HTPC u Hrvata

poruka: 22
|
čitano: 6.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

Kakvo je stanje sa dostupnošću HTPC komponenti u Hrvatskoj (posebno kućišta i gotovih konfi)? Sagradio/kupio bi burazu jedan za novi stan, ali ne znam od kud da počnem. Na nabava.net od Silverstoneovih modela ni S, a kamoli nekih drugih.

Još me zanima da li postoji neki način da se na HTPC spoji MaxTV STB? Pretpostavljam da bi za to trebao hdmi ili s-video ulaz na TV kartici, ali ne znam da li takvo što uopće postoji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

Dostupnost kucista i komponenata je dovoljno velika, pogotovo u Links-u.

Recimo, znam da 3870 ima i hdmi i s video koji je moguce spojiti. To znaci da bi mozda i 3850 mogla isto. A, u krajnju ruku, da ni ne dobijes te nastavke sigurno nisu skupi.

Sve sto si naveo je moguce i poprilicno izvedivo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
vani kaže...

Kakvo je stanje sa dostupnošću HTPC komponenti u Hrvatskoj (posebno kućišta i gotovih konfi)? Sagradio/kupio bi burazu jedan za novi stan, ali ne znam od kud da počnem. Na nabava.net od Silverstoneovih modela ni S, a kamoli nekih drugih.

Još me zanima da li postoji neki način da se na HTPC spoji MaxTV STB? Pretpostavljam da bi za to trebao hdmi ili s-video ulaz na TV kartici, ali ne znam da li takvo što uopće postoji.

 Pa odi na nabava.net i sastavi si nego do koliko para (htpc) bi slago i jel bas mora bit silverstone a ovako nest   http://www.nabava.net/antec-nsk2400-desktop-380-w__18603_p.php

Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

Da recimo, Antec je bar odlicna firma za kucista.

Pa ne mora valjda nuzno Silverstone biti. Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
Radikal kaže...

Da recimo, Antec je bar odlicna firma za kucista.

Pa ne mora valjda nuzno Silverstone biti. Smijeh

 ili da kaze do koliko love bi mogo dat za htpc pa mu složimo

Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

Recimo. To je poprilicno jednostavno, a cak i neke novce ne trebas izdvojit za to.

Samo, zgodno bi uz sve to imat neki dobar bezicni mis i tipkovnicu da mozes sve iz naslonjaca. Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
Radikal kaže...

Recimo. To je poprilicno jednostavno, a cak i neke novce ne trebas izdvojit za to.

Samo, zgodno bi uz sve to imat neki dobar bezicni mis i tipkovnicu da mozes sve iz naslonjaca. Cool

 Ja sam sebi sastavio za 3500 kn stroj

Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

I to je po meni za HTPC granica ne pretjerivanja

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
Radikal kaže...

I to je po meni za HTPC granica ne pretjerivanja

 pa da tako nekako.Znam lika koji je utuko prije 1mj. 6500 kn samo na htpc i bezicnu tipkovnicu i mis.Ja gledam pa mogo je kupit dobar komp...Al ovaj moj je men cist dovoljno 2.0 ghz X2 2gb ram 500gb disk

Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

I puno vise nego dovoljno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
Radikal kaže...

I puno vise nego dovoljno.

 A ti to sto kazes jer to nije za igre i programiranje photoshop nego multimediu Namigiva

 

Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 11:10 (MaxiTuning).
16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

A koji software planiras koristiti? MCE?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

Ne vidim razlog za koristenje toga iskreno. Tko voli nek izvoli.

16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

Bolje je XP+meedio


Moj stroj: MBO-Gigabyte MA69VM-S2
CPU-Amd Athlon 64 X2 6000+
RAm-Kingmax 800mhz ddr2 4 x 1gb
HDD-Segate 250gb
GPU-Gigabyte ati hd3850 256 mb...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

Preporuka za antec nsk-2400, kuciste je super slozeno, ima gumene drzace za diskove, poseban dio u kojem se nalaze opticki uredaj i napajanje, 2x120mm ventovi bocno. jedini "minus" bi mogao biti sto prima samo mATX ploce, sto moze biti problem ako se stavi jos tv kartica, wireless, mozda bolja zvucna i slicno, brzo ponestane prostora.

 

Jako dobar review na scpr http://www.silentpcreview.com/article591-page1.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata
Radikal kaže...

Dostupnost kucista i komponenata je dovoljno velika, pogotovo u Links-u.

Recimo, znam da 3870 ima i hdmi i s video koji je moguce spojiti. To znaci da bi mozda i 3850 mogla isto. A, u krajnju ruku, da ni ne dobijes te nastavke sigurno nisu skupi.

Sve sto si naveo je moguce i poprilicno izvedivo.

 OK, to stoji, ali meni treba HDMI ili s-video ulaz (za spajanje MaxTV-a na HTPC), a ove Radeonke imaju samo izlaz - ili se varam?
16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

Po mojem mišljenju bolja alternativa tipkovnici i mišu predstavlja daljinac. Mislim da daljinac puno više paše u dnevnu sobu pokraj sve sile ostalih daljinaca koju većina nas ima. Daljinac zauzima puno manje prostora, a i praktičniji je. Čupanje tipkovnice/miša svaki put kada se želi promijenit pijesma ili pauzirat film mi je nekako nezamislivo, a i da isti stoje na stolu koliki to prostor zauzima? Po meni prevelik.

 

prvi daljinac na koji sam naletio:

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=1201059

Pozdrav!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

Daljinski je super rjesenje ako se koristi neka media center aplikacija koje su ionako radjene da ih se tako koristi.

iMon je super daljinski, podrzan u manje-vise svemu ali cijena mu je malo poveca.

Logitech ima ultraX remote, ja ga kupio za 70ak kn na diskont24, ima puno opcija i usb RF receiver sto je zgodno jer ga se moze ustekati iza u kompjuter, opticka vidljivost nije nuzna.

Takodjer ruwido tipkovnica koja je bila neko vrijeme u hgspotu je dobar izbor ako se cesto unosi i neki tekst u search ili ako media center ima web preglednik ugradjen (kao mythtv). Ima IR usb receiver, sa dosta kabla tako da se moze smjestiti na vidljivo mjesto, ugradjen mis (gore desno krug za micanje, lijevo tipke za left i right click), radi sa svime posto se prijavljuje kao obicna usb tipkovnica i mis.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:14 (XPCBIT).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC u Hrvata

HTPC je sirok pojam, na koje tocno mislis pod "slabih performansi" ? :)

16 godina
offline
RE: HTPC u Hrvata
MaxiTuning kaže...

Bolje je XP+meedio


 
zna li tko gdje se može skinuti meedio, jerbo na stranicama proizvođača se više ne može... kupio ih je yahoo!


našao!      http://members.chello.be/sf15418/MEEDIO.1.41.setup.exe
 
 
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 20:05 (Wolverine).
16 godina
neaktivan
offline
HTPC u Hrvata

Imam HTPC i mogu reći da sam prezadovoljan sa kombinacijom XP + mediaPortal + logitech s510
MediaPortal mi je predobar ima gomila skinova i dodatak za njega pa kome paše može si ga uredit kako hoće.

Što se tiće računala ovo mi je tenutno zapelo za oko kako bi zamjenilo moje staro računalo:

AMD Athlon X2 BE-2300  330kn

MBO ASROCK, s. AM2, A780FULLDISPLAYPORT, ATI Radeon 780G, mATX - 509kn

2GB ddr2 - 270kn

Još samo moram naći nečujno napajanje i savršeno tanko kućište.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice