"tiha" konfiguracija - 3500kn

poruka: 62
|
čitano: 15.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija cca.3500kn

treba mi nova konfiguraccija prvenstveno za autocad,artlantis,grafičke programe...3d studio jednog dana...

uz to mi je jako bitno da je kompjuter tih, pa bi uzeo kvalitetnije napajanje i kučište.

 

evo moj prijedlog:

kučište - antec three hundred

napajanje - seasonic ss430gb

matična - MBO asrock A770de+,amd 770/sb710

RAM- ddr2- 1066,4gb,2x2kit,takeMS

grafička- ati club 3d - HD5670

procesor- athlon x4 - 2.6 mhz

 

 

budem poslje stavio ,linkove za navedene komponente, ovo je moj prijedlog, slušav Vaš.

 

hvala 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

Iskreno, mislim da je to to. Jedino, mislim da bi mogao ić na neko jeftinije kučište, jer ono kod tebe ne bi trebalo igrat neku ulogu. A hard disk, pretpostavljam imaš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija cca.3500kn
repel kaže...

treba mi nova konfiguraccija prvenstveno za autocad,artlantis,grafičke programe...3d studio jednog dana...

uz to mi je jako bitno da je kompjuter tih, pa bi uzeo kvalitetnije napajanje i kučište.

 

evo moj prijedlog:

kučište - antec three hundred

napajanje - seasonic ss430gb

matična - MBO asrock A770de+,amd 770/sb710

RAM- ddr2- 1066,4gb,2x2kit,takeMS

grafička- ati club 3d - HD5670

procesor- athlon x4 - 2.6 mhz

 

 

budem poslje stavio ,linkove za navedene komponente, ovo je moj prijedlog, slušav Vaš.

 

hvala 

 

Sasvim u redu konfiguracija. Ne bih ništa mijenjao, eventualno prebacio sve to na AM3 platformu i DDR3 RAM ukoliko se ima lufta u buđetu.

zabranjeniples kaže...

Iskreno, mislim da je to to. Jedino, mislim da bi mogao ić na neko jeftinije kučište, jer ono kod tebe ne bi trebalo igrat neku ulogu. A hard disk, pretpostavljam imaš?

Kućište igra vrlo veliku ulogu u smanjenju buke kompjutera.

I see offline people!
14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija cca.3500kn
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija cca.3500kn
Sused kaže...

Kućište igra vrlo veliku ulogu u smanjenju buke kompjutera.

Naravno, ali mišljenja sam da se može nać neko jeftinije koje neče imat neku pretjereano slabiju efikasnost. Ali i ovo je sve skupa odlično složeno. Taman kako treba za obavljanje ove njemu potrebne zadaće.

15 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

konačno netko realan, obično ljudi za te svrhe kupuju komp od 17k kuna! Smijeh

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

Dobra konfa, ja sam nedavno sastavia skoro pa istu za sličnu namjenu, Ovdje !

Nisam BRAD, ali znam PIT !
14 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

hard disk imam

ovo antec kučište sam čuo da je super od kučišta do 500kn, hoču kvalitetnije kučište koje će moč još min 5-7 godina izdržat...ima kvalitetan i debel lim kaj je dosta bitno za buku i super rješenu konfiguraciju.

 

zanima me vaša iskustva sa napajanjem ovim i sa ventilatorom od 5670, jel tiho to ?

 

1.koju bi vi ddr3 memoriju stavili?nije mi jasno ovo AM3 platformu, može link koju?

2.kolika je razlika u ram-ima na 1066 i npr. 1600 mhz, u čemu se vidi razlika?

3.dal za taj quad procesor treba aftermarket hladnjak?

4. dal ovo napajanje seasonic430w može jednog dana vrtjet duplo jače konfiguracije?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 19:56 (repel).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

hard disk imam

ovo antec kučište sam čuo da je super od kučišta do 500kn, hoču kvalitetnije kučište koje će moč još min 5-7 godina izdržat...ima kvalitetan i debel lim kaj je dosta bitno za buku i super rješenu konfiguraciju.

 

zanima me vaša iskustva sa napajanjem ovim i sa ventilatorom od 5670, jel tiho to ?

 

1.koju bi vi ddr3 memoriju stavili?nije mi jasno ovo AM3 platformu, može link koju?

2.kolika je razlika u ram-ima na 1066 i npr. 1600 mhz, u čemu se vidi razlika?

3.dal za taj quad procesor treba aftermarket hladnjak?

4. dal ovo napajanje seasonic430w može jednog dana vrtjet duplo jače konfiguracije?

1) Recimo ovu matičnu i ovaj ram. Ukupno cca. 1220kn.

2) 800, 1000 i 1066MHz su najčešći DDR2, a 1333MHz i 1600MHz su najčešći DDR3. Ove od 1333MHz su sasvim dovoljne, osim ako overclockaš.

3) Ne treba nužno, osim za overclock.

4) Da.

I see offline people!
14 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

ok,ne mislim clockat ništa

 

 

ovo bi bilo to onda:

 

Matična ploča sAM3 Asrock M3A770DE, - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR3

Memorija DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingston Non-ECC CL9 DIMM , KVR1333D3N9K2/4G

CPU Desktop Athlon II X4 620 (2MB,2.6GHz,95W,AM3) box

Kućište Antec Gamer Three Hundred, crno, bez napajanja

Napajanje Seasonic SS-430GB, 430w

grafička - ati club 3d HD 5670, 512mb DDR5

 

3450 kn

ok?

 

 

 

zanima me još gledam tu po forumu malo pod napajanja pa svi preporučuju corsaire ,a nigdje sesonice ?

jel zna netko glasnoču tog sesonica430w, negdje sam našo podatak 30dba, nije to puno?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 22:51 (repel).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

ok,ne mislim clockat ništa

 

 

 

 

Matična ploča sAM3 Asrock M3A770DE, - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR3

Memorija DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingston Non-ECC CL9 DIMM , KVR1333D3N9K2/4G

CPU Desktop Athlon II X4 620 (2MB,2.6GHz,95W,AM3) box

Kućište Antec Gamer Three Hundred, crno, bez napajanja

Napajanje Seasonic SS-430GB, 430w

grafička - ati club 3d HD 5670, 512mb DDR5

 

 

 

 

zanima me još gledam tu po forumu malo pod napajanja pa svi preporučuju corsaire ,a nigdje sesonice ?

jel zna netko glasnoču tog sesonica430w, negdje sam našo podatak 30dba, nije to puno?

 

Kolko ja znam, to je jedva čujno čovjeku...

01000100011000010110110101100001011001110110010101001000011010010110011101101000
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

 

zanima me još gledam tu po forumu malo pod napajanja pa svi preporučuju corsaire ,a nigdje sesonice ?

jel zna netko glasnoču tog sesonica430w, negdje sam našo podatak 30dba, nije to puno?

 

Ne brini se za napajanje. Seasonicova napajanja dosta tiho rade. Seasonic ili corsair (iski kuxxx i jednako kvalitetna). Dakle šta god da uzmeš od ta dva nečeš pogriješit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 22:52 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
DamageHigh kaže...
repel kaže...

ok,ne mislim clockat ništa

 

 

 

 

Matična ploča sAM3 Asrock M3A770DE, - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR3

Memorija DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingston Non-ECC CL9 DIMM , KVR1333D3N9K2/4G

CPU Desktop Athlon II X4 620 (2MB,2.6GHz,95W,AM3) box

Kućište Antec Gamer Three Hundred, crno, bez napajanja

Napajanje Seasonic SS-430GB, 430w

grafička - ati club 3d HD 5670, 512mb DDR5

 

 

 

 

zanima me još gledam tu po forumu malo pod napajanja pa svi preporučuju corsaire ,a nigdje sesonice ?

jel zna netko glasnoču tog sesonica430w, negdje sam našo podatak 30dba, nije to puno?

 

Kolko ja znam, to je jedva čujno čovjeku...

a onda dobro kad vidim da ima ovih ventilatora 120mm sa 22dba, to je ful mala razlika?ne kužim se u to baš Šutim

14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...
DamageHigh kaže...
repel kaže...

ok,ne mislim clockat ništa

 

 

 

 

Matična ploča sAM3 Asrock M3A770DE, - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR3

Memorija DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingston Non-ECC CL9 DIMM , KVR1333D3N9K2/4G

CPU Desktop Athlon II X4 620 (2MB,2.6GHz,95W,AM3) box

Kućište Antec Gamer Three Hundred, crno, bez napajanja

Napajanje Seasonic SS-430GB, 430w

grafička - ati club 3d HD 5670, 512mb DDR5

 

 

 

 

zanima me još gledam tu po forumu malo pod napajanja pa svi preporučuju corsaire ,a nigdje sesonice ?

jel zna netko glasnoču tog sesonica430w, negdje sam našo podatak 30dba, nije to puno?

 

Kolko ja znam, to je jedva čujno čovjeku...

a onda dobro kad vidim da ima ovih ventilatora 120mm sa 22dba, to je ful mala razlika?ne kužim se u to baš Šutim

Eh, zeznuti su ti decibeli...npr 30 db ti je 2 x 20...ja sam mjerio s mobom (znam da je ful neprecizno, ali...) i u potpunoj tišini mjeri 28 db...

01000100011000010110110101100001011001110110010101001000011010010110011101101000
14 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

e uopće ti nisam skužio ovu poruku s decibelima i mjerenjima, kaj pokazuje 28dba u tišini ?!SmijehIznenađen

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

e uopće ti nisam skužio ovu poruku s decibelima i mjerenjima, kaj pokazuje 28dba u tišini ?!SmijehIznenađen

Da, lol...

Ma neznam, to bi trebo pitat nekog ko više zna o tome...

ugl. kaj sam ja pročitao na netu 30 dBa je ko 20 puta 2....

A meni mob u tišini mjeri 28...Smijeh

01000100011000010110110101100001011001110110010101001000011010010110011101101000
14 godina
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

Ma nema šta tražit i pitat. Ako nema nekog tko je imao to napajanje dovoljno je samo malo proguglat i vidjet čete da seasonic ima jako tiha napajanja, a na kraju krajeva to je isti kxxxx kao i corsair (jednako kvalitetna i jako dobra napajanja).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

Repel, slaganje tihog racunala vrlo je subjektivan i nezahvalan posao, slicno kao i ocjena "glasnoce". Za mjerenje buke treba imati standardiziranu metodologiju, skupu opremu i iskustvo, a za ozbiljnija mjerenja potrebna je i anehoicna komora (tzv. "gluha soba"). Nikako nije dovoljno uzeti nekakav sound meter, tutnuti ga kod racunala i zakljuciti da je buka tolika-i-tolika. To je gotovo bezvrijedan parametar.

 

Koliko se sjecam, kvalitetni sound-level metri rijetko kada idu ispod 20-25 dBA, tocnost im pada osobito na rubovima mjernih podrucja, a i takvima se cijena mjeri u stotinama i tisucama eura.

 

Preporucam ti prvo da se oboruzas znanjem, kako bi mogao donijeti kvalitetnu odluku. Ovo je defacto standardni site sa hrpetinom kvalitetnih recenzija i mjesto odakle sam strahovito puno naucio takodjer pokusavajuci sloziti tiho racunalo (sto sam, po mojoj subjektivnoj ocjeni, kao i ocjeni ljudi koji su culi to sto sam slozio - i uspio, premda mi je trebalo kojih 6-8 mjeseci slaganja, isprobavanja, moddanja i rekonfiguriranja) -> pogledaj moju konfiguraciju i pitaj ako sto nije jasno.

 

Po mom misljenju, treba krenuti od kvalitetnog kucista i kvalitetnog napajanja, a onda razradjivati sve ostalo. Pazi na graficku karticu i cooler, a ako ti je ujedno bitna i dobra ventiliranost kucista, pazi i na smjerove gibanja zraka u kucistu.

 

Takodjer, kvalitetnija kucista svakako imaju separaciju kucista na dvije komore - jedna grana se brine za hladjenje napajanja, a drugi dio za sve ostalo.

 

Pogledaj link koji sam ti postao, prostudiraj materijale barem nekoliko dana i onda pitaj.

 

HTH

 

EDIT: Kao dobro ishodiste, svakako kreni od Antecovih kucista (recimo Antec SOLO je ok), pogledaj malo animacije kucista na njihovom siteu, a onda kreni s napajanjem. Corsair radi sjajna napajanja (Corsair u biti re-branda Seasonic), Antec sa serijom CP takodjer odlican, Nexus izvrstan (ali ga je tesko dobaviti kod nas).

 

Cini mi se da si dobro poceo, ako je VGA kartica pasivna, pazi na cooler procesora - ako nije pasivna, razmisli o Accelero S1 Twin Turbo cooleru za graficku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 12:55 (Quantum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija cca.3500kn

ADM:

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
14 godina
neaktivan
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

ma znam da je pojam tišine jako širok pojam i različit od osobe do osobe...

znači ovo kaj sam složio je ok konfiguracija za te novce i tišinu Smijeh ?

hvala quantum za link.

 

zanima me još gdje mogu nabaviti onu spužvu za izolaciju od buke za kučište?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

ma znam da je pojam tišine jako širok pojam i različit od osobe do osobe...

znači ovo kaj sam složio je ok konfiguracija za te novce i tišinu Smijeh ?

hvala quantum za link.

 

zanima me još gdje mogu nabaviti onu spužvu za izolaciju od buke za kučište?

Samo jedan savjet.Imam Antec Threehundred i kučište je odlično,ali oni ugrađeni ventovi super hlade samo su dosta bučni na medium i high postavkama(ima 3 postavke:low.mid i high).

14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
Regular John 19 kaže...
Samo jedan savjet.Imam Antec Threehundred i kučište je odlično,ali oni ugrađeni ventovi super hlade samo su dosta bučni na medium i high postavkama(ima 3 postavke:low.mid i high).

 jel ih mogu skinut i stavit npr.scythe ako če mi bit glasni ?

ti imaš i prednja 2 ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 17:48 (repel).
14 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...
Regular John 19 kaže...
Samo jedan savjet.Imam Antec Threehundred i kučište je odlično,ali oni ugrađeni ventovi super hlade samo su dosta bučni na medium i high postavkama(ima 3 postavke:low.mid i high).

 jel ih mogu skinut i stavit npr.scythe ako če mi bit glasni ?

ti imaš i prednja 2 ?

Da možeš ih skinut,samo kažem stavi ih na low i radit će svoj posao.Ja recimo sam stavio 120mm koji je došao sa kučištem na stranicu da mi puše u grafičku,a veliki 140mm je ispušni(oba su serijski ispuh),s tim da sam stavio još jedan 120mm sprijeda i on radi na pola snage jer je spojen na matičnu a ne preko molexa.Pri punim okretajima(1700RPM) radi buku od 29dBa i dosta se čuje.

15 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

ma znam da je pojam tišine jako širok pojam i različit od osobe do osobe...

znači ovo kaj sam složio je ok konfiguracija za te novce i tišinu Smijeh ?

hvala quantum za link.

 

zanima me još gdje mogu nabaviti onu spužvu za izolaciju od buke za kučište?

 

Damping materijal se zove Tyrotex i možeš ga nabaviti u Dobrom Zvuku na Rudeškoj cesti. Tyrotex ima samoljepljivu jednu stranu, što je dodatni plus. Razmisli dobro gdje ćeš ga staviti i kako ćeš ga postaviti. Preporučam 6 mm debljine.

 

Stock Antec TriCool ventilatori će ti jedino na low biti dovoljno tihi, a ujedno i zadovoljavajući - na mid i high imaju brutalan airflow, ali su odvratno bučni. Imam ih dva u kućištu i nečujni su na low. Ako bi već želio zamijeniti (ili staviti nove) ventove u kućište, predlažem Scythe S-Flex 120 mm uz uzimanje potenciomentra za njih. Također ih imam dva i potenciometrima sam ih namjestio na nekih 800 RPM gdje imaju skoro nikakvu koloraciju zvuka i minimalan zvuk vrtloženja. Kućište je Antec P183 (zašto je taj Antec morao povući P182 koje je bilo još tiše kućište, nikome nije jasno....).

 

Za CPU cooler ti preporučam Scythe Kama Flow 120 mm, koji je uz to i opremljen PWM-om.

 

Za silent kućište *nipošto* ne uzimaj varijante sa bočnim ventilatorima ikakve vrste (dakle, Antec P193 ispada iz igre i njemu slična).

 

Umjesto Corsaira CX400, radije uzmi VX450 ili - još bolje - HX520W. Potonji je modularno napajanje, što je sjajno za smanjenje žica po kućištu, a CX400 ima nezgodno svojstvo da se na 250+ W buka osjetno povećava, što će ti možda jednom predstavljati problem. VX450 nije modularno napajanje, ali je jeftinije od HX520 - izbor je, na kraju, tvoj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 18:56 (Quantum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

hvala za tyrotex

Scyte S-flex nema nigdje za kupit, vidim da je links imao ali nema više?Mršti se

za CPU sam mislio ostavit pasivni, pošto ne mislim clockat

 

kaj misliš da onda otpada antec300 zbog ovog bočnog venta ? mogu ga ne stavit al ostaje rupa, koju mogu prekrit sa spužvom?!?

ovo HX520 otpada zbog cijene...

e sad corsair VX450 vs. seasonicSS430gb ? ja sam skloniji seasonicu...

14 godina
offline
"tiha" konfiguracija - 3500kn

Ma ne brini se, kažem ti već stoti put. Seasonic ili corsair, sasvim svejedno. Seasonic je jako tih i ne brini. Ako ne vjeruješ, imaš google pa se uvjeri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn
repel kaže...

hvala za tyrotex

Scyte S-flex nema nigdje za kupit, vidim da je links imao ali nema više?Mršti se

za CPU sam mislio ostavit pasivni, pošto ne mislim clockat

 

kaj misliš da onda otpada antec300 zbog ovog bočnog venta ? mogu ga ne stavit al ostaje rupa, koju mogu prekrit sa spužvom?!?

ovo HX520 otpada zbog cijene...

e sad corsair VX450 vs. seasonicSS430gb ? ja sam skloniji seasonicu...

 

Pogledaj na SilentPCReviewu top-listu ventilatora i pogledaj alternative tom S-Flexu.....ja bih slijedece trazio Noctuu, ali oprezno, buduci da su neki modeli izvrsni, a neki losiji. Sjajni Panaflo kod nas nisam nasao, mozda ces ti biti bolje srece. Ono sto ti trebas traziti jesu ventilatori sa FDB (fluid dynamic bearing) lezajevima koji su daleko superiorni gotovo svim ostalim tipovima lezajeva za ventilatore (najcesci su sleeve-bearing ventilatori, jer su najjeftiniji). Da ne ulazim u detalje konstrukcije, FDB ne samo da su izrazito tihi i necujni na 9 V ili 7 V, nego su i vrlo trajni, pa im se akusticne performanse skoro uopce ne pogorsavaju sa vremenom (nesto od cega SB ventilatori, recimo, boluju - terminalni stadij takvih ventilatora ces prepoznati po onom poznatom brujanju na pocetku rada). Sony radi cijenjene FDB lezajeve, koje, primjerice, mozes vidjeti u ventilatorima koje Corsair isporucuje (poznati Adda ventilatori). Nisam zicer, ali mislim da i Arctic Cooling u FDB ventilatorima stavlja Sonyja, pa bih i njih preporucio ako S-Flex ili dobru Noctuu ne mozes pronaci.

 

Recenzije jos malo procitaj, a u najgorem slucaju, slobodno ostavi stock Antec TriCool ventilatore. Velim da ih ja imam kod sebe i da su na low sasvim tihi i izdrzat ce koju godinu.

 

Zaboravi na kucista s bocnim otvorima - razmisli, tebi treba izolacija od zvuka, a ne dodatni otvor gdje zvuk moze izlaziti. Uostalom, hladjenje ti nece biti problem, buduci da neces overclockati i imati ces unutrasnje ventilatore, sto ce biti i vise nego dosta, tako da ti je i s te strane bocni otvor suvisan. Eventualno, mogao bi izbaciti ventilator, a otvor zatvoriti Tyrotexom, ali pitanje je da li je to izvedivo i kako ce to estetski izgledati.

 

Pogledaj ovo kuciste (vec sam ti ga spomenuo) - mislim da bi ti to odgovaralo. Pogledaj i ovu recenziju.

 

Corsair, Seasonic, skoro pa isti vrag - uzmi Seasonica SS-430GB i neces pogrijesiti.

 

EDIT: ne bih preporucio stavljanje pasivnog CPU hladjenja. Bolji cooleri i ploce opremljeni su PWM (Pulse Wave Modulation) ventilatorskim napajanjima, sto nije nista drugo nego fino ime za jednostavni, aktivni regulacijski krug sa povratnom vezom. Ukratko, nesto vrlo slicno koriste Inverter klima-uredjaji da bi kontrolirali broj okretaja kompresora vanjske jedinice s obzirom na temperaturu interijera. Analogno tome, preko PWM-a, BIOS ploce kontrolira broj okretaja ventilatora s obzirom na temperaturu jezgri CPU-a - znaci, ventilator u idle modu radi na, recimo 500 RPM, sto je u vecini slucajeva necujno.

 

Samo za ilustraciju, moj Kama Flow na CPU-u kojeg sam overclockirao za 950 MHz u odnosu na stock vrijednosti se u idle modu vrti na 650 RPM (cca. 7 V), a nakon Intel LinPack 4-satne torture, Kama ode na 1100 RPM (12 V). Niti u jednom slucaju nisam uspio cuti razliku izmedju ukupne buke kada se ventilator vrti i kada ga prstom nakratko zaustavim. Zakljucak - Kama Flow opako r00l4. Preporucam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 10:13 (Quantum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

potražit ču te ventilatore sa FDB, iako kaj ti veliš kad se drže ma min.se ne čuju ,a dovoljno hlade.

uuu antec solo je mrak, al je bome cca.800 kn. znači u tom cjenovnom rangu solo je vrh? jel ima možda netko rabljeno za prodat ?Osmijeh uzet ću vjerojatno njega makar je 300 kn skuplji, kad kučište ne mislim mjenjat sljedećih 10 god. jedino ak se ATX ploče ne promjene.

 

ide seasonicss430gb konačno.

 

da, ak nije dovoljno i ak je bolje aktivni za CPU onda ću uzet to od scyte-a i za grafičku ak će bit potrebno.

 

to je to, hvala svima na pomoći, još jedino da rješimo kučište, ajmo... Smijeh

15 godina
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

Uzmi Solo i zicer si. Skuplje je, ali ne mijenjas kucista kao carape.

 

Sto se tice ventilatora, zaboravio sam spomenuti Papsta koji ima takodjer dobre modele, ali - ne znam gdje su nestali, opet ih nigdje ne nalazim (a bilo ih je na bacanje).

 

Ovdje imas popis najboljih ventilatora, ako je ikako moguce, uzmi stvari s ovog popisa. Ako ces uzimati Arctic Cooling, potrazi na samoj kutiji kakav lezaj koriste. Ako ne pise, vrlo vjerojatno je SB (to vrijedi vjerojatno i za ostale ventilatore). I nemoj se zaletit pa pitat trgovca da ti da ventilator sa FDB lezajem, sva je sansa da te bu steral u rodni kraj :)

 

I jos nesto - SB lezaj nije nuzno los. Kvalitetan SB lezaj je cak u pocetku jednako tih kao i FDB, ali je stos da ce se tijekom vremena pohabati (cca. 1-2 godine, ovisi o uporabi) i onda ces morati mijenjati, tako da ako ne nadjes FDB ventilatore, i dobar SB ce posluzit (dakle, neki Scythe ili AC ili slicno...).

 

SS-430GB bi trebalo biti zbilja ok napajanje, javi kak se ponasa kad sve slozis.

 

Aktivno hladjenje na CPU obvezno.

 

Oprez sa grafickom - koliko znam, Sapphire se redovito nije iskazao po tisini, osim Vapor-X serije. Puno bolji izbor bio bi XFX ili GainWard (osobito GS ili GTH serije). XFX 4870 sam osobno uzeo i zadovoljan sam (cijena je tad bila oko 900 kn, sad bi trebala biti osjetno niza).

14 godina
neaktivan
offline
RE: "tiha" konfiguracija - 3500kn

sad vidim ima xfxHD4870- najjeftinije 1000 kn.

ma mislio sam uzet tu HD5670 pa stavit na nju musashija, to ok ?

 

ovo solo je dosta staro kučište pa ga rjetko di ima, molim ak netko ima za prodat.Negdje na webu kad upišem solo izbaci p150 jel to isto samo za drugo tržište ili ...?

također ako netko ima to p150 možda, kupujem...Cool

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice