Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 77.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

odlican site ali zasto za gpu mi izbaci kod igranja nvidiu hmm ? npr izabci mi 770,780 a 7xxx i r seriji ni traga please fix it ! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Super aplikacija, iako treba još malo stvari, npr. po meni dodati AMD procesore, dodati mogućnost ugradnje ssd-a ili ne, uglavnom sve što su već kolege sa foruma rekle.
Svaka čast, samo naprijed! Veliki + za trud! 

The only limit is your own imagination.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Penryn kaže...
FakeDeath kaže...

Pa nije athlon64 od jučer kad su komponente u pitanju, ispolirat će se to sve. {#} 

znam ja to ;) ali samo navodim stvari kako su sada i što treba prvo poboljšati

 

iako se to moglo odmah u startu napraviti puno bolje

 

p.s. preuzmi pdf. mislim da ne radi...

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 18:53 (FakeDeath).
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ma sami vi napišite što god zamjetite... i ja sam svjestan koliko u aplikaciji jos problema postoji. Najbitniji nam je bio feedback po pitanju ideje :) sada idemo dalje ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

athlon64

 

Svaka čast na ideji. Ali puno je tu i previše propusta. Onaj najvažniji je taj da su 90% konbinacija jako loše složene i to je ono što se najviše mora proraditi na tome jer to je zapravo i najvažnije, zar ne? Jer onda ta stranica gubi totalni smisao

 

Takodjer Detaljno namještanje treba izbaciti van, jer ljudi koji se ne kuže ne mogu to ni znati kako namjestiti, i opet dobivamo jaku grafiku sa slabim procesorom itd itd, opet gubi stranica smisao i doslovce odmaže ljudima a ne pomaže...

 

;)

 

Takodjer, cijene se vuku odakle točno? jer ako vuče npr najeftinije s nabave, opet se debelo gubi smisao ako netko kupuje sve u jednoj trgovini i ne slaže sam računalo već treba slaganje...tu onda u vecini slučajeva razlika bude od 200-500kn ovisno o trgovini...

O da, svjesni smo propusta bez brige :) Algoritam ce doživjeti kompletni remake. Sam princip rada po kojem trenutno radi nije zadovoljavajuc. Sve ce se sredit :)

Što se tice detaljnijeg namještanja to nije namjenjeno korisnicima s nedostatkom znanja. Ali sredit cemo tj onemogucit problem bottlenecka kad se koriste slideri. Tj poradit cemo na tome da bez obzira koji profil postavite automatski ili manualno sliderima, da se u konfiguraciji ne pojavi nikakav bottleneck ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ne sumnjam da ćeš to srediti ;)

 

inače sve što se stranice tiče, kostur, dizajn je odličan samo eto to, konfe i onda cakump pakum...

 

malo reklamice, banera...i eto malo i da se pokriju troškovi :)

 

{#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Dobra ideja. Cekam konacni proizvod.
PUTA MADRID
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Pohvale kolegi na trudu i na konačnom proizvodu! Da, ima još mana, ali ideja je super i mislim da će svakom od nas dobro doći jer često trebamo slagati nekome konfe, a ovako ga samo uputimo na stranicu, on tu odabere koje parametre želi i dobije sve na gotovo. Posebno mi se sviđa opcija da svaka konf. ima svoj link i download za pdf jer je tako dosta jednostavno trgovini priložiti to i naručiti komponente bez problema. 

 

Volio bi malo napredniju customizaciju parametara za konfiguraciju, i kad se to napravi, i kad se doradi algoritam, ovo ce biti bez sumnje odlicna aplikacija

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast na trudu {#}

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo kao što vidite aplikacija je vec doživjela prvi updejt. Dizajner se dodatno potrudio :) 

Bacite oko opet. 

 

EDIT: I pobrinuli smo se da se zna kako je aplikacija u beti ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 23:38 (athlon64).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

Evo kao što vidite aplikacija je vec doživjela prvi updejt. Dizajner se dodatno potrudio :) 

Bacite oko opet. 

 

EDIT: I pobrinuli smo se da se zna kako je aplikacija u beti ;)

Neka se i lektor potrudi malo :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
XXX-Man kaže...
athlon64 kaže...

Evo kao što vidite aplikacija je vec doživjela prvi updejt. Dizajner se dodatno potrudio :) 

Bacite oko opet. 

 

EDIT: I pobrinuli smo se da se zna kako je aplikacija u beti ;)

Neka se i lektor potrudi malo :)

ahahahha, zahvaljujem :) ,sredit cemo xd. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka čast! Jos malo pa teme o slaganju konfiguracija mogu pod lock :D

 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

ahahahha, zahvaljujem :) ,sredit cemo xd. 

Ja stvarno nemam pojma o hrv. pravopisu, ali neke stvari su mi upale u oko :)

 

Sastaviti računalo nije jednostavan zadatak, ali sada sa assembliom možeš jednim klikom miša izgraditi računalo koje odgovara tebi. Jednom kad izgradiš konfiguraciju, na Tutorial sekciji možeš dobiti sve znanje potrebno za sastaviti i održavati svog novog ljubimca.

 

Po meni puno bolje, ali neka me znalci isprave...priznajem da sam za hrvatski jezik totalni tupson :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Istina, morat cemo malo pretrest tekstove {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ja bih taj uvod ovako sastavio:

 

Složiti računalo nije jednostavan zadatak.

Ali sada s assembliom, možete jednim

klikom miša složiti računalo koje vama

odgovara. Jednom kad složite konfiguraciju,

na Tutorial sekciji možete dobiti sve potrebno

znanje za slaganje i održavanje vašeg novog ljubimca.

 

Evo ti link na stranicu za provjeru pravopisa. http://hacheck.tel.fer.hr/

 

Ideja je odlična i za svaku pohvalu. Ispravite mane kojih ima i nastavite s dobrim radom.{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 9:08 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Odlično dečki, svaka čast na ideji i realizaciji!

 

Volio bih pored svake stavke vidjeti cijenu te možda i link na webshop gdje se on nalazi, i malo bolji tuning vezan za SSD, možda opciju HTPC još dodati ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Oho, sad je i responzivno, niceee {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Lijepo je vidjeti da decko slusa i radi. Bude to ispalo kako treba i kako je zamisljeno.
PUTA MADRID
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

3000Kn i Gaming, dajem primjer, zašto pobogu CX 500W i HyperX Blue i integruša, ali naravno-aplikacije je još u beti. Odlična ideja, samo malo treba isplorati-svaka čast!

Strm
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 15:08 (Strm).
Moj PC  
0 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

treba ovako i za periferiju napravit....

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Penryn kaže...
FakeDeath kaže...

Pa nije athlon64 od jučer kad su komponente u pitanju, ispolirat će se to sve. {#} 

svaka cast za ideju kolega athlon64{#}  , no ipak se slazem s fakedeath! no svaki dan izlaze nove komponente, i kao sto vidim konstantno mi stavlja preskupi wd black u low end konfe, i kao sto kaze xxx-man takoder i napajanja! neznam koliko vas vodi tu bazu i to slaze no mislim da je tu previse parametara da bi se samo nekim sliderom to ljepo slozilo! pc hw je ipak znatno kompliciraniji, drugim rijecima mislim da ste previse zagrizli od uredskih krama do high-enda...s samo 4 slidera{#} LP

Intel Core™ i7-4770S inside
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Nesto kontam i definitivno bi ovakav izbor mogao biti dobar:

 

1) office/budget PC

2) htpc

3) gaming pc

4) workstation

 

Za svaku vrstu PC-a te pita zelis li Intel ili AMD. Isto i sa grafom: AMD ili NVIDIA osim u slucaju budget PC-a koji ce ionako ovisiti o integriranoj grafi.

 

Kada se odabere vrsta PC-a i platforma/grafika  za odabir pod gaming i workstation, dobije se izbor:

 

1) najpovoljnija varijanta

2) najisplativija varijanta (najvise performansi za ulozeno)

 

Kad se konacno dodje do konfiguracije, pada ponuda za DVD/RW ili blueray, za SSD, itd ...

 

Ne treba imati masovnu bazu podataka koji ce iziskivati konstantno azuriranje. Mislim da je bolje u bazu potrpati samo relevantne artikle i sloziti tih 12-16 kongifuracija i onda na njima raditi.

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Bastardo kaže...

Nesto kontam i definitivno bi ovakav izbor mogao biti dobar:

 

1) office/budget PC

2) htpc

3) gaming pc

4) workstation

 

Za svaku vrstu PC-a te pita zelis li Intel ili AMD. Isto i sa grafom: AMD ili NVIDIA osim u slucaju budget PC-a koji ce ionako ovisiti o integriranoj grafi.

 

Kada se odabere vrsta PC-a i platforma/grafika  za odabir pod gaming i workstation, dobije se izbor:

 

1) najpovoljnija varijanta

2) najisplativija varijanta (najvise performansi za ulozeno)

 

Kad se konacno dodje do konfiguracije, pada ponuda za DVD/RW ili blueray, za SSD, itd ...

 

Ne treba imati masovnu bazu podataka koji ce iziskivati konstantno azuriranje. Mislim da je bolje u bazu potrpati samo relevantne artikle i sloziti tih 12-16 kongifuracija i onda na njima raditi.

Tj. kao neki survey, kao procesor intel ili amd, grafička nvidia ili amd, lošiji HDD tipa samsung ili bolji tipa WD itd... HW je prekompliciran da sustav sam odluči pta uraditi, bit če lakše i konfe če biti bolje kada bi se tu ipak malo vviše parametara moglo dodati ;)

Strm
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Polako ekipa :) puno je planova na putu. Ja cu se vec danas uhvatit malo sredit balans po pitanju napajanja. Kroz nekoliko mjeseci algoritam ce doživjeti itekakva poliranja ;) 

Feedback na ideju je jako dobar tako da imamo zeleno svjetlo za napredak :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Što se baze podataka tice trenutno je manualno održavamo što je samo po sebi veliki posao s obzirom na stalno mijenjanje cijena i komponenti... u buducim verzijama radimo na automatizaciji :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

Jako dobra ideja, svaka čast. Aplikacija može tehnički biti i najispoliranija ali ako početna ideja nije dobra cijela stvar pada u vodu.

 

{#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
rustweaver kaže...

Jako dobra ideja, svaka čast. Aplikacija može tehnički biti i najispoliranija ali ako početna ideja nije dobra cijela stvar pada u vodu.

 

{#}

Exactly. Bas zato smo izbacili ovu pocetnu verziju. Da vidimo koliko potencijala aplikacija ima :) 

Što se tice debalansa komponenti, vjerujte mi nisam u ove dvije stranice procitao ništa cega nisam bio i sam svjestan xd. 

Sto se tice skorijih updejta, sredit cemo ovo s napajanjima i moramo ubacit amd procesore u bazu :). Spektar cpu-ova je dosta prazan, to stvara debalanse određene. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo jedna novina na webu, custom error page :) - http://assemblio.hr/greska

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

A da za novce napravite slider? Da sistem ide ovako-biraš u slideru koliko novaca imaš((2500Kn,3000Kn,3500Kn,4000Kn...)). Zatim biraš za šta je komp, nakon toga dali preferiraš AMD ili Intel. Nakon toga Nvidiu ili AMD.Zatim SSD+HDD ili HDD ili SS.  I bum! Imaš složenu konfu. A onaj slider bi trebalo smestiti u neki podizbornik "napredno" u kojem bi bio slider, koliko novaca da ti ostavi za kučište((jer su cijene zaokružene na 2500,3000...)) itd..!

Šta misliš o ovoj ideji?

Strm
Moj PC  
0 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice