Problem sa HD filmom

poruka: 20
|
čitano: 5.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom
pitanje

Imam problema sa HD filmovima. Kad god pustim HD film u 1080p ono nevjerojatno šteka a kad pustim film u 720p još nekako i ide ali samo u drugom playeru primjer Kantaris media player.U windows media player ni 720p ne ide.Naj vjerovatnije zato što imam slab komp.AMD athlon xp 2.16 ghz , 1gb DDR , HD 2400PRO.Ima li tko rješenje, osim kupnje novog kompa?

life is short
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom

nabavi Core AVC codec, to bi trebalo popravit performanse videa

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom

Mislim da je procesor problem

je HD filmovi su jako zahtjevni  i za procesor

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 21:53 (Gamer-gts).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa HD filmom

gledaj s winampom. a komp ti je dobar, trebalo bi radit što se toga tiče

16 godina
offline
Problem sa HD filmom
prihvaćeno rješenje

Media Player Clasic Home Cinema je tvoje rijesenje zaboravi ostale player-e s njim gledas kaj hoces bez problema i procesor ti nece bit problem on nema instalaciju samo ga stavi u jedan folder i ne mici ga od tamo i napravi kraticu na desktop i to je to. Probaj pa se uvijeri a ostale player-e koji imas zaborav, za svaki video fajl koji zelis gledat windows ce te pitat s cim zelis otvorit taj video a ti s popisa izaberi Media Player Clasic i stavi kvacicu i tako za bilo koju vrstu videa i gotovoi!!!

http://mpc-hc.sourceforge.net/

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

skini ove codece

trebali bi ti pomoci

http://www.cccp-project.net/

 javi jel ima kakvih pozitivnih pomaka

i kad ih budes instalirao najvjerojatnije ce ti ponuditi da iskljucis par stvari na kompu koje mogu izazvati probleme u reprodukciji hd-a ja sad nemam pojma tocno sto ce ti ponuditi ,zaboravio sam je..ga  :)

ali ga poslusaj i klikni yes

nadam se da ce ti pomoci

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

U procu nije problem jer ovaj tvoj Radeon samostalno dekodira HD video. Mogu bit jedino codeci pa probaj gore navedeni link.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa HD filmom
Skywalker kaže...

U procu nije problem jer ovaj tvoj Radeon samostalno dekodira HD video. Mogu bit jedino codeci pa probaj gore navedeni link.

 Je si li siguran?
To je ipak 1080p kvaliteta slike
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

Dovoljno mu je jak komp, pa nema jedan Blue Ray player proc od 3 GHz i sl.

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

A kaj ce mu ti Codec Pack-ovi cemu to to mu uopce ne treba cemu zbrka s kodecima Media Player Clasic Home Cinema imas sve kodeke njemu ne treba nista i on otvara sve a to sve u samo 6.5mb kud ces bolje nema boljeg playera nek neko iskopa bolji koji trosi manje resursa  vrlo tesko takvog nema definitivno!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

sa gore navedenim codecima dobijes i taj win media player home cinema

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

Evo koliko kod mene trosi gore spomenuti  player pogledajte zauzece procesora a video je 1920-1080 , jasno moj je puno jaci nego njegov no s obzirom na jacinu njegovog procesora od 2.0 ghz cini mi se da njemu procesor nece ici vise od 30% kod gledanja Full Hd videa. I da napomenem da kod mene ne sudjeluje graficka kartica kod dekodiranja HD videa to sam ja iskljucio  kod mene to ne radi pa je onda sve jasno kak dobro radi taj player i kako barata resursima!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

Kodeci ti ne trebaju vec samo Media Player Home Cinema  ostalo je visak totalni!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom

S ovom konfon u potpisu meni isto šteka 1080p.. tako da nije u konfi problem.. evo sada ću probat sam M.P.S

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa HD filmom

Instaliraj "Core AVC codec" kako ti je predložio čovjek u drugom postu odmah. Imao sam iste probleme, nakon instalacije toga, nema problema... Inače imam X4 9500, Radeon 4850, 4gb rama, tako da mi konfa nije bila problem...

 

 

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom

Meni vrti sve osim WMV-a u full Hd formatu tj. 1920x1080.

Imam Win XP, zadnje drivere za nvidiu, MPC home cinema i K-lite full verziju.

Komp je Asrock Nettop ION i deklariran je da može vrtit sve u Hd rezoluciji.

Kombinirao sam razna podešenja ali nema uspjeha, slika na 1920x1080 još uvijek trza.

 

Ima netko ideju?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2010 9:45 (ivica_ursus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Problem sa HD filmom

Proc ti je malo na knap ali trebalo bih raditi, bez problema. trebaš uključiti "GPU Render". Sada kako vidim da su ti neki sugerirali već, Media player classic,odaberi Media player home cinema ili Splayer (malo poznat ali perfektan i jedan od najbžih ),također možeš koristiti VLC (ali on je jedan od zahtjevnijh).Dakle ti playeri podržavaju "GPU RENDER. To je način da se odtereti proc i zaposli VGA kartica pošto tvoja ima mogućnost. javi koji si instalirao da ti pomognemo ga setirati.

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/

http://www.splayer.org/index.en.html

http://www.videolan.org/vlc/

 

 

Inaće Splayer već ima u sebi COREAV codece tako da ti netrebaju drugi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2010 9:06 (luka1002).
16 godina
offline
Problem sa HD filmom

problem zna biti i u driverima za grafičku

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2010 9:01 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa HD filmom

Bilo je u jednom bug-u kako riješiti problem štekanja na slabijim računalima tako da cpu i gpu zajedno dekodiraju video ili nesto tako nisam totalno siguran o cemu se radilo, ali ja sam sa svojom konfom to napravio i sada mi 1080p flim koji teži 15 Gb glatko ide.

Mafija sused niš ja njima ne vjerujem xD
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Problem sa HD filmom

točno to sam ja napisao..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice