Komp se cudno ponasa [freezing]

poruka: 48
|
čitano: 18.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

jel ti se to desava samo kad igras igrice ili i kad surfas netom i radis te jednostavne radnje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
domac5 kaže...

jel ti se to desava samo kad igras igrice ili i kad surfas netom i radis te jednostavne radnje

vecinom kad igram igre.. ali zna se nekad dogoditi da samrzne dok surfam

Semper *Phobos Crew* Fidelis
13 godina
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
skajzak kaže...
domac5 kaže...

jel ti se to desava samo kad igras igrice ili i kad surfas netom i radis te jednostavne radnje

vecinom kad igram igre.. ali zna se nekad dogoditi da samrzne dok surfam

i jel si uspio rijesit problem?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]

nista...sve predlozeno isprobano i opet se javlja isti problem.. komp kupljen u djelovima u ve-mila medjutim on zatvorio mjesec dana poslije kupnje :)

Semper *Phobos Crew* Fidelis
13 godina
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

e decki...mislim da sam otkrio problem...kad sam u event vieweru pogledao malo dublje u povijest kriticnoga vidio sam da mi se prvo zamrzavanje pojavilo 26.lipnja....a tog sam dana promijenio windows

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
skajzak kaže...

nista...sve predlozeno isprobano i opet se javlja isti problem.. komp kupljen u djelovima u ve-mila medjutim on zatvorio mjesec dana poslije kupnje :)

jesi probao promijenit windows

16 godina
protjeran
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]

Nekomptabilnost hardware-a ili neispravan rad hladila za procesor ili grafičku (ovo drugo vrlo moguće...)

 

Moguć je i neispravno namješten rad memorije (4 GB DDR memorije jel...)  pa me zanima koja memorija i na koliko Mhz radi... Ovdje ti je najbolji test izvaditi jedan keks pa ponovno probati i tako dok ne ispitaš oba dva keksica...

 

Da ne dužim , kreni od neta probaj sličnu konfiguraciju naći sa istim problemom te riješenja... Inače freezing je karakterističan kod neispravnog rada grafičke ili neadekvatnog drivera za grafičku... Gdje grafička kada nešto treba odraditi (neku specifičnu operaciju ... ne mora biti ni zahtjevna...) neispravno to radi zbog nekompatiblnih drivera ili neispravnog drivera za grafičku...

 

procesor ti sigurno nije pokvaren, jer ti se nebi ni pokrenuo PC , a ploča teško... (iako u manju ruku moguće...) DA provjeriš da li sve komponente rade možeš npr. i dići sistem sa Ubuntua(preko DVD...)  pa u njemu testirati da li sve radi , ako radi na Linuxu sve ok , a na Windowsima ne onda je softwarski problem , ako ne radi hardwarski je problem ... Zato svima preporučujem 2-3 sistema imati na DVD-ima (bootabilna...) pa se lako sve da provjeriti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 20:38 (Busola).
16 godina
protjeran
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
Jughead kaže...

ja imam isti problem

 

Problem je sa strujom 100000%,imam ja taj problem ali nezz kako da ga rješim,odjednom mi komp zašteka,radi ti previše stvari u kući,npr.televizor,perilica rublja...

 

 

Šefe to je nemoguće i nema veze sa strujom ... Kada bi mu bio problem sa strujom komp mu se ne bi smrznuo nego jednostavno kod pada napona restartirao...

16 godina
protjeran
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

Ajde ne volim kada pišem ostaviti čovjeka na cjedilu .... Imam osjećaj da imaš ovaj problem ...

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/285874-15-geforce-9800gt-asus-driver-installation-problem

 

http://www.sevenforums.com/graphic-cards/54307-nvidia-9800-gt-freezes.html

 

riješenje ti je na ovom forumu... Namigiva i vrlo je lako moguće da Geforcica 9800 gt zbog nekompatiblnosti drivera pravi probleme...

 

Obavezno si skini još bar jedan operativni sistemakako bi mogao testirati si komp ... da li je sve ok ... (linuxi su odlični jer možeš podići sistem cijeli sa svime preko DVD-a) I onda si npr. staviš na netu da se vrti par filmića preko youtuba, pa pokreneš neku animaciju ... i sve stestiraš...  Kasnije kada uvidiš da li radi ili ne i na tom sistemu lako je zaključiti šta bi to moglo bit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 20:34 (Busola).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
skajzak kaže...

Naime kupljen kompjuter u Vemila, komp je radio odlicno prvih par mjeseci a zatim problemi, sve je normalno dok se surfa po internetu, slusa glazbu ali kad se upali neka igra komp zamrzne i jedini nacin je restartiranje. I tako uvijek ali u zadnje vrijeme se zna dogodit da ako recimo slusam glazbu i na netu sam smrzne se komp..Windowse sam sve probao od xp-a,vista,win 7 ali uvijek isto..

 

konfiguracija : MBO:  Gigabyte EP43-DS3 S-series

                                          CPU:  Intel Core2Quad Q6600 @ 2.40Hz (4CPUs)

                                          RAM:  4gb

                                          HDD:  Seagate baraccuda 500gb,250gb

                                          VGA:  NVIDIA GeForce 9800GT 1gb ddr3

                                          PSU: Chieftec 550w

Imao sam identičan problem i uglavnom se po mojem iskustvu memorija pojavljuje kao krivac.

Koje su ti postavke memorije u Biosu?

 

Stavi memoriju na 800 Mhz, povećaj latencije na 5-5-5-15, a ako to ne pomogne možeš povećati i napon na 2.0V

 

U početku sam dobivao BSOD, kad sam povećao napon memorije onda se smrzavao u igrama nakon par minuta, a nekad nakon 2 sata, a kada sam opustio latencije na 5-5-5-15 @2.0 V problemi su nestali.

Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
protjeran
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]

Sve je pitanje šefe koliko skajzak zna o kompijutorima ... , ako je slabog znanja onda mu ne preporučam da sam namješta brzinu memorije , ako zna solidno ako se ispostavi da je problem hardverski sa biosom će se morati pozabaviti i sa zasebnim testiranjem svake komponente... I čitam da tu dosta ljudi se brzo odluče nešto baciti i zamjeniti iako nisu sve ove prethodne radnje isprobali ... a to je onda bacanje novca ...

16 godina
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

Ne znam koliko je iskusan, ali ovo su trivijalne stvari, ako zna ući u Bios u postavke memorije onda će znati i namjestiti. Po defaultu će mu raditi na 800 Mhz, samo treba latencije namjestiti tCL- 5, tRCD- 5, tRP- 5, tRAS-15  i DRAM Voltage 2.00 V.

 

Ako ne zna, onda ima servis ili nekog ko se razumije nadam se.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

NHF ali DDR2 na 800 kojoj treba 2 volta za CL5 je ili neispravna,ili teška šljuka. Totalno van JEDEC-ovih standarda,na 1.8V bi morala kao i 99% ostalih pjevati borbene na 800mhz CL5. Ja sam na 2V na 2.1 gađao 1200mhz sa 2x1 kitom prvih Crucial Ballistixa. A kamoli da prosječna mema treba 2V za 800 def postavke,to je teška šljuka.

 

Jedino ako je ploča toliko ukomirana da dropa napone svim komponentama,to je nešto posve deseto,i traži reklamaciju ploče.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
thedream kaže...

NHF ali DDR2 na 800 kojoj treba 2 volta za CL5 je ili neispravna,ili teška šljuka. Totalno van JEDEC-ovih standarda,na 1.8V bi morala kao i 99% ostalih pjevati borbene na 800mhz CL5. Ja sam na 2V na 2.1 gađao 1200mhz sa 2x1 kitom prvih Crucial Ballistixa. A kamoli da prosječna mema treba 2V za 800 def postavke,to je teška šljuka.

 

Jedino ako je ploča toliko ukomirana da dropa napone svim komponentama,to je nešto posve deseto,i traži reklamaciju ploče.

Ha čuj, moje trenutne postavke su 800 Mhz 5-5-5-15 2.0V, zašto? Zato što na  4-4-4-12@1.8V dobijam BSOD, a na 4-4-4-12 @2.0 V kompjuter se smrzava u igrama.

 

Inače se radi o G.Skill kvalitetnijim modelima sa heatsinkom. Na ovoj ploči koju sad imam sada rade uredno ali na tim postavkama. Na prijašnjoj su radili na agresivnijim postavkama i overcklockirani i nisu pravili nikakve probleme. U ostalom to ne mora značiti da je memorija neispravna, jer sam je testirao na prijašnjim postavakam u više navrata sa Memtestom i nije niti jednom izbacila greške.

 

Neka proba ništa ga ne košta, a ako je problem u njima mogao bi ga riješiti.

A ako malo bolje pogledaš preporučio sam mu da ide postepeno, ili da digne voltažu pa probavanje, pa onda  latencije. 

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
neaktivan
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

U osnovi ga ništa ne košta,slažem se.Ali kroz ruke mi je prošlo valjda 10-15 DDR2 memorija različitih proizvođača i nijedna nije odbila defaultne 800mhz postavke 5-5-15 na 1.8V, zato me iznenadilo kud kvragu 2.0,ajde - rekao si i sam da je 4-4-12 pa nipo žalosti.

 

GSkill sam imao i sam,u izvedbi Standard. 2gb keksi bez HS-a,nakrcao sam 8gb na P5K Asus ploču,i radilo je savršeno. 1.8V za 800 CL5. Također, Crucial,Kingmax,Corsair i Elixir memorije su uredno radile na 1.8V.

 

Čak eto,Elixir je bio dosta zanimljiv,iako no name,dao mi je kombinirati latencije CL5 i CL6 na 1066mhz i samo 1.8V. Davno sam ih uzeo u Ve-milu,dok su propadali,219kn su bili novi novcati 2gb keksi.Morao sam se nakrcati.

 

Svakako ako mu je izvor nestabilnosti memorija,može ju pokušati dodatno šokirati strujom,ali osobno mislim da je prije nekakav konflikt na matičnoj..ili može čak biti jedan od memorijskih DIMM utora neispravan,ne bi bilo prvi put da čujem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp se cudno ponasa [freezing]

A šta kaže skazjak? Ima li kakvih poboljšanja?

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]

nisam uhvatio vremena da to odradim ali nadam se da cu veceras to napraviti pa napisem ako bude kakve promjene ili ne ;)

Semper *Phobos Crew* Fidelis
13 godina
offline
RE: Komp se cudno ponasa [freezing]
Busola kaže...

Nekomptabilnost hardware-a ili neispravan rad hladila za procesor ili grafičku (ovo drugo vrlo moguće...)

 

Moguć je i neispravno namješten rad memorije (4 GB DDR memorije jel...)  pa me zanima koja memorija i na koliko Mhz radi... Ovdje ti je najbolji test izvaditi jedan keks pa ponovno probati i tako dok ne ispitaš oba dva keksica...

 

Da ne dužim , kreni od neta probaj sličnu konfiguraciju naći sa istim problemom te riješenja... Inače freezing je karakterističan kod neispravnog rada grafičke ili neadekvatnog drivera za grafičku... Gdje grafička kada nešto treba odraditi (neku specifičnu operaciju ... ne mora biti ni zahtjevna...) neispravno to radi zbog nekompatiblnih drivera ili neispravnog drivera za grafičku...

 

procesor ti sigurno nije pokvaren, jer ti se nebi ni pokrenuo PC , a ploča teško... (iako u manju ruku moguće...) DA provjeriš da li sve komponente rade možeš npr. i dići sistem sa Ubuntua(preko DVD...)  pa u njemu testirati da li sve radi , ako radi na Linuxu sve ok , a na Windowsima ne onda je softwarski problem , ako ne radi hardwarski je problem ... Zato svima preporučujem 2-3 sistema imati na DVD-ima (bootabilna...) pa se lako sve da provjeriti...

driveri su mi za graficku drukciji...sa prvim windowsom je sve bilo u redu a tek kad sam mijenjo windows mijenjo sam i drivere pa sam vjerojatno krive stavio

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice