Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.846.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ministar kaže...
vrinho kaže...

Stavi naprijed od 120mm da ti upuhuje, puno bolji protok ćeš dobiti. Možeš i jednog bočno ali po meni nije potreban, kako hoćeš.

hvala, može neka preporuka za vent odmah? {#}

Scythe Glide Stream, Slip Stream, Grand Flex. Ako hoćeš LED onda neki Coolermaster Sickleflow.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 17:50 (vrinho).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lijep pozdrav, može preporuka grafičke kartice do 1100 kn treba mi uglavnom za gejmanje, evo moje konfe:

Grafička kartica           NVIDIA GeForce 210
Brzina modula           DDR3-1333 (667 Mhz)
Procesor                 QuadCore AMD Athlon II X4 620, 2600 MHz    (13 x 200)
Naziv matične ploče     Asus M4A78LT-M LE
Broj memorijskih utora     2 DDR3 DIMM

Ram memorija           4 gb

 

 

napajanje napajanje
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 12:31 (J(CRO)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pomoć! Zelio bih si uzeti XFX AMD Radeon r9 280A 3 gb DDR5 ,ali bojim se da mi je kuciste premalo ( širina je nekih 42 cm ako je to bitno) pa zato pitam ako ce mi ta graficka stati u moj pc ili da mi preporucite neku drugu grafičku koja bi mogla igrati ove novije igre (granica je 1500 kn ili malo vise)? Trenutno imam nividia GeForce GT 630 i intel i3 procesor,još namjeravam nabaviti 4 gb RAM-a pa da imam ukupno 8gb RAM-a.
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Pomoć! Zelio bih si uzeti XFX AMD Radeon r9 280A 3 gb DDR5 ,ali bojim se da mi je kuciste premalo ( širina je nekih 42 cm ako je to bitno) pa zato pitam ako ce mi ta graficka stati u moj pc ili da mi preporucite neku drugu grafičku koja bi mogla igrati ove novije igre (granica je 1500 kn ili malo vise)? Trenutno imam nividia GeForce GT 630 i intel i3 procesor,još namjeravam nabaviti 4 gb RAM-a pa da imam ukupno 8gb RAM-a.

Izmjeri prostor koji imas od zida do zida u kucistu zavisno od mjesta gdje ti je ladica od hdd-a, ako moze stati uzmes ako ne ne uzmes {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Baci radije neku sliku unutrašnjosti pa ćemo vidjeti

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Ili napišeš točno o kojem se kućištu radi ako znaš. Ako ne znaš onda metar u ruke i mjeri. A isto tako ovisi koji model R9 280 si naumio kupit jer nisu svi iste duljine.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

XFX obična DD je 29.5cm

Sapphire 280 dualx je 26cm

 

sapphirka koliko znam stane u svako kuciste

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

imam ovo računalo:

 

Intel Celeron g1610

ASRock h61m-vg3

ddr3 4gb+2gb

AMD Radeon HD 7700 Series

 

Zanima me kakav bi mi procesor preporucili kao zamjenu za ovaj? kupovao bih iz trgovine ili mozda s njuskala al da ima garanciju

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Procesor: AMD Sempron 140 2.7 GHz

Grafička: NVidia GeForce 7025 / nForce 630a

Grafička mi je integrirana u matičnu, imam 3 gb rama.

 

Sad bi nadogradio da mogu igrat malo zahtjevnije igre, budžet mi je 1000-1500 kn.

Preporuke ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maxy0 kaže...

imam ovo računalo:

 

Intel Celeron g1610

ASRock h61m-vg3

ddr3 4gb+2gb

AMD Radeon HD 7700 Series

 

Zanima me kakav bi mi procesor preporucili kao zamjenu za ovaj? kupovao bih iz trgovine ili mozda s njuskala al da ima garanciju

 

gledaj preko njuškala, ako imaš love neki i5 sck 1155, nađu se za oko 800, 1000kn

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Znači kolega mi trenutno ima Grafičku Radeon HD 6750 1GB GDDR5 i HDD 1 TB western digital, napajanje 400w. Kupuje rame matičnu procesor i kućiste, na raspolaganju ima 1800kn. Ja ću napisati dolje šta bi on kupio a vi savjetujte ako se šta može poboljšati.


Matična ploča Asus M5A78L-M LX3- 356kn ILI Gigabyte sAM3+ GA-970A-DS3P 499kn

RAM Memorija: Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 4GB, HS- 289kn
Procesor: AMD FX 6300- 760kn
Kućište: Sharkoon VS4-W- 240kn


Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 15:49 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

nadogradio bi neko vodeno hladenje...jer mi se neda zezat s hrpom ventova a htio bi clockat malo,pa me zanima dal postoji varijanta da osim samog procesora,hladi i chipset?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Postoji i ta opcija ali moraš se prvo raspitati da li za tvoju matičnu ploču postoji vodeni blok koji hladi čipset.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, trebala bih pomoć sa nadogradnjom kompa, ne znam je li do dijelova ali više ne radi kako treba, pa možda je do trenutne konfiguracije, komp je star 2,5 god

cpu: i52400,1155

mbo: AS ROCK P67 PRO3, B3, P67 s1155

vga: MSI R6770 1GB DDR5

hdd: WDBLUE 500GB

ram: KINGMAX DDR3 1333MHZ 2x2gb

psu: CORSAIR CX430W

imam windowse 7 32-bitne

u zadnjih 3-4 mj stalno se javlja greška ne može se upalit tražit reset biosa. radila sam vanjski reset, i preko bios startup.a gdje komp ne pronađe nikakvu grešku.

također se ledi u toku rada, pa moram neko vrijeme čekati da se ponovno osposobi

na njega uz standardni monitor LG W2240S 22'' imam spojen full hd tv kao dodatni monitor 42''. također imam spojen externi tvrdi disk od 4tb.

pc koristim za crtanje dakle programe autocad, photoshop, rhinno i za igranje 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Preporučam formatiranje C diska pa ako i nakon čiste instalacije bude radio tako s poteškoćama onda treba utvrditi koji dio računala nije ispravan.

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ok, hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Otvorio sam moj pc i izmjerio nekih 20 cm ili vise (nisam mogao tocno izmjeriti ).Moje kućište je od msgw ali jedino neznam model jer nisam kupio u dijelovma ,ali sam zato slikao unutarnji dio :
nadam s da je dobro nadam s da je dobro
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Grafička može stati, ali moraš srediti te kablove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Znači, XFX AMD Radeon R9 280A 3GB DDR5 bi mi mogao stati u kućiste ,samo šta trebam uraditi u vezi ovih kablova?
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Znači, XFX AMD Radeon R9 280A 3GB DDR5 bi mi mogao stati u kućiste ,samo šta trebam uraditi u vezi ovih kablova?

Koji i3 imaš? Iskreno, mislim da je i3 preslab za jednu R9 280, pogotovo ako je neka starija generacija.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Koji da si procesor kupim onda? Jedan jeftin i dobar ako može...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Imam ovaj i3-3240 ako se pitate...
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Koji da si procesor kupim onda? Jedan jeftin i dobar ako može...
Niđo5 kaže...
Imam ovaj i3-3240 ako se pitate...

Pa, nekakav Intel i5 (ili i7) LGA1155 (da ti može u matičnu), ali oni ti i nisu baš jeftini (1500+ kuna novi).

Ako nemaš toliko za procesor i nećeš u skoro vrijeme uzimati jači od tog i3 kojeg imaš, on ti je taman za grafičke u rangu Radeona R7 265 ili GeForce GTX 750 Ti.

Eventualno R9 270 ali preko toga je bacanje novca jer bi ti procesor u mnogo igara bio fino usko grlo (bottleneck).

 

Koje napajanje imaš? R9 280 traži dobro napajanje.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moje mišljenje je da nije nužno mijenjati procesor. Više sumnjam u ovo napajanje. Čini mi se i da nema PCIE konektore kojima bi napajao grafičku karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Otvorio sam moj pc i izmjerio nekih 20 cm ili vise (nisam mogao tocno izmjeriti ).Moje kućište je od msgw ali jedino neznam model jer nisam kupio u dijelovma ,ali sam zato slikao unutarnji dio :

Napajanje to je smeće, kućište skučeno dosta.

Ako želiš nadogradnju na grafičku tipa Radeon R9 280, moraš uzeti sljedeće:

 

  • 1 x Zalman Z1, USB3.0 black, 2x120mm (270 kn)
  • 1 x XFX TS 450W, 80+ Bronze (AKCIJA) (400 kn)
  • 1 x Procesor Intel Core i5 3340 (1500 kn)
  • 1 x XFX AMD Radeon R9 280A 3GB DDR5 Graphic Card (AKCIJA) (1600 kn)

 

Ukupno: 3800 kn

 

i5 možeš naći i neki polovni na oglasu, gledaš CPU za socket 1155, procesori se rijetko (nikad)

ne kvare, tako da nemaš frke oko toga.

 

Jedna opcija koju bih ja uzeo svakako u obzir je prodaja toga tvoga procesora, ploče i prelazak

na AM3+ socket:

 

  • 1 x Procesor AMD FX X6 6100 3.3Ghz (3.9GHz) box (700 kn)
  • 1 x LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/AMD (100 kn)
  • 1 x GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+ (500 kn)

 

Ukupno: 1300 kn

Sretan i blagoslovljen Božić svima! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 10:13 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Procesor neka ostavi za sada, jos uvijek se uredno nosi sa svim novim igrama. Neka promijeni gpu i napajanje, mislim bilo bi idealno kad bi mogao sve kao sto je gore kolega rekao, ali to je previse novaca vec, htio je dati pare za gpu, pa mu mi sada govorimo da promijeni pola kompa.

Ali napajanje obavezno. Ovaj gore xfx 450w je super, a grafu moze r9 280 ako je 1080p u pitanju.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 10:30 (alien20).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Imam ovaj i3-3240 ako se pitate...

 Ako nemaš para za mjenjat napajanje onda traži R9 270 sa jednim 6 pin konektorom. Ako imaš onda možeš i na nešto jače grafe mada za i3 i nije ništa jače.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Što si trebam točno kupiti da si povećam napajanje? Meni na kućištu piše 500W samo neznam je li je to u vezi napajanja ili nešto drugo... I koju da si grafičku kupim ako si želim povećati napajanje i ako ne budem mogao,koju da si graficku onda kupim s ovakvim napajanjem?

Hvala unaprijed.
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Što si trebam točno kupiti da si povećam napajanje? Meni na kućištu piše 500W samo neznam je li je to u vezi napajanja ili nešto drugo... I koju da si grafičku kupim ako si želim povećati napajanje i ako ne budem mogao,koju da si graficku onda kupim s ovakvim napajanjem?

Hvala unaprijed.

Odgovore na pitanja potraži ovdje: http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vodic-odabir-graficke-kartice/28804.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niđo5 kaže...
Što si trebam točno kupiti da si povećam napajanje? Meni na kućištu piše 500W samo neznam je li je to u vezi napajanja ili nešto drugo... I koju da si grafičku kupim ako si želim povećati napajanje i ako ne budem mogao,koju da si graficku onda kupim s ovakvim napajanjem?

Hvala unaprijed.

To na čemu ti piše 500W to ti je napajanje. Imaš MS Industrial Logic 500 i da na to spojiš R9 280 vjerojatno bi ti krepalo te sa sobom povuklo i barem pola kompjutera.

 

Dakle ne samo da ti procesor nije ni blizu dostatan za r9 280 nego ti je i napajanje problem (i to puno veći nego procesor!).

Za pošteno napajanje trebaš dati barem 350+ kuna, a to MS smeće ti novo košta oko 200 kuna. Tih "500W" je realnih oko 350W možda.

Twitter: @191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice