Dobra konfa za malo para - pitanje

poruka: 35
|
čitano: 5.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dobra konfa za malo para - oko 3000kn - pitanja

Pozdrav,

evo ja sam malo ovdje surfao i  složio si na ADM-u nekakvu konfu, pa me zanimaju mišljenja i preinake koje ne bi bitno utjecale na ukupnu cijenu. Pri izboru komponenti su mi prioritet bile grafička (gamer) i cpu, ali pitanje je kako će funkcionirati sa ostalim dijelovima na kojima sam štedio. Konkretno, brine me hoće li napajanje 420W koje dolazi s kućištem moći držati konfu, je li dovoljno dobra matična,  HDD?

Ovu konfu ne bih overclockao, HDD mi je dovoljan i od 320GB, ako će biti bolji od ovog. Koristio bih je na HD ready rezoluciji. I kupovao bih u ADM-u jer je besplatno slaganje i dostava, kako sam pročitao.

Slika u prilogu:

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje
Konfa ti nije dobra, napajanje nevalja, grafa nije nešto. Umjesto tog phenoma stavi athlona, umjesto hd 5770 gtx 550 I neko brand name napajanje od 400 w. Također uzmi 2 gb rama pa za razliku u novcu uzmeš bolju matičnu
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

Vjeruj mi bar stavi on LC od 500w, jer meni je na sempron procesoru, i 5550 grafi crklo za par sati ono napajanje koje sam dobio uz kućište...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Da, vidim da ću ipak morat odvojeno kupit napajanje i kućište.

explorer 4, može malo detaljnije za procesor (i matičnu?)? Jer vidim da je četverojezgreni Athlon isto oko 700kn, a mislio sam da je ovaj Phenom ipak bolji. Mislio si na trojezgreni Athlon? GAINWARD GeForce GTX 550 Ti GDDR5- 1030 kn, ok za sada:D

13 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
motaro1989 kaže...

Da, vidim da ću ipak morat odvojeno kupit napajanje i kućište.

explorer 4, može malo detaljnije za procesor (i matičnu?)? Jer vidim da je četverojezgreni Athlon isto oko 700kn, a mislio sam da je ovaj Phenom ipak bolji. Mislio si na trojezgreni Athlon? GAINWARD GeForce GTX 550 Ti GDDR5- 1030 kn, ok za sada:D

taj phenom je bolji...od athlona...njega ostavi i minjaj napajanje...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 21:44 (zoharbizo).
15 godina
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

 

CPU: AMD Phenom II X4 840..................................................673,00 KN

MBO: ASRock 870 Extreme 3..................................................622,00 KN

GPU: Sapphire HD5670 512MB...............................................553,00 KN

RAM: DDR3 1333MHz 2x2GB Kingmax.....................................302,00 KN

HDD: WD Blue 500GB...........................................................274,00 KN

PSU: XFX Core Edition 450W..................................................350,00 KN

TWR: Gigabyte GZ-KX1.........................................................202,00 KN

 

 

evo batista predlaže ovo, i po meni to ti je super složeno za te novce koje imaš

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

ja bi dodao još 200kn ako se hoćeš igrat i uzeo ovo dole, ako možeš dodat još malo onda stavi phenom X4 840.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
Balvan8 kaže...

ja bi dodao još 200kn ako se hoćeš igrat i uzeo ovo dole, ako možeš dodat još malo onda stavi phenom X4 840.

taj x3 ce odradit posa super a ako bog da mozda se i otkljuca...dovoljno je jak da upogoni hd6850...sve u svemu konfa za 10 {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
motaro1989 kaže...

Da, vidim da ću ipak morat odvojeno kupit napajanje i kućište.

explorer 4, može malo detaljnije za procesor (i matičnu?)? Jer vidim da je četverojezgreni Athlon isto oko 700kn, a mislio sam da je ovaj Phenom ipak bolji. Mislio si na trojezgreni Athlon? GAINWARD GeForce GTX 550 Ti GDDR5- 1030 kn, ok za sada:D

Phenoma X4 955BE definitivno uzmi, jel je sad smiješno jeftin a to je izvrstan procesor koji će ti poslužit koju godinu ako kasnije uzmeš i bolju grafu. Uzmi to neko bilo koje kučište, ali normalno napajanje ( jel tu ti se neisplati štedjeti ) tipa XFX 450W. Za grafu ako ti je budget limitiran do 3000 kn ,nemaš šta bolje, ali mislim da ima GTX 550Ti ispod 1000 kn  ( zapravo ima 100 %) a bolja je od HD 5770. Uzmi ploču sa 770 čipsetom to ti je negdje oko 400 kn primjerice AsRock M3A770DE. Neznam koliko to točno košta ali to ti je to otprilike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 22:20 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

1 x GAINWARD GTS450 1024MB GDDR5 128bit, PCI-X 2.0 x16,Core : 783MHz

1 x Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C

1 x DDR3 4GB (1x4GB) Kingmax, 1333MHz

1 x HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F3

1 x DVD upisivač LG GH24NS, DVD±RW, 24x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R

1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology

1 x Procesor AMD Athlon II X3 445, socket AM3, BOX , 1.5MB, 3.1GHz

1 x Coolermaster Elite 310, MIDI, crno-plavo, bez PS

 

3.026,49Kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...
motaro1989 kaže...

Da, vidim da ću ipak morat odvojeno kupit napajanje i kućište.

explorer 4, može malo detaljnije za procesor (i matičnu?)? Jer vidim da je četverojezgreni Athlon isto oko 700kn, a mislio sam da je ovaj Phenom ipak bolji. Mislio si na trojezgreni Athlon? GAINWARD GeForce GTX 550 Ti GDDR5- 1030 kn, ok za sada:D

Phenoma X4 955BE definitivno uzmi, jel je sad smiješno jeftin a to je izvrstan procesor koji će ti poslužit koju godinu ako kasnije uzmeš i bolju grafu. Uzmi to neko bilo koje kučište, ali normalno napajanje ( jel tu ti se neisplati štedjeti ) tipa XFX 450W. Za grafu ako ti je budget limitiran do 3000 kn ,nemaš šta bolje, ali mislim da ima GTX 550Ti ispod 1000 kn  ( zapravo ima 100 %) a bolja je od HD 5770. Uzmi ploču sa 770 čipsetom to ti je negdje oko 400 kn primjerice AsRock M3A770DE. Neznam koliko to točno košta ali to ti je to otprilike.

nemoguce je ugurati to 955BE i tu grafu u konfu, a kuciste od pleha nema sanse da stavljam, barem ja ne...

13 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
xNortyx kaže...

 

1 x GAINWARD GTS450 1024MB GDDR5 128bit, PCI-X 2.0 x16,Core : 783MHz

1 x Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C

1 x DDR3 4GB (1x4GB) Kingmax, 1333MHz

1 x HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F3

1 x DVD upisivač LG GH24NS, DVD±RW, 24x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R

1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology

1 x Procesor AMD Athlon II X3 445, socket AM3, BOX , 1.5MB, 3.1GHz

1 x Coolermaster Elite 310, MIDI, crno-plavo, bez PS

 

3.026,49Kn

 

balvanova konfa je bolja...bolja grafa isti proc ko u tebe...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Hm, kad  bi argumetirao to još sa ikakvim argumentom !!

13 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...

Hm, kad  bi argumetirao to još sa ikakvim argumentom !!

x3 + gts450 ce dac manje fpsova od x3 + hd6850...a cijena konfi su identicne...ukratko balvanova je bolja

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
zoharbizo kaže...
itomic009 kaže...

Hm, kad  bi argumetirao to još sa ikakvim argumentom !!

x3 + gts450 ce dac manje fpsova od x3 + hd6850...a cijena konfi su identicne...ukratko balvanova je bolja

Nisam mislio na tebe nego na ovog što je komentirao da nebi stavio Phenoma i grafu u jeftino kučište !!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...
zoharbizo kaže...
itomic009 kaže...

Hm, kad  bi argumetirao to još sa ikakvim argumentom !!

x3 + gts450 ce dac manje fpsova od x3 + hd6850...a cijena konfi su identicne...ukratko balvanova je bolja

Nisam mislio na tebe nego na ovog što je komentirao da nebi stavio Phenoma i grafu u jeftino kučište !!

ne znam jesi ikad imao takvo kuciste, ja jesam... i znam kako se ponasaju ta jeftina kucista, vibracije posvuda, brujanje zujanje, izrada 0 bodova, svako malo se porezes na nesto, hladenje jos dodatno 0 bodova itd itd 

 

13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Jasno mi je to sve. Naravno da bih mu predložio bolje, ali je tip ograničio budget na oko 3000 kn, i mislim da mu je tu bolje uštedjeti nego na grafi. Treba uzet bolje kučište, ali ako nema para nek uzem takvo neko ali bolji procesor i grafu, nego da uzemo skupo kučište sa slabim procesorom i grafom.

15 godina
neaktivan
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

Da, spreman sam trpiti škripanje i buku kućišta i ventilatora ako to znači da ću imati dosta  bolji procesor i grafičku{#} Valjda mi kućište neće utjecati na performanse:/

Evo, proučio sam sva vaša mišljenja i sklopio nešto novo po njima, pa komentirajte. I još jedno pitanje: ako sada uzmem konfu (iz ADM) sa samo 2GB RAMa pa kasnije kupim još jednu pločicu od 2, smijem li sam otvoriti konfu i ubaciti ih bez gubljenja garancije?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dobra konfa za malo para - pitanje

Koliki ti je onda konačni novčani limit?

 

Ne isplati se davati 300 kn više za 5% jaču grafu. Sapphire ATI Radeon HD 5830 Xtreme 1GB košta oko 800 Kn.

AMD Radeon HD 6850 je jači 3-6% i košta preko 1100 Kn.

 

Za 3000 Kn ide nešto ovakvo:

Athlon II x3 ili x4 (Phenom II x4 840 je Athlon II x4!).

2 ili 4 GB RAM DDR3

AsRock M3A770DE ili slična matična

Sapphire HD 5830

XFX 450W napajanje

Samsung F3 500GB disk

Cooler Master Elite 37 kućište

LG S-ATA pržilica

 

Edit:

Vidim da je u ADM-u ponestalo Sapphire HD 5830 Xtreme. Valja pričekati koji dan da im dođe ova pošiljka.

Jednostavno nema bolje grafe za 800 Kn.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 1:06 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
motaro1989 kaže...

Da, spreman sam trpiti škripanje i buku kućišta i ventilatora ako to znači da ću imati dosta  bolji procesor i grafičku{#} Valjda mi kućište neće utjecati na performanse:/

Evo, proučio sam sva vaša mišljenja i sklopio nešto novo po njima, pa komentirajte. I još jedno pitanje: ako sada uzmem konfu (iz ADM) sa samo 2GB RAMa pa kasnije kupim još jednu pločicu od 2, smijem li sam otvoriti konfu i ubaciti ih bez gubljenja garancije?

To sa škripanjem i bukom, gotovo sam siguran da nećeš imati problema kao što ti je netko spomenuo a jeftino kučište ti ninakoji način neutječe na performanse. Skuplja kućišta se uzimaju radi prostora, i radi boljeg hlađenja kod overclockiranja, a pošto si ti naglasio da se time nećeš baviti nepotrebno ti je ulaganje ako si ograničen sa novcima u skuplje kućište. Negubiš nikakvu garanciju ako si kasnije ubaciš još 2Gb rama. Inače to je sad već dobro optimizirano računalo i moćeš se fino igrat.

13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
191x7 kaže...

Koliki ti je onda konačni novčani limit?

 

Ne isplati se davati 300 kn više za 5% jaču grafu. Sapphire ATI Radeon HD 5830 Xtreme 1GB košta oko 800 Kn.

AMD Radeon HD 6850 je jači 3-6% i košta preko 1100 Kn.

 

Za 3000 Kn ide nešto ovakvo:

Athlon II x3 ili x4 (Phenom II x4 840 je Athlon II x4!).

2 ili 4 GB RAM DDR3

AsRock M3A770DE ili slična matična

Sapphire HD 5830

XFX 450W napajanje

Samsung F3 500GB disk

Cooler Master Elite 37 kućište

LG S-ATA pržilica

 

Edit:

Vidim da je u ADM-u ponestalo Sapphire HD 5830 Xtreme. Valja pričekati koji dan da im dođe ova pošiljka.

Jednostavno nema bolje grafe za 800 Kn.

  Prvo HD 6850 je za dobrih 20% prosječno jača od HD 5830 , drugo sumnjam ja da ćeš uopće više vidjt tu HD 5830 Extreme verziju iako se slažem da je to definitivno najbolja kupnja za te novce.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Limit sam gore već prešao, ne bih više od toga. A ako kažeš da je Sapphire HD 5830 Xtreme samo 5% lošija, onda bih nju radije. Samo je problem što je nema u ponudi ADMa. Onda, bi li mi oni htjeli složit konfu bez grafičke, pa da je kupim na drugom mjestu i sam ubacim bez gubljenja garancije? Ili postoji neka slična?

 

EDIT: sad vidim da je editano:P sad sam još zbunjeniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 1:20 (motaro1989).
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

CPU - AMD Phenom II X4 840

MBO - AsRock M3A770DE

GPU - Sapphire HD 5770 1GB

DVD LG GH22NP

HDD Samsung 500GB

RAM - DDR3 Corsair 1333Mhz , CL9

PSU- XFX Core Edition 80+ 450W

Gigabyte GZ-KX1

 

Cijena- oko 3100 kn

 

Eto ti komp iz ADM-a da se više tu nepatiš. Ovo je najbolje po mom mišljenju što možeš za te novce uzet !! Za grafu, kad budeš uzimo provjeri jel ima ta HD 5830 Extreme jel je slične cijene kao HD 5770 a malo je jača pa uzmi nju.

16 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...

  Prvo HD 6850 je za dobrih 20% prosječno jača od HD 5830 , drugo sumnjam ja da ćeš uopće više vidjt tu HD 5830 Extreme verziju iako se slažem da je to definitivno najbolja kupnja za te novce.

Pobijenaje prvog navoda:

http://www.ultimatehardware.net/ati/sapphire_radeon_hd_6850.htm

http://www.hwcompare.com/5904/radeon-hd-5830-vs-radeon-hd-6850/

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1148/pg11/sapphire-radeon-hd-6790-graphics-card-review-vs-5830-6850-3dmark-11.html

 

Pobijanje drugog navoda:

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=HD+5830

 

 

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Vidim da nerazumiješ se baš u problematiku !! Sintetički testovi neznače previše za ocjenjivanje grafe. A kroz čitav spektar testova raznih u naravno onom segmentu koji je bitan dakle IGRAMA je HD 6850 brža od HD 5830 i to kao što rekoh 15-20 %. Ti što gledaš po nekim stranicama raznim, čitaj malo bolje i sa razumjevanjem, a ne tako paušalno pa pričaš bezveze. Spomenio si da je HD 6850 brža tek oko 5 % a to je teška glupost !! GTX 460 768mb je bolja kartica od HD 5830 a HD 6850 je brža i bolja od obje kartice !!

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 17:44 (itomic009).
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
191x7 kaže...
itomic009 kaže...

  Prvo HD 6850 je za dobrih 20% prosječno jača od HD 5830 , drugo sumnjam ja da ćeš uopće više vidjt tu HD 5830 Extreme verziju iako se slažem da je to definitivno najbolja kupnja za te novce.

Pobijenaje prvog navoda:

http://www.ultimatehardware.net/ati/sapphire_radeon_hd_6850.htm

http://www.hwcompare.com/5904/radeon-hd-5830-vs-radeon-hd-6850/

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1148/pg11/sapphire-radeon-hd-6790-graphics-card-review-vs-5830-6850-3dmark-11.html

 

Pobijanje drugog navoda:

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=HD+5830

 

To tvoje da se nasmijem, pobijanje drugog navoda. Kolega je naveo da će uzimat u ADM-u, tako da vidim i ja da ima u Protisu za 960 kn HD 5830 pa nek uzme tamo  ako hoće. Slažem se da je to najbolja grafa nova koja se može uzet do 1000 kn.

 

16 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...

Vidim da nerazumiješ se baš u problematiku !! Sintetički testovi neznače previše za ocjenjivanje grafe. A kroz čitav spektar testova raznih u naravno onom segmentu koji je bitan dakle IGRAMA je HD 6850 brža od HD 5830 i to kao što rekoh 15-20 %. Ti što gledaš po nekim stranicama raznim, čitaj malo bolje i sa razmjevanjem, a ne tako paušalno pa pričaš bezveze. Spomenio si da je HD 6850 brža tek oko 5 % a to je teška glupost !! GTX 460 768mb je bolja kartica od HD 5830 a HD 6850 je brža i bolja od obje kartice !!

Dakle benchmarke i broj frejmova u igrama trebamo po tvome zanemariti jer su benchmarci "sintetika" a igre nisu mjerodavne jer u nekima je razlika par % u nekima 15 %?

Ne gledam po stranicama raznim, strance sam ti dao za primjer. Uzmi sam HD 5830 i HD 6850 pa usporedi, onda pričaj. U prosjeku je HD 6850 brža tih 5-6%, u nekim naslovima je brža i do 20% (ako koristiš obe s recimo Core i5 2600k clockanim na 4 GHz, 4GB ram, matičnom od 1000+ Kn, SSD, ...) no s prosječnim procesorom i ostatkom kompa razlika je uglavnom u 5-7 %. Prije nego što kreneš vrijeđati prvo se informiraj.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
online
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje

Ma nemam ti ja šta reć i svađat se s tobom. Oni koji se bave time i koji nešta znaju njima je jasno sve što se tiče jedne i druge kartice, a ti možeš mislit šta hoćeš.

16 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
itomic009 kaže...

Ma nemam ti ja šta reć i svađat se s tobom. Oni koji se bave time i koji nešta znaju njima je jasno sve što se tiče jedne i druge kartice, a ti možeš mislit šta hoćeš.

Zanimljivo da polaziš od pretpostavki da se ja time ne bavim i da ne znam o tim grafama samo na osnovu toga što se ti time na baviš odnosno krećeš od pretpostavke da drugi ne znaju o čemu pričaju ako se to ne poklapa s tvojim mišljenjem.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
offline
Re: Dobra konfa za malo para - pitanje
191x7 kaže...
itomic009 kaže...

Ma nemam ti ja šta reć i svađat se s tobom. Oni koji se bave time i koji nešta znaju njima je jasno sve što se tiče jedne i druge kartice, a ti možeš mislit šta hoćeš.

Zanimljivo da polaziš od pretpostavki da se ja time ne bavim i da ne znam o tim grafama samo na osnovu toga što se ti time na baviš odnosno krećeš od pretpostavke da drugi ne znaju o čemu pričaju ako se to ne poklapa s tvojim mišljenjem.

 jaca je do 15 posto 6850 jer ima noviji teselator i bolje se nosi sa novim igrama...itomic je u pravu...ali mislim da je 5830 isplativija jer nudi odlicne perfomanse za tako malu cijenu...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice