Traka za trčanje preporuka

poruka: 30
|
čitano: 3.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Traka za trčanje preporuka

Trebao bih preporuku za traku za trčanje. Ono što mi je bitno je podrška za Kinomap i Zwift. Problem mi je što kod nas nigdje ne mogu naći negdje dobar filter niti imam koga pitati. Ono što sam našao je ovo ali mi je frend inače pro biciklist da izbjegavam to. Trčim godinama vani po šumi sad trebam promjenu pa mi je zato bitno da ima podršku za Kinomap i Zwift.

13 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Gajotres kaže...

Trebao bih preporuku za traku za trčanje. Ono što mi je bitno je podrška za Kinomap i Zwift. Problem mi je što kod nas nigdje ne mogu naći negdje dobar filter niti imam koga pitati. Ono što sam našao je ovo ali mi je frend inače pro biciklist da izbjegavam to. Trčim godinama vani po šumi sad trebam promjenu pa mi je zato bitno da ima podršku za Kinomap i Zwift.

Jesi gledao na Polleo Sport i Blue Gym? Ne kužim se u trake, pa ti ne mogu pomoći, ali oni ih imaju dosta i možeš im se javiti sa svojim zahtjevima.

3 mjeseca
offline
Re: Traka za trčanje preporuka

Našao sam vodić koji bi ti mogao pomoći prilikom izbora prave trake za trčanje za tebe: https://www.fitshop.hr/trake-za-trcanje-sto-je-potrebno-znati-prilikom-kupnje/ Tekst je dosta opširan i nadam se da će ti pomoći.😉

16 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Gajotres kaže...

Trebao bih preporuku za traku za trčanje. Ono što mi je bitno je podrška za Kinomap i Zwift. Problem mi je što kod nas nigdje ne mogu naći negdje dobar filter niti imam koga pitati. Ono što sam našao je ovo ali mi je frend inače pro biciklist da izbjegavam to. Trčim godinama vani po šumi sad trebam promjenu pa mi je zato bitno da ima podršku za Kinomap i Zwift.

Morat ću te razočarati, ove koje se prodaju po trgovinama "za po doma" su smeće koje će ti sjebati koljena. Slabe su, malene, bučne, nema elastićnosti u njima... 

Možda ovako nešto vidi: https://www.technogym.com/en-INT/product/technogym-run_DGK0.html

 

Ovdje imaš popis kompatibilnih traka za Zwift:

https://support.zwift.com/en_us/compatible-running-hardware-SycvahzDB

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 9:30 (zdgrunf).
6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Sprava se ne čini loša osim slabog motora. Te "slabije" trake su za hodanje/brzo hodanje , za trčanje gledaj što jači motor.

Imam traku 3kW i svejedno piše u upustvima da nije za trčanje nego za hodanje. I zaista kod trčanja svaki doskok čujem zatezanje/stenjanje motora a imam 73kg, pa se pitam kako kod težih ljudi. I koliko će motor izdržati ako je slabija od "moje" 3kW.

I obavezno tenisice koje su pogodne za trake. Naime glupe mekane sketchersice nakon 10km trčanja sam dobrano obrusio.
15 godina
offline
Traka za trčanje preporuka

UIzeo sam T900D u Dekatlonu, 920km do sad ja, ne znam točno koliko je žena pretrčala. Zwift mi nije sjeo, koristim Kinomap 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 8:08 (Gajotres).
6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Lijepi kilometri, svaka čast. I kako motor podnosi trčanje, sve štima?
PS tek sad vidim da si za traku pitao još prošle godine, sorry za pametovanje 🫣
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 5:22 (ajimerej).
11 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
ajimerej kaže...
Lijepi kilometri, svaka čast. I kako motor podnosi trčanje, sve štima?
PS tek sad vidim da si za traku pitao još prošle godine, sorry za pametovanje 🫣

 neka pametovanja... zanimljiva tema koju ne bi skužio da nisi 'pametovao' 

 

nego, jel moguće s takvom trakom za trčanje izbjeći 'udarce' koji se inače prenose na kičmu, odnosno je li dovoljno 'elastična' da ih ublaži?

Pitam zato jer oduvijek volim trčanje, ali otkada sam operirao kičmu prije nekih 15-ak godina, trčanje mi uzrokuje nepodnošljivu bol u leđima i nekoliko dana nakon što odtrčim par kilometara, tako da sam spao na nešto brže hodanje, a trčanje mi baš fali. Ili je gotovo s mojim trčanjem...

3 godine
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Pocni sa plivanjem, ne opterecujes kicmu ni zglobove a opet se umoris
15 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
ajimerej kaže...
Lijepi kilometri, svaka čast. I kako motor podnosi trčanje, sve štima?
PS tek sad vidim da si za traku pitao još prošle godine, sorry za pametovanje 🫣

Motor je izvrstan, ne kažem to olako. Još mi je to misterija i upozorenje za sve jednom dok sam trćao traka je pokupila mini fitnes loptu slično ono kao za pilates (jedno 20-30 cm promjera), uvkla u dio gdje je motor. Izbilo mi onu plastiku koja je preko motora pošto na neku foru nije pukla. Mislim da nisam nešto brzo trćao oko 10 km/h i zasutavilo se instant. Nožem samo morao rezati loptu i izvlačiti je, reko traka je mrtva  100% kad ono radi sve ok nakon što sam je opet upalio. 

 

Curke su znale imati piknik na traci pa su kroz prorez svašta znale gurnuti, zadnje sam vadio ravnalo iz dijela gdje je motor. Lupalo je unutra, mislio sam isto da je ne umrlo nešto. 

6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
picajzla traka uvelike smanji te udarce na kostur kod doskoka što spominješ. Kod zdravih ljudi je poželjno trčanje i ti udarci čine samo pozitivnu stvar, jačaju kosti.

Većina proizvođača sprava za trčanje imaju neke svoje patente za ublažavanje udaraca (probaj potražiti možda ima neka što baš dodatno pomaže). Npr. moja Proform Trainer 12.0 ima neke gumene kockice koje rade kao opruga.

Ima dosta i do tenisica, imaju danas "extra cussing" vidi asics gel nimbus 25 (ako imaš široko stopalo možda najbolje) , hoka bond 8 malo su uže ali isto široke. Takvi modeli su jako skupi ali nevjerojatno koliko su patike meke i ublaže udarac toliko da ne dođe udarac direktno do pete, a opet tako dobro i stabilno drže nogu da sam zadivljen sa asics markom, pogotovo peta.

Imam sličan problem kao i ti pa znam što tražiš, volim trčati a ne bih smio.

Također orbitrek je neko srednje rješenje dosta slično trčanju ali nema udaraca na kostur.
11 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Gravyri kaže...
Pocni sa plivanjem, ne opterecujes kicmu ni zglobove a opet se umoris

 plivam, ali to mi je 3-4 mjeseca dok traje ljeto, a i odgovara mi jedino kasno navečer ili rano ujutro dok još nije vruće i dok mi se plaža ne nakrca

ajimerej kaže...
Ima dosta i do tenisica, imaju danas "extra cussing" vidi asics gel nimbus 25 (ako imaš široko stopalo možda najbolje) , hoka bond 8 malo su uže ali isto široke. Takvi modeli su jako skupi ali nevjerojatno koliko su patike meke i ublaže udarac toliko da ne dođe udarac direktno do pete, a opet tako dobro i stabilno drže nogu da sam zadivljen sa asics markom, pogotovo peta.

Imam sličan problem kao i ti pa znam što tražiš, volim trčati a ne bih smio.

Također orbitrek je neko srednje rješenje dosta slično trčanju ali nema udaraca na kostur.

 isprobat ću tenisice najprije, zahvaljujem na savjetu

i to ove prve, stopala su mi ko u paje patka, pa je širina plus

6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Nedavno (prošle godine) sam kupovao tenisice i toliko sam bio očajan, sve fensi marke briju na neke uske modele da sam popizdio i u Zalandu naručio, nisam pitao za cijenu od očaja, (pošto možeš sve vratit što ti se ne sviđa): asics gel nimbus 25, hoka bond 8, neke najšire Nike...
I asics gel nimbus 25 mi jedine ne stvaraju pritisak na vanjskoj strani stopala a toliko su udobne, nisu za utrke za utrke idu lagane i malo tvrđe, nego svrha im je dugačko, lagano trčanje.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 21:22 (ajimerej).
6 tjedana
offline
Traka za trčanje preporuka

Imam traku, platio je 1300 evra, stara 1,5 godinu, prošao cca 2000 km dosada, motor je 3 HP, samo je redovito podmazujem onim silikonskim sprejem. Nema greške za sada a imam 102 kg.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
11 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
ajimerej kaže...
Nedavno (prošle godine) sam kupovao tenisice i toliko sam bio očajan, sve fensi marke briju na neke uske modele da sam popizdio...

 užas, to je već duže vrijeme tako... jednom naručio neke cat lagane platnene, toliko uske da sam ih na kraju bacio jer se nit noga nit tenisice nisu mogle toliko prilagoditi

znam da imam nogu ko patak, ali brate zar svi ostali imaju krastavce umjesto stopala?

6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Ma skoro svima su uske tenisice, pogledaj dolje i svima noga viri sa strane (ćas iznimkama koji imaju usko stopalo) i to dosta izvan džona noga viri. Samo što ljudima očito to ne smeta, možda ne stoje dugo na nogama pa im ne smeta, možda ne znaju da ne bi smjeli takvu obuću obuvati. U kasnijoj životnoj dobi neće im biti jasno zašto su im čukljevi narasti.
A krivi su proizvođači, šparaju na materijalu i prave preuske džonove, osim asics sa modelom gel nimbus 25 ;)
6 tjedana
offline
Traka za trčanje preporuka

Ja koristim ove tenisice za traku, odlične su

https://www.xeroshoes.eu/shop/shoes/prio-men/

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
@Kido ja da u tome protrčim koji kilometar plakao bih tri dana od bolova, svaka čast ako tebi odgovara taj tanki džon.
Kupio sam prije ovih (asics gel nimbus 25) neke sketchersice u nadi da su mekane kao što su i prije bile sketchersice i činile su se mekane a izabrao sam ih što su bile dosta šire od ostalih ali nakon nekoliko trčanja vratio sam se kući šepajući koliko sam pete nabio. Toliko sam imao problema da mi se pete još nisu oporavile potpuno.
najbolje tenisice i postoji čak i ekstra široki model
https://www.asics.com/gb/en-gb/mk/gel-nimbus-25
6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
@picajzla meni su se i čarape pokazale bitne, koliko god to nekome zvučalo smiješno.
One tanke pa i pamučne kao i one fensi tanke za trčanje od likre su čisti šit (pogotovo ta licra je dosta gruba i pravi trenje kod trčanja koje osjetiš nakon nekoliko kilometra).
Evo prije dva dana u sport vision sam kupio champion sportske čarape koje su na akciji gornjište imaju tanko i prozračno da noga "diše" a dolje su zadebljanje iznutra nekim čudnim pamučnim šivanjem, tako da konac je poslagan (prošiven) kao čunjevi i nevjerojatno koliko ublaže doskok, osjeti se i pri običnom hodu.
Kupio sam 12 pari kad sam shvatio koliko su bolje od navikanih i usput psovao i Nike i Adidas i Lycra© i pomodne idijote!
12 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
ajimerej kaže...
@picajzla meni su se i čarape pokazale bitne, koliko god to nekome zvučalo smiješno.
One tanke pa i pamučne kao i one fensi tanke za trčanje od likre su čisti šit (pogotovo ta licra je dosta gruba i pravi trenje kod trčanja koje osjetiš nakon nekoliko kilometra).
Evo prije dva dana u sport vision sam kupio champion sportske čarape koje su na akciji gornjište imaju tanko i prozračno da noga "diše" a dolje su zadebljanje iznutra nekim čudnim pamučnim šivanjem, tako da konac je poslagan (prošiven) kao čunjevi i nevjerojatno koliko ublaže doskok, osjeti se i pri običnom hodu.
Kupio sam 12 pari kad sam shvatio koliko su bolje od navikanih i usput psovao i Nike i Adidas i Lycra© i pomodne idijote!

 Za čarape ne treba puno trošiti riječi - compressport... koštaju, ali i vrijede... 2 para, oprane valjda 100 puta, kao nove i dalje... već više od 8 godina... nepoderivo... nema mucica i sličnih gluposti... Doduše ako ti trebaju samo za rekreaciju i traku jer ne ideš na utrke, onda ima i jeftinijih rješenja...

2 godine
offline
Traka za trčanje preporuka

nikada necu razumiti mentalni sklop korisnika trake za trcanjue -

idi na svijezi zrak i trci kako oces, jebala te traka

15 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Ctune kaže...

nikada necu razumiti mentalni sklop korisnika trake za trcanjue -

idi na svijezi zrak i trci kako oces, jebala te traka

Ja ne mogu razumjeti mentalni sklop ljudi ljudi koji ne razumiju tuđi mentalni sklop. To se zove glupost. 

2 godine
offline
Traka za trčanje preporuka

da ali traka je traka stalno se vrti i stalno ravna

trba trcati vani po nesavrsenom terenu jer to razvija misice koje traka ne razvija, isteze ligamente koje traka ne isteze

izvjezbava stabilnost u tracnaju koje traka ne izvjezbava

 

traka je za one u kardiovaskularnim rehabilitacijama, za sve ostalo - priroda

15 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Ctune kaže...

da ali traka je traka stalno se vrti i stalno ravna

trba trcati vani po nesavrsenom terenu jer to razvija misice koje traka ne razvija, isteze ligamente koje traka ne isteze

izvjezbava stabilnost u tracnaju koje traka ne izvjezbava

 

traka je za one u kardiovaskularnim rehabilitacijama, za sve ostalo - priroda

Evo ja ću tebi razložiti argumente trake za traku. Ja trčim 4 do 5 dana tjedno. Nemaju svi sreću da su nam staze, staze za trčanje ili igrališta u blizini. Znači uzmi stvari odvezi se do mjesta trčanja, kad završiš s trčanjem onda takav sjedaš u auto i vračaš se. Naravno ako si prav čovjek nečeš auto koristiti nego bicikl da došeđ do mjesta za trčanje. Računaj da ćeš nato sve izgubiti 30 minuta. To je sve pet kad si solo jazavac bez života.

 

Za nas koji imamo obitelj i malu djecu. Ja čak imam sreću pošto radim od kuče. Malenu vozim u vrtić a drugu u školu, kad je prije podne onda je lako, pošto odvezem ih zajedno. Prva smjena obično završi u 11:25 ili 12:15, dakle kradem od posla i idem trčati u šumu koja mi je na kilometar. So far so good, ovo funkcionira kad je smjena prije podne. 

 

Druga smejna znači ujutro vozi malu u vrtić starija je samnom. Vozim je u školu u 13:40 i nazad sam 14:00, dok je ona kod kuće to je užina, ručak i priprema užine za školu. Mala je i ne želi biti sama. Po malenu drugu idem malo iza 15:00. Dakle imam 1h vremena.

 

U sat vremena moram se obuči u opremu za trčanje otrćati uzbrdo vratiti se otuširati se i otiči po malenu, sama ruta je oko 50 do 60 min vremenski. Ovo su idealni uvjeti, kiša i snjeg zahtjevaju dodatnu pripremu i dodatno raspremanje. Od petog mjeseca moram obavezno se namazati kremom za sunce. Dakle ja trčim bez obzira na vremenske prilike. To treba stisnuti u sat vremena.

 

Sad dolazimo do trake za trčanje, da i obučen sve gey stvari što mi je žena uzela da ne uznojim sobu treba mi 3 minute i to s paljenjem kinomapa, staze več imam u favoritima, nekad odabirem s večim nagimob nekad hvatam samo ravne. Malena je kod kuće ja sam kod kuće nisam frustriran. Kad smo kod posla prije dvije godine, crkao je cijeli sustav dok sam bio u šumi, jedini sam ja mogao popraviti, moralo je biti odmah, čekalo se da se ja vratim na dijelovima rute nema signala pa me nisu mogli ni dobiti odmah.

 

Dolazimo do razvijanja mišića sleš performansi navedenih. Imam svoje tri prolazne točke, prvi kilometar, kraj stola u šumi i vrh staze. Govorimo striktno u trčanju uzbrdo. Nazad mi nije toliko bitno. Prvi km sam spustio s 8 min na 6 min, stol u šumi s 24 min na 19 min i 30 sec, vrh staze s 37 min na 29 min (prošli petak zadnje mjerenje). 5km rekod mi je bio 28 min sad je 22:34 min, cilj mi je ispod 20 min 5 km. Polumaraton trćim ispod 2 sata. Maraton još nisam uspio. 

 

VO max mi je bio zapeo na 48 tokom tog regularnog režima i dvije i pol godine je na tom mjestu. Nakon tri mjeseca trake za trčanje je došao na 50, sad mi je na 52, možda bi i bio veći da zbog nekih zdravstvenih problema morao sam malo smanjiti intenzitet. Na sreču nije bio rak na kraju.  

 

Dakle to je sad suma 9 ili 10 mjeseci trake za trčanje mene kao M 42 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 11:09 (Gajotres).
15 godina
offline
Traka za trčanje preporuka

Sad V2 opet primjer zaposlene osobe koja ima obiteljo odnosno moja žena. Ustajanje u 6, odlazak na posao u 7:30, povratak s posla do 17:30, od tad pa negdje do 20:00 je oko djece pošto djeca trebaju mamu, tad djeca idu spavat. Sad ona sama da ide trčati kroz šumu po mraku ... ne bih rekao.

 

Opcija dva dok ja uspavam djecu ona ode trćati na traku za trčanje, ne visi na mobitelu i ne čeka mene dok se spustim. U 9 -10 mj se skinula je opaku količinu kila. 

 

Dakle stvari se trebaju sagledati iz različitih kuteva ne samo iz svoje prespektive.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 11:50 (Gajotres).
6 tjedana
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Ctune kaže...

nikada necu razumiti mentalni sklop korisnika trake za trcanjue -

idi na svijezi zrak i trci kako oces, jebala te traka

 Jako uzak, i naravno glup pogled.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
2 godine
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Gajotres kaže...
Ctune kaže...

da ali traka je traka stalno se vrti i stalno ravna

trba trcati vani po nesavrsenom terenu jer to razvija misice koje traka ne razvija, isteze ligamente koje traka ne isteze

izvjezbava stabilnost u tracnaju koje traka ne izvjezbava

 

traka je za one u kardiovaskularnim rehabilitacijama, za sve ostalo - priroda

Evo ja ću tebi razložiti argumente trake za traku. Ja trčim 4 do 5 dana tjedno. Nemaju svi sreću da su nam staze, staze za trčanje ili igrališta u blizini. Znači uzmi stvari odvezi se do mjesta trčanja, kad završiš s trčanjem onda takav sjedaš u auto i vračaš se. Naravno ako si prav čovjek nečeš auto koristiti nego bicikl da došeđ do mjesta za trčanje. Računaj da ćeš nato sve izgubiti 30 minuta. To je sve pet kad si solo jazavac bez života.

 

Za nas koji imamo obitelj i malu djecu. Ja čak imam sreću pošto radim od kuče. Malenu vozim u vrtić a drugu u školu, kad je prije podne onda je lako, pošto odvezem ih zajedno. Prva smjena obično završi u 11:25 ili 12:15, dakle kradem od posla i idem trčati u šumu koja mi je na kilometar. So far so good, ovo funkcionira kad je smjena prije podne. 

 

Druga smejna znači ujutro vozi malu u vrtić starija je samnom. Vozim je u školu u 13:40 i nazad sam 14:00, dok je ona kod kuće to je užina, ručak i priprema užine za školu. Mala je i ne želi biti sama. Po malenu drugu idem malo iza 15:00. Dakle imam 1h vremena.

 

U sat vremena moram se obuči u opremu za trčanje otrćati uzbrdo vratiti se otuširati se i otiči po malenu, sama ruta je oko 50 do 60 min vremenski. Ovo su idealni uvjeti, kiša i snjeg zahtjevaju dodatnu pripremu i dodatno raspremanje. Od petog mjeseca moram obavezno se namazati kremom za sunce. Dakle ja trčim bez obzira na vremenske prilike. To treba stisnuti u sat vremena.

 

Sad dolazimo do trake za trčanje, da i obučen sve gey stvari što mi je žena uzela da ne uznojim sobu treba mi 3 minute i to s paljenjem kinomapa, staze več imam u favoritima, nekad odabirem s večim nagimob nekad hvatam samo ravne. Malena je kod kuće ja sam kod kuće nisam frustriran. Kad smo kod posla prije dvije godine, crkao je cijeli sustav dok sam bio u šumi, jedini sam ja mogao popraviti, moralo je biti odmah, čekalo se da se ja vratim na dijelovima rute nema signala pa me nisu mogli ni dobiti odmah.

 

Dolazimo do razvijanja mišića sleš performansi navedenih. Imam svoje tri prolazne točke, prvi kilometar, kraj stola u šumi i vrh staze. Govorimo striktno u trčanju uzbrdo. Nazad mi nije toliko bitno. Prvi km sam spustio s 8 min na 6 min, stol u šumi s 24 min na 19 min i 30 sec, vrh staze s 37 min na 29 min (prošli petak zadnje mjerenje). 5km rekod mi je bio 28 min sad je 22:34 min, cilj mi je ispod 20 min 5 km. Polumaraton trćim ispod 2 sata. Maraton još nisam uspio. 

 

VO max mi je bio zapeo na 48 tokom tog regularnog režima i dvije i pol godine je na tom mjestu. Nakon tri mjeseca trake za trčanje je došao na 50, sad mi je na 52, možda bi i bio veći da zbog nekih zdravstvenih problema morao sam malo smanjiti intenzitet. Na sreču nije bio rak na kraju.  

 

Dakle to je sad suma 9 ili 10 mjeseci trake za trčanje mene kao M 42 

 super, samo nemoj zaboraviti dobru ventilaciju, otvoren prozor i airconditioner neki

da si ne bi svoje rastrcane misice nahranio karbonom umijesto potrebnim kisikom

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 13:01 (Ctune).
15 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Ctune kaže...
Gajotres kaže...
Ctune kaže...

da ali traka je traka stalno se vrti i stalno ravna

trba trcati vani po nesavrsenom terenu jer to razvija misice koje traka ne razvija, isteze ligamente koje traka ne isteze

izvjezbava stabilnost u tracnaju koje traka ne izvjezbava

 

traka je za one u kardiovaskularnim rehabilitacijama, za sve ostalo - priroda

Evo ja ću tebi razložiti argumente trake za traku. Ja trčim 4 do 5 dana tjedno. Nemaju svi sreću da su nam staze, staze za trčanje ili igrališta u blizini. Znači uzmi stvari odvezi se do mjesta trčanja, kad završiš s trčanjem onda takav sjedaš u auto i vračaš se. Naravno ako si prav čovjek nečeš auto koristiti nego bicikl da došeđ do mjesta za trčanje. Računaj da ćeš nato sve izgubiti 30 minuta. To je sve pet kad si solo jazavac bez života.

 

Za nas koji imamo obitelj i malu djecu. Ja čak imam sreću pošto radim od kuče. Malenu vozim u vrtić a drugu u školu, kad je prije podne onda je lako, pošto odvezem ih zajedno. Prva smjena obično završi u 11:25 ili 12:15, dakle kradem od posla i idem trčati u šumu koja mi je na kilometar. So far so good, ovo funkcionira kad je smjena prije podne. 

 

Druga smejna znači ujutro vozi malu u vrtić starija je samnom. Vozim je u školu u 13:40 i nazad sam 14:00, dok je ona kod kuće to je užina, ručak i priprema užine za školu. Mala je i ne želi biti sama. Po malenu drugu idem malo iza 15:00. Dakle imam 1h vremena.

 

U sat vremena moram se obuči u opremu za trčanje otrćati uzbrdo vratiti se otuširati se i otiči po malenu, sama ruta je oko 50 do 60 min vremenski. Ovo su idealni uvjeti, kiša i snjeg zahtjevaju dodatnu pripremu i dodatno raspremanje. Od petog mjeseca moram obavezno se namazati kremom za sunce. Dakle ja trčim bez obzira na vremenske prilike. To treba stisnuti u sat vremena.

 

Sad dolazimo do trake za trčanje, da i obučen sve gey stvari što mi je žena uzela da ne uznojim sobu treba mi 3 minute i to s paljenjem kinomapa, staze več imam u favoritima, nekad odabirem s večim nagimob nekad hvatam samo ravne. Malena je kod kuće ja sam kod kuće nisam frustriran. Kad smo kod posla prije dvije godine, crkao je cijeli sustav dok sam bio u šumi, jedini sam ja mogao popraviti, moralo je biti odmah, čekalo se da se ja vratim na dijelovima rute nema signala pa me nisu mogli ni dobiti odmah.

 

Dolazimo do razvijanja mišića sleš performansi navedenih. Imam svoje tri prolazne točke, prvi kilometar, kraj stola u šumi i vrh staze. Govorimo striktno u trčanju uzbrdo. Nazad mi nije toliko bitno. Prvi km sam spustio s 8 min na 6 min, stol u šumi s 24 min na 19 min i 30 sec, vrh staze s 37 min na 29 min (prošli petak zadnje mjerenje). 5km rekod mi je bio 28 min sad je 22:34 min, cilj mi je ispod 20 min 5 km. Polumaraton trćim ispod 2 sata. Maraton još nisam uspio. 

 

VO max mi je bio zapeo na 48 tokom tog regularnog režima i dvije i pol godine je na tom mjestu. Nakon tri mjeseca trake za trčanje je došao na 50, sad mi je na 52, možda bi i bio veći da zbog nekih zdravstvenih problema morao sam malo smanjiti intenzitet. Na sreču nije bio rak na kraju.  

 

Dakle to je sad suma 9 ili 10 mjeseci trake za trčanje mene kao M 42 

 super, samo nemoj zaboraviti dobru ventilaciju, otvoren prozor i airconditioner neki

da si ne bi svoje rastrcane misice nahranio karbonom umijesto potrebnim kisikom

Ne razimijem zašto bih konzumirao karbon ako sam zdrav, on ti se uzima kad ti je pokvaren stomak. WTF što je s glave. Prije trčanja ću eventualno uzeti onu kapsulu zelenog čaja zbog kofeina. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 13:10 (Gajotres).
6 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka
Picajzla evo naletih na širi model Nimbus tenisica za trčanja, to je valjda prvi put u RH trgovini pa ako trebaš.
https://top4running.hr/p/asics-gel-nimbus-26-1011b795-001
11 godina
offline
Re: Traka za trčanje preporuka

zahvaljujem, mogao bi isprobati

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice