Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.246.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...

Vjerojatno je mislio na ove gluposti što je Petrov nasadio na kotače...

 

...pojma nemam čemu bi ovo moglo služiti (osim da zasmeta u vožnji)! {#}

e da, na to, na ono iza mclarenovog bolida i na ono što je ivo rekao. Hvala. Tak sam si nešto mislio, ali bolje je pitati :D

15 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...

Vjerojatno je mislio na ove gluposti što je Petrov nasadio na kotače...

 

...pojma nemam čemu bi ovo moglo služiti (osim da zasmeta u vožnji)! {#}

brzinomjer, radi na principu čitanja "PIRELLI"/sec {#}

Can you count, suckers? I say, the future is ours... if you can count!
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
denix kaže...

e da, na to, na ono iza mclarenovog bolida i na ono što je ivo rekao. Hvala. Tak sam si nešto mislio, ali bolje je pitati :D

Ovo McLarenovo je stvarno katastrofa... Gore od Renaultovog! {#}

Ali, eto im! Ako oni misle da su s time kul, neka izvole! {#} 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...
Ovo McLarenovo je stvarno katastrofa... Gore od Renaultovog! {#}

Ali, eto im! Ako oni misle da su s time kul, neka izvole! {#} 

To služi za mjernje strujanja zraka ispod bolida.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
F1-IVO kaže...

To služi za mjernje strujanja zraka ispod bolida.

Meni izgleda kao zakašnjeli božićni nakit na bolidu!  {#}

 

Kladim se da ovo preko noći svijetli k'o Betlehem! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...
Meni izgleda kao zakašnjeli božićni nakit na bolidu! {#}

 

Kladim se da ovo preko noći svijetli k'o Betlehem! {#}

Nažalost ne svjetli nego samo mjeri:)

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&tl=hr&u=http%3A%2F%2Ff1-dictionary.110mb.com%2Fpitot_tube.html&anno=2

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
16 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

kako to da još uvijek nema programa za Androide?!? :(

 

http://mobile.formula1.com/download/select

...
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

pa nemozete imat sve...koliko sam puta prokleo androide sta imaju razne apllikacije koje ja na symbianu mogu sanjat (ima nes slicno - ali ni priblizno tako dobro)

 

ovaj, kad je vec razgovor o tome, jel se prica sta kad ce izac verzija 2011? zao mi je da nisam prije kupio mob koji to podrzava, gust mi je pratit trku sa moba i sa tv-a, puno vise info, a ne ovi nasi prasicko i noLak koji pol toga fulaju...

 

 

izgleda da cu si morat skinut kodove za RAIUNO i tamo gledat trke...posto maxtv me ne zanima nimalo...

15 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
Miro kaže...

kako to da još uvijek nema programa za Androide?!? :(

 

http://mobile.formula1.com/download/select

 

Ko kaže da nije {#}

Prošle sezone smo imali F1 2010 Timing App Championship Pass, koju je razvio Soft Pauer, prema licenci od F1. 

Nova verzija, za sezonu 2011, je dostupna na marketu (onom koji se plaća ili onom koji se "ne plaća"). 

 

Također imaju sličnu app za motoGP.

Can you count, suckers? I say, the future is ours... if you can count!
16 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

live komentari današnjeg testiranja...

 

http://live.autosport.com/commentary.php/id/308

 

do ovog trenutka najbrže krugove imali su: Alonso, Schumacher, Kobayashi, Vettel, Buemi...

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 13:11 (Miro).
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mala usporedba Ferrarija i Mercedes GP-a (Alonso vs MS) na long run-ovima, oboje su odvozili stint od 17 krugova, i izgleda da je Mercedes GP malo brzi od Ferrarija.

a u međuvremenu Nick Heidfeld vozi najbrzi krug dana, 1:20:361, što je samo 9 tisućinki sporije od jucerasnjeg vremena MS-a. Izgleda da se trudi svim silama impresionirati ljude u renaultu. (naravno on nije jos odvozio nijedan dugacak stint)

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 15:41 (mtopol).
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Heidfeld zasad najbrži

 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
mtopol kaže...

Mala usporedba Ferrarija i Mercedes GP-a (Alonso vs MS) na long run-ovima, oboje su odvozili stint od 17 krugova, i izgleda da je Mercedes GP malo brzi od Ferrarija. a u međuvremenu Nick Heidfeld vozi najbrzi krug dana, 1:20:361, što je samo 9 tisućinki sporije od jucerasnjeg vremena MS-a. Izgleda da se trudi svim silama impresionirati ljude u renaultu. (naravno on nije jos odvozio nijedan dugacak stint)

Sve to jako malo znači jer nitko osim samih momčadi nem apojma na kojim se gumama voze i sa koliko goriva. Sve ove brojke i vremena sa ovih testova nam u vidu performansi jako jako malo govore. Svatko od momčadi ima neke svoje ciljeve koje žele/moraju odraditi kroz ove testove i nama sa strane ta vremena ne mogu reći gotovo ništa pametno. Čisto zbog toga što nemamo pojma na kojm su gumama ni koliko tko ima goriva.

 

Inače evo i prijašnjeg runa MSC-a i Alonsa, sa autosport.com-a

 

13:28 Here's an analysis of recent Ferrari and Mercedes stints by @TeamAnglais

Fernando Alonso and Michael Schumacher recently completed similar runs, the Ferrari 16 laps and the Mercedes 14. Once again, putting the unknown tyre compounds and any excess fuel aside, let's compare their times:

Ignoring Alonso's very slow first lap, they began with similar first laps. Then Alonso was able to stay in the 1m26s for nine laps, while Schumacher dropped into the 27s after two.

11 laps in, the Ferrari was 1.1s slower than its quickest, while 10 laps in the Mercedes was 1.3 slower than its best.

Had those times been from a race scenario (and we remove times that vary by a couple of seconds from the previous lap), Alonso would have been 8.8 seconds ahead just before Schumacher pitted after 13 laps.

Alonso
2:05.9, 26.3, 26.3, 26.4, 26.3, 26.5, 26.4, 26.9, 26.8, 26.7, 30.0, 27.1, 27.4, 27.6, 27.8, 28.9

Schumacher
26.5, 26.5, 27.2, 27.3, 27.2, 27.2, 27.4, 27.4, 27.5, 27.8, 28.2, 28.5, 28.6, 32.3

 

EDIT: primjerice Vettel sada vozi stint, trenutno je na 14om krugu i u prosjeku je na 1.23, što je daleko brže i od crvenih i od srebrnih, ali...koje gume, koliko goriva...???

Odvozio stint od 16 krugova, sa cca polovicom krugova u visokim 1.22, a polovicom u nižim/srednjim 1.23.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 15:54 (miki1981).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
mtopol kaže...

Mala usporedba Ferrarija i Mercedes GP-a (Alonso vs MS) na long run-ovima, oboje su odvozili stint od 17 krugova, i izgleda da je Mercedes GP malo brzi od Ferrarija. a u međuvremenu Nick Heidfeld vozi najbrzi krug dana, 1:20:361, što je samo 9 tisućinki sporije od jucerasnjeg vremena MS-a. Izgleda da se trudi svim silama impresionirati ljude u renaultu. (naravno on nije jos odvozio nijedan dugacak stint)

Sve to jako malo znači jer nitko osim samih momčadi nem apojma na kojim se gumama voze i sa koliko goriva. Sve ove brojke i vremena sa ovih testova nam u vidu performansi jako jako malo govore. Svatko od momčadi ima neke svoje ciljeve koje žele/moraju odraditi kroz ove testove i nama sa strane ta vremena ne mogu reći gotovo ništa pametno. Čisto zbog toga što nemamo pojma na kojm su gumama ni koliko tko ima goriva.

 

Inače evo i prijašnjeg runa MSC-a i Alonsa, sa autosport.com-a

 

13:28 Here's an analysis of recent Ferrari and Mercedes stints by @TeamAnglais

Fernando Alonso and Michael Schumacher recently completed similar runs, the Ferrari 16 laps and the Mercedes 14. Once again, putting the unknown tyre compounds and any excess fuel aside, let's compare their times:

Ignoring Alonso's very slow first lap, they began with similar first laps. Then Alonso was able to stay in the 1m26s for nine laps, while Schumacher dropped into the 27s after two.

11 laps in, the Ferrari was 1.1s slower than its quickest, while 10 laps in the Mercedes was 1.3 slower than its best.

Had those times been from a race scenario (and we remove times that vary by a couple of seconds from the previous lap), Alonso would have been 8.8 seconds ahead just before Schumacher pitted after 13 laps.

Alonso
2:05.9, 26.3, 26.3, 26.4, 26.3, 26.5, 26.4, 26.9, 26.8, 26.7, 30.0, 27.1, 27.4, 27.6, 27.8, 28.9

Schumacher
26.5, 26.5, 27.2, 27.3, 27.2, 27.2, 27.4, 27.4, 27.5, 27.8, 28.2, 28.5, 28.6, 32.3

svejedno mercedes GP mi ove godine izgleda super u odnosu na prošlu godinu, uopce se nezamaraju s letećim krugovima, nego testiraju na duže dionice, i jedino oni i Ferrari rade duge stintove dok ostali rade maximalno 10 krugova.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
mtopol kaže...

svejedno mercedes GP mi ove godine izgleda super u odnosu na prošlu godinu, uopce se nezamaraju s letećim krugovima, nego testiraju na duže dionice, i jedino oni i Ferrari rade duge stintove dok ostali rade maximalno 10 krugova.

Pa...

Heidfled je imao nekih problema jutros pa nisu još stigli radit duže stinteve, iako im je danas bilo u planu, Hamilton je imao problema sa nedostatkom nekih djelova, to je službena izjava zbog čega imaju samo 30ak za sad odvoženih krugova.

Sauber ima 1 stint od 19 krugova, vettel također 1 od 16 krugova, Dambrosio ima 1 od 18 i 1 od 20 krugova..tako ima njih više koji idu i na ove srednje duge ili duge stintove...

Ali ne idu svi u isto vrijeme, neki su to radili jučer, neki danas, neki ujutro, neki popodne.

Neki rade puno više na utjecaju promjene setup-a, a za to moraju u box, pa 1-2-3 kruga vani, pa u box, pa opet 1-3 kruga vani i tak ostalno...zato kažem, sve su te brojke bez nekog značaja nama, samo momčadima znače nešto. Ali opet znače im nešto njihove brojke, ni njima ne znače puno brojke ostalih momčadi jer npr crveni nemaju pojma koje gume ni koliko goriva su stavili Vettelu kad je odrađivao one krugove, ni bilo koje druge.

 

Bio mali prekid, sad će ubrzo nastavit. U svakom slučaju Ferrari i jučer i danas, a mislim i prekjučer radi najviše krugova od svih. Štoće reći da nemaju nikakvih nepredviđenih problema sa bolidima, i da sve testove odrađuju po planu, ako ne i ispred plana.

 

EDIT:

I evo 10 min prije kraja planiranog vremena Buemi je stao na stazi i opet crvena zastava. što bi značilo da je za danas gotovo...

 

Evo krajnji rezultati

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 16:53 (miki1981).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

svida mi se razina profesionalnosti na ovom forumu i komentari!!!{#}

 

idemo schumi!!!!

 

nadam se da je ova godina ona prava...vidim da stvarno su brzi i drago mi je da testiraju long runove...

 

heidfeld se zeli dokazati, kozna, mozda njemu daju 1. bolid, a?

14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Malo sam se preračunao, uspjeli su maknut Buemiev bolid, i otvorili stazu još za zadnju doslovno 1 minutu prije isteka vremena...

Dok ja ovo pišem već je kockasta zastava u akciji i nipta se nije promijenilo, samo je par vozača uspjelo dodati još po 1 krug na svoj ukupni konto.

Uglavnom gotovo za danas.

 

Hehe, a tko će ako neće oni, Hamilton i MSC su bez obzira na kockastu zastavu produžili još 1 puni krug i tako 2 puta prošli pod kockicama...za Hamiltona je to vjerojatno bio i prilično vrijedan krug s obzirom da su ih dans odradili samo 36 ukupno, te su sigurno prilično nezadovoljni sa količinoom odrađenih testova.

 

Evo i kratki report današnjeg dana

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 17:11 (miki1981).
16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo, stvarno ne znam kako sam uspio ne vidjeti ovu temu na forumu, a tu sam od samih početaka {#} Pratim F1 s više ili manje entuzijazma oko 10 godina, tako da evo, baš sam sretan što sam nabasao na ovu temu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Riker kaže...

Evo, stvarno ne znam kako sam uspio ne vidjeti ovu temu na forumu, a tu sam od samih početaka {#} Pratim F1 s više ili manje entuzijazma oko 10 godina, tako da evo, baš sam sretan što sam nabasao na ovu temu.

Hehe, dobrodošao...

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čitao sam da ovu sezonu, naši pametnjakovići na HRT-u neće prenositi (obrazloženje: nemaju love). Zanima me je li ta informacija provjerena?

btw, kao što je kolega Riker rekao pratim ju cca. 8 godin, "s više ili manje entuzijazma" {#}. Formula mi je najdraži sport i ne znam kakav će to vikend biti ako ne bude utrka {#}

** Live 4 Music **
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...

Čitao sam da ovu sezonu, naši pametnjakovići na HRT-u neće prenositi (obrazloženje: nemaju love). Zanima me je li ta informacija provjerena?

btw, kao što je kolega Riker rekao pratim ju cca. 8 godin, "s više ili manje entuzijazma" {#}. Formula mi je najdraži sport i ne znam kakav će to vikend biti ako ne bude utrka {#}

Provjereno, prožvakano, ispljunuto odavno.....

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 17:35 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

When flag drops bullshit stops:)

 {#}

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel ovaj McLaren opet nešto ne pokazuje pa će to instalirati na prvoj utrci or they just suck?

 

Nways, nadam se ove godine Mercedesu da osvoji prvenstvo...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Smooth Operator kaže...

Jel ovaj McLaren opet nešto ne pokazuje pa će to instalirati na prvoj utrci or they just suck?

 

Nways, nadam se ove godine Mercedesu da osvoji prvenstvo...

Ma niš ova vremena ne znače nama. Jednostavno po vremenima predsezonskih testiranja ne možemo baš ništa zaključit, jer nikako ne možemo znat koje od 4 smjese guma koriste i koliko goriva ima pojedini bolid. A uostalom i oni se tek upoznaju sa automobilima, i promjenama koje donose razne promjene u setupu, pa kako gume reagiraju itd...

A konkretno danas Hamilton je odvozio samo 36 krugova, za razliku od ostalih koji su radili u prosjeku 80ak, pa sve do više od 130 Ferrarievih, jer su imali nekih problema sa rezervnim dijelovima...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel se može prijenos f1 gledat na bbc iplayer-u?

Sad sam napokon naštelo da radi i live prijenosi :D

16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Prožvakano je, ali svejedno je nevjerovatno kakav fail si je HRT dopustio (premda, kako im ide u zadnje vrijeme, ne čudi me)...Ako slijedeća sezona bude uzbudljiva kao prethodna, doista je sramotno što je nećemo moći pratiti na domaćem programu...

14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čiji vam je bolid ove godine najljepši.

Meni je osobno Mercedes gp

21 Mercedes gp
7 Mclaren Mercedes
3 Ferrari
1 Lotus-Renault
1 Red Bull
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

danas se vidi, da sve sto smo mislili ovih dana oko testiranja pada u vodu. Barrichello je odvezao u Williams-u 1:19.832 , što znaci da svi testiraju svoje programe i neobaziru se na to da budu najbrzi na kraju dana... Možemo mi nagađat i predpostavljat što ocemo na temelju ovih testiranja, ali pravo stanje cemo vidit tek nakon prve utrke. A do tada, je dobro malo entuzijazma, da vrijeme do prve utrke što prije prođe... he he he {#}

 

A ništa ljudi danas je Barrichello odvezao ispod 1:20:000, naslov prvaka ide u Williams ove godine,premda sezona još nije ni pocela, svi su vec obustavili razvoj ovogodisnjih bolida i poćeli razvoj novih bolida za sezonu 2012. Hahahahaha... {#}

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
mtopol kaže...

danas se vidi, da sve sto smo mislili ovih dana oko testiranja pada u vodu. Barrichello je odvezao u Williams-u 1:19.832 , što znaci da svi testiraju svoje programe i neobaziru se na to da budu najbrzi na kraju dana... Možemo mi nagađat i predpostavljat što ocemo na temelju ovih testiranja, ali pravo stanje cemo vidit tek nakon prve utrke. A do tada, je dobro malo entuzijazma, da vrijeme do prve utrke što prije prođe... he he he {#}

 

A ništa ljudi danas je Barrichello odvezao ispod 1:20:000, naslov prvaka ide u Williams ove godine,premda sezona još nije ni pocela, svi su vec obustavili razvoj ovogodisnjih bolida i poćeli razvoj novih bolida za sezonu 2012. Hahahahaha... {#}

Pa to ja govorim cijelo vrijeme. Nemamo pojma tko u kojem stintu koristi koje gume, ni koliko goriva. I već i zobg toga je skroz neusporedivo. A da ne govorim o temperaturi staze i zraka i ostalim vremenskim utjecaima koji su različiti od dana do dana i od jutra do popodneva.

15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ali pobogu zašto Rosberg ima svoko malo neki kvar na bolidu... a MS jucer i prekjucer preso 100+ krugova po danu, bez ikakvih kvarova....

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2011 12:45 (mtopol).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice