu onda barem VA panel (sony XF9 serija, za xe seriju se ne sjecam koji su sve bili VA, serija 9 je, za ostale se ne sjećam)

Ne tupim ovdje stalno bezveze, ako vam je kontrast imalo bitan, a da ne spominjem barem pristojnu crnu, što dalje od ips panela!

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Slušao si krivu ekipu ili si nešto pobrkao 😂

Ako imaš IPS panel nema tog servisa koji će ti pomoći, s ipsom nema dobre crne, što god ovdje neko pričao na forumu i tvrdio.

Ako hoćeš dobru crnu onda barem VA panel (sony XF9 serija, za xe seriju se ne sjecam koji su sve bili VA, serija 9 je, za ostale se ne sjećam)

Ne tupim ovdje stalno bezveze, ako vam je kontrast imalo bitan, a da ne spominjem barem pristojnu crnu, što dalje od ips panela!

 

 i ti ga lupetaš stalno jedno te isto...

čovjek ima 55XE8596  https://www.displayspecifications.com/en/model/8c2caf0  tv s VA panelom i dobro kaže da nije svaki Va panel dobar.

teoretski bi trebao biti bolji no u praksi se bezbroj puta dokazalao pritužbama korisnika na webu da ti pojedini VA paneli ne daju kontraste kakve bi trebali..vjerojatno lažiranje kao i Volkswagen s co2

ti nisi nikada vidio dobar IPs panel pa stalno melješ jedno te isto....kao i onaj trol binac...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Pixel kaže...

 Slušao si krivu ekipu ili si nešto pobrkao 😂

Ako imaš IPS panel nema tog servisa koji će ti pomoći, s ipsom nema dobre crne, što god ovdje neko pričao na forumu i tvrdio.

Ako hoćeš dobru crnu onda barem VA panel (sony XF9 serija, za xe seriju se ne sjecam koji su sve bili VA, serija 9 je, za ostale se ne sjećam)

Ne tupim ovdje stalno bezveze, ako vam je kontrast imalo bitan, a da ne spominjem barem pristojnu crnu, što dalje od ips panela!

 

 i ti ga lupetaš stalno jedno te isto...

čovjek ima 55XE8596  https://www.displayspecifications.com/en/model/8c2caf0  tv s VA panelom i dobro kaže da nije svaki Va panel dobar.

teoretski bi trebao biti bolji no u praksi se bezbroj puta dokazalao pritužbama korisnika na webu da ti pojedini VA paneli ne daju kontraste kakve bi trebali..vjerojatno lažiranje kao i Volkswagen s co2

ti nisi nikada vidio dobar IPs panel pa stalno melješ jedno te isto....kao i onaj trol binac...

 Rekao sam da ne znam za E seriju koji su bili ips.

Da nisu ni svi VA vrh , ali su bolji od ips-a.

Ako hoce crnu kako spada, onda oled. 

Va je ok, ali je i dalje transmisivni ekran i pogotovo u slabijim serijama ima blominga, to je neizbjezno.

Nagledao sam se ipsa, od kucnih do industrijskih, zato ih nikad ne bi kupio!

A ti imas ips i ocito nisi vidio kako izgleda dobar panel 😁

opce ocekivati od bilo kojeg tva ove srednje klase da prikazuje dobro crnu u vecini uvijeta je nerealno, nekad ce biti ok, nekad nece, ovisno sto se prikazuje. Ako ne zelis dati hrpu love na tv moras biti spreman na kompromis.

Ako covjek nije zadovoljan crnom na VA panelu, sto bi tek rekao za ips :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
grix kaže...

Ah, sorry nisam otvarao link da provjerim.

Usporedba je bila između UK6950 i UK6470...nikakve bitne razlike osim magic daljinskog?

Razlike nisu velike ali postoje.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1b5c5aeca

 

50UK6950 ima bolji prikaz boja, ima local dimming, ima DTS Virtual X, ima jedan HDMI više, ima Magic remote.

 

 

Ne znam kolika je razlika u cijeni između ovog i 50UK6470 jer to ovisi o shopu, akcijama, načinu plaćanja itd ali kao što su već ovdje napisali 50UK6950 je cca 4000-4300 i za taj novac nema baš nekog puno boljeg tv.

 

 

 

 S obzirom da će tv gledati čovjek od 60 g, ne znam isplati li se dati skoro 1200 kn više zbog tih razlika (obični daljinac je čak i bolji za njega) ?

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko ima ili je proucavao panasonica 55fx740?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, imam problem sa svojim kupljenim UK50 6950.

U lijevom kutu je nešto nutra u panelu, vidite slike. Izgleda kao neki komad neceg, smeća ili čeg.

Ja bi to vratio. Kupljen je prek neta i dostavljen službom. Koji je postupak, ima tko iskustva što napraviti? Mjenjao bi za istog ili drugog ili lovu natrag, nebitno.

i još nije prošlo onih 14 dana koje imaš kad narucuješ prek weba za povrat robe no neznam kako to funkcionira da se to tako riješi, da mi ne kompliciraju u SD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ništa, vrati bez razmišljanja, poslikaj kao dokaz ak će te poslije zezat, al nemaju kaj, uzmi drugi NOVI, isti ak ti taj model odgovara pa i poslije na njemu traži mane ak će ih bit, ak ne onda neš drugo il lovu nazad. I meni je na NU8002 bio na sredini ekrana ko neki stuck pixel i to pogotovo na bijeloj podlozi, ja gledam i ne vjerujem...I reko nemoj me j...i taknem ja noktom po ekranu di je taj pixel i vrati se sam ko da nije ništa bilo i onda sam kasnije jedno pol sata detaljno u par navrata gledao svaki mm ekrana i ispada da je sve ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, ali tu nije pixel, da je jedan pixel vjerovatno se nebi nit primjetilo jer je u kutu. Tu je cijeli komad nečeg nutra, možda kod procesa izrade komad neceg ostao nutra ili koji k.

Nema druge nego pakirat i vozit natrag u SD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlike nisu velike ali postoje.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1b5c5aeca

 

50UK6950 ima bolji prikaz boja, ima local dimming, ima DTS Virtual X, ima jedan HDMI više, ima Magic remote.

 

 

Ne znam kolika je razlika u cijeni između ovog i 50UK6470 jer to ovisi o shopu, akcijama, načinu plaćanja itd ali kao što su već ovdje napisali 50UK6950 je cca 4000-4300 i za taj novac nema baš nekog puno boljeg tv.

Pitanje je bilo:

 

 

 

S obzirom da će tv gledati čovjek od 60 g, ne znam isplati li se dati skoro 1200 kn više zbog tih razlika (obični daljinac je čak i bolji za njega) ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 10:39 (grix).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako si inače zadovoljan sa tv.om? Svjetlina, kontrast, crna boja, probijanje osvjetljenja? Ne mogu naći review 50" da vidim karakteristike..

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad smo već kod IPS-a, nedavno sam gledao u jedan pro Sony 65" (što kod Sonyja nije zapravo pro vec skoro isti consumer, ali ajde) i stali smo se čuditi kako dobar kut gledanja ima, debelo preko 45°... kad ono search modela - IPS. A crna iznimno dobra. I nema IPS glow kad gledaš skroz iz kuta... pa sad ti meni reci tko je tu lud... Istina ta 65"-ica košta solidno, ali opet.

 

S druge strane isto stalno zaboravljamo da je, ugrubo, IPS taj koji bolje prikazuje boje, a ne VA. Zato ja ni ne gledam VA panele tako ružičasto, jer na kraju krajeva, niti on nema dovoljno crnu "crnu" kao OLED. Tako da ne treba previše picajzliti ako nisi filmofil i obavezno OLED u mraku + Vision + Atmos sustav.

 

Više bi trebali poraditi na informacijama za "obične" korisnike da ne pokušavaju gledati sve sa istim modom slike, tipa "standard" u mraku i slično. Mislim da to više hebe ekipu jer se nikome zapravo ne da stalno mijenjati modove i ostalo, pa onda slika navečer svijetli previše u tamnim scenama, vrlo je izraženo probijanje local-dimminga i slično.

 

Jer iskreno, jedan npr. LG 50UK6950 po 4000kn je totalni svemir većini - air-mouse, dobar OS, sve pušta i prima, browser sa tabovima, voice control i pretraživanje, Wi-Fi, Bluetooth... di ćeš više... Zato ekipa i zuji na ove rasprave ovdje dok gleda pored sebe 4K HDR sa Youtuba i vrti "WTF?" u glavi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 12:10 (Mad Ant).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2fast4u kaže...

Kako si inače zadovoljan sa tv.om? Svjetlina, kontrast, crna boja, probijanje osvjetljenja? Ne mogu naći review 50" da vidim karakteristike..

 Da sam ti iskren nisam baš skroz zadovoljan ali naviknut sam na lanjski 55 xe9005 koji je bog i batina prema ovom. Ima laganog probijanja po sredini. Bar je ovaj primjerak imao, igrao sam malo ps4 i skuzilo se u par igri. Dok toga nema na xe-u.

Naravno,za tu cijenu ne možeš sad očekivati čuda. Ipak je pola cijene xe-a.

Tv vraćen u poslovnicu wg, slike greške prosljeđene na njihov mail, tv je uzet preko weba tako da on mi sad ne moze dat drugog ili povrat love. Reko tip da će me kontaktirat neko odgovoran za takve stvari, sutra, preksutra.

Okvir ekrana je dosta debeli, i to mi je neki minus, naspram xe-a. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

Ekipa koja ima Sony XE 8 i 9 verziju, imate jaki backlight screen? Meni na mojem 55XE8596 užasno to već, najgore što sam prvoga zamjenil al ni sa drugim se nisam usrećil. Mislil sam da se budem s vremenom naviknul, al se naprosto jako primjeti kad se navecer gleda na tamnim kadrovima... tipa svemir i to. A kupil sam ga prvenstveno jer je ekipa tu hvalila da je na Sony-u crno crno.

Dal može kod toga kak servis pomoći? Razočaran iskreno sa Sonyem, prije svega mogli bi imati bolju kontrolu kvalitete.

XE85 serija je poprilično drugačija od XE90 serije. XE85 su edge led telke bez local dimminga i ne vjerujem da postoji led telka bez local dimminga koja negdje ne ispoljava clouding i bleeding. Pomoći baš i nema, možeš samo žonglirati primjerke i nadati se da će novi primjerak imati manje bleedinga ili na nekom manje vidljivom mjestu. XE9005 i noviji XF9005 su sasvim druga priča. Oni su direct led televizori s Full-Array Local Dimming tehnologijom i u mraku su daleko sretnije telke za gledanje. Od Sonyevih edge led telki s odličnim local dimmingom i koliko-toliko prihvatljivom cijenom je zapaženiji bio model XE9305 koji je vjerojatno i bolji televizor od ovogodišnjeg XF9005. Ako ti je uniformna crna u mraku baš ono bitna, jedino rješenje je bilo kakav oled.

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok ekipa, a koje su mi mogučnosti sad? Dal bi na servisu opće mijenjali panel zbog backlight-a? Imam ga 6.mj. sad i u SantaDomenicu ga više valda ne mogu slati da ga zamjenim, uostalom vec sam jednom mijenjal tak da je ovo drugo koji imam te serije. Ili da ga jednostavno stavim na oglas?

Mislim da posječni IPS bi imal mnogo lijepšu sliku nego ovaj VA panel. Navečer ću baš poslakati crne kadrove.

 

Edit: btw. gledam cijene za 55" XF9005 pa to je cijena praktički jednog OLED televizora

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 13:59 (HrcHC).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za xf9005 mogu reći da prikazuje super sliku i kontrast ali pod uvjetom da se gleda ravno. 

 

Kad se gleda ravno ne vidim nikakav blooming ni od titlova kad je osvjetljenje maksano. I to kad su prikazani u "letterbox" crnom dijelu. Ali kad se pogleda pod kutem od 25-30 stupnjeva već se nazire ako se zagledaš u to.

 

Baš sam sinoć gledao film u mrklom mraku i u 16:9 formatu se uopće ne vidi gdje završava tv. Ali sve pod uvjetom da se gleda ravno. 

 

I ono što je bitno naglasit, je da puno toga ovisi o filmu i produkciji. Ako sadržaj nije masteriran da prikazuje duboke crne, ne možeš je dobit bez da umjetno potamniš, ali onda gubiš puno detalja. Do sada nisam gledao ni 20 sati sadržaja koji je masteriran da prikazuje crnu skroz crnu. Ima sadržaja ali nisu ono što želim gledat. Cura gleda "Prijatelje", a ja "star trek"... hehe 

 

Da sam mogao za ovu cijenu uzet OLED iste veličine, vjerovatno bi uzeo ali 65" je jednostavno preskupo, a vijek je upitan, i ne znam tko bi kupio 3 god star OLED, a da cijena nije smiješna. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje, ima li neko iskustva sa Panasonic TX-55EX610E, cijena je oko 600 eura, ako neko ima prijedlog u tom cijenovnom razredu neki drugi tv neka predloži? Hvala.

 

Ps. pogledao sam spec na displayspe., zanima me jeli ima neko ovaj model ili priliku gledati.

http://www.iskoristi-poticaje.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 16:24 (lebo1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Pozdrav! Kupujem TV za viksu, najmanje 42", čim jeftiniji  i da ima Android! Molim vas za preporuke!

 

1

2

...ili nešto treće.

 

EDIT: Još jedan uvjet je da se može montirati na nosač (ali pretpostavljam da to mogu svi...).

 Bump! 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pratim zadnjih par dana i vidim da preporučate LG 50UK6950. Po čemu je točno taj televizor (~1000kn razlike) bolji od Samungovog UE49NU7172?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 21:55 (death_zombi).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lijep pozdrav,
Zamolio bih vas koji se razumijete da me uputite za kupnju Tv-a
Imam na raspolaganju 1000€
Tv ću kupiti u njemačkoj u MediaMarkt-u u sljedećih 2 tjedna.
Na tv ću spojiti ps4(ne pro) i IPTV ako je to bitno za odabir.
Hvala vam unaprijed.
Zaboravio sam napomenuti da je tv 65inch-a obavezno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 21:23 (Garac24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Kad smo već kod IPS-a, nedavno sam gledao u jedan pro Sony 65" (što kod Sonyja nije zapravo pro vec skoro isti consumer, ali ajde) i stali smo se čuditi kako dobar kut gledanja ima, debelo preko 45°... kad ono search modela - IPS. A crna iznimno dobra. I nema IPS glow kad gledaš skroz iz kuta... pa sad ti meni reci tko je tu lud... Istina ta 65"-ica košta solidno, ali opet.

 

S druge strane isto stalno zaboravljamo da je, ugrubo, IPS taj koji bolje prikazuje boje, a ne VA. Zato ja ni ne gledam VA panele tako ružičasto, jer na kraju krajeva, niti on nema dovoljno crnu "crnu" kao OLED. Tako da ne treba previše picajzliti ako nisi filmofil i obavezno OLED u mraku + Vision + Atmos sustav.

 

Više bi trebali poraditi na informacijama za "obične" korisnike da ne pokušavaju gledati sve sa istim modom slike, tipa "standard" u mraku i slično. Mislim da to više hebe ekipu jer se nikome zapravo ne da stalno mijenjati modove i ostalo, pa onda slika navečer svijetli previše u tamnim scenama, vrlo je izraženo probijanje local-dimminga i slično.

 

Jer iskreno, jedan npr. LG 50UK6950 po 4000kn je totalni svemir većini - air-mouse, dobar OS, sve pušta i prima, browser sa tabovima, voice control i pretraživanje, Wi-Fi, Bluetooth... di ćeš više... Zato ekipa i zuji na ove rasprave ovdje dok gleda pored sebe 4K HDR sa Youtuba i vrti "WTF?" u glavi.

 Bogami si u pravu.

stršljen
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi pozdrav,

 

gledam vaš forum i rasprave o kvaliteti VA i IPS panela,provjerenih modela te QLED i OLED tehnologiji i prije svega hvala vam na informacijama.Isplati li se u biti dati deset tisuća kuna ili 13 i nešto što je 9 tisuća manje od slijedeće ponude za OLED(u MAKSPRO.HR-TV LG OLED65C7V) ili ići na QLED...onda opet LG 65UK6300MLB s nekim recenzijama i reklamom NETFLIX preporuka...

 

Malo sam se pogubio u svemu ....mislim da većina nas želi gledati fluidan sportski program bez nekih velikih lagova,SD procesiranje HRTovskih loših kanala da bude ok a ne lego kockice....mislim se između ovih par modela:

 

1.LG OLED65C7V ----isplati li se dati ovoliko para za OLED(13.625,24 kn i to u Makspro.hr a slijedeća cijena je 25000kn što me buni jer je ogromna razlika u cijeni)

 

2.LG 65UK6300MLB----čini se dobar izbor ali nisam baš 100% siguran (6290kn)

 

3.Samsung UE65NU7172-----ovaj model samo 75icu mi je uzeo prijatelj...nekakav entry u seriji 7 ako sam dobro razumio(5790kn)

 

4.Samsung QE55Q6F-----neloša cijena za QLED(6881kn)

 

Ako se nekome da pomoći,bio bih jako zahvalan....ili dati neki savjet ili neki drugi model!

 

 

Pozdrav iz Splita veliki!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 23:38 (bogy333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako kupuješ TV do 10 000 kn - moja preporuka je sljedeće:

SAMSUNG QE55Q7FN - glavna prednost je nizak input lag i response time za gaming + podrška za AMD Freesync tehnologiju, jako dobar u prikazu svijetlih boja i ima vrlo dobru refleksiju u prostorijama sa puno ulaznog svjetla (ne moraš zamračivati sobu)

SONY 55XF9005 - Android TV, jako dobra slika općenito i u svim kategorijama na testovima je pri vrhu.

LG 55SK8500 - vjerojatno najbolji upscaling našeg SD signala, generalno best buy TV u omjeru cijene i kvalitete.


A ako kupuješ TV iznad 10 000 kn - onda gledaj da uzmeš OLED di su jedini pravi izbor SONY ili LG.

Ja bi uzeo Sony OLED čisto zbog Android TV-a, a razlika u kvaliteti slike je minimalna (ako uopće i postoji, s obzirom da Sony koristi LG panel za svoje OLED televizore).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
death_zombi kaže...

Pratim zadnjih par dana i vidim da preporučate LG 50UK6950. Po čemu je točno taj televizor (~1000kn razlike) bolji od Samungovog UE49NU7172?

 Razlika u cijeni izmeđi brandova nema nikakve veze s kvalitetom pojedinog uređaja. Svaki brand postavlja cijenu unutar svoje linije.

Zato neki skuplji tv-i budu lošiji od nekih jeftinijih. Ne govorim konkretno o ova dva modela koji je bolji.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackstorm kaže...


Ja bi uzeo Sony OLED čisto zbog Android TV-a, a razlika u kvaliteti slike je minimalna (ako uopće i postoji, s obzirom da Sony koristi LG panel za svoje OLED televizore).

 Zbog androida ? To neka šala 

Pa web os na LG-u je miljama od bilo kakvog androida, doslovno neusporedivo 

A razlike u slici ima, isti je panel ali je drugačije procesiranje.  LG ima bolji HDR, posebno Dolby Vision,  Sony ima bolji motion, gradijente.  Razlike sad nisu velike , ali se primjete.

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Blackstorm kaže...


Ja bi uzeo Sony OLED čisto zbog Android TV-a, a razlika u kvaliteti slike je minimalna (ako uopće i postoji, s obzirom da Sony koristi LG panel za svoje OLED televizore).

 Zbog androida ? To neka šala 

Pa web os na LG-u je miljama od bilo kakvog androida, doslovno neusporedivo 

A razlike u slici ima, isti je panel ali je drugačije procesiranje.  LG ima bolji HDR, posebno Dolby Vision,  Sony ima bolji motion, gradijente.  Razlike sad nisu velike , ali se primjete.

 

Ako kažeš da kupuješ SONY jer im LG pravi panele to je kao da kažeš da kupuješ Apple jer im Sasmung radi ekrane 
Naravno da je LG dominira OLED tržištem i da tu nema rasprave. webOS je miljama ispred Androida kada govorimo o SmartTV OS-ovima. Ako uzimaš LCD onda QLED ili SONY, ako ideš preko 10K i na OLED onda LG.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bogy333 kaže...

Ljudi pozdrav,

 

gledam vaš forum i rasprave o kvaliteti VA i IPS panela,provjerenih modela te QLED i OLED tehnologiji i prije svega hvala vam na informacijama.Isplati li se u biti dati deset tisuća kuna ili 13 i nešto što je 9 tisuća manje od slijedeće ponude za OLED(u MAKSPRO.HR-TV LG OLED65C7V) ili ići na QLED...onda opet LG 65UK6300MLB s nekim recenzijama i reklamom NETFLIX preporuka...

 

Malo sam se pogubio u svemu ....mislim da većina nas želi gledati fluidan sportski program bez nekih velikih lagova,SD procesiranje HRTovskih loših kanala da bude ok a ne lego kockice....mislim se između ovih par modela:

 

1.LG OLED65C7V ----isplati li se dati ovoliko para za OLED(13.625,24 kn i to u Makspro.hr a slijedeća cijena je 25000kn što me buni jer je ogromna razlika u cijeni)

 

2.LG 65UK6300MLB----čini se dobar izbor ali nisam baš 100% siguran (6290kn)

 

3.Samsung UE65NU7172-----ovaj model samo 75icu mi je uzeo prijatelj...nekakav entry u seriji 7 ako sam dobro razumio(5790kn)

 

4.Samsung QE55Q6F-----neloša cijena za QLED(6881kn)

 

Ako se nekome da pomoći,bio bih jako zahvalan....ili dati neki savjet ili neki drugi model!

 

 

Pozdrav iz Splita veliki!!!

 Mislim da trebaš prvo razlučiti koju veličinu gledaš, te da li IPS ili VA. Inače za sport se preporuča 120Hz, iako to ovisi o kvaliteti materijala koji gledaš.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam 55ce i 65ce...nisam se vezao za određenu veličinu jer mi je dnevni boravak sad s 42om i svaka će biti upgrade.VA ili IPS čitam prednosti i mane...gaming mi nije važan jer se tu pretežno gleda kabelska i IPTV.Nekako gledam cijene i suzio sam izbor.LG kao marku preferiram u svemu...po kući osim klime mi je sve LG...ali san otvoren za sve opcije.Nisam expert za televizije ali se volim dobro informirat prije nego kupim,a kud bolje od vas koji volite i pratite ovu tematiku.Dakle nemam neke posebne zahtjeve osim da bude dobro procesiranje SD signala,da sportski program nema laga(recimo lopta da zaostaje i vidi se trag,iako to ovisi o kvaliteti materijala to se slažem).Dnevni mi je podosta sunčan i tu je recimo prednost modela koji imaju odličan backlight.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 10:24 (bogy333).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, nakon dugog promišljanja naručio sam Samsung UE58NU7102K iz Građe za 3500 kn. Mislio sam se između LG 50UK6950, ali zbog veće dijagonale prevagnuo je Samsung. Ionako će biti spojen na komp, pa mi značajke kao webOS i magic remote nisu bile toliko presudne. 

Zabrinjava me što sam jutros pročitao na jednoj face grupi kad je netko spomenuo ovu akciju u Građe za ovaj model, da se radi o modelu za  Rumunjsko/Poljsko tržište i da ga treba izbjegavati zbog lošije kvalitete(lošiji materijali i komponente). 

Molim vas da mi odgovorite ima li istine u ovome ili su ovo obična naklapanja. Tv ima 5 g. garancije i po svemu mi je djelovao kao best buy za te novce.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 10:37 (Jolckan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda je malo offtopic ali samo jedno upozorenje:

 

Ni slučajno ne naručujte s stranice https://euroshopmarket.com.hr/!!!!!

 

Neznam kako su ušli na nabava.net,ali to je prevarantska ekipa.Naime imaju paypal i cijene nenormalno ispod normale za neke modele.Podržavaju paypal ali navode da ako ima problema pri plaćanju paypalom,da se doznače novci direkt na račun bankovno.E sad prilikom procesiranja paypala uvijek izađe greška...tu mi je odmah zasmrdilo.Nakon dva dana došla mi je privatna poruka da želim li platiti preko paypala...ja kažem da.Oni mi šalju,ne invoice ili link s predračunom već money request.....

 

Svakako ne uzimajte ih ko opciju pri kupnji!

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 11:01 (bogy333).
Moj PC  
3 0 hvala 5
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jolckan

 

58 inch ?

 

bit će da je to 48,5... provjeri ti kod njih

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 10:47 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice