Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet zaključana tema

poruka: 54
|
čitano: 19.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Pozdrav, otvaram novu temu jer me zanima koja prava imam pri upisu na fakultet jer su mi oba roditelja bila dragovoljci u ratu, majka pola i otac cijeli rat, i ako imam ikakva prava sto trebam napraviti odnosno kome poslati potvrde da bi dobio pravo pri upisu. Hvala.

7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Imas pravne savjetnike pri ministarstvu i oni će te najbolje uputiti u prava branitelja, dragovoljaca, i clanova njihovih obitelji :

https://branitelji.gov.hr/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Hvala

14 godina
protjeran
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Mate 10 kaže...

Pozdrav, otvaram novu temu jer me zanima koja prava imam pri upisu na fakultet jer su mi oba roditelja bila dragovoljci u ratu, majka pola i otac cijeli rat, i ako imam ikakva prava sto trebam napraviti odnosno kome poslati potvrde da bi dobio pravo pri upisu. Hvala.

U normalnoj drzava imao bi jednaka prava kao i svi drugi...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

To je bilo prije sada nemaš nikakva prava jedino ako su poginuli u ratu. Samo mrtvi vrijede.

7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Autoru teme : neslusaj nagadjanja forumasa , nego se lijepo obrati na sluzbenu adresu gdje bus natanane dobio koja sve prava i po kojim zakonima mozes ostvariti.

Svaka civilizirana drzava ima neki vid zahvalnosti prema veteranima koji su dali svoj obol pri stvaranju ili obrani te drzave, i hr po tome nije nikakva iznimka. Ljudi koji će zloupotrijebiti neki dio sistema isto nisu samo hr znamenitost...

8 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Prema veteranima da, ali zašto prema ostatku njihovih obitelji?
Moj otac je isto branitelj. Po čemu ja zaslužujem bilo kakvu prednost zbog toga? Ovakve stvari nisu ništa drugo nego pogodovanje podobnim skupinama.
Isto tako, pametne države ne rade od svojih veterana invalide i ne kupuju ih prijevremenim mirovinama niti njihova obitelj ima privilegije. Svojim veteranima daju priznanja, vrate ih na posao i pruže im psihološku pomoć, ako im je potrebna.
7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Antonio22, znas za neku drzavu u kojoj politicke stranke ne cine sve da bi dobile slijedece izbore ?

Bude se nesto bitno u studentskim kvotama poremetilo ako jedan od par tisuca studenata bude upisan ili dobije stipendiju temeljem zakona o pravima branitelja i clanova njihovih obitelji ?

Smatras da taj zakon nije dobar ? Pa onda si valjda iskoristio sve pravne mogućnosti da se taj zakon nedonese, tj sada poduzimas sve da se taj zakon ukine ili izmjeni ? Saborski zastupnici izabrani na demokratskim izborima su taj i takav zakon izglasali, sto znaci da je kao takav odraz volje tih biraca. U manjini si pa nemozes utjecati da se taj zakon ukine ili promijeni ? Jbg, tvoj problem, kao i ostale cari demokracije....

👮
14 godina
protjeran
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
bunker kaže...


Bude se nesto bitno u studentskim kvotama poremetilo ako jedan od par tisuca studenata bude upisan ili dobije stipendiju temeljem zakona o pravima branitelja i clanova njihovih obitelji ?

Bil ti bilo bitno kad bi ti bio onaj koji zbog takvih nije upao na faks unatoc boljim rezultatima?

 

 

15 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Antoniio22 kaže...
Prema veteranima da, ali zašto prema ostatku njihovih obitelji? 

 Zato sto dok su roditelji mogli biti kod kuce i odgajati djecu/zaradivati za potrepstine, oni su bili u ratu branili domovinu...

16 godina
online
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
ShadoW kaže...
Antoniio22 kaže...
Prema veteranima da, ali zašto prema ostatku njihovih obitelji? 

 Zato sto dok su roditelji mogli biti kod kuce i odgajati djecu/zaradivati za potrepstine, oni su bili u ratu branili domovinu...

Teško. Onaj tko se danas upisuje tad nije ni postojao.

14 godina
offline
Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

George Patton je fino objasnio: "Ako si prolijevao svoju krv za ovu zemlju kako bi to kasnije do smrti naplaćivao, reci koliko ta ljubav košta da je platimo i kupi prnje odavde."

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 13:24 (bruno11).
15 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
ansha kaže...

Bil ti bilo bitno kad bi ti bio onaj koji zbog takvih nije upao na faks unatoc boljim rezultatima?

 

 

bil ti to bilo bitno da nije bilo dobrovoljaca i sadasnje hrvatske drzave? totalno nebitno... 

Old Iggy kaže...

Teško. Onaj tko se danas upisuje tad nije ni postojao.

 Hoces reci da ti roditelji nisu mogli biti u njemackoj zaradivati masne pare i sada imati kuce, aute, itd.? jer takih ima puno...

 

To sto mnogi iskoristavaju privilegije i sto imamo vise branitelja nego je ljudi onda u hrvatskoj bilo (banaliziram, ali...) to ne znaci da treba ukidati prava onima koji stvarno ostvaruju sve uvijete za te "privilegije"

7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Ansha, znas za neki konkretan slucaj gdje je status djeteta branitelja donio prevagu nad ocjenama ? Daj prouci pravilnike i kriterije upisa te kvote popunjenosti nakon upisa, pa onda reci da li je itko ikad igdje izvisio a da je imao bolje ocjene od onog tko je upao...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
ShadoW kaže...
ansha kaže...

Bil ti bilo bitno kad bi ti bio onaj koji zbog takvih nije upao na faks unatoc boljim rezultatima?

 

 

bil ti to bilo bitno da nije bilo dobrovoljaca i sadasnje hrvatske drzave? totalno nebitno... 

 Da su znali u šta će se pretvorit ono što su branili, mislim da bi ladno državi pokazali i rekli, daj kartu za deutchland ...

14 godina
protjeran
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
bunker kaže...

Ansha, znas za neki konkretan slucaj gdje je status djeteta branitelja donio prevagu nad ocjenama ? Daj prouci pravilnike i kriterije upisa te kvote popunjenosti nakon upisa, pa onda reci da li je itko ikad igdje izvisio a da je imao bolje ocjene od onog tko je upao...

Znam, oces ime, prezime i broj telefona pa da ti objasni?

16 godina
online
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Old Iggy kaže...

Teško. Onaj tko se danas upisuje tad nije ni postojao.

 Hoces reci da ti roditelji nisu mogli biti u njemackoj zaradivati masne pare i sada imati kuce, aute, itd.? jer takih ima puno...

 

To sto mnogi iskoristavaju privilegije i sto imamo vise branitelja nego je ljudi onda u hrvatskoj bilo (banaliziram, ali...) to ne znaci da treba ukidati prava onima koji stvarno ostvaruju sve uvijete za te "privilegije"

Potpuno je nebitno "što bi bilo kad bi bilo".

Predimenzioniranje prava je druge bacati u drugi plan, potpuno nezasluženo.

bunker kaže...

Ansha, znas za neki konkretan slucaj gdje je status djeteta branitelja donio prevagu nad ocjenama ? 

Da, par.

15 godina
offline
Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Ja znam par primjera di su bodovi od toga što im stari bio branitelj prevagnuli na njihovu stranu kod dobivanja mjesta u domu.

Boduje se isto tako ako već netko studira u obitelji , i na to dobijes ''bonus'' bodove...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Old iggy:


7. Na temelju
Sporazuma o poticajnim mjerama za upis u ustanove v isokog obrazovanja koji su sklopili Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti i Rektorski zbor
27. ožujka 2007. pravo upisa u statusu redovitih studenata izvan odobrene upisne kvote, ako nisu rangirani unutar odobrene kvote, pod uvjetom da prijeđu razredbeni prag i zadovolje na eventualnoj provjeri posebnih sposobnosti, imaju:

• hrvatski branitelji iz Domovinskog rata • hrvatski ratni vojni invalidi (HRVI) iz Domovinskog rata • djeca smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih branitelja iz Domovinskog rata • djeca stopostotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida (HRVI) iz Domovinskog rata I. skupine.

Prouci cijeli pdf prije komentara i razluci trenutak kada se i nakon cega primjenjuje koji kriterij

http://www.rektorski-zbor.hr/fileadmin/rektorat/O_Sveucilistu/Tijela_sluzbe/Rektorski_zbor/NATJECAJ_2017_2018/Sveuciliste_u_Zagrebu_Natjecaj_za_upis_u_1._god._predd._i_int._studija_2017-2018.pdf
15 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Glavas_ZG kaže...

 Da su znali u šta će se pretvorit ono što su branili, mislim da bi ladno državi pokazali i rekli, daj kartu za deutchland ...

 da... i ispadne da je problem u necem drugom a ne tim pravima... 

Old Iggy kaže...

Potpuno je nebitno "što bi bilo kad bi bilo".

Predimenzioniranje prava je druge bacati u drugi plan, potpuno nezasluženo.

bunker kaže...

Ansha, znas za neki konkretan slucaj gdje je status djeteta branitelja donio prevagu nad ocjenama ? 

Da, par.

   Da, slazem se... 

    Ne postoji savrsen nacin za bodovati uspijeh i potencijal, zar treba nekog staviti u drugi plan jer je siromasan ili imao nekih poteskoca tijekom obrazovanja, a koja ne znace nuzno da taj faks neze zavrsiti ili iskoristiti to obrazovanje do maksimuma? Bas to i govorim, ne treba one kojima je to zaista potrebno stavljati u drugi plan, jer mnogi iskoristavaju ta prava besramno...

Vjeruj mi da se ja prvi ne slazem s time kako to danas sve funkcionira, ali bas zato ne treba oduzimati pomoc onima kojima je stvarno potrebna

kostolomac kaže...

Ja znam par primjera di su bodovi od toga što im stari bio branitelj prevagnuli na njihovu stranu kod dobivanja mjesta u domu.

Boduje se isto tako ako već netko studira u obitelji , i na to dobijes ''bonus'' bodove...

    I sto je tu problem? Naravno da je teze roditeljima koji imaju 2, 3, 5 djece teze placati stanove u Zagrebu svoj toj djeci nego onima koji imaju jedno dijete i to je politika poticanja nataliteta (koji je negativnog predznaka u hrvatskoj)

15 godina
neaktivan
offline
Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Vi koji ste stariji znate da je bilo problema tamo davne 2007/08 kod upisa u srednje škole i fakultete za vrijeme jadranke kosor i sanadera da su dijeca branitelja imala direktan upis i nastala je pobuna. Samo ako su poginuli u ratu onda imaš privilegije drugačije nikako. Samo djeca poginulih imaju privilegije kod upisa i domova možda eventualno 100 invalida. Prije se moglo sada ne. Osim toga nema više te generacije koja su djeca branitelja ovo je sad zadnje.

15 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
ShadoW kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Da su znali u šta će se pretvorit ono što su branili, mislim da bi ladno državi pokazali i rekli, daj kartu za deutchland ...

 da... i ispadne da je problem u necem drugom a ne tim pravima... 

Old Iggy kaže...

Potpuno je nebitno "što bi bilo kad bi bilo".

Predimenzioniranje prava je druge bacati u drugi plan, potpuno nezasluženo.

bunker kaže...

Ansha, znas za neki konkretan slucaj gdje je status djeteta branitelja donio prevagu nad ocjenama ? 

Da, par.

   Da, slazem se... 

    Ne postoji savrsen nacin za bodovati uspijeh i potencijal, zar treba nekog staviti u drugi plan jer je siromasan ili imao nekih poteskoca tijekom obrazovanja, a koja ne znace nuzno da taj faks neze zavrsiti ili iskoristiti to obrazovanje do maksimuma? Bas to i govorim, ne treba one kojima je to zaista potrebno stavljati u drugi plan, jer mnogi iskoristavaju ta prava besramno...

Vjeruj mi da se ja prvi ne slazem s time kako to danas sve funkcionira, ali bas zato ne treba oduzimati pomoc onima kojima je stvarno potrebna

kostolomac kaže...

Ja znam par primjera di su bodovi od toga što im stari bio branitelj prevagnuli na njihovu stranu kod dobivanja mjesta u domu.

Boduje se isto tako ako već netko studira u obitelji , i na to dobijes ''bonus'' bodove...

    I sto je tu problem? Naravno da je teze roditeljima koji imaju 2, 3, 5 djece teze placati stanove u Zagrebu svoj toj djeci nego onima koji imaju jedno dijete i to je politika poticanja nataliteta (koji je negativnog predznaka u hrvatskoj)

 Nemam ja ništa protvi toga, samo kažem jer je  bunker napisao u stilu da ta ''prednost'' ne može utjecat na upis. Što je definitvno krivo.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet

Kostolomac, pa daj si truda i prouci ovogodisnje kriterije, linkao sam ih...
15 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
bunker kaže...

Kostolomac, pa daj si truda i prouci ovogodisnje kriterije, linkao sam ih...

 Ja imam iskustva  zadnje iz godine 2016/17.

Mogu reć  primjer iz obitelji, cura studira, brat isto ( i dobio je bodove od ''nje'' isto tako i od starog. )

Iskreno za 2017/18. neznam ( nisam išao provjerat, al me čudi da svako malo onda mjenjaju taj pravlinik)  , tako da je moguće da su po novom ukinuli/smanjili privilegije.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
online
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
bunker kaže...

Old iggy:


7. Na temelju
Sporazuma o poticajnim mjerama za upis u ustanove v isokog obrazovanja koji su sklopili Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti i Rektorski zbor
27. ožujka 2007. pravo upisa u statusu redovitih studenata izvan odobrene upisne kvote, ako nisu rangirani unutar odobrene kvote, pod uvjetom da prijeđu razredbeni prag i zadovolje na eventualnoj provjeri posebnih sposobnosti, imaju:

• hrvatski branitelji iz Domovinskog rata • hrvatski ratni vojni invalidi (HRVI) iz Domovinskog rata • djeca smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih branitelja iz Domovinskog rata • djeca stopostotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida (HRVI) iz Domovinskog rata I. skupine.

 

...2007.

Branitelji / HRVI / djeca smrtno stradalih...

Svi su oni odavno prestali biti potencijalni studenti.

O ostalima da ne govorim - još malo pa će nam i unuci nasljeđivati prava, partizani su bili mila majka...

7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Old iggy, linkao sam upisne kriterije za 2017/2018 akademsku godinu. Vidis u njima potvrdu tvojih rijeci da ce status roditelja imati prednost pred ocjenama i prijemnom ?
16 godina
online
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
bunker kaže...
Old iggy, linkao sam upisne kriterije za 2017/2018 akademsku godinu. Vidis u njima potvrdu tvojih rijeci da ce status roditelja imati prednost pred ocjenama i prijemnom ?

Ne kužim baš što hoćeš reći?

7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Kak ne ? Pa rekao si da znas primjere kada je status roditelja ( branitelj, dragovoljac... ) bio bitniji kriterij i donio prevagu nad ocjenama drugog kandidata. Linkao sam kriterije upisa iz kojih je razvidno da bi tvoja teza bila moguća samo kod zloupotrebe i devijacije upisnog postupka...
16 godina
online
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Ne shvaćam te baš. Je li ti lijepo piše da imaju pravo na upis van kvote?!?
7 godina
offline
Re: Prava djece dragovoljaca pri upisu na fakultet
Pise, kao sto i pise da ce se izvan kvote upisati i invalidi, a bodove unutar kvote donose i razna natjecanja...

Znaci, na onu zakonom predvidjenu upisnu kvotu braniteljski status roditelja nikako nece prevagnuti nad necijim ocjenama...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice