Trazim ideju za neki projekt

poruka: 9
|
čitano: 12.612
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Trazim ideju za neki projekt

Lijep pozdrav svim forumašima,

 

tražim neku ideju za početi neki projekt koji bi s vremenom mogao donositi zaradu, ne mora to biti nužno neka revolucijarna ideja :)

Ukratko da se predstavim radim godinama kao web programer, imam nešto viška vremena i puno volje za raditi nešto korisnog uz posao. Radio sam jedno vrijeme kao i web dizajner tako da mogu odraditi i taj dio posla, a imam i kolega vrhunskih dizajnera koji bi pomogli :)

 

ideja može biti za neku web stranicu, web aplikaciju, mobilnu aplikaciju ili bilo što vezano uz programiranje :)

 

Eto ako ima ko zainteresiran za neko partnerstvo/suradnju ili možda prodaju ideje neka se javi u PP.

 

Hvala :)

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Trazim ideju za neki projekt

Zašto bi ti neko dao ideje?  

 

Nudi partnerstvo ljudima sa idejama, uđite u projekt kao co-founderi, ti sa titulom CTO, on CEO itd.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trazim ideju za neki projekt
Nix kaže...

Zašto bi ti neko dao ideje?  

 

Nudi partnerstvo ljudima sa idejama, uđite u projekt kao co-founderi, ti sa titulom CTO, on CEO itd.

 

Možda netko ima viška ideju koju nema u planu realizirati što je moguće iz raznih razloga... Pa ne vidim problem u ideji da netko u takvoj situaciji shera ideju nekome tko ima resursa da je realizira. 

 

Evo možda je baš dobra ideja za realizaciju web stranica za dobrovoljno sheranje ideja drugima :D Nikad neznaš,  možda uspije.

16 godina
offline
Trazim ideju za neki projekt

Rekoh ponudi partnerstvo ljudima sa idejom, 'startup' = umrežavanje ideja i znanja.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trazim ideju za neki projekt

Što da je Nikola Tesla dao svoje ideje nekome, nebi postigao ovoliku slavu i sve što ide uz to. A nije ju mogao realizirati, zbog oca koji mu nije dao, ali nije to sada bitno. 
Nitko ti neće samo tako dati ideju i da ju ti realiziraš.
Jedino ako ne ponudiš partnerstvo ili nešto slično. 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 19:57 (TheMenstalist).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trazim ideju za neki projekt

Ma sve 5 ljudi... krivo ste me shvatili... nisam napisao da mi ju netko pokloni.. Procitajte jos jednom post ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trazim ideju za neki projekt

Kako imaš iskustva u web izradi i web dizajnu, a imaš i dosta slobodnog vremena evo ti moja ideja koja iako nije originalna može te učiniti bogatim. Ako si uporan i željan uspjeha, ponudi nešto što drugi ne žele.

Zakupi reseller hosting za 2500 kn s 50GB.  

Nađi poduzetnike koji nisu prisutni na internetu, a htjeli bi biti i ponudi im besplatnu izradu web stranice s hostingom koji će plaćati 100 kn godišnje. Kako imaju registrirane firme, domenu mogu dobiti besplatno, tako da je to jedini trošak. 

Skoncentriraj se samo na jednostavne stranice s osnovnim podacima i do 4 podstranice. Za to ti je više nego dovoljno 50MB s time da to ne naglašavaš. 

S ovime možeš dobiti za investiciju od 2500 kn i dosta vremena 100K kn. Trebaš naći 1000 ljudi, ali kasnije samo rasteš i dobijaš novac za hosting. 

Posao nije težak što se tiče izrade, ali za prodaju ćeš se morati namučiti. Ipak, mislim da će se isplatiti.

Ne moj biti pohlepan i dizati cijenu, nemoj naplaćivati nekakve promjene i update. Stavi da su 2 promjene godišnje besplatne. 

Možeš i tražiti firme koje imaju webstranicu i siguran sam da već plaćaju hosting puno skuplje od 100 kn godišnje. Njima ponudi redizajn besplatni i hosting.

Kroz par godina ćeš imati nekoliko tisuća korisnika i dovoljno novaca. 

Ne idi na izrade kompliciranih i zahtjevnih stranica. Ako nekome treba više, preporuči kolegu. U početku ti može biti prihvatljivo bilo što raditi i zaraditi, ali imaj misiju i cilj do kojeg želiš ići. Ne prihvaćaj posao za koji će ti trebati više od sat vremena. 

 

Danas su poduzetnici pohlepni i prodaju ljudima ono što im ne treba samo kako bi izvukli što više novaca.

 

Ti budi drukčiji.

 

Pokreni posao i budi uporan, ako ne uspiješ nisi si dao dovoljno truda.

 

Sretno

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Trazim ideju za neki projekt

Ja imam viška ideja i baš tražim nekoga sa znanjem web programiranja.

Trenutna ideja traži od programera nešto jače znanje, pogotovo oko zaštite privatnosti koja mora biti na visokom nivou.

 

Zanima me od kuda si (ja Zagreb), ali Skype nema granica. Pošta lako šalje ugovore o NDA na adrese pa tako da zaista u 21. stoljeću ništa nije nepremostivo, osim ljudske gluposti i pohlepe.

Keep it simple!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trazim ideju za neki projekt
sar007 kaže...

Kako imaš iskustva u web izradi i web dizajnu, a im...

 

 

 Upravo ovo što ti je kolega naveo. Sad uzmi njegovu ideju i probaj naći neke stvari što ti smatraš da ne valjaju. Očisti njegovu ideju i isplaniraj kako što misliš napravit.

Inače ljudi koji čuvaju ideje znaju ih čuvat do groba.

keepir.blogspot.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice