Gašenje računala

poruka: 16
|
čitano: 7.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Znači imam računalo slijedeće konfiguracije ( u pastebinu je http://pastebin.com/Djycf13k gledano preko Specy ) . Problem je u tome što mi se odjedanput ugasi te se ne može upaliti ukoliko ne isključim kabl iz napajanja pričekam par minuta te opet uključim . A kad mi se ugasi, smanji mi se frekvecija rada procesora sa 1.83 na 1.09.. 

To se događalo i prije, ali nije bilo toliko često te se nije mijenjala frekvencija, a sad se mijenja te je sve učestalije.

 

 

Svaki savijet je dobrodošao, hvala :) 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 23:55 (neeero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

koja je jačina napajanja malo više informacija nebi škodilo ali po ovome bih zaključio da ti se pregrijava procesor koji je hladnjak na procesoru kad si zadnji put provjerijo pastu itd 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala
Rvms kaže...

koja je jačina napajanja malo više informacija nebi škodilo ali po ovome bih zaključio da ti se pregrijava procesor koji je hladnjak na procesoru kad si zadnji put provjerijo pastu itd 

 

Ja bi se kladio da je ovo pregrijavanje. Cim se racunalo ugasi i nemozes ga upalit komponenta se toliko zagrije da je pred otapanje. A sudeci prema grafickoj kartici i rezoluciji koju imaš, vjerovatno je ona usko grlo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

to sto posto čovjeku se kom samo što ne zapali pa mu se ugasi dok se ne ohladi

12 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

evo imam i ja jedan jako stari slučaj severska ploča asus tr dls socket 370  na nju sam spojio sve komponente iz drugog računala koje je radilo i koje je imalo je matičnu asus tusi m socket 370 hard je normalno radio windows xp na njemu i kad upalim komp normalno sve učita hard floppy cd rom ali mi se pokaže ono za safe mod normali windows itd. kliknem normaly windows trepne blu screen i restartira se u čemu je problem molim pomoć taj kom sklapam za frendovog sina nema para za novi komp pa sam iz podruma izvukao te djelove 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Karabaja14 kaže...
Rvms kaže...

koja je jačina napajanja malo više informacija nebi škodilo ali po ovome bih zaključio da ti se pregrijava procesor koji je hladnjak na procesoru kad si zadnji put provjerijo pastu itd 

 

Ja bi se kladio da je ovo pregrijavanje. Cim se racunalo ugasi i nemozes ga upalit komponenta se toliko zagrije da je pred otapanje. A sudeci prema grafickoj kartici i rezoluciji koju imaš, vjerovatno je ona usko grlo.

Hmm, mislim da na napajanju piše 300W, a redovito propuhivam i čistim ventilatore te je uvijek otvoren, a pastu nisam nikad pregledavao... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:19 (neeero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

dali ti baca kakve greške kad si u windowsu prije nego se ugasi i treba ti malo jače napajanje od 300w

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:21 (Rvms).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala
Rvms kaže...

dali ti baca kakve greške kad si u windowsu prije nego se ugasi

Ništa ne piše dok se gasi, jednostavno se ugasi u sekundi, ali kad ga palim piše " CPU is unworkable or has been changed" i onda moram stisnut F1 da se pokrene računalo, i tad ona najčešće padne na 1.09MHz.


I kako da upload sliku? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:23 (neeero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

uplovdaj sliku možeš tako da gdje pišeš imaš dole slika uz poruku

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:34 (Rvms).
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Znači to ovako izgleda... sad je slikano xD

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:46 (neeero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

tamo ggdje ti piše dovuci svoje slike ovdje klikneš mapu sa desne strane i nađeš sliku i onda klikni otvori 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 12:36 (Rvms).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

ovdje klikni

11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Znači to ovako izgleda

 

 

12345 12345
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gašenje računala

ja bi to sve rastavio i počistio promjenio pastu za procesor složio natrag i vido dali će se gasiti onda ako se bude opet gasio onda treba jače napajanje ali po ovome sad mogu opet reći pregrijavanje slikaj monitor kad se ponovo ugasi pa kad ga budeš palio da vidimo grešku 

11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

A vidiš sad mi je trenutno matična na 73°C , a ovo napajanje imam otkako je kupljeno računalo. Samo sam stavio 1GB rama i prebacio grafičku sa 128MB na 256MB....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Skužio sam da se matična pregrijava :P
Kada dođe do 75°C ugasi se i nije moguće upaliti računalo idućih 30 minuta.

 

Eh sad, kako da smanjim temp. matične? :P 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice