Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 554.737
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
CyberPlague kaže...

Ja računam na to da bježim iz ovog grada u split(30km) i to upravo zbog društva jer je kod nas u elteh. svako malo policija na intervenciji xD
Ne bih htio neku tešku školu,ali elektrotehnika,fizika i kemija mi dosta dobro idu tako da sam najradije mislio to,ali ispada mi onda da tu istu školu imam 200m od kuće(mislio sam da je doli nešto bolje,al izgleda nije) tako da sam sad ostao nigdje,računalci mi se čine prelagani,a i u slučaju da ne završim fakultet,teže je pronać posla....jel imate osnove elteh u računalnima?
btw kakav je smjer mehatronike i energetike?

 Zar nisi razumio sto sam napisao? Racunalstvo je najtezi i najbolji smijer u skoli.

Ovdje policija ne dolazi al atmosfera u razredu je losa. 

Ako ne mislis na fax, slobodno upisi trogodisnju jer bez faksa neces ni cemenat moc misat.

Naravno da imamo osnove el.teh., opet te molim da procitas jos jednom ono gore.

Neznam za ovo zadnje, to je jaka struja ja mislim.

LoL acc THCJoshi
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Meni je bitan samo dobar temelj za faks,ništa drugo i to točno određen smjer-IT i elektrotehnika na FESBu.Da ima točno određen smjer informatike kod nas,to bih upisao bez razmišljanja,ali pošto znam računalne tehničare (u strojarstvu) koji su to zanimanje upisali s prosjecima 3.2 naviše,postajem sumnjičav u to sve.Ali svjedno će dobit mjesto na listi,bodovi mislim da nisu problem
3 razreda s 4 i jedan s 5 prosjekom,tako da vjerujem da neće bit knap pri upisu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
CyberPlague kaže...

Meni je bitan samo dobar temelj za faks,ništa drugo i to točno određen smjer-IT i elektrotehnika na FESBu.Da ima točno određen smjer informatike kod nas,to bih upisao bez razmišljanja,ali pošto znam računalne tehničare (u strojarstvu) koji su to zanimanje upisali s prosjecima 3.2 naviše,postajem sumnjičav u to sve.Ali svjedno će dobit mjesto na listi,bodovi mislim da nisu problem
3 razreda s 4 i jedan s 5 prosjekom,tako da vjerujem da neće bit knap pri upisu.

 Nije ovo "Racunalni tehnicar u strojarstvu" (to je tehnicka skola u Splitu, i to je jugo) nego je ovo "Tehnicar za racunalstvo" u elektrotehnickoj skoli u Splitu, razlika je ogromna. Ako oces to sto si rekao ovo ti je uz MIOC jedan od najboljih izbora.

 

EDIT:
Naravno s predpostavkom da imas bodove za upis.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 22:12 (Jonja).
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Jel se mozes raspitat kod nekog koliki je 'prag' bio prosle godine?
Ja imam 65 od mogucih 80 bodova,recimo da ce ovi s 70-80 bodova u gimnazije,tako da vjerojatno imam sanse za upad.

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Neznam nikoga iz nizih razreda. Pokusaj nac po netu.

LoL acc THCJoshi
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Sa 65 nećeš moć ni u gimnaziju ni u teh. za računalstvo, ja ti preporučujen mehatroniku.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mslv41 kaže...

Sa 65 nećeš moć ni u gimnaziju ni u teh. za računalstvo, ja ti preporučujen mehatroniku.

 S koliko se otprilike upada?Znam ih dosta u mehatronici (J.N,mislim da je tvoje godište čak) i upadali su sa 3.7 prošle godine,tako da...To zavisi od godine do godine,buraz je jedva upa u geodete s 52 boda(max.60)(po starom sistemu) a prag je bio 48,dok su prošle godine upadali s 3.8 po novom sustavu...

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Najlošiji je ima oko 55 bodova, tako da ćeš upast 100%. To je i najjači smjer u tehničkoj, ako te zanima informatika/strojarstvo to ti je i najpametnije upast, jer nećeš upast ni u gimnazije ni u računalstvo.

9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Znam da cu upasti klasicnu gimnaziju u Splitu (1. gimnazija) i sada me zanima.. posto mi fizika i kemija nisu jaca strana, isplatili mi se upisati takvu neku gimnaziju ili da odaberem neku strukovnu bez ta 2 predmeta?  

 

Hvala!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mslv41 kaže...

Najlošiji je ima oko 55 bodova, tako da ćeš upast 100%. To je i najjači smjer u tehničkoj, ako te zanima informatika/strojarstvo to ti je i najpametnije upast, jer nećeš upast ni u gimnazije ni u računalstvo.

 Ipak ide elektrotehnička,al ne u ST,nego opće zanimanje elektrotehnike.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
metrix.2k kaže...

Znam da cu upasti klasicnu gimnaziju u Splitu (1. gimnazija) i sada me zanima.. posto mi fizika i kemija nisu jaca strana, isplatili mi se upisati takvu neku gimnaziju ili da odaberem neku strukovnu bez ta 2 predmeta?  

 

Hvala!

 Ajde ti u gimnaziju.

LoL acc THCJoshi
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Znam da je rano još do kraja škole. Zanima me za tehničara za računalstvo u elektrotehničkoj i prometnoj školi u Osijeku (emša). Prosjek mi jeod 5-8 razreda otprilike 3.8. Da li bi mogao upast?

9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Blago vama sto sa 13-14 godina znate sto bi radili u zivotu.. Ja nisam znao ko mi glavu nosi, nego idemo gimnazija.. Al eto nije ni gimnazija đavao, ipak nisam pozalio

 

11 godina
protjeran
offline
Koju srednju školu odabrati?

jao šta ja uradi...... imao sam prosjek u osmom razredu i svim ostalim uglavnom između 4.8 i 5.0 i nakraju sam upisao za tehničara arhitekture jer sam mislio da ču tu velike novce zaradit, a problem je to što sam iz poljoprivredne obitelji, i najvjerovatnije će tako i ostati, a kad bi radio on što me zanima-to bi bilo nešto s kompjuterima......

 

Tako pamet u glavu i upišite ono što vas stvarno zanima, a ne ono o čemu mislite da čete puno novaca zaradit......

 

i tehnička škola je puno teža nego što sam mislio...

moj smjer dođe kao neka opća gimnazija - matematika po težem programu+ stručni predmeti... tako da se ima puno za učit...... tako da to nepreporučam onima koji su se u srednjoj školi mislili odmorit od učenja!!

jurehabs
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
habs kaže...

jao šta ja uradi...... imao sam prosjek u osmom razredu i svim ostalim uglavnom između 4.8 i 5.0 i nakraju sam upisao za tehničara arhitekture jer sam mislio da ču tu velike novce zaradit, a problem je to što sam iz poljoprivredne obitelji, i najvjerovatnije će tako i ostati, a kad bi radio on što me zanima-to bi bilo nešto s kompjuterima......

 

Tako pamet u glavu i upišite ono što vas stvarno zanima, a ne ono o čemu mislite da čete puno novaca zaradit......

 

i tehnička škola je puno teža nego što sam mislio...

moj smjer dođe kao neka opća gimnazija - matematika po težem programu+ stručni predmeti... tako da se ima puno za učit...... tako da to nepreporučam onima koji su se u srednjoj školi mislili odmorit od učenja!!

 Da si makar geodetsku ,pa bi ovo i zvučalo logično.

11 godina
protjeran
offline
Koju srednju školu odabrati?

a kad nema u zadru.... to se ide fakultet iza ove srednje.... al dok bi ja to sve završio...... ni gedeti više nebi zarađivali koliko sada zarađuju.....

jurehabs
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Dakle, doslo je vrijeme da upisem srednju skolu i nemam neku ideju pa sam htio cuti vase savjete...

5. razred sam prosao sam 4.8, 6. sa 4.6, 7. sa 4.9, a 8. ce bit ili ko i 7. ili 5.

Remenar
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
papapatrik kaže...

Dakle, doslo je vrijeme da upisem srednju skolu i nemam neku ideju pa sam htio cuti vase savjete...

5. razred sam prosao sam 4.8, 6. sa 4.6, 7. sa 4.9, a 8. ce bit ili ko i 7. ili 5.

 Pa odi u onom smjeru koj te zanima, bilo bi stvarno besmisleno da tebi netko sad govori kaj da upises, a nisi ni reko s cime bi se htio baviti...

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Bok ljudi,skola je skoro gotova,a ja sam totalno neinformiran.Moze li se upasti u Marulica ili Nazora sa: peti razred 5.0,sesti 4.87,sedmi 4.87,osmi 4.7 ili 4.8. Mozda je ocito pitanje ali ja stvarno nemam pojma o upisima,u skoli jos nista ne govore. Zna li se hoce li u Splitu biti prijemnih? Na netu citam da vjerojatno hoce,na HRT prije koji dan kazu da vjerojatno nece? I sto da upisem ako nemam za gimnaziju,a dobar sam s kompjuterima? Hvala unaprijed.

 

EDIT: Izracunao sam,to je 76.59 bodova,hocu li moc upast s tim u Marulica ili Nazora?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 0:18 (PentA_KiLL).
10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja polako završavam sedmi pa bi me zanimalo koju školu upisat za informatičara

5. 4.2

6. 4.0

7. 3.9

Sad neznam osmi vjerojatno isto tu negdje 4.0 pa može neka preporuka :)

9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Danas je u dvorani Obrtno-tehnicke skole u Splitu odrzana prezentacija splitskih srednjih skola. 

Ukoliko ste propustili priliku, pozivam sve u blizini na splitsku Rivu ovaj petak, 8.5. na otvorene standove splitskih srednjih skola, naravno, posebno na stand Elektrotehnicke skole Split. Vidimo se 

 

 

 

@jozagloza

Ukoliko imas interesa za programiranje paznju usmjeri na skole koje imaju program Tehnicar za racunalstvo (u pravilu sve elektrotehnicke skole), a ukoliko imas izbora, vjerojatno je bolji izbor taj smjer po novom programu, iako je zahtjevniji. 

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Kak to misliš po novom programu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 19:47 (jozagloza123).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

evo npr. na stranicama od ets zagreb

eksperimentalni program tehnicara za racunalstvo - http://www.ss-elektrotehnicka-zg.skole.hr/nastava/smjerovi/tehni_ar_za_ra_unalstvo_eksperimentalni_strukovni_kurikulum

klasicni program tehnicara za racunalstvo - http://www.ss-elektrotehnicka-zg.skole.hr/nastava/smjerovi?ms_nav=aab

 

o samim programima ti je vjerojatno najbolje informirat u skoli/mjestu gdje mislis pohadjat skolu, siguran sam da ce te uputit u detalje... 

 

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Eh pozdrav, imam jedno pitanje,

Prvi sam razred gimnazije, opšti smjer i onako, ne ide mi ni previše dobro ni previše loše, sada će mi prosijek biti najvjerovatnije 4,1 ili 4,2...na polugodištu je bio 4,2, najviše me muči hemija i nisam baš neki veliki fan hemije.

 

UGLAVNOM, kada sam upisivao gimnaziju, privukla me je jer je opšti smjer i planirao sam studirati psihologiju ili nešto slično, ali sad nakon nekog vremena sve me više privlači informatika, programiranje i slično...i počeo sam se kajati što nisam upisao računarstvo, mada sam na početku i htio jedno vrijeme...ali neda mi se prebacivati u drugu školu, promjena društva, moram se ponavljati i sl.

Inače imamo informatiku sva četiri razreda u gimnaziji, eh sad me samo zanima Šta ja stvarno izostavljam u informatčkom smjeru...u gimnaziji imam samo informatiku, opšte znanjem, nemam osnove elektrotehnike ili bilo šta slično...

 

Inače u slobodno vrijeme servisiram računare i sl., veoma sam dobro upoznat sa većinom softvera i sa hardverom...šta ja stvarno izostavljam u informatičkom smjeru, i da li ću sa ovim osnovnim znanjem iz informatike imati mogućnost upisati Fakultet informatičkog smjera ili nešto sl. 

Hvala 

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
14 godina
online
Re: Koju srednju školu odabrati?
Flux_Pavilion kaže...

 Prije svega, planiras li upsati fakultet u RH? To pitam iz razloga sto se nacin upisa na fakultete u RH dosta razlikuje od ostalih zemalja u regiji, pa da ti greskom ne dadnem krive informacije.

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ono nije ni najbolje a nije ni lioše ''4.1, 4.2 ''

Ja tolki prosjek nemam u osnovnoj

9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja sam sad sedmi razred,želim upisat neku školu za programera u Rijeci.Prosjek mi je 4.92 4.92 ove godine negdje oko 4.6.Sta preporucate?

10 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
captain_soap_McTawish kaže...
Flux_Pavilion kaže...

 Prije svega, planiras li upsati fakultet u RH? To pitam iz razloga sto se nacin upisa na fakultete u RH dosta razlikuje od ostalih zemalja u regiji, pa da ti greskom ne dadnem krive informacije.

U RH vjerovatno neću, inače sam iz Bosne, najvjerovatnije u Austriji 80% a možda i ovdje u Bosni negdje, vidit ću.

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav, evo napravija san neki popis skola, pa neznan ocu li moc upast u ikoju? 5. raz san prosa sa 3.69, 6. sa 3.33, 7. sa 3.07, 8. cu valjda sa 3.5. I neznam ocu li upast u ikoju od ovih skola? Inace u Splitu sve.

 

1. Škola za dizajn i održivu gradnju: web dizajner
2. Turističko ugostiteljska škola: kuhar
3. Škola za dizajn i održivu gradnju: graficki tehnicar
4. Tehnička škola: računalni tehničar za strojarstvo ili energetičar (nemogu još odlučit)
5. Obrtno tehnička škola: tehničar za vozila i vozna sredstva
6. Obrtno tehnička škola: drvodjelski tehničar - dizajner

 

Hvala unaprijed!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Flux_Pavilion kaže...

U RH vjerovatno neću, inače sam iz Bosne, najvjerovatnije u Austriji 80% a možda i ovdje u Bosni negdje, vidit ću.

 Ako ćeš upisivati u BiH, onda ti ja mogu reći par stvari.

 

Najbitnije znanje koje možeš iz srednje imati ti je infinitezimalni račun. Ostalo je potpuno nebitno (a pogotovo to što čistiš računare i instaliraš programe, lol).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice