Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 789.720
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Uzmi neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)...

 

(al mi je ovo falilo...)

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Punac ima tako. Na stepenicama između katova i dobro hladi sve. Staviš da klima puše gore-dolje i rashladi sve bez problema.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CoKsA kaže...

Htio bi postici da jedna klima ohladi i gornji i donji kat jer se radi o malim prostorima, 25m2. Stavio bih je na gornjem katu, odmah iznad otvora za stepenice

 aha ok, imaš dvoetažni prostor. kako sam napisao hladni zrak će ti padati i na donju etažu, e sad sve ovisi i koliki je otvor za stepenice, što je veći to će prolaziti više hladnog zraka. u globalu mislim da će ti hladiti ok, ali opet sve ovisi o izolaciji, je li taj gornji kat unutar zgrade ili ispod krova itd. generalno gledajući gornja etaža će uvijek biti toplija.

 

imam jedan takav prostor, ali sam stavio split kombinaciju, jedna vanjska i dvije unutarnje čisto da se svaka etaža može hladiti i grijati kako kome odgovara. ovako sa jednom ti se može desiti da ti je dole ledana, a gore ok. 

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Puno hvala na objasnjenju. Otvor ce biti nekih 1 m sirok i dugacak 2-3 metra. Gornji kat je zapravo potkrovlje, kuca je na moru, tamo bi se spavalo.Imate li neki konkretni model za preporuciti sada za black friday?

Battlelog:cro1911
9 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CoKsA kaže...

Puno hvala na objasnjenju. Otvor ce biti nekih 1 m sirok i dugacak 2-3 metra. Gornji kat je zapravo potkrovlje, kuca je na moru, tamo bi se spavalo.Imate li neki konkretni model za preporuciti sada za black friday?

 To je dosta veliki otvor tako da vjerujem da ćeš moći hladiti jedan i drugi kat. Ono što će ti biti problem je razlika u temperaturi, posebno jer je u pitanju potkrovlje gdje će uvijek biti dosta toplije nego na donjem katu. Ukoliko će se istovremeno boraviti samo na jednom katu onda je to ok, samo gledaj klimu koja ima kontrolu preko aplikacije (wifi) da ne moraš trčkarati gore-dole.

 

Ukoliko će se istovremeno boraviti na jednom i drugom katu moj savjet ti je split kombinacija, jedna vanjska i dvije unutrašnje jer će onda svaka unutrašnja imati svoju kontrolu i moći ćeš podesiti za svaki kat najbolje kako ti odgovara.

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Puno hvala, ma gore će se samo spavati. Neće se prostor koristiti ni za što drugo. Tako da ako klima može malo rashladiti prostor da se normalno zaspi, to će biti super. Samo ne znam koje klime su najbolje i najvalitetnije za hlađenje ovakvih 50-ak kvadrata. Mozda ne bi bilo lose i da moze zimi malo ugrijati ovaj prostor. Imate li neku preporuku? Volio bih da je oko 700-800 EUR

Battlelog:cro1911
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Čitam da se ljudi žale na Sensiru da su im loše vanjske jedinice, tak da bi ti bolje preporučio da ideš na Samsung AR7580 ili za nešto manje para Vaillant VAI 8, oba dvije su veoma dobre klime, sličnih specki (ionizator, plazma filter, mogućnost ugradnje Wi-Fi modula), uz to Sammy ima i digital inverter motor sa 10 god. gare na njega i 2+3 god. gare na cjelokupnu klimu, ali pazi se napada od strane Julija Domca i ostalih Midea sektaša koji će ti napisati da su to vrhunske klime.....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, trebala bi mi preporuka klime za hlađenje dvaju prostorija (radna i spavaća soba) ukupne površine circa 30 m2.

Grijanje i multisplit su mi nebitne funkcionalnosti. Ciljam na nekakav mid-range, tipa 500-600 €.

 

Hvala unaprijed.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 15:09 (pr0n_addict).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
pr0n_addict kaže...

Pozdrav, trebala bi mi preporuka klime za hlađenje dvaju prostorija (radna i spavaća soba) ukupne površine circa 30 m2.

Grijanje i multisplit su mi nebitne funkcionalnosti. Ciljam na nekakav mid-range, tipa 500-600 €.

 

 E sad, ja u tom rangu bi birao samo između Haiera Pearl 35 ili Samsungovog Luzona koje će poslužiti svrsi, specke su slične kod obje, jedino šta Haier ima mogućnost ugradnje Wi-Fi modula, dok Sammy ima ionizator i plazma filter, ali obje dolaze s 2+3 god. gare (+ 10 god. na motor kod Sammya) tak da se ne moraš brinuti oko održavanja...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 17:32 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

 E sad, ja u tom rangu bi birao samo između Haiera Pearl 35 ili Samsungovog Luzona koje će poslužiti svrsi, specke su slične kod obje, jedino šta Haier ima mogućnost ugradnje Wi-Fi modula, dok Sammy ima ionizator i plazma filter, ali obje dolaze s 2+3 god. gare (+ 10 god. na motor kod Sammya) tak da se ne moraš brinuti oko održavanja...

Možda ovaj nešto jači Samsung?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
2 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, ako ima koji znalac bio bih zahvalan. Tražim klimu s fokusom na grijanje ali bitna i za hlađenje. Stan 63 kvadrata, nova fasada tako da je izolacija top. Black friday je pa se nadam da ima kakva dobra ponuda. Budzet nije toliko bitan koliko mi je bitno da kupim na dobrom popustu (npr. ako se klima krece cijele godine po 1100 da je uzmem za npr. 950). Hvala unaprijed

3 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
gnautix kaže...

Pozdrav, ako ima koji znalac bio bih zahvalan. Tražim klimu s fokusom na grijanje ali bitna i za hlađenje. Stan 63 kvadrata, nova fasada tako da je izolacija top. Black friday je pa se nadam da ima kakva dobra ponuda. Budzet nije toliko bitan koliko mi je bitno da kupim na dobrom popustu (npr. ako se klima krece cijele godine po 1100 da je uzmem za npr. 950). Hvala unaprijed

 pogledaj moj post!
https://forum.bug.hr/forum/topic/stanovanje/klima-uredaj-pitanje/268096.aspx?page=34&jumpto=6696080&sort=asc&view=flat

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
pr0n_addict kaže...

Možda ovaj nešto jači Samsung?

Nije mi se dalo više gubiti vrijeme na ovo pa sam naručio linkani jači model. Wi-Fi podrška mi je posve nebitna.

Valjda će me poslužiti.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
pr0n_addict kaže...

Nije mi se dalo više gubiti vrijeme na ovo pa sam naručio linkani jači model. Wi-Fi podrška mi je posve nebitna.

Valjda će me poslužiti.

 Čestitam kolega, nadam se da će te dobro služit, jednako kao šta Groznog Borisa iliti Stjepnja odlično služi njegov Haier, a mogo si i njega uzet zbog duže gare, ali nema veze, šta si izabrao - izabro si, doduše sve je bolje od Midee i Vestela s kojim sam opiso svoja iskustva već na forumu (ne pitaj kakva su, negativna), ali naravno pazi se dr. Julija Domca i ostalih Midea sektaša...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 21:38 (Vavoom).
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jel nas sanjas? 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

 Čestitam kolega, nadam se da će te dobro služit, jednako kao šta Groznog Borisa iliti Stjepnja odlično služi njegov Haier, a mogo si i njega uzet zbog duže gare, ali nema veze, šta si izabrao - izabro si, doduše sve je bolje od Midee i Vestela s kojim sam opiso svoja iskustva već na forumu (ne pitaj kakva su, negativna), ali naravno pazi se dr. Julija Domca i ostalih Midea sektaša...

Ne znam, ne volim eksperimentirati s brandovima koje nisam otprije probao pa makar u potpuno nepovezanoj kategoriji proizvoda.

Iako, danas je to koliko mi se čini postalo više-manje nebitno, treba gledati specifični model i dobro ga istražiti. Brand loyalty-ja se danas još uvijek drže jedino dinosauri i fanatici, realno.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

A koji brandovi su pouzdani, provjereni, najbolji? Koliko sam ja uspio pročitati, najbolje klime su japanske (Daikin, Mitsubishi..).

 

Planiram uzeti klimu ove dane za black friday, 40-ak m2 dvoetaznog prostora da se hladi i grije. Kucica je uz more. Jel mi dosta 4kW klima za tako nesto?

Battlelog:cro1911
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Za Mitsubishi imam samo riječi hvale.

U starom stanu imali smo ju jedno 10ak godina i nikad nikakvih problema!

WHITE STONES VARAŽDIN
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ja bi trebao nesto za dogrijavanje. Znaci ujutro svaki drugi tjedan treba  grijat dok nikoga nema doma. Inace radi centralno.
Kuca je dost velika (oko 200 kvadrata) i nije bitno da se bas svaka prostorija zagrijeniti da bude vruce kao kad radi centralno na drva. Samo da ne padne temperatura previse.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2023 9:36 (Santana).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Santana kaže...

Ja bi trebao nesto za dogrijavanje. Znaci ujutro svaki drugi tjedan treba  grijat dok nikoga nema doma. Inace radi centralno.
Kuca je dost velika (oko 200 kvadrata) i nije bitno da se bas svaka prostorija zagrijeniti da bude vruce kao kad radi centralno na drva. Samo da ne padne temperatura previse.

Za ovo šta si naveo, baci oko na Samsungov Luzon 12 ili Haierovu Pearl 35, oba dvije su se veoma dobro pokazale i sličnih su specki....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2023 12:29 (Vavoom).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
Santana kaže...

Ja bi trebao nesto za dogrijavanje. Znaci ujutro svaki drugi tjedan treba  grijat dok nikoga nema doma. Inace radi centralno.
Kuca je dost velika (oko 200 kvadrata) i nije bitno da se bas svaka prostorija zagrijeniti da bude vruce kao kad radi centralno na drva. Samo da ne padne temperatura previse.

Za ovo šta si naveo, baci oko na Samsungov Luzon 12 ili Haierovu Pearl 35, oba dvije su se veoma dobro pokazale i sličnih su specki....

 Jel to dost jako ? Nemam iskustva sa tim, ali sam mislio da bi oko 7kw bilo oke ? 

 

Budem jos malo bolje izracunao kvadraturu da vidim kolko bi to trebalo grijat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Santana kaže...

 Jel to dost jako ? Nemam iskustva sa tim, ali sam mislio da bi oko 7kw bilo oke ? 

 

Budem jos malo bolje izracunao kvadraturu da vidim kolko bi to trebalo grijat.

Ovaj Luzon postoji i u malo jačoj varijanti, ali mislim da ti je malo preskup obzirom da ćeš ju koristit samo za "pred-grijanje" kako bi se nazvalo....

 

Baci oko i na malo jeftiniji Haier Revive koji je potpuno isti model kao gore naveden Pearl, samo malo jači, ali isto dobijaš 2+3 god. gare

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
Santana kaže...

 Jel to dost jako ? Nemam iskustva sa tim, ali sam mislio da bi oko 7kw bilo oke ? 

 

Budem jos malo bolje izracunao kvadraturu da vidim kolko bi to trebalo grijat.

Ovaj Luzon postoji i u malo jačoj varijanti, ali mislim da ti je malo preskup obzirom da ćeš ju koristit samo za "pred-grijanje" kako bi se nazvalo....

 

Baci oko i na malo jeftiniji Haier Revive koji je potpuno isti model kao gore naveden Pearl, samo malo jači, ali isto dobijaš 2+3 god. gare

 Hvala. Budem pogledao

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

 Kak to ide oko garancije i ugradnje ? 

Vidim da te trgovine nude opciju ugradnje, al mogu ja uzet neku lokalnu firmu da mi to napravi ?

Dal treba kupit jos neke stvari ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 8:50 (Santana).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Santana kaže...

 Kak to ide oko garancije i ugradnje ? 

Vidim da te trgovine nude opciju ugradnje, al mogu ja uzet neku lokalnu firmu da mi to napravi ?

Dal treba kupit jos neke stvari ?

 Bolje nek ti ju trgovina ugradi, jer pretpostavljam da će ti tako vrijedit gara, a za ovo drugo mislim da su ti potrebni samo nosači za klimu, niš više...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

U pravilu mora ovlašteni instalater, inače nema garancije. Provjeri sa trgovinom gdje kupuješ. Sve to bi vjerojatno palo na sudu da se zainatiš, jer je to jebanje potrošača. Tko zna ugradit Mitsubishi, zna i Gree i Haier itd.

marching up and down the squaaare
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Kod mene je kuca bez izolacije, samo termo zbuka i dobra drvena stolarija. 

Imam 1x Haier Flexis 5,2kW/6,0kW, 2x Haier Flexis 3,5kW/4,2kW, 1x Haier Tundra 3,6kW/3,7kW.

Griju 2 kata, svaki cca. 90m2, griju odlicno. 

 

Pri visim temperaturama (15C+) ne odrzavaju temperaturu idealno odnosno varira ca. 1C (nekad 1,5C) gore dolje, ali pri hladnijim temperaturama je drze skoro konstantno (99% vremena) zadanu temperaturu.

Nekad ode 0,5C gore dolje ali to je i kod skupih japanaca tako.

 

Veliki Flexis trosi cca. 2,00€ (7-1h 23C, 1-7h 21C) dnevno, Tundra 1,50€ (0-24 24C), Flexisi oko 0,70€ svaki (rade 7-17h na 23C, 17-7h na 21C) dnevno. To sve pri temperaturama ca. -2C noc/jutro i ca. 5-10C dan.

Ocekujem da ce bit malo vise kad bude jos hladnije vani (sredisnja Hrvatska).

Naravno kad je vani toplije trose dosta manje.

 

Kod mene je problem sto nemam stiropor/kamenu vunu pa trose puno vise nego sto bi trebale.

Sa dobrom izolacijom bi trosle i 2-3x manje, ali meni je i ovako dobro s obzirom koliko sam prije trosio na grijanje na loz ulje.

Tako da trenutno trosim pri navedenim temperaturama cca. 5€ dnevno za sve klime, a da imam dobru izolaciju bi to bilo 2€ dnevno.

Posto sam rokno 2500€ prosle godine za loz ulje, mi je ovih 700€ za struju nista. Naravno s izolacijom bih to mogao spustit na 300-400€ (ne vjerujem da bi moglo manje) ako je za vjerovati ucinkovitosti dobre izolacije ali posto bi me fasada izasla 10k€+, i ne isplati se bas.

 

Po meni ne treba izbjegavati Haier Flexis. Ja sam uzeo Tundru ljetos i nije losa, ali bih radije da sam odmah uzeo i umjesto nje Flexisa pa da imam sve iste, a i Flexis je malo bolji.

Jedan korisnik na drugom forumu je rekao da ima odlicno iskustvo s Midea Xtreme save Pro, koja je na papiru tu negdje sa Flexisom, u nekim podrucjima i bolja, tako da je eventualno i to opcija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 12:55 (chorba69).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Kak se fasada ne isplati, jebemti sve kad se sjetim ledenih zidova i plinskog bojlera koji ronda non stop i ne može prebaciti 21°C kad je bilo onak pošteno ispod nule vani... Daj si fasadu napravi. Mislim da ne bi imao ni 200€ troška mjesečno (zimski mjeseci) da izoliraš kuću.

marching up and down the squaaare
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
ninotocka kaže...

Kak se fasada ne isplati, jebemti sve kad se sjetim ledenih zidova i plinskog bojlera koji ronda non stop i ne može prebaciti 21°C kad je bilo onak pošteno ispod nule vani... Daj si fasadu napravi. Mislim da ne bi imao ni 200€ troška mjesečno (zimski mjeseci) da izoliraš kuću.

 A vjerujem, kuca je na 3 kata, 90-100m2 po katu. Stiropor/kamena vuna bi me izasla sigurno 10k€.

Ne trosim ni sad 200€ mjesecno u zimskim mjesecima haha. 

Imam smart uticnicu na klimama i trosim 100-150€ mjesecno za sve 4 klime.

Taman i da mi bude duplo jeftinije nakon fasade, fasada mi se isplati tek nakon 28 godina.

Naravno, bilo bi ugodnije i tise i sve to stoji, ali s financijske strane i nije isplativo bas.

 

Jedino ako dobijem poticaj 80% od drzave za fasadu onda je to naravno druga stvar.

Ali ovako, ako klime stvarno do proljeca potrose sve skupa 600€, sto po trenutnom stanju nije nemoguce, to je onda stvarno super.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice