[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

poruka: 460
|
čitano: 261.836
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
chuki kaže...

Nije mi bitna jer sve radim na kompu. On mi je multimedija sva. Komp, pojačalo, tv je sve spojeno.

No Opticum je jedini kombinirani prijemnik za male pare. 199kn. I ima s/pdif.

199kn i 346kn je velika razlika.

Ja Vivax ne bi nikad.

Molim odgovore i dalje moje problem.

 

Ako sve radiš na kompu onda razmisli o USB MPEG4 prijemniku.

 

A što se tiče Vivaxa, kažu da je hardverski identičan Strongu 8100 (a mislim da tu spadaju i Xoro, Abeo itd.)

Sve je to više manje samo pitanje "naljepnice" na kućištu.

 

http://forum.sibila.si/viewtopic.php?p=92116&sid=d0b6adb911d468da10059fb4b44e14c1

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2010 11:55 (mrstk).
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Ne, nema potrebe da mi komp radi da bih gledao sam tv. Eventualno onda upalim pojačalo i pustim na 5.1.

Razmotrio sam sve opcije.

Teta kupila tv od Vivaxa prije koju godinu, neznatno je bio jeftiniji od Quadra i brzo im je otišao zvuk. Dok je tiho, u redu je, ali ako malo želiš pojačati da bolje čuješ, odmah puca neasrazmjerno jako, radi skok i moraš odmah stišati na ono što je bilo.

13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Dobar zajeb, 400 kuna za k..... I ovaj prilikom puštanja divix-a razvlači sliku na mome 4:3 smeću u full screen, ima li pomoći.??? Imam najnovi SW, a na službenoj stranici nema ništa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Zašto većina forsa taj divx na dvb-t-u kad s tv-om imate uglavnom spojene dvdplayere ili kompove koji vrte divx-e.

Ne kužim.

14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Ne radi se na ovom uređaju konkretno prioritetno o divx-u,već o novijem i kvalitetnijem video kontejneru "Matroska container videu" tj."mkv"-u,koji u sebi može i imati H263 codec kao i standarni divx,ali u 90% slučajeva dolazi sa H264 codecom,koji je kvaliteniji u vidu komprimiranja,zauzeća prostora i slično,a najčešće dolazi pri ripanju BD naslova visokokvalitetnog filmskog ili ostalog hd videomaterijala.A i kod standardnog materijala se dobiva duplo manja veličina uz istu kvalitetu,već sad na net-u imaš masu dvd naslova konvertiranih u mkv npr.DVD film od čistih 4,3 GB zauzima u mkv samo 350 mb uz istu ili čak bolju kvalitetu od divx od 700 Mb,poglavito kod kvalitetnijeg tj.višeg bitratea.A sa klasičnog dvd/divx playera ne možeš vrtiti mkv...

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
thunderstreak kaže...

Ne radi se na ovom uređaju konkretno prioritetno o divx-u,već o novijem i kvalitetnijem video kontejneru "Matroska container videu" tj."mkv"-u,koji u sebi može i imati H263 codec kao i standarni divx,ali u 90% slučajeva dolazi sa H264 codecom,koji je kvaliteniji u vidu komprimiranja,zauzeća prostora i slično,a najčešće dolazi pri ripanju BD naslova visokokvalitetnog filmskog ili ostalog hd videomaterijala.A i kod standardnog materijala se dobiva duplo manja veličina uz istu kvalitetu,već sad na net-u imaš masu dvd naslova konvertiranih u mkv npr.DVD film od čistih 4,3 GB zauzima u mkv samo 350 mb uz istu ili čak bolju kvalitetu od divx od 700 Mb,poglavito kod kvalitetnijeg tj.višeg bitratea.A sa klasičnog dvd/divx playera ne možeš vrtiti mkv...

 

Ova izjava ti vrijedi samo kada su u pitanju filmovi konvertirani za iPod i slične uređaje sa ekranima veličine zrna graška. Probaj takav film odgledat na ovećem monitoru (u full screen-u), i onda usporedi sa filmom koji zauzima 700/1400 MB. U najboljem slučaju, slika će biti "zamuljana". Izripam ti BR naslov u XviD/DivX i slika će biti jednako kvalitetna kao i ona kodirana H.264/x264 (barem sa perspektive ljudskog oka). Da ne duljim, tvrdnja ti prilično odudara od istine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 7:55 (TripperNX).
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Već sam puno filmova odgledao kodiranih H264 codecom,i prioritetno ih gledam ripane sa BD-a i konvertirane u mkv kontejner,cca veličine 7-12 GB,i pri bitrateu od cca 5000 - 8000 kb/s i slika je vrlo dobra na tv-u full hd rezolucije,međutim ovdje sam želio istaći da npr.crtić skinut sa dvd i konvertiran u mkv kontejner te gledan na običnom crt tv,gdje ionako ne mogu doći do izražaja visoke rezolucije rezultira istom kvalitetom ako ne i boljom uz manje zauzeće prostora jer H264 codec je codec novije generacije koji vrši sažimanje filma uz mnogo veći kompresijski omjer koji codec H263 sadržan u divx-u jednostavno ne može izvesti jer ima puno slabije kompresijske algoritme.Uzmi za promjer dvd i izripaj ga u divx pri 1500 kb/s i u mkv sa 1100 kb/s pa ćeš vidjeti da nema gotovo nikakve razlike uz dosta manje zauzeće prostora.Iako se promarno mkv i koristi za video hd rezolucije a ne standarne rezolucije.A naravno da neću dvd ripan u mkv-u na 350 mb veličine gledati na tv-u od 100 ili 120 cm već na klasičnom crt-u,a na tv velike dijagonale ću ako želim taj isti film gledati skinut u hd rezoluciji a ne sd-dvd rezoluciji,mislim da si pomalo pomoješao kruške i jabuke.I na kraju ako to nije tako zašto se i npr.HD proma emitira u H264 tj MPEG4 ,a ne u MPEG2 ? Pa upravo zbog toga jer uz manje gubitke puno kvalitetnije sažima čisti hd signal nego da ide mpeg 2. Ili zašto su izvorno na bd filmovi komprimirani H264 codecom ili VC-1 a ne H263 tj MPEG2 codecom,Ok svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali optuživati nekog da je daleko od istine a bez kvalitetnih argumenata mislim da nije fer.

16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Nisi me shvatio oko čega se nisam složio; 45 minutni H.264 u 350 MB može bez problema (ali, i DivX/XviD daje jednako kvalitetnu sliku, barem što se tiče prosječnog ljudskog oka), ali cjelovečernji film/crtić (moja pretpostavka na tvoju konstataciju, jer nitko ne distribuira jednu epizodu serije/crtića/pola filma u veličini od 4.3 GB) kompresirati u 350 MB rezultira slikom koja je negledljiva čak i na klasičnom CRT televizoru.

 

Dakle, da malo drukčije kažem, slažem se sa tobom oko izbora H.264 kao primarnog codec-a (i svih njegovih prednosti, koje si naveo), ali ne slažem se sa konstatacijom da će H.264 codec-u uspjeti video zapis koji zauzima 4.3 GB sažeti u 350 MB i pritom sačuvati kvalitetu slike u tolikoj mjeri da bude gledljiva čak i na klasičnom CRT-u. Uzmi bilo koji codec, i zadaj mu bitrate od 300-400 kb/s (ili manje, ako je potrebno da sažmeš cjelovečernji film u 350 MB), i svi codec-i će dat negledljive rezultate. Razlika H.264 i DivX/XviD je jedino što H.264 daje zamućeniju sliku kod niskih bitrate-ova, a ovaj drugi daje sliku punu artefakata, i stoga se H.264 čini prividno boljim.

 

P.S. Svojim odgovorom si me naveo da čak i provjerim standard za HD DVB-T jer su (barem mi se tako čini) svojevremeno u BUG-u pisali da je čitava Europa odabrala MPEG 2 HD za plasiranje HD sadržaja, ali vidim da su i oni pretežno prešli na MPEG 4.

 

 

EDIT: thuderstreak, evo link sa VideoHelp Foruma (pročitaj drugi post), gdje se dotiču baš onoga što sam ti osporio. Na tom forumu uglavnom pišu korisnici koji se prilično dobro razumiju u problematiku ripanja u H.263/H.264 Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 10:09 (TripperNX).
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
sermudovi kaže...

Dobar zajeb, 400 kuna za k.....  I ovaj  prilikom puštanja divix-a razvlači sliku  na mome 4:3 smeću u full screen, ima li pomoći.??? Imam najnovi SW, a na službenoj stranici nema ništa.

Znači, koji god aspect odabereš, on razvlači sliku?

 

A kakav je sa TV programima u 16:9?

Da li ih ispravno prikazuje ili su isto rastegnuti?

14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Ok,ostani pri svome,a ja ću pri svome,pa živimo u demokratskoj zemlji gdje je bar sloboda govora zajamčena zar ne,ali da nisam doma i na netu već gledao bezbroj filmova u veličini od 350 Mb i sasvim solidno,naglašavam solidne ne vrhunske kvalitete,pogotovo pri gledanju na crt-u jesam i ostajem pri tome,kao što ostajem pri tome da je H264 codec budućnosti i za par godine će u potpunosti "izgurati" H263 tj.divx sa scene,a dokaz tomu je što si se i sam uvjerio emitiranje velike većine HD programa u MPEG4 formatu i sa naravno H264 codecom.Pa taj codec je i razvila ista ona međunarodna organizacija koja je razvila i H263,pa ne bi ga toliko razvijali ( još od 2002 g.) da ne znaju što rade i u šta ulažu vrijeme,novac i trud...Npr.Slovenci emitiraju u MPEG4 formatu ali zasad sd kvalitete,ali im u jedan multipleks zbog prirode tog codeca stane čak osam programa,a nama 4 programa ! Zašto ?  Pa upravo zbog korištenja naprednije tehnologije tj.famoznog H264 codeca,a čim produkcijski se bude s vremenom nudilo više programa npr filmova,serija u hd formatu,lakše će preći na "puno" hd emitiranje.

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Sad imam novo pitanje...kažete da slovenci emitiraju u MPEG4 SD...ovaj naš promo je HD.

da li s prijemnikom MPEG4 SD je moguće loviti i gledati MPEG4 HD,ali naravno ne u toj kvaliteti rezolucije, nego njegovoj SD?

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
chuki kaže...

Sad imam novo pitanje...kažete da slovenci emitiraju u MPEG4 SD...ovaj naš promo je HD.

da li s prijemnikom MPEG4 SD je moguće loviti i gledati MPEG4 HD,ali naravno ne u toj kvaliteti rezolucije, nego njegovoj SD?

 

Opticum FT15P pronađe HD promo kanale, ali ih ne prikazuje.

15 godina
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Uzeo jučer NOT, spojio ga, sve radi za 5 - osim jednog nevjerojatno glupog problema. Naime, imam LG LCD star jedno 3,5 godine i na njega sam spojio NOT - izgleda da daljinac od NOT-a koristi za neke funkcije kodove od LG televizije ?? Npr. EXIT mi mijenja na televiziji Mono-Stereo zvuk, crvena tipka mi pojačava zvuk itd, a najiritantniji problem je (ako to ne uspijem riješit vjerojatno ću ga vratit u trgovinu) šta mi tipka STOP prebacuje na televiziji Input, odnsno svaki put kad stisnem STOP televizija mi prebaci na AV4 ... ?( Jesam ja lud ili je moguće da ljudi naprave DVB-T tuner koji koristi LG daljinske kodove ? Ima li neko neki prijedlog/rješenje - meni ne pada ništa na pamet. Bilo bi mi žao vraćat uređaj, stvarno mi se zasad sviđa, ali ... ne znam kako ga koristit na ovaj način... pozdrav

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Kontaktirao sam LifeView, rade na tome (promjeni frekvencija daljinca i uređaja).

 

No po meni će biti malo bed, jer prijemnik i predajnik nisu širokopojasni...

 

Napiši točan model televizora, te PN i SN.

 

Kontaktiraj i LG, pa da vidimo što možemo srediti...

 

PS - Jedno od riješenja je da nalijepiš flaster na IC senzor na TV-u. Belji se

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
odjavljen
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
Z3k0 kaže...

Uzeo jučer NOT, spojio ga, sve radi za 5 - osim jednog nevjerojatno glupog problema. Naime, imam LG LCD star jedno 3,5 godine i na njega sam spojio NOT - izgleda da daljinac od NOT-a koristi za neke funkcije kodove od LG televizije ?? Npr. EXIT mi mijenja na televiziji Mono-Stereo zvuk, crvena tipka mi pojačava zvuk itd, a najiritantniji problem je (ako to ne uspijem riješit vjerojatno ću ga vratit u trgovinu) šta mi tipka STOP prebacuje na televiziji Input, odnsno svaki put kad stisnem STOP televizija mi prebaci na AV4 ... ?( Jesam ja lud ili je moguće da ljudi naprave DVB-T tuner koji koristi LG daljinske kodove ? Ima li neko neki prijedlog/rješenje - meni ne pada ništa na pamet. Bilo bi mi žao vraćat uređaj, stvarno mi se zasad sviđa, ali ... ne znam kako ga koristit na ovaj način... pozdrav

 Imam isti problem sa digitalnim prijemnikom satelitskog programa(dvb-s) i dvd playerom. Upalim jednog, upali se i drugi. jBG.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Molim za pomoć vlasnike ovog uređaja:

 

1. Kako presložiti raspored programa?

   Npr. želio bih da mi Kapital Net bude umjesto na 10. na 8. programu.

    Nikako ne mogu naći gdje da to napravim.

 

2. Prilikom ulaska u MENU / Program / Uredi program otvori se novi prozor Unos zaporke.

    Koju zaporku treba unijeti?

   Što se tu uređuje? Čemu to služi?

 

3. Koju razlučivost za CRT TV omjera 4:3 od 50 Hz treba postaviti - 576i, 576p ili 720p?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

1. Uključi LCN

2. Netko ti je postavio zaporku, ili ti, ili djeca ili netko treći.

Vrati sigurnosne postavke -> pass za to je 888888

3. Ovisi o tvom TV-u. Isprobaj pa ćeš vidjeti koji ti najbolje izgleda.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

valjda isključit LCN.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

za ovaj kaže: "datoteka nije podržana" tj "unsupported file" i neće ga vrtit
veličina mkv datoteke: 8.4GB
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x816 25.00fps [Video]
Audio: Dolby AC3 5.1 384 kbit/s English 48000Hz stereo [Audio]
Text [Subtitle]


ovaj vrti normalno
veličina mkv datoteke: 4.4GB
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]

 

Zašto neće vrtit ovaj prvi mkv? Siguran sam da nije zbog veličine datoteke, jer ne vrti ni mali sample iste. Mogao bih prebacit mkv u mpg ili neki drugi format, ali htio bih znati zašto ga neće čitati, ne vidim u čemu je problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 16:07 (rasputin81).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Ako si snimio film na usb stick onda je u njemu problem. Usb ti je vjerojatno formatiran u FAT32.

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Imam isti problem pa se nadam nekom rješenju.

14 godina
protjeran
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Within Temptation - Black Symphony 2008 1080p Bluray DTS x264

MKV od 10.9GB

 

USB HDD 500GB formatiran u NTFS

Playa bez problema...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

sve mi je na istom hard disku koji je NTFS. Neke čita neke ne.

Imam još jedan problem: na jednom mkv koji hoće normalno čitati, sa mkv toolsima odstranim ugrađene titlove, i normalno mi ga opet čita. Na drugom mkv-u koji isto normalno čita, kad odstranim ugrađene titlove tj remuxam sa istim postavkama mkv toolsa kao i za prethodni, neće čitati i opet kaže "unsupported file". Najviše me zbunjuje što ne vidim razliku, zašto jedan hoće a drugi ne.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Don KIhoty jel moraš prebacit DTS zvuk u AC3? Jer meni DTS ne vrti, nije problem konvertirati, ali možda mi samo treba novi firmware...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 10:11 (rasputin81).
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Da moraš DTS ne vrti samo AC3 !!!

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
Don Kihoty kaže...

Kako jednom namjestiš tako je, nema tu neke filozofije...

 

Ako namjestiš 16:9, onda je 16:9, ne 4:3.

Znači svaki put kad prebacim sa 4:3 programa na 16:9 (i obratno) moram ručno mijenjati aspect u postavkama?

Nema detekcije aspecta i automatske promjene kao što to ima novi Strong firmware?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 16:27 (mrstk).
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4

Najbolje je skidati mkv fajlove bez dts zvuka jer sve ostalo je muka i totalno gubljenje vremena. Čak sam primjetio da ni ostali prijemnici nemaju podržan dts zvuk ili se varam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
sikizg kaže...

Najbolje je skidati mkv fajlove bez dts zvuka jer sve ostalo je muka i totalno gubljenje vremena. Čak sam primjetio da ni ostali prijemnici nemaju podržan dts zvuk ili se varam.

Pa nije baš takva muka, ima programčić AudioConverter za mkv i još poneke formate, radi odlično.

14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
rasputin81 kaže...

sve mi je na istom hard disku koji je NTFS. Neke čita neke ne.

Imam još jedan problem: na jednom mkv koji hoće normalno čitati, sa mkv toolsima odstranim ugrađene titlove, i normalno mi ga opet čita. Na drugom mkv-u koji isto normalno čita, kad odstranim ugrađene titlove tj remuxam sa istim postavkama mkv toolsa kao i za prethodni, neće čitati i opet kaže "unsupported file". Najviše me zbunjuje što ne vidim razliku, zašto jedan hoće a drugi ne.

mkv ti je samo kontejner, dakle isto kao i avi, sad dalje ti ovisi kojim je kodekom kodiran film, možda je kodiran nekim ljevim

 

možda je u tome problem

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review]NotOnlyTV LV6TMPVR4 DVB-T MPEG4
hd22sb kaže...
rasputin81 kaže...

sve mi je na istom hard disku koji je NTFS. Neke čita neke ne.

Imam još jedan problem: na jednom mkv koji hoće normalno čitati, sa mkv toolsima odstranim ugrađene titlove, i normalno mi ga opet čita. Na drugom mkv-u koji isto normalno čita, kad odstranim ugrađene titlove tj remuxam sa istim postavkama mkv toolsa kao i za prethodni, neće čitati i opet kaže "unsupported file". Najviše me zbunjuje što ne vidim razliku, zašto jedan hoće a drugi ne.

mkv ti je samo kontejner, dakle isto kao i avi, sad dalje ti ovisi kojim je kodekom kodiran film, možda je kodiran nekim ljevim

 

možda je u tome problem

 

nije lijevi:

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC,

sve isto (usporedio media info) sa jednim mkv koji čita. Osim toga, taj koji mi ne čita nakon remuxanja bi trebao biti isti kao original što se kodeka tiče, jedino što sam napravio je da sam izbacio titl. Totalno sam zbunjen, uspoređujem 2 na oko iste stvari, jedan ne radi, drugi radi. Nisam baš totalni početnik :P

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice