FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 278.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
schanac kaže...
DamageHigh kaže...
schanac kaže...

znam da se prag povećava iz godine u godinu, ali zanima me hoće li u mojem slučaju 820 bodova bit dovoljno za upast na FER? kako to uopće znati?

Hoće...

Nikako...prijaviš ga i čekaš...

hvala.
i koliko je ljudi prosle godine napisalo mat A za 100%? kolko je uopce realno za napisat matematiku na A razini za 100% ako dolazim iz pri-mat gimnazije i ako pritom znamo da se matura radi po planu i programu opce gimnazije?

e i da, jel istina da se na maturi kvocijent inteligencije spusti za cca 10 kao zbog stresa???

hvala unaprijed na odgovorima

 

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
schanac kaže...
schanac kaže...
DamageHigh kaže...
schanac kaže...

znam da se prag povećava iz godine u godinu, ali zanima me hoće li u mojem slučaju 820 bodova bit dovoljno za upast na FER? kako to uopće znati?

Hoće...

Nikako...prijaviš ga i čekaš...

hvala.
i koliko je ljudi prosle godine napisalo mat A za 100%? kolko je uopce realno za napisat matematiku na A razini za 100% ako dolazim iz pri-mat gimnazije i ako pritom znamo da se matura radi po planu i programu opce gimnazije?

e i da, jel istina da se na maturi kvocijent inteligencije spusti za cca 10 kao zbog stresa???

hvala unaprijed na odgovorima

 

matematiku nije problem napisati 100%, ali uvijek se dogodi da se negdje zezneš u računu, a znao si zadatak (takva je matka) - ja sam imao 93%

 

ovo boldano je glupost :D

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
dmanz kaže...

matematiku nije problem napisati 100%, ali uvijek se dogodi da se negdje zezneš u računu, a znao si zadatak (takva je matka) - ja sam imao 93%

 

Aha.
A gle, na maturi iz matA je 48 zadataka (ne?) i imas 3 sata za to. Dakle, to je 3min i 45sec po zadatku. Prvih onih 12 na ABCD rjesis za 5 min doslovno (cak i da ne znas matematiku, ove na zaokruzivanje rjesis uvrstavanjem ponudenih rjesenja u kalkulator lol).
Dakle, ostane ti za ovih 36 zadataka 2 sata i 55min, odnosno oko 4min i 50s po zadataku.
Tih 36 zadataka realno mozes rjesit u prosjeku svaki za 3min (ako ne i manje) pa ispadne da ti ostane nešto više od jednog sata da sve pregledaš.
Ne vidim zasto to ne bi bilo tako? RjesiT test za cca 2 sata i zadnjih sat vremena (iako je i pol sata dovoljno) sve pregledat i eventualno ispravit.

Ja ciljam 100% matematiku napisat. Vremena je dovoljno i mislim da mi to nebi trebao problem. Idem u prirodoslovno-matematicku gimnaziju i imam sve 4 godine 5 iz matematike (tj. trenutno idem u 4. razred al imat cu 5 sigurno), plus toga matura se slaze po programu opcih gimnazija tak da...

10 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Kaj se matematike na maturi i zapravo cijeloj srednjoj skoli tice to je laganica u odnosu na ono kaj vas ceka na faksu, bio to FER ili FSB ili PMF zatim ostali fakulteti (gradjevina je isto dost teska, KIF, TVZ itd. itd.) tu je to sve negdje, obavezno treba kolokvirati (rjesiti medjuispitima) takve predmete i ne dopustati si po mogucnosti nikakve zaostatke.

 

Mogu iz prve ruke reci kaj se FSB-a tice da se matematika zadnjih godina drasticno priblizila razini FER-a i PMF-a jer ga kompliciraju da ga nemogu vise komplicirati, i na skriptama i na ispitima. Kolokviji se daju rjesit ak se uci redovito i tim lakse ak imate dobrog asistenta.

 

Kaj se programiranja tice iz iskustva vise poznanika mogu reci da su programeri sa PMF-a cijenjeniji u odnosu na one sa FER-a, sto neznaci da se nemoze naci posao sa FER-om, naravno da moze, ali valja preispitati sto tocno zelite upisati. Opcenito ja sam cuo da je za programiranje apsolutno najbitnija matematika, dok se sintaktsa nauci u kratkom periodu. Znaci logicko razmisljanje je daleko najvaznije, tj. matematika, a ona je cini mi se najbrutalnije objasnjena na PMF-u.

 

Kaj se TVZ-a i informatike tice to cu jos provjerit kakva je situacija. Uglavnom nije bome ni TVZ daleko od srodnih FER-a, FSB-a. Jednako se prakticki uci, samo ne istim tempom i ne istim redoslijedom.

 

@Wolowizard

Prvo se raspitaj za upisnu kvotu "stranih" studenata na FER-u. Btw. naravno da mozes uspjet i to sto si uzeo godinu dana ne da je glupo, nego je jako pametno, iako ces nazalost vjerojatno placati prvu god samo zato sto si "strani" student.

 

Poanta price koja je vec vise put naglasena i u ovoj temi jeste da nema lakog puta, laganog faksa. Nije bitno kolko si pametan, bitno je kolko si uporan i marljiv!

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 1:44 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

@The_Fichek

 

Wow, odličan post. U početku sam bio prilično skeptičan oko pauziranja godine, a onda sam uvidio da to opće nije loše. Imam zaista dovoljno vremena da spremim cijelu maturu, matematiku posebno. Vidim da si upoznat s mojim stanjem oko dokumenata, možda postoji šansa da bude sve gotovo prije državne. I vjeruj mi da mi je to stalno u podsvijesti. Uzmem vježbati zadatke, a razmišljam hoću li opće pristupiti državnoj. Ubija me ovo. 

11 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav, zanima me koliko je zapravo to sve istina kaj se priča o FERu? Većina onih mitova da se piša krv itd je napisana čak 2003. po raznim forumima, a sad je 2015. pa me zanima jel se što od onda promijenilo? 

 

Zanima me za elektrotehniku, bilo ciji odgovori su dobro dosli:

1.) koliko se uci dnevno u prosjeku?
2.) kolika je prolaznost ovak opcenito, ne mogu si zamisliti pad godine il nesto slicno..
3.) jel moguce voditi ljubavni i drustveni zivot uz dovoljno sna?

4.) JESU LI PROFESORI KOREKTNI, PRISTOJNI?? 

5.) jel se dobivaju zadace i slicno?

 

i najvaznije: da mozete ponovo upisivati, dali bi upisali nesto drugo?? 

ja sam pogrijesio dok sam upisivao gimnaziju, znate ono nadobudni osnovnoskolci svi bi u gim, i ja jos u najtezu u gradu, i frendovi uz duplo manje rada u drugim gimnazijama postizu iste rezultate (odlicne) kao ja s 4-5 sati rada dnevno za svoju tezu gim .. i onako na kraju vecini upad na fakultet nece ovisiti dal su isli u 1. ili 6. gimnaziju vec o zalaganju i ucenju svakog pojedinca..


da mi se isto ne dogodi s fakultetom, dobro cu razmisliti dal da upisem FER, ili nesto drugo, jedino sam siguran da ce biti elektrotehnika ili strojarstvo, da 5 godina ne tugujem i na kraju padnem u isti kos s nekim ko je radio duplo manje i usput partijao stalno

 

MOLIM ODG NA PITANJA 

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 15:04 (Extra protection).
10 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Neznam odg na neka pitanja, ali znam ti reci par stvari.

 

Koliko se uci dnevno u prosjeku ti je malo nesmisleno pitanje.. Kako za koga to vrijedi, nisu svi jednako sposobni, a ono najbitnije nisu svi jednako marljivi. Koji got faks da upises pocni ucit otpocetka pa ces skuzit sam koji ritam ti pase i kolko ti je potrebno ucit.

 

Ovo sto si rekao da mislis da si pogrijesio pri upisu gimnazije. Poanta skole nije sa koliko rada ces postic koju ocijenu, nego sto ce ti ostat u glavi i hoces li naucit stogot, bilo to korisno ili nekorisno, pametno ili nepametno. Znanje je puno bitnije od ocijena, a da su ocijene pokazatelj znanja je relativna stvar.

 

Mislim da su FER i FSB podjednako teski i da se radi istim tempom na oba faksa, mozda je FER malo tezi neznam.. Imam frendove sa oba faksa, a sam sam isao na FSB.. To sve opet nije neki indikator jer jako zavisi koje su ti radne sposobnosti, a zatim kolko brzo ucis, pamtis, koliko cesto ponavljas i vezes znanja iz vise predmeta jedne sa drugima sto je isto kljucno.

 

Stignes partijati kaj got upisao faks, samo se trebas organizirati, po mogucnosti cim ranije, najoptimalnije u startu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 17:48 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Extra protection kaže...

Pozdrav, zanima me koliko je zapravo to sve istina kaj se priča o FERu? Većina onih mitova da se piša krv itd je napisana čak 2003. po raznim forumima, a sad je 2015. pa me zanima jel se što od onda promijenilo? 

 

Zanima me za elektrotehniku, bilo ciji odgovori su dobro dosli:

1.) koliko se uci dnevno u prosjeku?
2.) kolika je prolaznost ovak opcenito, ne mogu si zamisliti pad godine il nesto slicno..
3.) jel moguce voditi ljubavni i drustveni zivot uz dovoljno sna?

4.) JESU LI PROFESORI KOREKTNI, PRISTOJNI?? 

5.) jel se dobivaju zadace i slicno?

 

i najvaznije: da mozete ponovo upisivati, dali bi upisali nesto drugo?? 

ja sam pogrijesio dok sam upisivao gimnaziju, znate ono nadobudni osnovnoskolci svi bi u gim, i ja jos u najtezu u gradu, i frendovi uz duplo manje rada u drugim gimnazijama postizu iste rezultate (odlicne) kao ja s 4-5 sati rada dnevno za svoju tezu gim .. i onako na kraju vecini upad na fakultet nece ovisiti dal su isli u 1. ili 6. gimnaziju vec o zalaganju i ucenju svakog pojedinca..


da mi se isto ne dogodi s fakultetom, dobro cu razmisliti dal da upisem FER, ili nesto drugo, jedino sam siguran da ce biti elektrotehnika ili strojarstvo, da 5 godina ne tugujem i na kraju padnem u isti kos s nekim ko je radio duplo manje i usput partijao stalno

 

MOLIM ODG NA PITANJA 

 

evo ja ću probat pomoć:

 

1.) teško odgovoriti, nekome treba više/nekome manje, JA ne učim svaki dan, jedino 2 tjedna prije ispita počnem malo žešće što naravno nije dobro al jbga kome se da tolko učiti (uglavnom prošao sam 1. godinu sve u roku bez većih problema)

 

2.) ovisi, ima lakih i teških predmeta, imaš npr. vještine komuniciranja čija je prolaznost valjda 99% i imaš matematiku čija je oko 40%

 

3.) da, naravno

 

4.) jesu, velika većina

 

5.) ovisi o profesoru i predmetu, ali uglavnom da, mogu biti zadaće preko interneta a mogu i profesori ih davati na satu pa drugi puta možeš donijeti rješene za neke bodove

 

NE BIH UPISAO NIŠTA DRUGO! :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Extra protection kaže...

Pozdrav, zanima me koliko je zapravo to sve istina kaj se priča o FERu? Većina onih mitova da se piša krv itd je napisana čak 2003. po raznim forumima, a sad je 2015. pa me zanima jel se što od onda promijenilo? 

 

Zanima me za elektrotehniku, bilo ciji odgovori su dobro dosli:

1.) koliko se uci dnevno u prosjeku?
2.) kolika je prolaznost ovak opcenito, ne mogu si zamisliti pad godine il nesto slicno..
3.) jel moguce voditi ljubavni i drustveni zivot uz dovoljno sna?

4.) JESU LI PROFESORI KOREKTNI, PRISTOJNI?? 

5.) jel se dobivaju zadace i slicno?

 

i najvaznije: da mozete ponovo upisivati, dali bi upisali nesto drugo?? 

ja sam pogrijesio dok sam upisivao gimnaziju, znate ono nadobudni osnovnoskolci svi bi u gim, i ja jos u najtezu u gradu, i frendovi uz duplo manje rada u drugim gimnazijama postizu iste rezultate (odlicne) kao ja s 4-5 sati rada dnevno za svoju tezu gim .. i onako na kraju vecini upad na fakultet nece ovisiti dal su isli u 1. ili 6. gimnaziju vec o zalaganju i ucenju svakog pojedinca..


da mi se isto ne dogodi s fakultetom, dobro cu razmisliti dal da upisem FER, ili nesto drugo, jedino sam siguran da ce biti elektrotehnika ili strojarstvo, da 5 godina ne tugujem i na kraju padnem u isti kos s nekim ko je radio duplo manje i usput partijao stalno

 

MOLIM ODG NA PITANJA 

1) To ćeš saznati kad (ako) upišeš. Sumnjam da itko prati detaljno koliko uči jer učiš na predavanjima (ako stvarno pratiš), na labosima, pišući pripreme za labose, pišući zadaće i naravno, rješavajući zadatke.

2) Oko 1/3 ljudi koji upiše da u roku 1. godinu. Oko 1/4 ljudi završi faks u roku. Takva je bila statistika kad sam ja upisivao. Produljivanje studija za jednu godinu je prilično normalno. Većina brucoša se ne stigne okrenuti i već kreću međuispiti sredinom 11. mjeseca (nakon samo mjesec i pol predavanja) i tu gro ljudi loše napiše jer u početku godine se sve čini da ide polako i ne trebaš još početi učiti. Taman kad bi već trebalo početi učiti, kreću labosi pa trebaš raditi pripreme i ići na njih i malo po malo se bliže ispiti, a gradivo gomila. Rješenje je organizirati se i ne čekati zadnji tren za sve.

Obično oni koji loše napišu međuispite nemaju baš volje spašavati predmet prek završnih nego ostavljaju za rok. Zimski rok je ODMAH nakon završnih ispita, u pravilu je teži od završnih i naravno da se ne stigne naučiti ako se odustane odmah nakon međuispita. Onda ih gro ne prođe MAT1 na zimu (jer je najteža) i tako si zbog sustava preduvjeta efektivno produlje godinu. Produljivanje godine ne znači nužno da ćeš trebati plaćati nešto, ali si produljiš studij.

3) Pitanje o društvenom životu ti je loše postavljeno. Ako je tvoj pojam društvenog života izlaženje svaki dan, nećeš imati vremena. Ako je to izlazak jednom, dvaput tjedno, imat ćeš dosta vremena (kave, cuga između ili nakon predavanja ne brojim pod izlaske). Ljubavni život - ako imaš curu koja je tvoje godište i ide na faks, i ona će imati jednako obaveza.

4) Da. Uz par iznimaka ali su oni statistički nevažni. Generalno - profesori su uglavnom super.

5) Da. Ovisi o predmetu. Rijetko kad su obavezne, ponekad se ponavljaju i često nose bodove pa ih se isplati rješavati čak i ako nisu obavezne.

 

Da mogu ponovno upisivati, opet bih upisao FER (sad sam 3. godina). Jedno vrijeme sam žalio što nisam išao na strojarstvo, ali ova godina mi je otvorila oči i od ove godine mi nije teško ići na predavanja i na labose i sve mi je postalo zanimljivo. Stvarno na tom faksu možeš raditi sve i biti svašta. A što se tiče posla nakon, s FER-om još uvijek imaš najbolje šanse i kod nas i vani.

Ako si za gimnaziju radio 4-5 sati dnevno, nećeš imati problema s FER-om garant. Na FER-u se jako teško provući ako radiš ofrlje tako da student bez radne etike teško da može prolaziti. Što se tiče prepisivanja, nije lagano prepisivati na "ozbiljnim" predmetima i posljedice mogu biti velike tako da jedino sa svojim znanjem možeš proći taj faks.

Komentari o pišanju krvi... Kako kome. Ako već imaš radnu etiku, FER ćeš prolaziti sam tak. E ako si se došao zajebavat, e onda neš. To je cijela mudrost :D

Do you understand life?! Do you?!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 22:21 (i_rambo_plache).
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Koji si ti modul?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Hvala puno, čini se teško, velim imam vremena razmisliti, sad za gim radim cca 3 sata dnevno, ja sjednem za knjige ali znate fejs, forum itd pa se to produlji na 5 sati. Postaviti ću isto pitanje i za strojarstvo na drugoj temi. 

Koliko ste kroz srednju imali iz matematike? Ja 5, 4, 5 i sad će 4 ili manje vjerovatno 5, ali mi ne lezi kak bi trebalo, ali ugl gimnazijski prosjek matematike mi je 4.5. Koliko ste vi imali? Ja se jako bojim te matematike na feru koja je povezana sa svakim predmetom, iako sam matematicka gimnazija i dalje se plasim zadatka s 5 razlomackih crti.

Mislim da matematika nije sama sebi svrha, zato iz usvojenosti znanja nemam uvijek 5, ali iz primjene imam.

Recite mi nesto o matematici na feru i dal se može usporediti s onom u mat. gim.  

HVALA SVIMA {#} 

Extra wurst
16 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
DamageHigh kaže...

Koji si ti modul?

eri

Do you understand life?! Do you?!
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Koliko ste vi vježbali za maturu fiziku i matematiku? I koliko ste znanja imali iz tih predmeta već prije

Everybody lies-House
9 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

ak se mene pita, ako kužiš matematiku (u pravom smislu te riječi), onda doslovno ne moraš ništa radit vec kad rješavaš zadatak na maturi si samo pogledaš i potražiš koja ti formula treba jer vremena imaš. (3 minute i 45 sekundi po zadatku)

9 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Zna li itko koji je broj bodova imala zadnja osoba upisana prošle godine?

Po raznim forumima sam pronašla podatke da je 2013/2014 bilo 742,6 boda, a da je 2014/2015 (znači prošle tj ove akademske godine) bilo oko 611 što mi se čini nekako malo...ne znam.
Bi li mi itko znao reći taj podatak?

 

Zahvaljujem !

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
musiclover6790 kaže...

Po raznim forumima sam pronašla podatke da je 2013/2014 bilo 742,6 boda

 Toliko ti je bilo ove godine, za prošlu ne znam. Trend ide prema gore u svakom slučaju.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
musiclover6790 kaže...

Zna li itko koji je broj bodova imala zadnja osoba upisana prošle godine?

Po raznim forumima sam pronašla podatke da je 2013/2014 bilo 742,6 boda, a da je 2014/2015 (znači prošle tj ove akademske godine) bilo oko 611 što mi se čini nekako malo...ne znam.
Bi li mi itko znao reći taj podatak?

 

Zahvaljujem !

 Ako se ne varam, bilo ti je obrnuto, znaci na posljednjim upisima ti je prag bio 742.6 bodova.

ovjde mozes pogledati koliko je koje godine bio prag http://www.studij.hr/?page=p1&lang=hr (no nisam siguran radi li s obzirom da za posljednju godinu pokazuje ~250 bodova)

Primjetio sam da je svake godine prak za oko ~100 bodova veci unazad nekoliko godina no sumnjam da ce tako nastavit posto je ovo relativno visok prag sada.

14 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Koja znanja planirate steći ili ste ih već stekli na feru?

You have to be odd to be number one
13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Daje li FER ikakve bodove za razvoj softvera? Znam da PMF daje 20 bodova samo za sudjelovanje, ali nigdje nisam našao za FER...

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
david7 kaže...

Daje li FER ikakve bodove za razvoj softvera? Znam da PMF daje 20 bodova samo za sudjelovanje, ali nigdje nisam našao za FER...

 Ne. Dobiva se izravni upis za prve tri nagrade na državnim iz algoritama, matematike (obje kategorije) ili fizike u trećem i četvrtom razredu, i sudjelovanje na međunarodnim olimpijadama (IMO, IPHO i IOI). Nikakvi drugi dodatni bodovi ne postoje.

13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Postoji li uvijet zbroja ocjena matematike i fizike 7 za ovu godinu? 
I moze li se sa srednjim predznanjem matematike snaci na feru uz rad i vjezbu ili bas treba imati to nesto? Hvala!

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
*LN*Nix kaže...

Postoji li uvijet zbroja ocjena matematike i fizike 7 za ovu godinu?

 Ne.

9 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Koji je bolji diplomski studij na FER-u; elektronika ili programsko inženjerstvo?

15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
kompmaher kaže...

Koji je bolji diplomski studij na FER-u; elektronika ili programsko inženjerstvo?

Onaj koji ti se više sviđa.

Beware of the sharp edged weapon called human being
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

bok evo imam jedno pitanje znam da je postavljeno dosta puta al ono eto... imao sam prosjek ovih god (opća gimnazija), 4.87, 4.77, 4.75, 4.81 i imat cu ove godine mat i fiz 5 s tim da sam ostale godine imao oba 2 cetiri s tim da nije bilo do "neznanja" vec do koncentracije, redovito bi falio predznak no cini se da ove godine nije tako, planiram oba 2 predmeta napisat za preko 90% gledao sam mature ono je sprdnja neka, prakticki se moze pripremiti za 5 u mjesec dana oba predmeta no ipak idem sustavno pomocu knjiga mat i fiz u 24 lekcije, da ispadne bolje, a i ostat ce mi vise u glavi
ee sad, uvijek sam bio perfekcionist u sebi pa tako mislim da i fer se moze polozit s jako dobrim ocjenama, mislim znam da je tezak i to al u gimnaziji sam stekao puno radnih navika i zanima me matematika i racunala pa mislim da bi bio jako redovit, pa moje pitanje je, ako bi prolazio s 5 na FER-u, bili se moj rad uvelike razlikovao od npr onog koji bi ajmo reci imao prosjek 3.9 na feru?
ima li tu velike razlike izmedu cvrste cetvorke i petice... mislim mozda odmah pucam na veliko ali smatram da nije to toliko ni pretesko, ima par tipova koji su iz moje srednje upisali fer, jedan cak prolazi sa 5.0 al dobro on je izniman momak

hvala svima na odgovorima unaprijed

12 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mrdensson kaže...

bok evo imam jedno pitanje znam da je postavljeno dosta puta al ono eto... imao sam prosjek ovih god (opća gimnazija), 4.87, 4.77, 4.75, 4.81 i imat cu ove godine mat i fiz 5 s tim da sam ostale godine imao oba 2 cetiri s tim da nije bilo do "neznanja" vec do koncentracije, redovito bi falio predznak no cini se da ove godine nije tako, planiram oba 2 predmeta napisat za preko 90% gledao sam mature ono je sprdnja neka, prakticki se moze pripremiti za 5 u mjesec dana oba predmeta no ipak idem sustavno pomocu knjiga mat i fiz u 24 lekcije, da ispadne bolje, a i ostat ce mi vise u glavi
ee sad, uvijek sam bio perfekcionist u sebi pa tako mislim da i fer se moze polozit s jako dobrim ocjenama, mislim znam da je tezak i to al u gimnaziji sam stekao puno radnih navika i zanima me matematika i racunala pa mislim da bi bio jako redovit, pa moje pitanje je, ako bi prolazio s 5 na FER-u, bili se moj rad uvelike razlikovao od npr onog koji bi ajmo reci imao prosjek 3.9 na feru?
ima li tu velike razlike izmedu cvrste cetvorke i petice... mislim mozda odmah pucam na veliko ali smatram da nije to toliko ni pretesko, ima par tipova koji su iz moje srednje upisali fer, jedan cak prolazi sa 5.0 al dobro on je izniman momak

hvala svima na odgovorima unaprijed

 Krivo si shvatio, nije bitan rad niti ocjena, nego znanje koje prikupiš. Kvaliteta tvojeg obrazovanja na FER se neće mjeriti tvojim prosjekom, već brojem položenih vještina, vannastavnih aktivnosti, projekata, natjecanja itd. Prosjek na FER-u služi jedino za stipendiju. 

Ako sam u krivu, neka me netko ispravi.

13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

ee i sta su to vjestine, jel se ocjenjuju, jel se puno nauci iz njih, kolko preporucate da ih se uzme po semestru?

12 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

troll?

Dinamo Zagreb
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

ne, pa pitam jbt

15 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Preporučam ti da prvi semestar ne uzimaš ništa (možda ni drugi) pa kasnije vidiš kako se osjećaš, imaš li vremena za sve itd. Naravno da su korisne, npr Java kod Marka Čupića je daleko poznata kao jedan od najboljih kolegija na FERu uopće. Koji god smjer te zanima imaš par vještina ali kažem, najbolje je na početku vidit kako ti ide, koliko ti treba za svladavanje obaveznog gradiva jer ništa te ne može spremiti za ono što te čeka na FERu.

A što se tiče prosjeka, dobro je da si ambiciozan ali po meni je to nebitno. Ja sam zeznio matematiku 1 u prvom dijelu semestra (nije da sam se ubo od učenja ali biloje malo nesretno) i na kraju izvukao 2 iako sam se drugi ciklus ubio od vježbanja i rasturio drugi ispit. I sad, jel to realna ocjena za mene ne znam ali znam da sam sretan da sam prošao i fućka mi se za ostalo.

Btw, pitaj ako te još šta zanima u vezi faksa, možda mogu pomoći.

Beware of the sharp edged weapon called human being
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice