Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 789.547
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Matozan kaže...

Ima li gdje u inozemstvu (ebay/Ali...) povoljnije kupiti WiFi modul UTY-TFSXF2 za Fujitsu klima uređaj ASYG12KPCA?

75 € mi se čini malo precijenjeno.

 Ako ne uspijes naci jeftinije od 75e imas za sicu ovaj univerzalni upravljac, moci ces palit gasit i temp namjestit preko mobitela. Neko ga je gore vec preporucio a ja sam si to uzeo za paljenje dumb tv-a da se rijesim hrpe daljinskih sa stola

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 11:22 (domac5).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...
Ako ne uspijes naci jeftinije od 75e imas za sicu ovaj univerzalni upravljac, moci ces palit gasit i temp namjestit preko mobitela. Neko ga je gore vec preporucio a ja sam si to uzeo za paljenje dumb tv-a da se rijesim hrpe daljinskih sa stola

 On veli da traži povoljni Wi-Fi modul za njegovu Fujitsu klimu, a ne univerzalni daljinski za mob 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 14:01 (Vavoom).
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

To bi čak i bilo povoljno rješenje, ali samo u slučaju ako se klima može kontrolirati (paliti/gasiti/podešavati temperatura) preko Interneta (kada mobitel nije povezan na vlastitu WiFi mrežu u stanu/kući).

Može netko potvrditi iz prve ruke, je li moguće upravljati kućnim uređajima preko Interneta?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 19:46 (Matozan).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nije to neka znanost.
Uređaj šalje IR signal klimi, kao i daljinski. Znači uređaj mora samo imati pogled prema klimi i biti u struji i povezan na wifi.
Ja imam tako, nisam lud da dajem 100ak evrića za toshibin wifi šit.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pero Dinamit kaže...
Nije to neka znanost.
Uređaj šalje IR signal klimi, kao i daljinski. Znači uređaj mora samo imati pogled prema klimi i biti u struji i povezan na wifi.
Ja imam tako, nisam lud da dajem 100ak evrića za toshibin wifi šit.

 To mi je jasno, pitanje je može li se "izvana" pristupiti tom uređaju, dok mobitel nije na istoj WiFi mreži kao ovaj IR uređaj?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Naravno, koja bi bila svrha toga da ga mozes koristiti samo ako si na istoj mrezi s mobom?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 21:08 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...
Ako ne uspijes naci jeftinije od 75e imas za sicu ovaj univerzalni upravljac, moci ces palit gasit i temp namjestit preko mobitela. Neko ga je gore vec preporucio a ja sam si to uzeo za paljenje dumb tv-a da se rijesim hrpe daljinskih sa stola

 On veli da traži povoljni Wi-Fi modul za njegovu Fujitsu klimu, a ne univerzalni daljinski za mob 

 Jel boli? 

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ljudi, molim pomoć.
Hisense wifi klima, sve radilo savršeno.
Došao novi ruter od A1 s 1 gbps netom i jednostavno se ne želi više spojiti.
Očito je do nekih postavki rutera, ali kojih?
Izluđuje me.
Sve u Hisense app odradim kako treba i onda kada se klima treba povezati, potraje 1-2 minute ekran s naslovom "povezivanje" da bi na kraju bacilo grešku.
Klima radi samo na 2.4g i samo na to se spajam. Također, probao sam i spojiti u postavkama rutera 5g i 2,4g i opet isto.

Sigurno je neka blesava postavka, ali ne znam koja?

Hvala unaprijed
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

imao i ja problem takav sa hisense klimom kad mi dosao novi ruter, medutim nisam mario previse da ju uparim, posto je bio 1.mj a nisam ju koristio, pa nakon 2mj mi ruter novi crko :D pa je dosao novi, na njega sam uspio spojiti klimu odmah, medutim opet je nakon 1mj crko ruter i dobio opet novi i nisam se jos ni trudio ju spojiti, posto ne koristim jos klimu, a ni nisam doma radi posla, pa kad eventualno bude navecer 30 cu ju koristiti...sad je jos ugodno vani navecer...

ugl bit je da nesto s ruterom najvj ne valja...

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kratos091 kaže...
Je li bitno tko postavlja klimu? Radi ostvarivanja jamstva.

Može li bilo koji obrt ovlašten za tu djelatnost? Ili servis mora biti "zastupnik" ili što već za tu marku?

 Bump

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kod nekih brendova tj uvoznika, npr LG mora biti ovlašteni (ima popis na njihovoj stranici) inače ti onaj koji postavlja daje garanciju (Pero Perić) ali gubiš tvorničku.
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Mi smo uzeli Daikin u Klimacentru i jedna od uvjeta ,tada relativno rijetke, 5. godina garancije je bilo to da ju servisiraš kod ovlaštenih.

I to ispalo totalni pušing.

 

5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Matozan kaže...

To bi čak i bilo povoljno rješenje, ali samo u slučaju ako se klima može kontrolirati (paliti/gasiti/podešavati temperatura) preko Interneta (kada mobitel nije povezan na vlastitu WiFi mrežu u stanu/kući).

Može netko potvrditi iz prve ruke, je li moguće upravljati kućnim uređajima preko Interneta?

 Naravno. Ovaj konkretno uredjaj ti salje IR signal klimi a njemu saljes preko smrt life aplikacije preko neta. Lokalne mreze ili interneta bilo gdje na svijetu. Manje vise bilo kojim uredjajem preko te aplikacije i odgovarajuceg uredjaj mozes upravljati. Ja ih imam jedno 30. Svi prekidaci, nekoliko uticnica, nekoliko svitcheva velicine kutije za sibice.... Daj mi uredjaj i ja c ti dati nacin da sa njim upravljas vrlo lako i jeftino. Plus razno razni senzori svega i svacega....Imam i kontrolu pristupa sa citacem otiska prsta karticama pass i sl kojim mogu upravljati preko neta. Otkljucati vrata dati jednokratni kod i sl.....

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zasto je ispao pushing?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jer su nam naplaćivali "servis" jednom godišnje nekakvih 400njak kn ako želiš garanciju.

Tip bi došao doslovno oprao filtere i našpricao sa onim za dezinfekciju ,što ja radim jednom godišnje , i to je to ,nije imao što drugo.

Klima je kvalitetno instalirana,što je bitno za optimalni rad ako se ne varam,vanjska jedinica je u zaklonu ,mi doma ne pušimo i ne grijemo se na nju,tak da je u pogonu možda 2-3 mjeseca godišnje.

 

Klima kao klima je ok ,radi bez pogovora,jednostavno mislim da sam previše love na nju potrošio.

Radi se Sensiri koja je tad bila tipa 30-35% skuplja od konkurencije.

Mogao sam dobit isto sa famoznim Vivaxom za vjerovatno pola para.

Inače volim kod takvih stvari istražit i optimalno potrošit lovu,ali eto u ovom slučaju je moj zajeb.

 

 

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hm.. slična situacija.. gledam kupiti klimu, kao kvalitetniju (Azuri, Gree, Toshiba), nešto kvalitetnije ali ne baš najskuplje.. pa kad već uzimam takvu klimu, htio bih imati i garanciju a onda kao mora ovlašteni..

Ili može ugraditi poznanik koji tek otvara obrt, i to za dosta manje para.. onda mozda bolje uzeti nesto jeftinije..

A vjerojatno ce raditi par tjedana godisnje i to je to..
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
x360gamer kaže...
Ljudi, molim pomoć.
Hisense wifi klima, sve radilo savršeno.
Došao novi ruter od A1 s 1 gbps netom i jednostavno se ne želi više spojiti.
Očito je do nekih postavki rutera, ali kojih?
Izluđuje me.
Sve u Hisense app odradim kako treba i onda kada se klima treba povezati, potraje 1-2 minute ekran s naslovom "povezivanje" da bi na kraju bacilo grešku.
Klima radi samo na 2.4g i samo na to se spajam. Također, probao sam i spojiti u postavkama rutera 5g i 2,4g i opet isto.

Sigurno je neka blesava postavka, ali ne znam koja?

Hvala unaprijed

  U postavkama ti treba biti WPA2, na 3 ne radi.

 

"WPA3 provides a more secure connection than WPA2, but many WiFi devices might not yet detect WPA3 and support only WPA2"

 

(Klikni na sliku)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2023 18:37 (DiRT).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
RuskeGTT kaže...

imao i ja problem takav sa hisense klimom kad mi dosao novi ruter, medutim nisam mario previse da ju uparim, posto je bio 1.mj a nisam ju koristio, pa nakon 2mj mi ruter novi crko :D pa je dosao novi, na njega sam uspio spojiti klimu odmah, medutim opet je nakon 1mj crko ruter i dobio opet novi i nisam se jos ni trudio ju spojiti, posto ne koristim jos klimu, a ni nisam doma radi posla, pa kad eventualno bude navecer 30 cu ju koristiti...sad je jos ugodno vani navecer...

ugl bit je da nesto s ruterom najvj ne valja...

 

DiRT kaže...
x360gamer kaže...
Ljudi, molim pomoć.
Hisense wifi klima, sve radilo savršeno.
Došao novi ruter od A1 s 1 gbps netom i jednostavno se ne želi više spojiti.
Očito je do nekih postavki rutera, ali kojih?
Izluđuje me.
Sve u Hisense app odradim kako treba i onda kada se klima treba povezati, potraje 1-2 minute ekran s naslovom "povezivanje" da bi na kraju bacilo grešku.
Klima radi samo na 2.4g i samo na to se spajam. Također, probao sam i spojiti u postavkama rutera 5g i 2,4g i opet isto.

Sigurno je neka blesava postavka, ali ne znam koja?

Hvala unaprijed

  U postavkama ti treba biti WPA2, na 3 ne radi.

 

"WPA3 provides a more secure connection than WPA2, but many WiFi devices might not yet detect WPA3 and support only WPA2"

 

(Klikni na sliku)

 Tako je!

Wpa 2 riješio sve probleme.

Već je kolega odgovorio u drugoj temi mi na isto pitanje, svejedno, hvala!

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Preporuka, ideja za klimu, 3.5kw hladjenje sto jeftinija.... Ali stvarno, jeftina... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Nemoj samo gledati neke no name brandove, nemoj kupiti neku za koji brand nikad nisi čuo. I onda od poznatih brandova uzmi najjeftiniju i to ti je to.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Preporuka, ideja za klimu, 3.5kw hladjenje sto jeftinija.... Ali stvarno, jeftina... ;)

 Ja ima 2 Vivaxice, ove godine uzeo treću, djelovi i serviseri su lako dostupni, mada mi dosad nisu trebali. Evo bas sam prije 2 tjedna u Pevexa nasao jednu Vivax 3,5kw za 2400 kn...

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Preporuka, ideja za klimu, 3.5kw hladjenje sto jeftinija.... Ali stvarno, jeftina... ;)

Evo, pogledaj ovu Azurijevu Noru, ima kvalitetnije komponente unutra, dobar omjer uloženog-dobivenog: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/32968736/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/klima-uredaji/azuri-klima-uredaj-nora-inverter-azi-we35vfi-azi-we35vfo-32kw

 

Drugi izbor je (nešto slabiji) Vaillant VAI 8, ima slične specifikacije: https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji-132/klima-uredjaji-mono-split-135/klima-uredjaj-2-5-kw-vaillant-vai-8-025-wn-9473/

 

U oba dva modela moš ugraditi Wi-Fi modul, šta znači da moš kontrolirat klimu sa udaljene lokacije, npr. posao 

 

Uz sve ove klime dobijaš 2 god. garancije (za Azurija ne znam, ali za Vaillanta sam 100% siguran). Javi koju si na kraju uzeo, napiši prve utiske 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 16:51 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
SaintGriz kaže...
Damir22 kaže...
Preporuka, ideja za klimu, 3.5kw hladjenje sto jeftinija.... Ali stvarno, jeftina... ;)

 Ja ima 2 Vivaxice, ove godine uzeo treću, djelovi i serviseri su lako dostupni, mada mi dosad nisu trebali. Evo bas sam prije 2 tjedna u Pevexa nasao jednu Vivax 3,5kw za 2400 kn...

 Bit ce vivax dobra za to sto treba, znam covjeka koji jos jeftiniju i nepoznatu ima iz pevexa i opet im je oke..

Ove valiant gluposti od 2,5 kw nista a azuri je nepotrebno skup za potrebe ovoga.. Taj gospon je dobio los primjerak, odjebali ga u ducanu di je htio reklamirat i ne zna si pomoc pa misli da jedna lasta cini proljece. Svakako nam javi utiske, jedino je gospodin nezadovoljan vivaxom u ovoj temi pa da malo razbijemo predrasude gospodinu 

8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Hvala svima na sugestijama, vivax je najizgledniji kandidat, ili nesto u tom rangu 300-tinjak e, preko 350 ne mislim davati za ovu potrebu i namjenu ;)

 

javim svakako sto sam na kraju uzeo. I dali sam zadovoljan ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...
SaintGriz kaže...
Damir22 kaže...
Preporuka, ideja za klimu, 3.5kw hladjenje sto jeftinija.... Ali stvarno, jeftina... ;)

 Ja ima 2 Vivaxice, ove godine uzeo treću, djelovi i serviseri su lako dostupni, mada mi dosad nisu trebali. Evo bas sam prije 2 tjedna u Pevexa nasao jednu Vivax 3,5kw za 2400 kn...

 Bit ce vivax dobra za to sto treba, znam covjeka koji jos jeftiniju i nepoznatu ima iz pevexa i opet im je oke..

Ove valiant gluposti od 2,5 kw nista a azuri je nepotrebno skup za potrebe ovoga.. Taj gospon je dobio los primjerak, odjebali ga u ducanu di je htio reklamirat i ne zna si pomoc pa misli da jedna lasta cini proljece. Svakako nam javi utiske, jedino je gospodin nezadovoljan vivaxom u ovoj temi pa da malo razbijemo predrasude gospodinu 

 Nije samo jedan nezadovoljan vivaxom,ja imam dvije vivax.

Jedna radi kako spada(uz mali kvar u prvoj godini),a druga ima pre bučsn kompresor,i po mišljenu servisa,nije isplativo servisirati,imali su serviseri jako loše mišljene o vivaxu,,,kinesko smeče,klima na kile...i tako su mi serviseri rekli , dva lokalna servisa.

Ja mislim da je vivax lutrija,pa kako naletite :)

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Koji model je u pitanju?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Koji model je u pitanju?

 

 Ova što šuška

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Kod mene je AEQI model, i ispočetka je kod grijanja po zimi bila dosta bučna na full loadu i odjednom se smirila.

Ne bučna na način da se jako čula, nego kao da je jako prenosila vibracije u zid, i onda se to čulo.

Ne znam kak to drugačije opisat.

Nisam nikad provjeravao vaservagom, ali baš budem pogledao jednom, lako moguće da ju nisu potpuno ravno postavili, pa zato, jer pod manjim opterećenjem se ništa nije osjetilo.

 

I može biti da sam ja slučajno popravio jednom kad sam stao na vanjsku jedinicu 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Kod mene je AEQI model, i ispočetka je kod grijanja po zimi bila dosta bučna na full loadu i odjednom se smirila.

Ne bučna na način da se jako čula, nego kao da je jako prenosila vibracije u zid, i onda se to čulo.

Ne znam kak to drugačije opisat.

Nisam nikad provjeravao vaservagom, ali baš budem pogledao jednom, lako moguće da ju nisu potpuno ravno postavili, pa zato, jer pod manjim opterećenjem se ništa nije osjetilo.

 

I može biti da sam ja slučajno popravio jednom kad sam stao na vanjsku jedinicu 

 

 Ni kod mene nije stalno da pravi buku,nego kad se kompresor starta,zna biti detonacija,kao da haubica opali,cijela vanjska jedinica zavibrira,a onda se to sve prenosi na unutarnju jedinicu.

Tako neko vrijeme buči,a onda se smiru,i zna biti skroz tiho.To mi najviše smeta kroz noć, dok spavam,jer me zna probuditi.

Servis mi je rekso da je to loša konstrukcija vanjske jedinice,uglavnom plastika,i da je to problem,a udarci u kompresoru,da se to ne isplati popravljati,i da je moguče da tako još dugo radi.

A ponekad ,kad plastika prošuška,dovoljno je malo vanjsku jedinicu rukom kucniti,pa prestane sedmicama da smeta...,

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
fer-de-lance kaže...

Kod mene je AEQI model, i ispočetka je kod grijanja po zimi bila dosta bučna na full loadu i odjednom se smirila.

Ne bučna na način da se jako čula, nego kao da je jako prenosila vibracije u zid, i onda se to čulo.

Ne znam kak to drugačije opisat.

Nisam nikad provjeravao vaservagom, ali baš budem pogledao jednom, lako moguće da ju nisu potpuno ravno postavili, pa zato, jer pod manjim opterećenjem se ništa nije osjetilo.

 

I može biti da sam ja slučajno popravio jednom kad sam stao na vanjsku jedinicu 

 

 Ni kod mene nije stalno da pravi buku,nego kad se kompresor starta,zna biti detonacija,kao da haubica opali,cijela vanjska jedinica zavibrira,a onda se to sve prenosi na unutarnju jedinicu.

Tako neko vrijeme buči,a onda se smiru,i zna biti skroz tiho.To mi najviše smeta kroz noć, dok spavam,jer me zna probuditi.

Servis mi je rekso da je to loša konstrukcija vanjske jedinice,uglavnom plastika,i da je to problem,a udarci u kompresoru,da se to ne isplati popravljati,i da je moguče da tako još dugo radi.

A ponekad ,kad plastika prošuška,dovoljno je malo vanjsku jedinicu rukom kucniti,pa prestane sedmicama da smeta...,

Kod nas unutarnja vibrira, tj poklopac vibrira s desne strane kad puše punom brzinom topli zrak, samo kaj ja poklopac drmnem šakom dok Fer-a nema doma pa on misli da se odjednom smirila sama od sebe 

A ovu "detonaciju" nisam do sad čula tu, samo vodu kak brljuga kad ugasi defrost pa onda malo pucketa. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice