Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 77.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

 

Eto da ne bude sve toliko mrtvo dok radimo na drugoj verziji. Sklepali smo onaj video slaganja prve assemblio konfiguracije :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

 

Eto da ne bude sve toliko mrtvo dok radimo na drugoj verziji. Sklepali smo onaj video slaganja prve assemblio konfiguracije :) 

Savjet. Ubacite klasične savjete, elektricitet itd.

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

elektricitet? {#}

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
5 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

ja to nisam nikada uspio :S

 

svaki dan šarafam, bez ikakvih gluposti, narukvica etc. nikada nisam ništa spržio

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

ja to nisam nikada uspio :S

 

svaki dan šarafam, bez ikakvih gluposti, narukvica etc. nikada nisam ništa spržio

+1. ugrubo 30-ak konfi sam slozio kroz zadnjih 5 godina. Osim toga konstantno vrtim neki hardver po rukama, rastavljanja, ciscenja, mijenjanja paste, odrzavanje vlastitog pc/a laptopa. Nikad nista nisam unistio nepravilnim rukovanjem. Jedini problem koji mi je zadavao glavobolje par dana mi se desio kad sam masnim prstima dirao zlatne vrhove konektora na gtx470-ki. Nije mi se bootao pc dok nisam to ocistio alkoholom. Osim toga, nikad problema. A i u jednom izdanju bug-a su to opovrgli kao istinito. Jednom kad su testirali mitove vezane za PC-eve. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

To se onda vjerojatno događa samo najsretnijima {#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

ja to nisam nikada uspio :S

 

svaki dan šarafam, bez ikakvih gluposti, narukvica etc. nikada nisam ništa spržio

Nisam ni ja, isto bez ikakvih dodataka.

Jednostavno prije dodira komponente dirnem metal (kućište).

Ali, u tutorialima ipak to treba spomenuti, jer uvijek ima početnika koji prvi put sastavljaju a ne informiraju se nikako..

Znam jednog ne pretjerano inteligentnog lika koji je htio sam sastaviti pc, - long story short, na tepihu je radio...

Jer ipak, tutoriali nisu namijenjeni ljudima koji znaju šta rade {#}

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 20:21 (lazy_punk).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

već 5 godina komponente valjam po krevetu,dekama,perem,čistim s acetonom i svim tim piz... s kojima nije ''preporučeno'' al bogami,evo već 8-mu godinu radi.....

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo upravo sam provjerio i po potrebi osvježio cijene u bazi podataka. Usputno sam malo popunio spektar ssd-ova s nesto samsungovih evo/pro igrackica {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Zasto samo APU-i do 2-3K kuna? Pa za isto novaca se moze sloziti bolja konfiguracija (bez monitora, SSD-a i periferije)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ima li šta novo na Assembliu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
191x7 kaže...

Ima li šta novo na Assembliu?

Evo ubacivao sam z97 ploce u bazu prije 2 dana. Odrzava se ova verzija dok radimo na iducoj. Nece bit nikakvih updejta prije nego izbacimo potpuni v2 :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Moje misljenje je da ste izbacili prerano aplikacija-ako se smijem upotrijebiti izrazom.Trebali ste full verziju i onda kasnije samo malo krpat..Ovako ste moze se reci izbacili Alpha verziju koju upgedate na Beta i onda tek kasnije na full verziju.

Moje iskreno misljenje,pozz i sretno.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Za sve zainteresirane: Prijedlozi featurea za V2

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 14:46 (Fearless).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo ukrakto o našiz zadnjih 6 mjeseci: How is it like to build a startup that “no one needs”? {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Jedna zamjerka. Assemblio često uvaljuje u konfiguraciju WD Caviar Green koji naravno nije preporučljiv kao HDD za OS već samo za storage.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
zeroname kaže...

Jedna zamjerka. Assemblio često uvaljuje u konfiguraciju WD Caviar Green koji naravno nije preporučljiv kao HDD za OS već samo za storage.

To samo napravi ako je ukljucena opcija da stavi SSD,pa onda stavi WD Green za podatke jer ti ne treba brzi hard.

14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Verzija visoke razlučivosti: 
http://i.imgur.com/2ddDpmW.jpg

Prva skica stranice konfiguracije koja dolazi u novoj verziji Assemblio sustava! 

{#}

Na što obratiti pažnju:

1. Složene konfiguracije će u novoj verziji biti potpuno editabilne, uz podršku za verzioniranje izmjena konfiguracije

2. Poslušali smo brojne prijedlog o suradnji s Nabava.net portalom i to smo ostvarili. U novoj verziji očekuju vas realtime cijene komponenti i kompletno složenih konfiguracija.

3. Assemblio konfiguracije biti će moguće i kupiti.

4. Sve konfiguracije imaju svoj "skor", ali i mali grafikon koji opisuje koliko su snažne u određenom aspektu rada računala.

5. Naravno, sve promjene koje editiranje konfiguracije prouzroči vidljivi su i na grafu, i na "skoru", ali i na cijeni konfiguracije!

Svi podaci na slici su dummy podaci, da nas ne hvatate za detalje {#}

Toliko od nas za sada, uskoro više detalja o novoj verziji! {#}

Testirajte trenutnu i javite nam se s prijedlozima, mi slušamo: http://assemblio.hr/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 10:20 (athlon64).
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

2. Poslušali smo brojne prijedlog o suradnji s Nabava.net portalom i to smo ostvarili. U novoj verziji očekuju vas realtime cijene komponenti i kompletno složenih konfiguracija.

3. Assemblio konfiguracije biti će moguće i kupiti.

2. kako? vuce najeftinije iz svih trgovina i daje zbroj toga najjeftinijega?

 

3. gore ovo znaci da ako je preporuka na xxx trgovinu, to zapravo ne bude ta cijena vec 300+ kn?

 

te kako ce se preporuka trgovine odigrati, kako starta jer ok za 1god koristenja di ce vec ljudi ocjeniti vecinu trgovina, ali kako pocetak? tko ce pocetak odabrati koja trgovina je za preporuku?

 

p.s. to je sada izgled kakav treba biti! predobro izgleda

:) :)
http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 10:48 (FakeDeath).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...
athlon64 kaže...

2. Poslušali smo brojne prijedlog o suradnji s Nabava.net portalom i to smo ostvarili. U novoj verziji očekuju vas realtime cijene komponenti i kompletno složenih konfiguracija.

3. Assemblio konfiguracije biti će moguće i kupiti.

2. kako? vuce najeftinije iz svih trgovina i daje zbroj toga najjeftinijega?

 

3. gore ovo znaci da ako je preporuka na xxx trgovinu, to zapravo ne bude ta cijena vec 300+ kn?

 

te kako ce se preporuka trgovine odigrati, kako starta jer ok za 1god koristenja di ce vec ljudi ocjeniti vecinu trgovina, ali kako pocetak? tko ce pocetak odabrati koja trgovina je za preporuku?

 

p.s. to je sada izgled kakav treba biti! predobro izgleda

2. Ti sam odabires shop u kojem kupuješ konfiguraciju. Pa prema tome dobivaš i cijene odabranog shopa. 

 

3. Ne. Konfiguraciju dobijes po istoj cijeni po kojoj bi je dobio da si je sam kupio u tom shopu {#}

 

Jos uvjek nismo tocno definirali taj dio. Imaš sugestiju? {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

uvijek, ali to necemo ovim putem ;) budemo se jedan dan kada uhvatim vremena vidjeli na faceu pa malo o tome jer ovako je teško :)

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Mobilna verzija stranice ako je moguce da popunite i pregoed preko smarthpone, radi lakse preporuke.
Dalje kako je bencmark napravljen,
dali moze izbor prema verziji os-a performanse se mogu razlikovati do os-a i do verzija
( bar dok winsi jos imaju oznaku verzije, a za os tko zna koji ce u buducnosti se jos pojaviti)
Ili je bencmark na temjelju podataka proizvodaca komponenata pa se otprilike napravi prosjek.

Pa toliko od mene malo treba unaprijed gledati, mozda jos mala slika komponenti pokraj izbora, i mali dodatak o detalu dijela sto ima znaci info o tom dijelu, ia ako je jos moguce pojedinacja izmjena ponudenih djelova pri cemu se daju moguce zamjene izabranog.
Ufjesam ga namatletirao detalja
TD collector
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Killua kaže...
Mobilna verzija stranice ako je moguce da popunite i pregoed preko smarthpone, radi lakse preporuke.
Dalje kako je bencmark napravljen,
dali moze izbor prema verziji os-a performanse se mogu razlikovati do os-a i do verzija
( bar dok winsi jos imaju oznaku verzije, a za os tko zna koji ce u buducnosti se jos pojaviti)
Ili je bencmark na temjelju podataka proizvodaca komponenata pa se otprilike napravi prosjek.

Pa toliko od mene malo treba unaprijed gledati, mozda jos mala slika komponenti pokraj izbora, i mali dodatak o detalu dijela sto ima znaci info o tom dijelu, ia ako je jos moguce pojedinacja izmjena ponudenih djelova pri cemu se daju moguce zamjene izabranog.
Ufjesam ga namatletirao detalja

Dizajn je responzivan i stranica super radi/ce raditi na smartphoneu. Radit zasebno mobilnu aplikaciju nema mnogo smisla iz dosta razloga. 

 

Polako kolega, na tehnickoj strani druge verzije tek radimo. Oko toga ima vise ideja trenutno. Jedna je da najvisa ocjena predstavlja najbolju konfiguraciju

koju assemblio moze sloziti tako da pomocu ukupne ocjene konfiguracije mozes uspoređivat svoju pilu s prijateljevom ili nesto slicno... ali onda opet benchmark

je relativna stvar. Tvoja konfiguracija moze biti bolja u određenom spektru a prijateljeva u drugom spektru. Zato je tu graf. Opet, otvoreni smo za sugestije. Ovo je prikaz dizajna druge verzije. Na tehnickoj strani radimo tako da ne mogu precizno odgovorit na sva ova pitanja {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 11:37 (athlon64).
15 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

p.s. to je sada izgled kakav treba biti! predobro izgleda

 

Hvala ti Fake {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

 

Evo preview novog dizajna Assemblio naslovnice! {#}

Svi komentari i kritike su dobro došli, a obavezno pogledajte verziju visoke razlučivosti na linku ispod, na njoj se nalazi i ostatak stranice 

Verzija visoke razlučivosti: https://dl.dropboxusercontent.com/u/11577452/assemblio-full-frontpage-render-2.png

Nadamo se da vam se sviđa, nova stranica bi trebala biti znatno brža, responzivnija i preglednija, radimo je na bleeding edge tehnologijama i idemo all out s novom verzijom - bez kompromisa {#}

Note: mali teaser je napredno konfiguriranje, vidi gore desno na slici 
Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 11:52 (athlon64).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

I evo teaser naprednog konfiguratora za V2 :) 

 

Cekamo komentare {#}

 

Visoka rezolucija:

 

http://i30.photobucket.com/albums/c316/athlon-64/napredni-konf-new_zpsadf88b05.jpg~original

 

Dosta vas pita kada ce v2 biti online. Necemo jos davati precizne rokove ali kroz koji tjedan {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 15:26 (athlon64).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo najavili smo launch druge verzije za 17.11 {#}

 

Jedan od novih featurea je mogucnost uređivanja konfiguracije nakon sto ste je slozili. Namjenjeno naprednijim korisnicima :). Pa da vidite kako ce to izgledat {#}

 

Radi se o testnim podatcima! 

 

http://i30.photobucket.com/albums/c316/athlon-64/screen_shot_2014-11-09_at_105245_pm_zps795f6a7d.png~original

 

http://i30.photobucket.com/albums/c316/athlon-64/configuration-editor_zpsae655b2f.jpg~original

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 11:06 (athlon64).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

-da nedostaje 'ručna' opcija.. npr u sučaju WS jednostavno premalo kombinacija (ubacuje 780ti dok npr nema izbora dodatnog kriterija quadro, nove 980, +4GB-12GB VRAMA i sl. kao CPU jezgre, socket, više diskova..). Predpostavljam da su upravo takve opcije ono što se misli pod advanced uvesti. Slideri ne pomažu, tj izađe približna cijena ali konf. koja ne zadovoljava kriterij.

-cijena je ograničena na 25.000 (podići ako nije problem 30-35).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
ihush kaže...

-da nedostaje 'ručna' opcija.. npr u sučaju WS jednostavno premalo kombinacija (ubacuje 780ti dok npr nema izbora dodatnog kriterija quadro, nove 980, +4GB-12GB VRAMA i sl. kao CPU jezgre, socket, više diskova..). Predpostavljam da su upravo takve opcije ono što se misli pod advanced uvesti. Slideri ne pomažu, tj izađe približna cijena ali konf. koja ne zadovoljava kriterij.

-cijena je ograničena na 25.000 (podići ako nije problem 30-35).

Te detalje vezane za radne stanice smo ostavili za malo kasnije revizije. Zahtijeva solidnu kolicinu vremena a bitno je samo iznimno malom dijelu publike. Prvo prioriteti :). Gtx900 serije nema jer smo zaglavili radeci na v2 pa nismo stigli updejtat v1. Sad ce sve bit tu i konstantno se automatski osvjezavat. Ovako rucno je bilo teško održivo što bi se osjetilo. 

Sada ce izbornik izbacivat više manje sve kartice dosupne preko nabava.net

I sve verzije tih kartica... MSI, gigabyte, asus... 2GB, 4GB verzije... U dodatni izbornik smo dodali osnovne dodatne opcije koje je ekipa trazila. Pogledaj sliku povise ;)

Dodatni detalji koji su bitni manjem dijelu publike ce se dodati kroz kasnije revizije. Radimo koliko stignemo {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 13:03 (athlon64).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice