Android vs iPad - što odabrati?

poruka: 9
|
čitano: 5.532
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Android vs iPad - što odabrati?

Pozdrav svima

 

Uspoređujem iPad Air i S7 tab pa me zanima vaše mišljenje. Znači S7 ima bolji display, bolje zvučnike, stylus gratis, 128GB prostor, prostor za micro SD karticu, bolju bateriju i bolju cijenu, dok iPad ima superiornu brzinu, sigurne nadogradnje te bolje aplikacije i iOS.

 

Pošto koristim isključivo Android na mobitelu i upoznat sam sa svim prednostima i nedostatcima navedenog operativnog sustava, zanima me kakva je situacija s Androidom na tabletima, odnosno je li uistinu tako loš na tabletima? Također me zanima je li iPad Air može svoje nedostatke kompenzirati s kvalitetom aplikacija i operativnim sustavom?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i savjetima:)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android vs iPad - što odabrati?

Na Androidu masu aplikacija nema uopće sučelje prilagođeno većim ekranima, odnosno tabletima. To je najveći nedostatak. Android tableti su praktički postali stvar prošlosti i Google od njih odustaje. U tome iPad ima ogromnu prednost. Ako bi birao između Android ili iOS telefona, onda bi birao Android. Ali za tablet uvijek iPad. Jednostavno nema konkurencije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?

Dakle Google, Microsoft i Samsung aplikacije te Spotify, Netflix, HBO, Youtube su onda jedino što je u biti funkcionalno na Android tabletima? Volio bih znati koje su to aplikacije koje prosječan iOS korisnik koristi a koje su na Android tabletu nefunkcionalne - npr. kakva je situacija kada su u pitanju aplikacije kao One Note, Evernote, Notion, aplikacije za Social Media management, te općenito sustav za upravljanje sadržajem, odnosno kolika je sloboda korisnika na iOS sustavu kada želi dodavati/prebacivati sadržaj s drugih/ na druge uređaja(zaboravio sam napomenuti da me gaming ne zanima). Hvala na odgovoru:)

9 godina
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?
Ma priča bezveze, imam iPad Pro 10.5 i S7, dvoumio sam se kao i ti između iPada i S7 i nakon detaljne analize zaključio da mi S7 bolje paše i nisam pogriješio. Jedan od razloga su aplikacije koje koristim a to su redom : Office, Netflix, neke notes aplikacije i par C++ aplikacija.

Ipad je bolji za crtanje i content kreatore, kao i za djecu.

Reci koje aplikacije koristiš pa ću ti odmah pogledati.

Možeš i tu vidjeti par primjera a ima taj lik i ostale usporedbe

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:43 (NorthBlue).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?

Hvala ti puno na odgovoru. Pogledao sam dosta videa preko youtubea i nisam primjetio neke velike razlike u aplikacijama, ali bi me zanimalo kako se stylus ponaša u aplikacijama koje nisu Samsungove (je li lag izražen) te kako na Androidu izgledaju aplikacije kao što su Notion, Feedly i Trello, pa ako kojim slučajem koristiš neku od navedenih bila bi super informacija. 

 

A jesi li generalno zadovoljan s tabletom, je li ti ostvario očekivanja? Pošto svi mi imamo mobitel, laptop i računalo na kojima obavljamo većinu taskova, zanima me kako se tebi u tu priču ukopio tablet.

9 godina
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?
Budem instalirao te aplikacije pa ću ti pogledati i javiti nazad ovdje.

Ja sam koristio iPad Pro od kad je izašao, puno sam bio po avionima i terenima, a i iPad koristim od originalnog minija. Došla korona, djeca otela tablet za školu i online nastavu i ja sam bio gotovo siguran da ću kupiti Air 4 dok nisam naletio na taj S7 u ekupi za oko 4500kn.
Ja računalo rijetko koristim van posla, isključivo mobitel i tablet za skoro sve. Dex mod je super, tablet je responzivan, baterija traje kao i na iPadu, nemam nikakvih problema.
Gledanje filmova je bolje zbog omjera stranica.
Kupio sam na amazonu 6u1 USB-C te spajam dva USB sticka, SSD i miš/tipkovnicu.
Imam xbox doma te ujedno sam spojio i njegov kontroler, probao stream s xboxa na tablet, sve radi super. Da igram igrice, uzeo bih Ultimate Pass pa direktno s clouda igrao na njemu.

Olovka u notes i nebo aplikaciji nema nikakvog laga, puni se samo ako koristiš air komade, inače radi i prazna.

120Hz ekran, boje kao na iPadu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?

Hvala na odgovoru, puno si mi pomogao. Lijep pozdrav:)

9 godina
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?
Ništa, evo instalirao sam sve tri aplikacije, sve tri su u fullscreenu.

Tu ti je link za screenshot download:

https://linksharing.samsungcloud.com/gr4TTSCwdmT7
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Android vs iPad - što odabrati?
Keyb89 kaže...

Pozdrav svima

 

Uspoređujem iPad Air i S7 tab pa me zanima vaše mišljenje. Znači S7 ima bolji display, bolje zvučnike, stylus gratis, 128GB prostor, prostor za micro SD karticu, bolju bateriju i bolju cijenu, dok iPad ima superiornu brzinu, sigurne nadogradnje te bolje aplikacije i iOS.

 

Pošto koristim isključivo Android na mobitelu i upoznat sam sa svim prednostima i nedostatcima navedenog operativnog sustava, zanima me kakva je situacija s Androidom na tabletima, odnosno je li uistinu tako loš na tabletima? Također me zanima je li iPad Air može svoje nedostatke kompenzirati s kvalitetom aplikacija i operativnim sustavom?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i savjetima:)

Andorid bez razmišljanja. Ali ga i plati koliko ćeš platiti taj iPad Air.

Pisat ću ti sa mog 8" telefona (Lenovo Tab 4 8") za neke banalane stvari koje Android ima za iOS je to još uvijek naučna fantastika. A govorim o budžet Lenovo tabletu od 100€. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice