Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.233
|
čitano: 6.482.436
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
Cordas kaže...
Evo slike progressa. Lijen sam blurat lice.

Jučer se situacija malo otela kontroli pa sam pojeo dvije pizze umjesto jedne kako je običaj na refeed day, zato sam dosta vodeniji nego obično.
Ali mi je super kako poslije svakog refeed daya izgledam nebo i zemlja drugačije u odnosu na tokom tjedna kad sam low carb. Ne znam kako ovi keto ekipa izdrže stalno bez carbsa, ali meni je to katastrofa - em sam puno manji i lošije se osjećam, em su treninzi katastrofa i nemam snage.
Jedva čekam završiti tu glupu defku i vratit se na high carbs diet.

S obzirom na veliku količinu stresa i problema sa ozlijedom tokom defke (hernija diska, najgora moguća ozlijeda) ja sam i više nego zadovoljan s rezultatima.

 kad ce neka nova tetovazica? tribal ili barem nekog zmaja na rame

 

 

 

glede hernije diska, u dosta slucajeva tijelo samo rijesi to, resorbira (razgradi) dio koji viri 

Sve su tetovaže relativno nove, najstarija ima dvije godine. Ali da, kad smislim neki zanimljiv dizajn definitivno ću nešto novo (veće) staviti. Do sada sam sve male tetovaže stavljao. 

Što se hernije tiče, to me muči već 10-ak godina, ali je uvijek bilo podnošljivo. Međutim, prije nekih mjesec i po - dva sam trenirao punim kapacitetom (jutarnji treninzi) i istovremeno pomagao s nekim fizičkim poslovima poslije posla (nošenje namještaja i slično) i tu je jedan dan nešto otišlo u klinac i nisam se još oporavio. Izbaci glavne vježbe i sad treniram kao bodybuilder haha. Ne uživam uopće u treningu, raditi noge na onim spravicama mi je skroz bezveze, ali što je tu je, nadam se da ću se uskoro vratiti na čučanj. Doduše ostavio sam overhead press, to još uvijek mogu raditi bez problema.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Petar hw kaže...
Cordas kaže...
Evo slike progressa. Lijen sam blurat lice.

Jučer se situacija malo otela kontroli pa sam pojeo dvije pizze umjesto jedne kako je običaj na refeed day, zato sam dosta vodeniji nego obično.
Ali mi je super kako poslije svakog refeed daya izgledam nebo i zemlja drugačije u odnosu na tokom tjedna kad sam low carb. Ne znam kako ovi keto ekipa izdrže stalno bez carbsa, ali meni je to katastrofa - em sam puno manji i lošije se osjećam, em su treninzi katastrofa i nemam snage.
Jedva čekam završiti tu glupu defku i vratit se na high carbs diet.

S obzirom na veliku količinu stresa i problema sa ozlijedom tokom defke (hernija diska, najgora moguća ozlijeda) ja sam i više nego zadovoljan s rezultatima.

 kad ce neka nova tetovazica? tribal ili barem nekog zmaja na rame

 

 

 

glede hernije diska, u dosta slucajeva tijelo samo rijesi to, resorbira (razgradi) dio koji viri 

Sve su tetovaže relativno nove, najstarija ima dvije godine. Ali da, kad smislim neki zanimljiv dizajn definitivno ću nešto novo (veće) staviti. Do sada sam sve male tetovaže stavljao. 

Što se hernije tiče, to me muči već 10-ak godina, ali je uvijek bilo podnošljivo. Međutim, prije nekih mjesec i po - dva sam trenirao punim kapacitetom (jutarnji treninzi) i istovremeno pomagao s nekim fizičkim poslovima poslije posla (nošenje namještaja i slično) i tu je jedan dan nešto otišlo u klinac i nisam se još oporavio. Izbaci glavne vježbe i sad treniram kao bodybuilder haha. Ne uživam uopće u treningu, raditi noge na onim spravicama mi je skroz bezveze, ali što je tu je, nadam se da ću se uskoro vratiti na čučanj. Doduše ostavio sam overhead press, to još uvijek mogu raditi bez problema.

 Ja u petak gazio noge na čučnju 7 serija, 120x10, 120x8, 140x5, 140x5, 120x 8, 120 x 6, 100 x 12. Otišao na extenzije drop seto quad extenziju 3 drop seta 4 serije, onda za zadnju ložu drop seto isto 3 drop seta 4 serija, na kraju leg press, ovaj vikend sam invalid. Jedva hodam. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Svaka čast. I dok nisam imao problema sa ozljedom ovakav trening bi mi spržio cns da dva dana ne bih mogao funkcionirati 😂 ali svejedno bih odradio povremeno takav trening. I kilaža bi mi bila slična.
Recimo front squat top set sa 120kg što je slično kao back squat 140 I guess.
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 9 sati, od ponoći do 9 ujutro.

15 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

Ako spavam 5-6h dobro je 🤣 I tako već možda 15 godina.

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 dosta lose zadnjih mjeseci, zato i jesam nesto bolesljiv, san je no1 za imunitet oporavak i wellbeing

 

za bodybuilding moze se reci sto vise sna to bolje

 

i ne samo kolicina nego i kvaliteta sna, u mracnoj i hladboj sobi, te idealno da je u skladu sa circadian rhythmom od 21-22 do 06-07, spavao 8h od 02 do 10 je losiji osjecaj i manje dnevne energije nego 8h od 22h do 06...

BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 9 sati, od ponoći do 9 ujutro.

 jbno, zanima me koristis li kavu/kofein?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2024 12:41 (Petar hw).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 8-9 kako kad. u zadnje vrijeme mi je los san pa se ne naspavam i samim tim ni trening ne radim ko inace. garant je do ekrana, cekam sezonu i nemam nekog pretjeranog posla preko dana pa znam upalit komp prije spavanja... lakse mi je bilo kad sam se dizao u 7 odradio faks posao trening preko dana i legao u krevet u 10. spavao bih ko beba i nikad nisam bio umoran sljedeci dan

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 dosta lose zadnjih mjeseci, zato i jesam nesto bolesljiv, san je no1 za imunitet oporavak i wellbeing

 

za bodybuilding moze se reci sto vise sna to bolje

 

i ne samo kolicina nego i kvaliteta sna, u mracnoj i hladboj sobi, te idealno da je u skladu sa circadian rhythmom od 21-22 do 06-07, spavao 8h od 02 do 10 je losiji osjecaj i manje dnevne energije nego 8h od 22h do 06...

BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

 9 sati, od ponoći do 9 ujutro.

 jbno, zanima me koristis li kavu/kofein?

 Da, u preworkoutu, kavu ne pijem.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

Ako spavam 5-6h dobro je 🤣 I tako već možda 15 godina.

 Takoder, kad odspavan 6 bez budenja to mi je dobra noc spavanja. 

15 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tututuru kaže...
mrsmith kaže...

Ako spavam 5-6h dobro je 🤣 I tako već možda 15 godina.

 Takoder, kad odspavan 6 bez budenja to mi je dobra noc spavanja. 

Upravo tako 🤣

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

7-9 sati, u prosjeku rekao bih 8 sati. 21:30 do 05:30, plus minus pola sata. Skoro pa religiozno se držim tog rasporeda. Trening prije posla.

4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jutros nakon treninga se izvagao, 92,4 kg na 186 cm. Ja bi i dalje održavao oko te kilaže jer se osjećam ni debelo ni mršavo. Ima još masnog tkiva, pogotovo kad sjednem pa se to prelije, dok sam na nogama manje se primjeti. Ali ono što mene izjeda je snaga. Jutros čučanj jedva 60kg 3 ponavljanja, nisam htio dalje radit jer sam osjećao da kad podižem da mi se noge krive, drugo benchpress ja jedva napravim jedno ponavljanje sa 80kg. I teško probijam te granice da dalje napredujem. 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robi995 kaže...

Jutros nakon treninga se izvagao, 92,4 kg na 186 cm. Ja bi i dalje održavao oko te kilaže jer se osjećam ni debelo ni mršavo. Ima još masnog tkiva, pogotovo kad sjednem pa se to prelije, dok sam na nogama manje se primjeti. Ali ono što mene izjeda je snaga. Jutros čučanj jedva 60kg 3 ponavljanja, nisam htio dalje radit jer sam osjećao da kad podižem da mi se noge krive, drugo benchpress ja jedva napravim jedno ponavljanje sa 80kg. I teško probijam te granice da dalje napredujem. 

 Uh jbte samo 60kg na čučnju a ti imaš 92kg, bp bi morao ići makar vlastita kilaža gore, to je neki prosjek ljudi u gymu. Mada nisam stručan da djelim savjete kako poboljšati snagu. Osobno mi je rasla intezivnim treninzima. Ali ono što vidim po gymu je slično kao i kod tebe, ljudi rade squat sa 60kg a u gymu su već dugo vremena, i benchaju 70tak kg i to ako... A kako da ojačaš neka ti netko stručniji od mene objasni. 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

pitanje za sve, mozete li zaraditi upalu u svakom misicu kojeg odradite?

 

osobno mogu popaliti sve osim srednjeg ramena, mozda par puta u zivotu sam sljedeci dan imao upalu srednjeg ramena...

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

pitanje za sve, mozete li zaraditi upalu u svakom misicu kojeg odradite?

 

osobno mogu popaliti sve osim srednjeg ramena, mozda par puta u zivotu sam sljedeci dan imao upalu srednjeg ramena...

 

 

 

 

 I meni je tesko srednje rame upalit, na treningu ga osjecan, ali ritko kad se upali. Najgore upale su mi tricepsa (dan ipo nakon treninga), par puta sam bija na granici povracanja, cak bi ima malu fibru.

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2024 12:11 (BeLLicus).
15 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

Imaš lošije svjetlo sa 88kg 😆

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

Imaš lošije svjetlo sa 88kg 😆

 Haha a nije isto je mjesto u gymu isto osvjetljenje. Struk se suzio fino na ovoj dijeti. Ostalo i nema neke razlike. Zato vas pitam. Sto mi cudno jedem samo 150g ug dnevno. 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Bellicus imaš kraću kosu sa 80kg 😂

Svakako čas na mišicama 💪💪💪
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Bellicus imaš kraću kosu sa 80kg 😂

Svakako čas na mišicama 💪💪💪

 Malo sam se šišno reklo bi se :P

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko sati spavate dnevno? I koliko je bitno spavati minimum 7 sati za rast i oporavak misica?

spavam po 5h cca, to je neki prosjek 5-6 i dobar sam navikao sam bit umoran i neispavan. i nije to dobro, ali to je jedini način da obvavljam sve aktivnosti i obveze + svoje gušteve

 

spavaj brže rekao bi Arnold, drukčije ne ide.

 

7-8h bi bila ideala-

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

pitanje za sve, mozete li zaraditi upalu u svakom misicu kojeg odradite?

 

osobno mogu popaliti sve osim srednjeg ramena, mozda par puta u zivotu sam sljedeci dan imao upalu srednjeg ramena...

 

 

 

 

 rame se jako brzo oporavlja, njega doslovno mozes raditi svaki dan, isto kao i drugi manji misici, ali srednje rame je bas specificno. rijetko kad sam imao upalu, i to bude mala cisto da osjetis

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nikad nisam radio ciljano određene dijelove ramena, tj. nisam nisam ni radio niti jednu vježbu za ramena osim overhead pressa gdje mogu izbaciti (sa dobrom formom) svoj bw. I naravno radio sam ih kroz BP i super su napredovala. Doduše iznadprosječno sam jak na push pokretima pa vjerojatno zato niti ne trebam.

 

Jel ima još netko tko ne voli raditi izolacije? Ne volim uopće raditi izolacijske vježbe i ne volim imati arm day, što mi je vjerojatno greška jer mi ruke dosta kaskaju za ostatkom. Vidim uglavnom svi obrnuto rade i svi se najviše vesele raditi ruke u gymu, što ja mrzim i ako nemam compound movement u treningu uopće mi se ne da trenirati.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

noge (natkoljenice) i leđa mozes imati samo od compounda, ruke ramena i prsa zahtijevaju izolacija i pumpanja da bi to izgledalo kako treba

15 godina
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo jedna slika leđa od doma :D 101kg tjelesne mase trenutno (na 1.9m visine). Jbg, nisam lean kao Bellicus, ali ni ne jedem lean kao on 

 

EDIT: I btw spavam 5h na dan 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 14:33 (mrsmith).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Što se tiče upala. Najviše me razara upala nogu,prsa,tricepsa. Onako srednja upala leđa prednjeg ramena. Nikad se ne pali srednje rame i biceps... 

 

Kalifornijska pastrva na meniu dns. 

7 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

I ja se pomalo vracan nekoj prijasnjoj formi. Treniran 3 mj, prije toga nisan 8 mj. Opcenito zadnjih par godina nakon 3 miseca mi se upale sve moguce tetive u gornjem dijelu tijela, i onda kroz bol treniran jos misec dva i prestanem.

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

 ti da se shusnesh nakon defke sad na jesen krenes sa minimalnom efektivnom kolicinom vanjskog testosterona 250-300mg (1x ubod tjedno, youtube how to inject trt) i malo metana samo prije treninga (oral), uz to odradis reverse diet postepeno podizes hranu od 3500kcal na pocetku pa do 5-6k kcal na kraju 3-4mjeseca - skocio bi 15-20kg i postao jedan od istaknutijih hrv bildera, siguran sam

 

slj god u ovo vrijeme bi imao ovakvih 90-95kg

 

ako si rijesio potomstvo i imas bilderskih aspiracija, kontaktiraj me pa procakulamo kako da to izvedes

 

jer vidim imas u zivotu sve poslozeno, volja slobodno vrijeme spavanje financije sve je tu

 

negativnih nuspojava nebi imao (osim gasenja jaja, zato spominjem potomstvo), toksicnost na tijelo od malo testa i metana na pripremljeno tijelo je minimalna

 

 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

 ti da se shusnesh nakon defke sad na jesen krenes sa minimalnom efektivnom kolicinom vanjskog testosterona 250-300mg (1x ubod tjedno, youtube how to inject trt) i malo metana samo prije treninga (oral), uz to odradis reverse diet postepeno podizes hranu od 3500kcal na pocetku pa do 5-6k kcal na kraju 3-4mjeseca - skocio bi 15-20kg i postao jedan od istaknutijih hrv bildera, siguran sam

 

slj god u ovo vrijeme bi imao ovakvih 90-95kg

 

ako si rijesio potomstvo i imas bilderskih aspiracija, kontaktiraj me pa procakulamo kako da to izvedes

 

jer vidim imas u zivotu sve poslozeno, volja slobodno vrijeme spavanje financije sve je tu

 

negativnih nuspojava nebi imao (osim gasenja jaja, zato spominjem potomstvo), toksicnost na tijelo od malo testa i metana na pripremljeno tijelo je minimalna

 

 

Ja kad sam počeo sa teretanom, tamo nakon 3mj treninga meni je radnik prišao riječima "a što imaš genetiku ja bolju u životu nisam vidio, a nagledo sam se svega" i još je par puta onako komentirao "ti da se ubodeš ti nisi svjestan kakav bi ti bio" ja sam uvijek na to govorio koji smisao tek sam par mjeseci u treningu, i tako te njegove riječi su mi se urezale u pamćenje. Otišao je na drugi posao nedugo nakon toga.

 

Što se mene tiče imam dvoje male djece da, drugo dijete mi se sad rodilo prije 2 mjeseca. U bodybuldingu sam se totalno pronašao i uživam u tome. Na jesen će biti 2 godine kako treniram, razmišljam i ja na isti način o kemiji, zanima me kakav bi bio nakon ciklusa kad izgledam jako dobro prirodno. Tjedna proizvodnja testa u najboljem slučaju nam je 40mg/tjedno, ne mogu zamisliti kad to digneš vanjskim unosom na 250mg. 

 

Ja naravno dosta čitam o tome, realno nitko od influencera i svih ovih poznatih nebi bio tamo bez da nije uzeo nešto. Tako danas to funkcionira. E da te pitam nešto, vidim spominješ shusnesh što asocira na sustanon jedan od oblika testa zašto baš on, koliko vidim najpopularniji u bb je Enanthate jer ima najduži half life, i kao this means that it provides a steadier flow of testosterone into the body compared to other testosterones. 

 

I da zašto metan koji je dosta poznat po toksičnosti pogotovo za jetru i da dosta navlači vode... Zašto ne recimo nandrolon decanonat aka deca durabolin sa testom kad si na bulku? Thx na odgovorima, dobro je imati nekoga tko zna ovakve stvari iz prve ruke.

Mene to sve malo nervira jer oko toga je cijela strka,zbrka, uzmeš test pa dali trebaš nešto za estrogen da ne dobiješ ginekomastiju, pa što kad završiš ciklus od 8-12 tjedana, ići na one tablete za PCT ili raditi cruise sa malom dozom tipa 120mg, pa opet na ciklus, pa kad ideš na cut opet se uzimaju totalno drugi derivati, primobolan,anavar... Nije to zajebancija, zdrav sam, ni ne prehladim se preko zime, uredno jedem,spavam,treniram,radim, obitelj je tu sve je ok. Ali opet debelo razmišljam o tome i šta bi bilo kad bi bilo. Svakako ću odluku donjeti ovo ljeto. Sad uživanje u ljetu,suncu,treninzima...

 

I hvala na lijepim riječima 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice