Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

poruka: 15
|
čitano: 10.093
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Pozdrav..zivim u Zagorju..i u blizini imam prirodni izvor vode, voda iz tog izvora od koliko ja znam za sebe do dan danas tece neprekidno iz izvora promjera cca 6cm..i to velike kolicine, pod cim mislim da tece neprekidno skoro cjelim promjerom .. to nije ( barem mislim ) nicije vlasnistvo jer koliko ja znam i vidam niko ne zabranjuje pijenje / tocenje iz toga izvora koliko pozelis jer voda tece na ZEMLJU sa visine cca metar .. sada je meni sinula, mozda suluda zamisao, dali postoji mogucnost da ja tu vodu nekako unovcim ? bilo kako.. pa makar za sitne pare, iako ja u tome MOZDA NEKAD vidim buducnost .. no zasada, budimo realni, mene zanima dali postoji nacin da tu prirodnu izvorsku cistu vrlo hladnu vodu ( koja je po mom misljenju najcisca i najbolja koju sam ikad kusao ) unovcim, pa makar za sitne pare ?

P.S. nemojte me smatrati ludim ili smijesnim..to je samo moje misljenje iz ideje koja mi je sinula evo malo prije :)

hvala i molim prijedloge ..

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Pokreni punionicu ;)

Don't lie to me, I Google everything!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

To mi jest jedna od ideja, ako gledam dugorocno .. no trenutno me zanima dali bih nekom mogao prodavat na litre ? dali poznate il postoji neko tko to bi otkupljivao na litre ? 

znaci trenutno punionicu ni ne mogu pokrenut jer bih prvo trebao kupit zemljiste na mjestu tom di tece voda, a to trenutno nisam u mogucnosti .. u buducnosti to bi bilo vrlo vjerojatno no zanima me trenutno nesto manje ..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Haha, slučajno mi stari radi u Jamnici i mogu ti reći da punionica zvuči jednostavno ali je jako komplicirano, nije to samo uliti vodu u čašu.Kao prvo trebaš jako puno novaca za sve to pokrenut, normalno kupit to zemljište, onda tu vodu trebaš nekako prvo pročistiti prije punjenja....ali recimo da sve to napraviš kako pobogu ti misliš zaraditi na tome ako ne misliš otvoriti firmu tipa Jamnica,Jana....jer jednostavno konkurencija je jaka.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Nisam rekao da ne mislim..imam ja plan i svjestan sam ja sveg sto bih trebao kupit i napravit za jednu punionicu..usto imam i potencijalnog donatora koji bi mi to sve omogucio da bih za neko vrijeme konkurirao Jani i tima..

no zanima me dali postoji nesto sto bih ja trenutno mogao, doslovce receno, zaradit na tocenju izvorske vode u prazne boce i prodavat to nekom ?

jel poznate il postoji neko takav ? pod ovime u litrima ne mislim litar , dva..moguce je i na tisuce litara posto to apsolutno niko ne kontrolira ..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

E da, sigurno ti trebaju i dozvole od inspekcija koje potvrđuju ispravnost vode :D (valjda se to tako naziva, uglavnom, da je pitka)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 19:48 (denix).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Vlasnik sve vode je država, odnosno Hrvatske Vode. Upravo da izvire i teče na tvom zemljištu, nije tvoja. Vjerojatno postoje nekakvi modaliteti koncesija za iskorištavanje takvih resursa, neznam detalje.

Tako da od vlastite punionice na način da ju samo lijepo instaliraš na izvor, ništa.

13 godina
protjeran
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

UBIJ ME ako ovo nije kao ona epizoda iz TROTTER-a hahahahahaha

13 godina
offline
Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Trebaš zakupiti koncesiju na taj izvor vode da bi ju punio legalno što košta puno i teško da ćeš sam u takvu investiciju. Kao što je Jamnicin izvor Jana ak ose ne varam i oni od tamo uzimaju svu vodu i dalje praražuju u mineralnu, s okusom i slično.

 

Ti bi mogao jedino to flaširati, nekakvu etiketu napraviti i ponuditi lokalnim trgovinama u tvom mjestu i bložoj i široj okolici.

Choose your excuse: 1. Lag | 2. Reg | 3. Cheats | 4. Bad Server | 5. Bullshit | 6. Mouse | 7. Fps lag | 8. All of The Above
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla
fakEEE kaže...

Pozdrav..zivim u Zagorju..i u blizini imam prirodni izvor vode, voda iz tog izvora od koliko ja znam za sebe do dan danas tece neprekidno iz izvora promjera cca 6cm..i to velike kolicine, pod cim mislim da tece neprekidno skoro cjelim promjerom .. to nije ( barem mislim ) nicije vlasnistvo jer koliko ja znam i vidam niko ne zabranjuje pijenje / tocenje iz toga izvora koliko pozelis jer voda tece na ZEMLJU sa visine cca metar .. sada je meni sinula, mozda suluda zamisao, dali postoji mogucnost da ja tu vodu nekako unovcim ? bilo kako.. pa makar za sitne pare, iako ja u tome MOZDA NEKAD vidim buducnost .. no zasada, budimo realni, mene zanima dali postoji nacin da tu prirodnu izvorsku cistu vrlo hladnu vodu ( koja je po mom misljenju najcisca i najbolja koju sam ikad kusao ) unovcim, pa makar za sitne pare ?

P.S. nemojte me smatrati ludim ili smijesnim..to je samo moje misljenje iz ideje koja mi je sinula evo malo prije :)

hvala i molim prijedloge ..

Gdje točno živiš? Ja sam isto iz Zagorja, blizu Krapine i u selu gdje živim ima 3 izvora vode uz to da se samo jedan koristi za potrebe sela(nešto kao gradski vodovod). Čije je zemljište s vodom ima pravo a koncesiju, ali to je teško da ćeš dobiti koliko mi se čini treba platiti dosta novaca za nju. Kao što ti je netko napisao sva voda pripada Hrvatskim vodama što je točno, iako neznam kako je u mome selu riješena koncesija znam da se plaća kubik vode po 2.5 kn od svih kućanstava koje idu u zajedničku blagajnu (za popravak i druge stvari ako se dogode). Ovo što si napisao mislim nitko ti ne brani da točiš vodu ili da je piješ, ali ako misliš legalno otvoriti posao moraš imati sve dozvole kao i zemljište.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla
vrba5 kaže...

Trebaš zakupiti koncesiju na taj izvor vode da bi ju punio legalno što košta puno i teško da ćeš sam u takvu investiciju. Kao što je Jamnicin izvor Jana ak ose ne varam i oni od tamo uzimaju svu vodu i dalje praražuju u mineralnu, s okusom i slično.

 

Ti bi mogao jedino to flaširati, nekakvu etiketu napraviti i ponuditi lokalnim trgovinama u tvom mjestu i bložoj i široj okolici.

E nešto poput ovog sam mislio..da ja flaširam i prodajem..sada se pitam KOME !? ko bi to prihvatio i kako da mu ponudim ? jer meni nije ni najmanje problem flaširat jer ta voda samo teče, i teče a ja vremena hvala bogu imam pošto sam srednjoškolac još, pa bi mi dodatan izvor prihoda mnogo dobro došao ;)

Za ovakve stvari, poput koncesije i kupnje zemljišta trenutno nisam nit sposoban niti imam dovoljno prihoda, tako da iz toga nis naveliko..nego neki sitan isplativ prihod me zanima :)

 

btw. inače sam iz okolice Zlatara :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 18:21 (fakEEE).
13 godina
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Ha gle, flaširaj, napravi neku etiketu, i odeš u neke lokalne manje trgovine i traži vlasnika ili voditelja trgovine i ponudi mu to. To je jedini način ali sumnjam da će ti proći, nažalost.

Choose your excuse: 1. Lag | 2. Reg | 3. Cheats | 4. Bad Server | 5. Bullshit | 6. Mouse | 7. Fps lag | 8. All of The Above
13 godina
protjeran
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

aj svi lijepo pogledajte odavde

^^

15 godina
neaktivan
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla

Sama licenca + potkupiti minimalno 5 budala * 100 000 € pa onda koristi koliko hoćeš.

To je hrvatska stvarnost.

15 godina
offline
Re: Moguce zasnivanje moguceg dobro placenog posla
fakEEE kaže...

E nešto poput ovog sam mislio..da ja flaširam i prodajem..sada se pitam KOME !? ko bi to prihvatio i kako da mu ponudim ? 

 

 

OMG... :) Ovako, iz glave nabrzinu: ponudu možeš napraviti BILO KOME tko ima bilo kakvu trgovinu. Napraviš sljedeće:

 

- otvoriš obrt (Ured za gospodarstvo, sitna lova plus nešto parafiskalnih nameta) >> HINT: otvori obrt sa što više djelatnosti, jer se kasnije dodatne djelatnosti naplaćuju

- kupiš plastične boce (http://www.jelen-plastika.hr/ , http://www.hajduk-plastika.hr/ , google is your friend)

- napraviš etikete (to ti napravi bilo koja tiskara za male pare)

- napuniš i zatvoriš boce na koje si nalijepio etikete (treba ti profi zatvarač za boce, a ne da sam vrtiš "dok više ne ide" ;) )

- otvoriš IE, FF, Chrome ili već što koristiš i tražiš kontakt podatke Lidla, Konzuma, Mercatora, Kauflanda & Co. (s tim da ti ne preporučam Konzum jer su poznati po neizvršavanju obveza na vrijeme, za ostale nisam do sada čuo tako što) i uputiš im službenu ponudu

- još bolje (za početak) je ponuditi vodu sitnijim trgovcima po gradu ili po selima, samo se čuvaj domaćeg sindroma (ne)plaćanja - raspitaj se prvo kakve su platiše

- BUDI KONKURENTAN! 

 

Sretno!

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice