Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.699
|
čitano: 743.419
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
tonik kaže...

Da li je ko ugovarao sa telemachom ooptiku? Zanima me da li idu na varijantu da se preko postoječih žica provuče optika? Znam da su neki išli na varijantu posebno preko zida sa kanalicom da se provuče optika, a to mi se ne dopada da se radi tak.

 Vjerujem da se da sve dogovoriti, ako je bužirna cijev prohodna i ima prostora da povuće optička nit bez da se ošteti, ne vidim razlog zašto se nebig moglo. 

LP
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Telemach sada ima po korisniku "kredit" od 11 000 kn. Znači ja imam 4 pretplate tamo godinama, već 2 mjeseca pokušavam produžiti jer su dvije istekle treća će sada i dođem do nekoga jedva i saznam da je njima svejedno , od kako su se rebrandirali, dali imaš 1 ili 50 brojeva kod njih. 

To znači ovako.

Ako uzmem 1 S21 plus onda više nemogu uzeti niti recimo S21 5g jer sam izašao iz kredita...

Otišao u A1 gdje imam doma internet/tv i jednu mobilnu.

Dobio kod njih za 160 i par kuna sve neograničeno.

Prebacio tri (3) broja sa Tele2.

Uzeo 3x S21 5G.

Em im je promocija, ispadne me S21 5 G za dvije godine 2700 kn a na Tele 2 4800+

Zbog toga što imam sada 4 broja tamo spustili mi račune na 145 kn po broju!!!

 

Prednost?

Više nema nakon prvih 5 gb u danu da produžavaš po 2 gb, kod njih je paket za produžavanje pedeset (50) gb!

Nakon svih perispetija sa tele 2 zadnjih 2 metra samo jedva čekam da i zadnji broj koji ističe za 60 tak dana, prebacim ... BILO GDJE !!!

Od najače usluge za lovu, super izbora mobitela , počelo ciga.......nje.

Zato postoji konkurencija...

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pobogu tko još kupuje mobitele kod operatera? Od operatera sam prestao kupovati još 2012.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Pobogu tko još kupuje mobitele kod operatera? Od operatera sam prestao kupovati još 2012.

 Operateri ponekad dosta dobro slože neke pakete tarifa i mobitela. Pa se isplati uzeti mobitel kod njih. Sve ovisi o tvojim financijskim mogućnostima i planovima u životu. I treba pratiti ponude.


Recimo, ja nikada ne bih napravio to što je on napravio, uzeo nekoliko top modela i pretplate uz ugovornu obavezu. To je gadan uteg oko noge 24 mjeseca, jer ne možeš uzeti mobitel uz tarifu bez ugovorne obaveze na 24 mjeseca, a sve skupa u 24 mjeseca košta podosta: 8100 kuna za 3 mobitela u 2 godine + 4 pretplate po 145 kuna daje 13 920 kuna u 2 godine. Sve zajedno cca 22 000 kuna. Mucho, mucho dinero.

 

Operateri navuku ljude ponudama koje imaju riječ "neograničeno". I meni su ih nudili. Nazove tip iz A1 i nudi neograničene razgovore. Onda sam mu rekao koliko sam malo razgovarao taj mjesec (sve ostalo je otišlo na e-mail, Whatsapp i sl.). Kako neki ljudi zbilja puno pričaju, te im tarife odgovaraju.

 

Ako njemu (i familji) to odgovara... Ovo je ionako razgovor uz (virtualnu) pivicu na zidiću...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 17:29 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
dado16 kaže...
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate

 Plaćati na rate možeš i kod trgovca elektronikom. Skoro svi nude rate, samo da prodaju. Tako da se isplati malo pogledati uokolo i usporediti te ponude s ponudom tvog operatera.

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate

 Plaćati na rate možeš i kod trgovca elektronikom. Skoro svi nude rate, samo da prodaju. Tako da se isplati malo pogledati uokolo i usporediti te ponude s ponudom tvog operatera.

 ma znam, sam cisto kazem za cega sluzi taj "kredit"...ima dost ljudi koji nemaju omoguceno na rate na karticama ili su vec full puni...

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Pobogu tko još kupuje mobitele kod operatera? Od operatera sam prestao kupovati još 2012.

 Operateri ponekad dosta dobro slože neke paket tarife i mobitela. Pa se isplati uzeti mobitel kod njih. Sve ovisi o tvojim financijskim mogućnostima i planovima u životu. I treba pratiti ponude.

Ovo mi se još nikada nije dogodilo. Doduše, nikada nisam ni imao pretplatu sve do sada, ali sam ugovarao pretplatu za oca i majku. Nikada, ama baš nikada nisam dobio nikakav dobar paket tarife i mobitela i po nekoj dobroj cijeni. Ako bi i dobio takav nekakav paket, uz njega bi došao neki jeftini šrot mobitel koji u trgovinama ne dođe više od 1.500 kn po skupljoj cijeni. Osim toga, mobiteli kupljeni kod operatera prepuni su bloatwarea; puno više nego oni otključani koje kupiš u bilo kojoj drugoj trgovini. Bar je takav trend bio prije.

 

Tako da od 2012. mobitele kupujem isključivo u raznim trgovinama s time da prije provjerim gdje ga mogu dobiti po najboljoj cijeni (Nabava.net). Kada se tako uzima mobitel, može se uštediti dosta novaca jer su isti kod operatera skuplji nego u slobodnoj prodaji.

zelenapaprika kaže...

Recimo, ja nikada ne bih napravio to što je on napravio, uzeo nekoliko top modela i pretplate uz ugovornu obavezu. To je gadan uteg oko noge 24 mjeseca, jer ne možeš uzeti mobitel uz tarifu bez ugovorne obaveze na 24 mjeseca, a sve skupa u 24 mjeseca košta podosta: 8100 kuna za 3 mobitela u 2 godine + 4 pretplate po 145 kuna daje 13 920 kuna u 2 godine. Mucho, mucho dinero.

Iskreno, ni ja. Prvo, ne vidim što taj Samsung može, a duplo jeftiniji Xiaomi istog ranga ne. Drugo, ugovorna obveza s operaterima je ugovor s vragom i od nje bježim što je dalje moguće.

zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate

 Plaćati na rate možeš i kod trgovca elektronikom. Skoro svi nude rate, samo da prodaju. Tako da se isplati malo pogledati uokolo i usporediti te ponude s ponudom tvog operatera.

Upravo tako. Osim ako nije dobio neku stvarno bolesnu ponudu za mobitel, u većini slučajeva više se isplati otići u neku trgovinu i tamo uzeti mobitel na rate. Ako plaćaš gotovinom, možeš dobiti još dodatan popust kojeg kod operatera nema. Dakle, em što je mobitel u trgovinama jeftiniji od ponude kod operatera, možeš ga dobiti još jeftinije uz popust na gotovinu kojeg nema kod operatera.

dado16 kaže...
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate

Ako se mene pita, taj "kredit" je po meni skroz u redu. Masa ljudi nema za kruh, a kupuju skupe uređaje, uvaljuju se u dugove iz kojih ne znaju kako bi se izvukli. Tada problem rade sebi i operateru. Tako da ako se mene pita, "kredit" je kompletno opravdan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 17:39 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Pobogu tko još kupuje mobitele kod operatera? Od operatera sam prestao kupovati još 2012.

 Operateri ponekad dosta dobro slože neke paket tarife i mobitela. Pa se isplati uzeti mobitel kod njih. Sve ovisi o tvojim financijskim mogućnostima i planovima u životu. I treba pratiti ponude.

Ovo mi se još nikada nije dogodilo. Doduše, nikada nisam ni imao pretplatu sve do sada, ali sam ugovarao pretplatu za oca i majku. Nikada, ama baš nikada nisam dobio nikakav dobar paket tarife i mobitela i po nekoj dobroj cijeni. Ako bi i dobio takav nekakav paket, uz njega bi došao neki jeftini šrot mobitel koji u trgovinama ne dođe više od 1.500 kn po skupljoj cijeni. Osim toga, mobiteli kupljeni kod operatera prepuni su bloatwarea; puno više nego oni otključani koje kupiš u bilo kojoj drugoj trgovini. Bar je takav trend bio prije.

 

Tako da od 2012. mobitele kupujem isključivo u raznim trgovinama s time da prije provjerim gdje ga mogu dobiti po najboljoj cijeni (Nabava.net). Kada se tako uzima mobitel, može se uštediti dosta novaca jer su isti kod operatera skuplji nego u slobodnoj prodaji.

zelenapaprika kaže...

Recimo, ja nikada ne bih napravio to što je on napravio, uzeo nekoliko top modela i pretplate uz ugovornu obavezu. To je gadan uteg oko noge 24 mjeseca, jer ne možeš uzeti mobitel uz tarifu bez ugovorne obaveze na 24 mjeseca, a sve skupa u 24 mjeseca košta podosta: 8100 kuna za 3 mobitela u 2 godine + 4 pretplate po 145 kuna daje 13 920 kuna u 2 godine. Mucho, mucho dinero.

Iskreno, ni ja. Prvo, ne vidim što taj Samsung može, a duplo jeftiniji Xiaomi istog ranga ne. Drugo, ugovorna obveza s operaterima je ugovor s vragom i od nje bježim što je dalje moguće.

zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...
mozes ti uzeti mobitel, ali ne na rate...taj "kredit" je cisto samo za rate

 Plaćati na rate možeš i kod trgovca elektronikom. Skoro svi nude rate, samo da prodaju. Tako da se isplati malo pogledati uokolo i usporediti te ponude s ponudom tvog operatera.

Upravo tako. Osim ako nije dobio neku stvarno bolesnu ponudu za mobitel, u većini slučajeva više se isplati otići u neku trgovinu i tamo uzeti mobitel na rate. Ako plaćaš gotovinom, možeš dobiti još dodatan popust kojeg kod operatera nema. Dakle, em što je mobitel u trgovinama jeftiniji od ponude kod operatera, možeš ga dobiti još jeftinije uz popust na gotovinu kojeg nema kod operatera.

 Mrzim ovo višestruko citiranje. :-(

 

Imaju operateri dobre ponude. S vremena na vrijeme. Evo, Xiaomi Mi 11 lite 5G 6/128 za 1800 kuna + narukvica. Je, tarifa je onda nekih 199 kuna ili koliko, a mobitel 75 kuna mjesečno, pa je to sve skupa oko 270 kuna mjesečno na 2 godine. Opet, kome odgovora, super.

 

A operateri znaju ponekad složiti dobru kombinaciju koja nije nužno preskupa, a mobitel nije šrot. Samo što ljudi nekad žele samo top model po niskoj cijeni, a to će teško dobiti. On je dobro prošao. 2700 kuna za S21 5G je sigurno dobra cijena. Pa toliko košta spomenuti Xiaomi (pazi, postoji i model 4G koji je jeftiniji) u trgovini. Na to još ide pretplata, a tu te obično "ožene". Ali ni tih 145 kuna za neograničene pozive i 100-200GB  prometa mjesečno isto nije vrtoglavo puno. Samo što je on to podebljao na 3 mobitela i 4 pretplate. E, to je puno.

 

I ovo zadnje. Ovisi o ponudi. Ako gledaš isključivo cijenu mobitela bez popusta u nekoj akciji kod operatera i bez tarife, onda taj mobitel košta jednako ili nerijetko više nego u trgovini. Ako se doda tarifa, onda mu cijena zna dobro pasti. A to trgovac mobitelima ne može ponuditi. Probaj naći u trgovini S21 5G za 2700 kuna. Najjeftiniji prema nabava.net kod samo jednog trgovca košta 4300+ za gotovinu (4700+ na rate), a svi ostali su od 5000+ kuna.

 

Opet, sve ovisi koliko ti je dubok džep, koji su ti prioriteti u životu (da ne jedeš samo paštetu, a ni ona nije više jeftina) i što ti zapravo treba. Realno, većini ljudi koje ja poznajem dovoljan je šrot mobitel.

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Bundek

Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Purger155 kaže...

Bundek

 Ko je ono rekao da ko zna kada će uvesti 5G Telemach??

 

 

EDIT: kolega @DDavorin

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 20:28 (CPU).
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Usporedbe radi Zagreb/Svetice

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
jozo65 kaže...

Usporedbe radi Zagreb/Svetice

Doći će veća brzina i do tebe. Mijenjaju bazne stanice od Tele2 i stavljaju nove 5G, zbog toga na nekim mjestima može biti privremeno poteškoća (o čemu si obaviješten preko stranice i aplikacije). Demontaža starih i instalacija novih baznih stanica je ogroman posao koji zahtjeva dosta vremena.

 

Ako sam dobro skužio, 5G je prvo krenuo u Osijeku, a sada je Zagreb na redu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 23:12 (Marko :D).
16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Osijek, lokacija Zrinjevac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U pravu ste što se tiće da je to , nazovimo to uteg. Nekome ....

Ali!

Ja svake dvije godine produžavam ugovore i mijenjam telefone.

Ali samo ako mi ponude i dobar telefon.

Kod tele2 je to do Huawei a P30 Pro dobro išlo ali sada nakon rebrandiranja... Ništa.

Ja ionako mijenjam telefone a Samsung S21 5g nemogu NIGDJE za te novce naći, NIGDJE! Ponavljam 2700 na 24 rate!

Druga, po meni najbitnija stvar, je OSIGURANJE uređaja koje kod operatera imam i spasio me unazad xyz godina velikih računa kod lomova/padova.

Od ova tri uređaja, 2 sam dao klincima , "klincima " 23 i 20 godina a treći sam mijenjao za PS5 BR verzija sa dodatnim jostickom i 2 igre , realna vrijednost 5-5,500 kn ?

 

Ja ostajem na Huawei ju P30 Pro jer sam jako zadovoljan a sada ću ova P30 pro od klinaca dati u servis na popravak prednjeg stakla i poslije toga prodati , več imam kupce za 1800 kn komad tj 3600 kn.

Dodam 1500 kn i kčeri platim auto školu, došlo je i to vrijeme....

Znači nije ovo ishitrena odluka.

Ja svake dvije godine tako radim i sa mobitelima i sa fiksnom linijom/internet/tv om, gdje uzmem konzolu/tv ali ja kod nikoga nisam na ugovoru a da nemam beneficeije a i moraš znati nekoga ? ...

Znači za 300 kn mjesečno slijedeče 2 godine što je otplata mjesečna uređaja, moji klinci imaju 2 nova uređaja, top uređaja , novi PS5 sa svime osim sluški, kčer plačena auto škola?

 

Ne , ovo nije ishitrena odluka , proračunata je  "do smrti" i na kraju sam ja u totalnoj vin vin situaciji.

A kada ću sebi mijenjati uređaj, više zbog posla ne trebam neku mrcinu , sigurno idem na Xiomi ili Redmi , tipa Hgspot do 2000 kn cash i to je to.

 

Znam da nekima znači i 10 kn mjesečno veliku razliku u pretplati, i vjerujte mi, ovo je "PMF matematika", gdje ja samo iskorištavam u svoju korist to što potpisujem ugovornu obavezu koju bi ionako imao.

 

lp,

Crot

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 9:22 (Crotiger).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Crotiger kaže...

U pravu ste što se tiće da je to , nazovimo to uteg. Nekome ....

Ali!

Ja svake dvije godine produžavam ugovore i mijenjam telefone.

Ali samo ako mi ponude i dobar telefon.

Kod tele2 je to do Huawei a P30 Pro dobro išlo ali sada nakon rebrandiranja... Ništa.

Ja ionako mijenjam telefone a Samsung S21 5g nemogu NIGDJE za te novce naći, NIGDJE! Ponavljam 2700 na 24 rate!

Druga, po meni najbitnija stvar, je OSIGURANJE uređaja koje kod operatera imam i spasio me unazad xyz godina velikih računa kod lomova/padova.

Od ova tri uređaja, 2 sam dao klincima , "klincima " 23 i 20 godina a treći sam mijenjao za PS5 BR verzija sa dodatnim jostickom i 2 igre , realna vrijednost 5-5,500 kn ?

 

Ja ostajem na Huawei ju P30 Pro jer sam jako zadovoljan a sada ću ova P30 pro od klinaca dati u servis na popravak prednjeg stakla i poslije toga prodati , več imam kupce za 1800 kn komad tj 3600 kn.

Dodam 1500 kn i kčeri platim auto školu, došlo je i to vrijeme....

Znači nije ovo ishitrena odluka.

Ja svake dvije godine tako radim i sa mobitelima i sa fiksnom linijom/internet/tv om, gdje uzmem konzolu/tv ali ja kod nikoga nisam na ugovoru a da nemam beneficeije a i moraš znati nekoga ? ...

Znači za 300 kn mjesečno slijedeče 2 godine što je otplata mjesečna uređaja, moji klinci imaju 2 nova uređaja, top uređaja , novi PS5 sa svime osim sluški, kčer plačena auto škola?

 

Ne , ovo nije ishitrena odluka , proračunata je  "do smrti" i na kraju sam ja u totalnoj vin vin situaciji.

A kada ću sebi mijenjati uređaj, više zbog posla ne trebam neku mrcinu , sigurno idem na Xiomi ili Redmi , tipa Hgspot do 2000 kn cash i to je to.

 

Znam da nekima znači i 10 kn mjesečno veliku razliku u pretplati, i vjerujte mi, ovo je "PMF matematika", gdje ja samo iskorištavam u svoju korist to što potpisujem ugovornu obavezu koju bi ionako imao.

 

lp,

Crot

 Prvo i najvažnije, kako sam napisao, to je bio razgovor uz virtualnu pivicu na virtualnom zidiću. Ništa zlobno, nikakva kritika, prozivanje, pljuvanje...

 

Je, ima još dosta ljudi koji rade kao i to. Da bi ih zadržali, operateri im daju popuste na uređaj i/ili tarifu ili samo na jedno. Ali nešto daju. Nekada je to veći popust, nekada je to manji popust. Kako sam napisao, treba pratiti ponudu i dosta često će se naći neka povoljna ponuda. Možda neće biti povoljna svima ali nekom hoće.

 

U te promjene tj. produženja ugovora treba uložiti vrijeme i trud. Znam po sebi koliko vremena moram potrošiti na to, pogotovo na razgovor s agentima ili prodajnim predstavnicima operatera do kojih je ponekad jako teško doći, dok se konačno ne dođe do neke bolje ponude. Sada je dobro vrijeme za neke promjene jer se neke usluge mogu uzeti bez ugovorne obaveze na 24 mjeseca (tvoje kombinacije se nažalost tako ne mogu uzeti).

 

Xiaomi Redmi Note 7, imam ga duže od 2 godine i izvrstan je. Ok, nema AMOLED, pa nema always on, nije 5CA, ali je 2CA ili 3CA (što znači brzine oko 300 megabita u praksi, a u teoriji ide do 600 megabita) ali i bez toga radi kao švicarski sat. 1400+ kuna za cash prije 2+ godine. Sada gledam nešto s 5G u toj kategoriji i po sličnoj cijeni, ali je ponuda još slaba. Bit će vrlo brzo bolja. Nema žurbe. Na HT-u i A1 u ovom trenutku samo 2 top pretplatničke tarife imaju pristup 5G mreži, a na Telemachu 3 pretplatničke tarife (za bonaše ne znam). Svi tek grade svoju 5G mrežu. Najvažnije će biti tarife, pa će ovo tarife do 10GB postati smiješne na 5G, osim za ljude koji samo provjere e-mail i prognozu vremena.

 

Nije ti to PMF matematika koliko je to mogućnost da mjesečno iskeširaš puno, puno kuna za tarife i otplate uređaja, a da to ne osjetiš. To bismo inače zvali normalnim životom. S obzirom na prevrtljivost životnih okolnosti i nepodopštine banaka, svaki kredit je suvišan, pa i najmanji. Moja životna filozofija je da se kredit uzima u krajnjoj nuždi i to samo za životno važne situacije. No, ako nekome to nije uteg, još bolje za njega. 

 

Živio i uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 11:34 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Crotiger kaže...

U pravu ste što se tiće da je to , nazovimo to uteg. Nekome ....

Ali!

Ja svake dvije godine produžavam ugovore i mijenjam telefone.

Ali samo ako mi ponude i dobar telefon.

Kod tele2 je to do Huawei a P30 Pro dobro išlo ali sada nakon rebrandiranja... Ništa.

Ja ionako mijenjam telefone a Samsung S21 5g nemogu NIGDJE za te novce naći, NIGDJE! Ponavljam 2700 na 24 rate!

Druga, po meni najbitnija stvar, je OSIGURANJE uređaja koje kod operatera imam i spasio me unazad xyz godina velikih računa kod lomova/padova.

Od ova tri uređaja, 2 sam dao klincima , "klincima " 23 i 20 godina a treći sam mijenjao za PS5 BR verzija sa dodatnim jostickom i 2 igre , realna vrijednost 5-5,500 kn ?

 

Ja ostajem na Huawei ju P30 Pro jer sam jako zadovoljan a sada ću ova P30 pro od klinaca dati u servis na popravak prednjeg stakla i poslije toga prodati , več imam kupce za 1800 kn komad tj 3600 kn.

Dodam 1500 kn i kčeri platim auto školu, došlo je i to vrijeme....

Znači nije ovo ishitrena odluka.

Ja svake dvije godine tako radim i sa mobitelima i sa fiksnom linijom/internet/tv om, gdje uzmem konzolu/tv ali ja kod nikoga nisam na ugovoru a da nemam beneficeije a i moraš znati nekoga ? ...

Znači za 300 kn mjesečno slijedeče 2 godine što je otplata mjesečna uređaja, moji klinci imaju 2 nova uređaja, top uređaja , novi PS5 sa svime osim sluški, kčer plačena auto škola?

 

Ne , ovo nije ishitrena odluka , proračunata je  "do smrti" i na kraju sam ja u totalnoj vin vin situaciji.

A kada ću sebi mijenjati uređaj, više zbog posla ne trebam neku mrcinu , sigurno idem na Xiomi ili Redmi , tipa Hgspot do 2000 kn cash i to je to.

 

Znam da nekima znači i 10 kn mjesečno veliku razliku u pretplati, i vjerujte mi, ovo je "PMF matematika", gdje ja samo iskorištavam u svoju korist to što potpisujem ugovornu obavezu koju bi ionako imao.

 

lp,

Crot

 Prvo i najvažnije, kako sam napisao, to je bio razgovor uz virtualnu pivicu na virtualnom zidiću. Ništa zlobno, nikakva kritika, prozivanje, pljuvanje...

 

Je, ima još dosta ljudi koji rade kao i to. Da bi ih zadržali, operateri im daju popuste na uređaj i/ili tarifu ili samo na jedno. Ali nešto daju. Nekada je to veći popust, nekada je to manji popust. Kako sam napisao, treba pratiti ponudu i dosta često će se naći neka povoljna ponuda. Možda neće biti povoljna svima ali nekom hoće.

 

U te promjene tj. produženja ugovora treba uložiti vrijeme i trud. Znam po sebi koliko vremena moram potrošiti na to, pogotovo na razgovor s agentima ili prodajnim predstavnicima operatera do kojih je ponekad jako teško doći, dok se konačno ne dođe do neke bolje ponude. Sada je dobro vrijeme za neke promjene jer se neke usluge mogu uzeti bez ugovorne obaveze na 24 mjeseca (tvoje kombinacije se nažalost tako ne mogu uzeti).

 

Xiaomi Redmi Note 7, imam ga duže od 2 godine i izvrstan je. Ok, nema AMOLED, pa nema always on, nije 5CA, ali je 2CA ili 3CA (što znači brzine oko 300 megabita u praksi, a u teoriji ide do 600 megabita) ali i bez toga radi kao švicarski sat. 1400+ kuna za cash prije 2+ godine. Sada gledam nešto s 5G u toj kategoriji i po sličnoj cijeni, ali je ponuda još slaba. Bit će vrlo brzo bolja. Nema žurbe. Na HT-u i A1 u ovom trenutku samo 2 top pretplatničke tarife imaju pristup 5G mreži, a na Telemachu 3 pretplatničke tarife (za bonaše ne znam). Svi tek grade svoju 5G mrežu. Najvažnije će biti tarife, pa će ovo tarife do 10GB postati smiješne na 5G, osim za ljude koji samo provjere e-mail i prognozu vremena.

 

Nije ti to PMF matematika koliko je to mogućnost da mjesečno iskeširaš puno, puno kuna za tarife i otplate uređaja, a da to ne osjetiš. To bismo inače zvali normalnim životom. S obzirom na prevrtljivost životnih okolnosti i nepodopštine banaka, svaki kredit je suvišan, pa i najmanji. Moja životna filozofija je da se kredit uzima u krajnjoj nuždi i to samo za životno važne situacije. No, ako nekome to nije uteg, još bolje za njega. 

 

Živio i uživaj.

 Ma ne, nisam se osjetio prozvan , nego sam samo htio objasniti da nisam netko tko je bubnuo 3 moba pa na njuškalo pa onda ovrhe do smrti.

Slažem se da je to proces da se nađe nešto isplativo.

Imam sigurna primanja, ja sam u vojnoj penziji , žena u deficitarnom zanimanju ima pa i duplo veču plaču od mene...

Ali Telemach sam zamrzio od rebrandiranja , od ove godina kada sam bio na moru i u 2/3 Pule nema signala ni za poziv kamoli interneta i da čekaš dvadest i dva (22) dana da ti se povratnoi jave nakon 2,5 mjeseca ganjanja ih da produžiš pretplatu a njih zanimaju ISKLJUČIVO novi pretplatnici a ne i stari.

Pogledaj im Fb... 1000000/1000000 poruka su negativne pogotovo zadnjih 10-15 dana.

Oni vele isto je i A1/T com. Nije tamo se barem pokoja dobra zaleti.

Častim virtualnom pivicom :)

 

lp

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Crotiger kaže...

Ali Telemach sam zamrzio od rebrandiranja , od ove godina kada sam bio na moru i u 2/3 Pule nema signala ni za poziv kamoli interneta i da čekaš dvadest i dva (22) dana da ti se povratnoi jave nakon 2,5 mjeseca ganjanja ih da produžiš pretplatu a njih zanimaju ISKLJUČIVO novi pretplatnici a ne i stari.

Pogledaj im Fb... 1000000/1000000 poruka su negativne pogotovo zadnjih 10-15 dana.

Koliko god glupo zvučalo, ali razlog za sve trenutne probleme koje Telemach ima jest ogromno ulaganje od strane United Grupe. Radi se tranzicija s jednog sustava na drugi, mijenjaju se bazne stanice na nove 5G i tu ima naprosto toliko posla da se to sve ne može napraviti u tjedan dana što bi svi željeli.

 

Slična situacija dogodila se Vipu kada su dobili na upravljanje bivši Amis. Normalno, radili prebacivali su Amis korisnike na vlastiti sustav; korisnici su tjednima bili bez interneta, telefona i televizije. Na kraju, kada je cijeli proces dovršen (nakon par mjeseci), korisnicima su na kućne adrese slali bombonijere s pismom isprike. I tu valja imati na umu da se radi o relativno malom broju korisnika s područja grada Zagreba i Zagrebačke županije (ne znam točan broj, ali sigurno manje od 100.000 korisnika). Telemach radi identičan posao + zamjena mrežne opreme i to na području cijele Hrvatske; a broj korisnika njihovih usluga u prvom kvartalu 2020. iznosio je oko 846 tisuća.

 

I osobno mogu reći da nije istina da ih zanimaju samo novi pretplatnici. Član moje obitelji korisnik je Telemacha tek negdje 5 godina; non stop su ga zvali i nudili bolju tarifu uz popust. Na kraju smo otišli do Telemacha osobno i tamo ugovorili pretplatu po boljim uvjetima. S druge strane, voljeni i hvaljeni A1 nakon korištenja fiksnih usluga više od 12 godina, nisu mi bili u stanju ponuditi apsolutno nikakav popust. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 17:00 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

 Neke stvari je Telemach mogao i najaviti. Je, poruke su na Webu i u mobilnoj aplikaciji, ali takve poruke ponekad označavaju probleme koji traju kraće. A ovo, prema tvojim riječima, neće trajati kratko. No, dobro, bit će kako će već bit.

 

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

Neke stvari je Telemach mogao i najaviti. Je, poruke su na Webu i u mobilnoj aplikaciji, ali takve poruke ponekad označavaju probleme koji traju kraće. A ovo, prema tvojim riječima, neće trajati kratko. No, dobro, bit će kako će već bit.

Pa najavili su, čak su i mediji prenijeli vijesti.

 

Telemach kaže... (12.08.2021.)

Telemach Hrvatska uložio je 14,4 milijuna eura u kupnju frekvencijskog spektra i kreće u intenzivnu izgradnju infrastrukture koja će vrlo brzo, već u nadolazećim mjesecima, znatno poboljšati pokrivenost signalom i kvalitetu korisničkog iskustva za oko milijun korisnika postojeće Telemachove mobilne mreže. Pravo 5G iskustvo već će danas iskusiti građani Osijeka, gdje je oprema ranije postavljena radi testiranja 5G tehnologije, a vrlo brzo i građani Zagreba doživjet će gigabitne brzine na 5G mreži jer se ubrzano postavlja nova oprema. Do kraja godine 5G iskustvo bit će dostupno u cijelom Zagrebu, a u prvoj polovici 2022. na ključnim područjima u cijeloj Hrvatskoj. 

 

https://telemach.hr/o-nama/objave-za-medije/docId=431

Telemach kaže... (17.03.2021.)

Potpomognut United Grupom, Telemach Hrvatska uložit će do 100 milijuna eura u izgradnju future-proof mreže. Telemach također ulaže dodatnih 130 milijuna eura u nadogradnju svoje mobilne mreže, s fokusom na proširenje pokrivenosti mrežom, cjelovito poboljšanje kvalitete mobilne usluge i uvođenje ultrabrze 5G mobilne mreže s početkom u 2021. godini. 

 

 

https://telemach.hr/o-nama/objave-za-medije/docId=402 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 19:14 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 Usporedi ove najave s onima koje rade vodovod ili toplana. Od do bez vode bit će... No, i to će proći.

9 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

A da se probaš spojit na neku drugu mrežu ručno?

 Ne radi ručno, ne odabire niti jednu mrežu, kao da je kartica skroz mrtva, ne pomaže ni automatski, niti gašenje niti airplane mode niti micanje kartica iz mobitela i stavljanje u drugi.

Roaming im uopće ne radi ni ovdje u UK od 31.8. najgore je što ni ne možeš promjeniti operatera dok si u inozemstvu, makar tako kaže SZK od tomato i bonbon mreže

3 godine
protjeran
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Evo ukratko mojih daljnjih anegdota sa telemachom, a počele su u četvrtak kad su mi nestali svi bonus GB. Oke ajde, pretrpim i to. Ostalo mi još 500-ak MB u tarifi, nekak ću preživjeti vikend u ZG.

 

U subotu kreću dodatni problemi kad više ne znam ni koliko imam MB u tarifi jer mi jednom pokaže 150, pa malo 300, pa malo 400. I odlučim nazvat SZK. 

Gospodična se javi i pokušava me usrećit izjavom da još imam 3.6 GB jer su mi dodijelili 4 GB gratis zbog svih poteškoća koje sam imao prije toga. Pitam ja nju, jel to sigurno, nemojte da začas ostanem bez GB. Veli ona da je, nemam brige. 

 

I kaj se desi, nije prošlo 2h, nemam više MB, a usput kak sam ostao na netu, otišlo mi je i zadnjih 10-ak kn s računa. A ništ, idemo zvat SZK. Zovem službu, ali teta s automata veli da nemam dovoljno novaca za uspostavu poziva i nek nadoplatim račun.


Reko odlično, dotakli smo dno dna. Šaljem sms staroj nek ih nazove i objasni u čemu je problem. Sve to fino, i veli gospodična da će mi dodijelit još 4 GB bez naknade. Reko ajd da i to vidimo. Usput, i staroj su uzeli 2 kn za taj razgovor sa SZK.

 

Naravno, ništa se nije desilo, stanje je i dalje bilo 0, dok se jučer nisu pojavila 4 GB koja ničem ne služe jer ne mogu pristupit internetu. 

 

I ne, nije problem u mobitelu jer preko frendovih kartica koje sam isprobao uredno radi internet.

 

I tako, sad konačno ulovio wifi kak se spada da napravim zahtjev za prijelaz na bonbon jer ovakvu lakrdiju kakva je telemach, to svijet nije vidio. Oni su u 10-ak mjeseci uspjeli postat najgora mreža u povijesti svemira.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Osijek, kod Eurodoma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Kakve su ovo gluposti oko iphonea i 5G?
Ovo je sa njihove stranice pitanja/odogovori oko 5G.

“Kako mogu omogućiti 5G mrežu u svom uređaju? Podržava li moj mobitel 5G mrežu? Kako to mogu provjeriti? Trebam li novu SIM karticu?
Da bi koristili 5G mrežu, tvoj uređaj treba podržavati 5G mrežu. U tom slučaju, na uređaju će biti vidljiva 5G oznaka dok surfaš u području 5G mreže. Iznimka su Apple iPhone uređaji koji podržavaju 5G te na njima korisnici neće moći koristiti Telemach 5G mrežu no i dalje ćeš moći nesmetano koristiti posljednju generaciju 4G / 4G+ mreže.

U postavkama uređaja trebaš imati uključenu opciju spajanja na 5G signal. Obično se nalazi u postavkama uređaja pod mobilnim mrežama/odabir načina rada, a za detalje uključenja provjeri upute za svoj uređaj.

Ako već koristiš posljednju generaciju 4G / 4G+ mreže ne trebaš novu SIM karticu.”
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Nije mi jasno zašto je upload toliko mali naspram downloada.

16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pa koliko znam, tek je u fazi testiranja. T-com je više pokrio Osijek, ali kolega s posla i preko njih nema veći upload.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Može Telemach u Hrvatskoj ulagati koliko hoće, mogu na kraju postati i najbolja mreža ali odnos prema korisnicima je samo dno dna.....rođakinja je već 10-tak dana bez mogućnosti korištenja mobitela.....prilikom pozivanja SZK ( kad se nekoga dobije ) odgovor je da se strpi....na pitanje koliko dugo odgovoreno je do kraja trajanja radova.....kad će biti gotovi radovi, nitko ne zna......

summa summarum; za moju sestričnu je Telemach prošlo svršeno vrijeme za sve vrste usluga......

 
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Bez brige, nije samo za nju. Ja već znam dosta ljudi koji sele u druge mreže ovih dana.

Ovi iz tehničke službe su mi rekli da će radovi biti gotovi u subotu, dakle prije tri dana, a iz SZK neki nisu imali pojma dok su neki rekli da će se u ponedjeljak (jučer) stabilizirati. Naravno ništ od toga se nije desilo tak da nas je par već predalo zahtjeve za druge mreže. Meni je jasno da ovi iz SZK nemaju pojma kad će se stabilizirati i znam da se oni najviše sranja naslušaju zato sam preko maila ove iz tehničke službe fino popljuvao. Jednostavno ako nemaš pojma, ostavi se posla, odi u politiku i drkaj ku*ac.

Evo ako ima tu neki znalac da mi objasni zakaj problema imaju samo bonaši, a ne i pretplatnici? Koja je razlika? Mislim s tehničke strane, ne u plaćanju
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 6:06 (foofajter).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ulica Ulice kaže...

prilikom pozivanja SZK ( kad se nekoga dobije ) odgovor je da se strpi....na pitanje koliko dugo odgovoreno je do kraja trajanja radova.....kad će biti gotovi radovi, nitko ne zna......

 

 Ja sam ih zvao jučer s mobitela i dobivao sam samo menije u kojima nisam mogao doći do život čovjeka. Onda sam im pisao na Facebooku, jer sam provjeravao stanje na prepaid računu na nekoliko načina i tu su se iznos i datum isteka razlikovali.

 

Obavezno napravim i screenshot stanja. Prvo je doplata kasnila 2 dana. Potom je iznos računa šetao gore dolje za koju kunu. Danas je 1 lipu manji nego jučer. :-)

 

"Predlažemo da stanje računa provjeriš slanjem SMS poruke s ključnom riječi STANJE na broj 13880 ili putem koda: *150# i tipka za poziv."

 

"Iznos koji se prikazuje putem koda *130# je ispravan iznos na računu, a u svim ostalim sustavima će se iznos ažurirati što je prije moguće odnosno čim se nadogradnja sustava u potpunosti dovrši. Jakov"

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice