Program za praćenje svega što netko radi?

poruka: 197
|
čitano: 126.806
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

superantispyware će ti vjerovatno prepoznati disabledsecurity,ako to detektira,zanemari

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Please help, hitno!

Ma jasno sve to i sve 5. Ali korisnik je pocetnik pa ne zna za napredne tehnike spijunaze tako da moram(o) laicki pristupati sa odgovorima. Za pocetak MBAM i hijackthis daju grubu sliku u tome sto se zbiva sa njenim PC-om.

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Znači nemam brige, nema nedetektiranih keylogova u mom kompu? Hvala vam svima jako puno :))))))

 

- nažalost ne mogu odgovarati na privatne poruke, nije da ne želim. opet limit.

 

 

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

 

 za sad 18 tracking cookie i 2 trojanca. što to znači?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 0:06 (liv_nytt).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

 

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

to su vjerovatno kukiji/cookies/kolačići,namjesti onako firefox,stavio sam ti sliku,pa toga neće biti
trojance će obrisati,nadam se
evo opet: tools-options-privacy

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 0:18 (seneka).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Malo Off Topic

 

Kako to da je korisnik ogranicen po broju pisanih poruka na forumu. Zar ima limit ili je to limit samo za privatne poruke?

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
seneka kaže...
liv_nytt kaže...

 

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

to su vjerovatno kukiji,namjesti onako firefox,stavio sam ti sliku,pa toga neće biti

ne razumijem. kako da namjestim firefox, ne vidim sliku. što je cookie?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Lazarus Long kaže...

Malo Off Topic

 

Kako to da je korisnik ogranicen po broju pisanih poruka na forumu. Zar ima limit ili je to limit samo za privatne poruke?

To vrijedi samo za nove korisnike, i po broju privatnih poruka i postova u određenom periodu. Takvu sam ja obavijest dobila.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Znači nemam brige, nema nedetektiranih keylogova u mom kompu? Hvala vam svima jako puno :))))))

 

- nažalost ne mogu odgovarati na privatne poruke, nije da ne želim. opet limit.

 

 

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

najvjerovatnije cookies, ništa strašno. inače ih možeš povremeno očistiti sa ccleaner koji ti je tu već preporučen.

kolege forumaši promatrao sam sa strane i sve 5 za vasCool, a dotičnu gospodičnu bih pitao kako je čula za ovaj naš mali forum?

 

mozilla firefox cookies

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 0:21 (brixy).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

ne razumijem. kako da namjestim firefox, ne vidim sliku. što je cookie?

ništa opasno,evo pročitaj

13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Hvala, hvala, nemate pojma koliko ste mi pomogli. Da su bar i u rl muškarci ovakvi gentlmeni. Namigiva

 

Za forum sam saznala tako da sam u tražilicu ukucala pojmove vezane za moj problem.

 

I sad zadnji put pitam (neću više :)) komp mi je siguran, nema nikakvog skrivenog keylogera?  (jer otkud onda trojanac kojeg je sas pronašao? -prije njega sam s malwareom provjerila i očistila sve)

15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Znači nemam brige, nema nedetektiranih keylogova u mom kompu? Hvala vam svima jako puno :))))))

 

- nažalost ne mogu odgovarati na privatne poruke, nije da ne želim. opet limit.

 

 

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

 

 za sad 18 tracking cookie i 2 trojanca. što to znači?

 

- (možda) pogrešan zaključak.

- AV i MBAM nemogu otkriti sve keylogere ali to ne znači da ih nema (ipak, recimo da to nije vjerojatno). Također neće jedan program otkriti ili ukloniti sve nametnike (to bi bio savršeni AV..) tek s par alata možeš sve počititi. Već su dati dobri savjeti u vezi kombinacije.

Ako posljednje čišćenje 'ubrza' računalo zanemari ostatak teksta.

- Kao i navedeni programi za udaljenu kontrolu, to nisu 'virusi' pa ih se tako niti ne detektira... Po opisanom, upravo to je moguće (jer zvučiš dovoljno lucidno za prepoznati npr auto-update i takvo usporavanje...). S druge strane mogući uzrok usporavanju je i internet, već par dana je nešto (radovi?) ili samo preopterećenost linija, nije neobično da zbog svih sistemskih stvari uz neke prekide dođe do takvog ponašanja.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Hvala, hvala, nemate pojma koliko ste mi pomogli. Da su bar i u rl muškarci ovakvi gentlmeni. Namigiva

 

Za forum sam saznala tako da sam u tražilicu ukucala pojmove vezane za moj problem.

 

I sad zadnji put pitam (neću više :)) komp mi je siguran, nema nikakvog skrivenog keylogera?  (jer otkud onda trojanac kojeg je sas pronašao? -prije njega sam s malwareom provjerila i očistila sve)

Ako sam dobro zapamtio(neda mi se sad vrtit 3 stranice) imaš nod 32 av - jeli legalan?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 0:19 (brixy).
16 godina
moderator
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
seneka kaže...
liv_nytt kaže...

 

p.s. sad vidim (sas mi radi) da ima nekih zaraženih itema. pa kako to? malware ih je našao 4 i ja sam ih uklonila. već ih je zasad 20 našao. kako je to moguće?

to su vjerovatno kukiji/cookies/kolačići,namjesti onako firefox,stavio sam ti sliku,pa toga neće biti
evo opet
 

Previše si toga poisključivao, kao da se radi o javnom stroju na kojem se niz ljudi izmjenjuje. A i što to ti toliko smetaju cookiji da bi ih svaki put brisao?

Lazarus Long kaže...

Malo Off Topic

 

Kako to da je korisnik ogranicen po broju pisanih poruka na forumu. Zar ima limit ili je to limit samo za privatne poruke?

Naravno. Da je sve postavljeno prema željama rigidnijih forumaša - prije pisanja prvog posta polagao bi se "test sposobnosti za korištenje foruma"! Cool

...
15 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?


 ponovi brzu provjeru s malearebytesom i superantispywareom
ako oni i tvoj nod kažu da si čista,velika je vjerovatnost da jesi

13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Uh, sad me baš brineš, jer ako je keylogere gotovo nemoguće pronaći, što onda učiniti? inače komp mi nije uvijek spor, ponekad, npr. sinoć je bio, sada je ok, bzo sve otvara i tako.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Da su bar i u rl muškarci ovakvi gentlmeni. Namigiva

tko zna, mozda kupujemo pecivo u istoj pekari,a neznas za mene Mršti se

 

 

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Miro kaže...

Previše si toga poisključivao, kao da se radi o javnom stroju na kojem se niz ljudi izmjenjuje. A i što to ti toliko smetaju cookiji da bi ih svaki put brisao?

mene ne smetaju,ali evidentno zbunjuju neiskusne usere..
a sas ih prijavljuje kao adware,mbam se tim ne bavi,uglavnom

16 godina
moderator
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
torrente kaže...
liv_nytt kaže...

Da su bar i u rl muškarci ovakvi gentlmeni. Namigiva

tko zna, mozda kupujemo pecivo u istoj pekari,a neznas za mene Mršti se

 

 

Ti sigurno dolaziš sa suprugom, pa te tako ne bi ni uočila! Belji se

 

Ajde držite se teme - a ako vam je do časkanja, pravac nespavalice!

...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Uh, sad me baš brineš, jer ako je keylogere gotovo nemoguće pronaći, što onda učiniti? inače komp mi nije uvijek spor, ponekad, npr. sinoć je bio, sada je ok, bzo sve otvara i tako.

Ma sve je moguće, sve će ekipa tu riješit!

Inače windowse bi trebalo povremeno održavati, obrisati cookies, malo registry očistit i defragmentirati

jer u protivnom počnu usporavati!

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
brixy kaže...
i defragmentirati

jer u protivnom počnu usporavati!

 

 

tako je,zato za kraj skini auslogisc disk defragmentator,instaliraj,klikni na defrag,neka defragmentira disk,prilično je brz..i to je to
priča gotova

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 0:38 (seneka).
16 godina
online
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...
Lazarus Long kaže...

Malo Off Topic

 

Kako to da je korisnik ogranicen po broju pisanih poruka na forumu. Zar ima limit ili je to limit samo za privatne poruke?

To vrijedi samo za nove korisnike, i po broju privatnih poruka i postova u određenom periodu. Takvu sam ja obavijest dobila.

Jesi maknula one procese sa Windows Startapa koje sam spomenul na prosloj strani?Cool

16 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

vazi urednice ;)

 

evo moj savjet:

 

sada je naucila raditi sa ova dva alatica, mbam i sas, obavezno jednom tjedno sve precesljati sa njima.

koristiti browser firefox ,opera ili chrome.

moj prijedlog firefox...zatim na njega prikaciti:


adblock Plus

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865/

wot
http://www.mywot.com/

Dr.Web LinkCheckers
http://www.freedrweb.com/linkchecker/

 

 

keyscrambler free
http://www.qfxsoftware.com/download.htm

 

 

za detalje antivirusa da bude pristupacan,mozemo se dogovoriti.

ako zeli krenuti u dublja istrazivanja i rad hipsa isto ce ekipa pomoci.

 

 

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

suuuuper, baš mi je drago da se mogu ovako informirati i zaštititi. poskidat ću sve to  i instalirat samo da mi nod odradi posao. :))

16 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

ovako ti dodaci izgledaju kod mene u firefoxu.

dosta prakticno i korisno.

onaj keyscrambler ti sluzi da sve sto kucas na tipkovnici ostane nevidljivo bilo kome i bilo cemu.

(keylogger se moze slikat)

dr web je simpa jer desnim misem kliknes po nekom linku na sajtu i provjeris jeli link cist.

wot je wot...to si skontala ;)

 

 

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
rambox kaže...
liv_nytt kaže...
Lazarus Long kaže...

Malo Off Topic

 

Kako to da je korisnik ogranicen po broju pisanih poruka na forumu. Zar ima limit ili je to limit samo za privatne poruke?

To vrijedi samo za nove korisnike, i po broju privatnih poruka i postova u određenom periodu. Takvu sam ja obavijest dobila.

Jesi maknula one procese sa Windows Startapa koje sam spomenul na prosloj strani?Cool

koje?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...
rambox kaže...

Jesi maknula one procese sa Windows Startapa koje sam spomenul na prosloj strani?Cool

koje?

ove ,ako nemaš ccleaner skineš taj mali korisni program,i na način kako je na slici prikazano onemogućiš stavke koje se nepotrebno dižu/pokreću/ažuriraju s windowsima,ccleaner možeš stavitii na hrvatski(options-settings-language) pa to izgleda ovako:


jednostavno klikneš na ovo iz ramboxove poruke i na onemogući
 ccleaner inače možeš koristiti za brisanje nekorištenih,privremenih datoteka ,kolačića ..i na taj način osloboditi prostor na disku
 čistač-analiziraj-pokreni čišćenje

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 6:12 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Please help, hitno!
ihush kaže...
Lazarus Long kaže...
bed kaže...

U logu će biti sve golišave fotografije prisutne na računalu. Sortirane po stupnju golotinje..

 

torrente kaže...

to je vec penetracija...ovako je pipkanje.

  LOL

 

Ma hajde bre ne zaj3bav4jte curu. Frka situacija je posredi.
Kako je pricao onaj lik, bivsi premijer..."Sve u vezi sa vezom.." :))

 

Zajedno smo skupa

- Legendarni Kiro (nije makedonac, nego Kirin.. od milja). Ima svoju definiciju

''. Mada je sad 'vezan' transakcijama Finamedije... pa nam nemože dati dodatne odgovore, koji bi razjasnili situaciju s 'praćenjem' i sumnjama / ... 'u vezi sveze'. - Inače, meni je on za pogledati u rangu legendarnih Mućki (only Fools&Horses).

 

- Keylogeri-rootkitovi i sl. nisu laki za detekciju, neke se nemože ukloniti. Primjer upotrebe nedavno sa SLO hackerima (banka/pin). - Sigurno nije to jer nebi bilo tako uočljivo.

 

- smeće kao virusi ili razni *ware-ovi se većinom lakše primjete (usporavanje i sl.) i nije pretjerani problem počisiti ih. - Scaniranjem je vjerojatno eliminitano.

 

-moguće i nešto sasvim treće, neki od VNCa. Služe za udaljeni pristup, računalu, kameri, kao kontrola što rade klinci itd.

U slučaju ovih trećih, AV nemora ništa prijaviti (jer nije virus nego legalan proces), samo je pitanje tko ga je i s kojim ciljem postavio. Možda nebi trebali ništa dirati? Recimo u slučaju postavljenog alarma ili web cam nadzora (koji možda ima i usputnu svrhu).

 

Može biti i 'ništa', tj lažni alarm, recimo zbog automatske nadogradnje sistema ili defraga...

 

samo sto ovi iz mucki izgledaju ineligentnije ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Možete mi objasniti što je to VNC? Na koji način riješiti komp od toga? Zar je zaista nemoguće otkriti ih,?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Please help, hitno!
logic kaže...
ihush kaže...
Lazarus Long kaže...
bed kaže...

U logu će biti sve golišave fotografije prisutne na računalu. Sortirane po stupnju golotinje..

 

torrente kaže...

to je vec penetracija...ovako je pipkanje.

  LOL

 

Ma hajde bre ne zaj3bav4jte curu. Frka situacija je posredi.
Kako je pricao onaj lik, bivsi premijer..."Sve u vezi sa vezom.." :))

 

Zajedno smo skupa

- Legendarni Kiro (nije makedonac, nego Kirin.. od milja). Ima svoju definiciju

''. Mada je sad 'vezan' transakcijama Finamedije... pa nam nemože dati dodatne odgovore, koji bi razjasnili situaciju s 'praćenjem' i sumnjama / ... 'u vezi sveze'. - Inače, meni je on za pogledati u rangu legendarnih Mućki (only Fools&Horses).

 

- Keylogeri-rootkitovi i sl. nisu laki za detekciju, neke se nemože ukloniti. Primjer upotrebe nedavno sa SLO hackerima (banka/pin). - Sigurno nije to jer nebi bilo tako uočljivo.

 

- smeće kao virusi ili razni *ware-ovi se većinom lakše primjete (usporavanje i sl.) i nije pretjerani problem počisiti ih. - Scaniranjem je vjerojatno eliminitano.

 

-moguće i nešto sasvim treće, neki od VNCa. Služe za udaljeni pristup, računalu, kameri, kao kontrola što rade klinci itd.

U slučaju ovih trećih, AV nemora ništa prijaviti (jer nije virus nego legalan proces), samo je pitanje tko ga je i s kojim ciljem postavio. Možda nebi trebali ništa dirati? Recimo u slučaju postavljenog alarma ili web cam nadzora (koji možda ima i usputnu svrhu).

 

Može biti i 'ništa', tj lažni alarm, recimo zbog automatske nadogradnje sistema ili defraga...

 

samo sto ovi iz mucki izgledaju ineligentnije ;)

- kažeš, ako sam te dobro razmijela, da nisu keylogeri ili rootkitovi jer ne bi bilo tako uočljivo. Sad me ovo malo buni, jer koliko vidim oni nisu laki za detekciju, pa kako ih onda možeš uočiti?

 

- skenirala sam komp i očistila ga od virusa - uklonila sam ih

 

- jedino me sad ti VNC-i brinu. Može savjet, priijedlog, objašnjenje?

 

 

I jeli keyscrambler dovoljna zaštita protiv keylogera? (zanima me ako se ne vidi ispisivanje teksta može li se "snimti" ekran? - prema tome keyscrambler ne štiti puno)

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 12:35 (liv_nytt).
14 godina
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Ako si skenirala program s onim kaj su ti kolege rekle onda nema razloga za zabrinutost.Svi antivirusni programi a nadam se da imaš koji rade i sprečavaju keyloger.Neki manje neki više ali uz ona dva skenera to je to.

Tako da nema tu kaj da se brinešSmijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice