Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.825
|
čitano: 6.604.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

jel jos netko primjetio koliko su amerikanci bolji benceri od europljana? krdo ih inclinea 315-405 (njihovih THREE FIFTEEN i FOUR O FIVE kako ih se cuje po videima) odnosno 3-4plejta na easy 10+ repse (140kg-180kg), dok kod nas jako malo ekipe jedva moze taknuti 140kg

 

 

i znam po sebi koliko mi je benc tezak, obzirom na staz te ostale liftove cucanj i mrtvo

 

 

 

btw jedna anegdotica i eventualan trik za nekom iskoristiti obzirom je benc (bilo kosi ili ravni) osim o bodyweightu jako ovisan i o budnosti cns-a, bencam usual 120 12-15puta zadnjih godina, sad jel to puno ili malo nebitno uglavnom prosle godine uzeo period 3 tjedna 0 kofeina, zatim jedan dan se dobro naspavam i prije treninga uzmem 200mg kofeina (3x250ml energetskog pica, tri manje limenke, ekvivalent cca 3kave) 15min prije treninga (zatim jos 15min kenjanja u teretani zbog laksativnog ucinka kofeina, normalno) i bencam 120 20puta(ravni benc), i to mi je max ikada na tom liftu.

pa probajte, kofein zbilja moze biti koristan tool

Koliko znam kofein samo zavarava tijelo da nije umorno, odnosno odgađa umor?

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...
Petar hw kaže...

jel jos netko primjetio koliko su amerikanci bolji benceri od europljana? krdo ih inclinea 315-405 (njihovih THREE FIFTEEN i FOUR O FIVE kako ih se cuje po videima) odnosno 3-4plejta na easy 10+ repse (140kg-180kg), dok kod nas jako malo ekipe jedva moze taknuti 140kg

 

i znam po sebi koliko mi je benc tezak, obzirom na staz te ostale liftove cucanj i mrtvo

 

 

btw jedna anegdotica i eventualan trik za nekom iskoristiti obzirom je benc (bilo kosi ili ravni) osim o bodyweightu jako ovisan i o budnosti cns-a, bencam usual 120 12-15puta zadnjih godina, sad jel to puno ili malo nebitno uglavnom prosle godine uzeo period 3 tjedna 0 kofeina, zatim jedan dan se dobro naspavam i prije treninga uzmem 200mg kofeina (3x250ml energetskog pica, tri manje limenke, ekvivalent cca 3kave) 15min prije treninga (zatim jos 15min kenjanja u teretani zbog laksativnog ucinka kofeina, normalno) i bencam 120 20puta(ravni benc), i to mi je max ikada na tom liftu.

pa probajte, kofein zbilja moze biti koristan tool

Koliko znam kofein samo zavarava tijelo da nije umorno, odnosno odgađa umor?

Ne znam odakle ti takva ideja. Kofein te boosta i razbudi, kasnije imaš coffein crash, ali tako naše tijelo funkcionira jer uvijek mora biti nekog balansa. 

Kofein je jedan od najboljih nootropica, ima raznih neuroloških benefita, a i ima milijun studija koje potvrđuju sportske benefite. 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5839013/

 

A in-the-zone stanje u koje možeš doći u kombinaciji sa kofeinom i treningom je nešto što se ne može potvrditi studijima, nego jedino doživjeti. 

 

Uz kreatin najbolji suplement koji postoji. Idealno bi bilo ovako kako je petar 3 tjedna bez kofeina pa onda prije treninga, benefiti su strašni. Općenito ga je dobro ciklirati tko može. Ja jednom godišnje stisnem zube. 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kakav vam je Vo2 max? Ja sam poprilično dobar, a radim 10 min cardio tjedno (2 min sprint na kraju treninga). Uz to u saunu idem par puta mjesečno. 

Imam doduše 20 godina raznih treninga iza sebe, gdje sam u prošlosti radio high intense cardia (nogomet i borilački sportovi), ali ne znam jel' to utječe na Vo2 max?

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
love2ml86 kaže...
Petar hw kaže...

jel jos netko primjetio koliko su amerikanci bolji benceri od europljana? krdo ih inclinea 315-405 (njihovih THREE FIFTEEN i FOUR O FIVE kako ih se cuje po videima) odnosno 3-4plejta na easy 10+ repse (140kg-180kg), dok kod nas jako malo ekipe jedva moze taknuti 140kg

 

i znam po sebi koliko mi je benc tezak, obzirom na staz te ostale liftove cucanj i mrtvo

 

 

btw jedna anegdotica i eventualan trik za nekom iskoristiti obzirom je benc (bilo kosi ili ravni) osim o bodyweightu jako ovisan i o budnosti cns-a, bencam usual 120 12-15puta zadnjih godina, sad jel to puno ili malo nebitno uglavnom prosle godine uzeo period 3 tjedna 0 kofeina, zatim jedan dan se dobro naspavam i prije treninga uzmem 200mg kofeina (3x250ml energetskog pica, tri manje limenke, ekvivalent cca 3kave) 15min prije treninga (zatim jos 15min kenjanja u teretani zbog laksativnog ucinka kofeina, normalno) i bencam 120 20puta(ravni benc), i to mi je max ikada na tom liftu.

pa probajte, kofein zbilja moze biti koristan tool

Koliko znam kofein samo zavarava tijelo da nije umorno, odnosno odgađa umor?

Ne znam odakle ti takva ideja. Kofein te boosta i razbudi, kasnije imaš coffein crash, ali tako naše tijelo funkcionira jer uvijek mora biti nekog balansa. 

Kofein je jedan od najboljih nootropica, ima raznih neuroloških benefita, a i ima milijun studija koje potvrđuju sportske benefite. 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5839013/

 

A in-the-zone stanje u koje možeš doći u kombinaciji sa kofeinom i treningom je nešto što se ne može potvrditi studijima, nego jedino doživjeti. 

 

Uz kreatin najbolji suplement koji postoji. Idealno bi bilo ovako kako je petar 3 tjedna bez kofeina pa onda prije treninga, benefiti su strašni. Općenito ga je dobro ciklirati tko može. Ja jednom godišnje stisnem zube. 

 Vidis meni to nije problem jer kavu ne pijem, a kad treba pojedem gel sa 50-100mg i to se onda osjeti.

Cordas kaže...

Kakav vam je Vo2 max? Ja sam poprilično dobar, a radim 10 min cardio tjedno (2 min sprint na kraju treninga). Uz to u saunu idem par puta mjesečno. 

Imam doduše 20 godina raznih treninga iza sebe, gdje sam u prošlosti radio high intense cardia (nogomet i borilački sportovi), ali ne znam jel' to utječe na Vo2 max?

 Brzo ti to padne, ak ne radis redovite takve vjezbe. Meni je pao sad dok sam samo na godisnjem bio, al dobro brzo se to vrati.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...
Petar hw kaže...

jel jos netko primjetio koliko su amerikanci bolji benceri od europljana? krdo ih inclinea 315-405 (njihovih THREE FIFTEEN i FOUR O FIVE kako ih se cuje po videima) odnosno 3-4plejta na easy 10+ repse (140kg-180kg), dok kod nas jako malo ekipe jedva moze taknuti 140kg

 

 

i znam po sebi koliko mi je benc tezak, obzirom na staz te ostale liftove cucanj i mrtvo

 

 

 

btw jedna anegdotica i eventualan trik za nekom iskoristiti obzirom je benc (bilo kosi ili ravni) osim o bodyweightu jako ovisan i o budnosti cns-a, bencam usual 120 12-15puta zadnjih godina, sad jel to puno ili malo nebitno uglavnom prosle godine uzeo period 3 tjedna 0 kofeina, zatim jedan dan se dobro naspavam i prije treninga uzmem 200mg kofeina (3x250ml energetskog pica, tri manje limenke, ekvivalent cca 3kave) 15min prije treninga (zatim jos 15min kenjanja u teretani zbog laksativnog ucinka kofeina, normalno) i bencam 120 20puta(ravni benc), i to mi je max ikada na tom liftu.

pa probajte, kofein zbilja moze biti koristan tool

Koliko znam kofein samo zavarava tijelo da nije umorno, odnosno odgađa umor?

kofein ne "samo zavarava" nego doslovno ima niz mehanizama sto radi po tijelu, najznacajnije: nadbubrezna luci vise adrenalina, podize se kortizol, laksativni ucinak uz pojacano lucenje zelucane kiseline, trosenje dopamina i serotonina

 

posljednje tri uvijek ostaju dok nadbubrezna ima svoj limit i doslovno se "istrosi" + adrenalni receptori se zasite pa zato mnogi redovni konzumitelji kave unatoc svojoj dozi osjecaju obamrlost, kavu/kofein ako se misli iskoristiti kao koristan tool za trening valja ciklirati i takticki koristiti

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2024 14:09 (Petar hw).
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Kakav vam je Vo2 max? Ja sam poprilično dobar, a radim 10 min cardio tjedno (2 min sprint na kraju treninga). Uz to u saunu idem par puta mjesečno. 

Imam doduše 20 godina raznih treninga iza sebe, gdje sam u prošlosti radio high intense cardia (nogomet i borilački sportovi), ali ne znam jel' to utječe na Vo2 max?

 vjerojatno jako visok/dobar.

 

na vo2 max znatno utjece kolicina misicne mase jer vo2 max doslovno znaci koliko tijelo moze potrositi kisika unutar jedne minute

 

"

Što je VO2max?

VO2 max (točnije VO2 max) je maksimalni aerobni kapacitet kojeg tijelo može iskoristiti u jednoj minuti tijekom napora. Ima maksimalnu sposobnost uzimanja kisika iz zraka, maksimalnu sposobnost transporta do mišićnih stanica te njegova maksimalna utilizacija - dakle korist u samim stanicama.

"

 

i glede toga tu su nagruvani bodybuilderi/powerlifteri u velikoj "prednosti" jer kroz njihove teske compound serije dok tijelo barata sa 140-220+ kg kroz pola minute jako velika potrosnja energije se događa.

znam po sebi koliko me satre npr teska serija cucnja 180x10 kroz pola minute ili koliko vec traje, koliko kisika trebam uzimati i otkucaji po osjecaju do 150.

 

ps. ne brkati vo2 max sa terminom >>kondicija<< u narodu, i biti oprezan sa prihvacanjem znanstvenih zakljucaka u posljednje vrijeme da visok vo2 max automatski znaci vrhunsko kardiovaskularno zdravlje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2024 14:34 (Petar hw).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nedjelja je, ali za biceps je radni dan. Prebio sam ruke dns u gymu. 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 15:51 (BeLLicus).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

solo arm day, bez drugih misicnih skupina?

jel preferiras zgaziti prvo biceps kroz vise vjezbi pa zatim triceps ili rotiras pokret za biceps-pokret za triceps naizmjenicno vjezbe?

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

solo arm day, bez drugih misicnih skupina?

jel preferiras zgaziti prvo biceps kroz vise vjezbi pa zatim triceps ili rotiras pokret za biceps-pokret za triceps naizmjenicno vjezbe?

 Normalno da je solo arm day, od 13 i 30 do 15 i 30, prvo sam gazio triceps onda biceps, drop setovi, sajle, bučice, šipke. Ekstra trening, jedva tipkam na tipkovnici od umora. 

20 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
💅💪👎
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

solo arm day, bez drugih misicnih skupina?

jel preferiras zgaziti prvo biceps kroz vise vjezbi pa zatim triceps ili rotiras pokret za biceps-pokret za triceps naizmjenicno vjezbe?

 Normalno da je solo arm day, od 13 i 30 do 15 i 30, prvo sam gazio triceps onda biceps, drop setovi, sajle, bučice, šipke. Ekstra trening, jedva tipkam na tipkovnici od umora. 

Jos malo pa ces preci na Rich Piana 8 hour arm workout 

Sta vi kazete na overtraining, jel ovo sto bellicus radi overtraining, ili je overtraining a myth kako bi rekao CT Fletcher dokle god se oporavis do sljedeceg puta kad ides u gym, ako gazis 2 sata ruke sigurno ce trebat minimum 3-5 dana da se oporavi misic kompletno.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

solo arm day, bez drugih misicnih skupina?

jel preferiras zgaziti prvo biceps kroz vise vjezbi pa zatim triceps ili rotiras pokret za biceps-pokret za triceps naizmjenicno vjezbe?

 Normalno da je solo arm day, od 13 i 30 do 15 i 30, prvo sam gazio triceps onda biceps, drop setovi, sajle, bučice, šipke. Ekstra trening, jedva tipkam na tipkovnici od umora. 

Jos malo pa ces preci na Rich Piana 8 hour arm workout 

Sta vi kazete na overtraining, jel ovo sto bellicus radi overtraining, ili je overtraining a myth kako bi rekao CT Fletcher dokle god se oporavis do sljedeceg puta kad ides u gym, ako gazis 2 sata ruke sigurno ce trebat minimum 3-5 dana da se oporavi misic kompletno.

 Ja za 2 dana ko novi :D 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

A noge?

Know your limits.
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEKKO kaže...
💅💪👎

 aj aj spavate i igrate igrice 

 

prije nego se zaletiš, dobro znam slunj, okolicu, poligon na noge sam prešao jako doabr dio tog terena, i imam masu prijatelja i poznanika u vojsci. 

imate vježbe ili neke pripreme=?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 20:00 (fila2208).
5 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Nedjelja je, ali za biceps je radni dan. Prebio sam ruke dns u gymu. 

 Vise nije pon do pet klasicni bro split kad rokas nedjeljom ruke ili nadoknadjujes trening od tjedna koji nisi stigao? 😁

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice