Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 976.227
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Aha aha, budem probo onda Google Pay, trebao bi radit isto..
Zivim u Zagrebu, jeste probali Muller, Lidl, interspar i tako te trgovine, radi li vam u svakoj trgovini sa POSom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

svaka trgovina koja ima beskontaktno placanje moze i preko moba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Isprobao na vise lokacija u Osijeku Google Pay (Note 8) i sve ok...Muller, Kaufland, INA...zgodno ako nemas novcanik sa sobom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Odlicno, hvala vam obojici :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Priznali su mi reklamaciju u tele2 za s9+,poslao sam im IBAN broj i dobit cu povrat novca, Sad se dvoumim hoću li opet naručit preko tele2 webshopa,ili ću čekati da dođe popust u neki dućan za s9+.Više od 5400kn nebih dao

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Danas mi izasao updejt od 410 mb?? 

e-mail: jmnemonic158@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Danas mi izasao updejt od 410 mb?? 

 kolko vidim po opisu samo security i nešto za igrice dodano... naravno popravljeni bugovi xD 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Priznali su mi reklamaciju u tele2 za s9+,poslao sam im IBAN broj i dobit cu povrat novca, Sad se dvoumim hoću li opet naručit preko tele2 webshopa,ili ću čekati da dođe popust u neki dućan za s9+.Više od 5400kn nebih dao

 zašto ne uzmeš s njuške novi s garancijom neotvaran za 4500-4900kn

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
nex987 kaže...
DuMe kaže...

Priznali su mi reklamaciju u tele2 za s9+,poslao sam im IBAN broj i dobit cu povrat novca, Sad se dvoumim hoću li opet naručit preko tele2 webshopa,ili ću čekati da dođe popust u neki dućan za s9+.Više od 5400kn nebih dao

 zašto ne uzmeš s njuške novi s garancijom neotvaran za 4500-4900kn

 jer bi  prije dao 400,500 kn više za dućan neki i bio mirniji

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
nex987 kaže...
DuMe kaže...

Priznali su mi reklamaciju u tele2 za s9+,poslao sam im IBAN broj i dobit cu povrat novca, Sad se dvoumim hoću li opet naručit preko tele2 webshopa,ili ću čekati da dođe popust u neki dućan za s9+.Više od 5400kn nebih dao

 zašto ne uzmeš s njuške novi s garancijom neotvaran za 4500-4900kn

 Tako su i mojoj frendici za rođendan kupili jeftiniji S7 edge, za nekoliko dana došla policija da je preko IMEI operater locirao mobitel i da je ukraden. Na kraju nemaš ni novce ni mobitel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
JozoBozo121 kaže...

 Tako su i mojoj frendici za rođendan kupili jeftiniji S7 edge, za nekoliko dana došla policija da je preko IMEI operater locirao mobitel i da je ukraden. Na kraju nemaš ni novce ni mobitel.

Kada uzmes novi sa racunom i kutijom i kod tebe se sve to nalazi, policija ti nemoze nista.

 

Onda bi i ja tako, prodavao okolo nove zapakirane i prijavljivao kradu i dobio i novce i mobitel nazad. LoL

 

To im se desilo jer su uzeli mobitel na slijepo, bez da su provjerili sve

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

uvijek uzimam s njuške novi s računom i garancijom, nikad nisam imao problema,

izgube oni koji očito idu na lažan oglas/ ukraden/ cigla, kad kupuju mobitel tisuću kuna ispod cijene, nema slika računa/ kutiju je izgubio/ kupio ga u njemačkoj....

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Tako su i mojoj frendici za rođendan kupili jeftiniji S7 edge, za nekoliko dana došla policija da je preko IMEI operater locirao mobitel i da je ukraden. Na kraju nemaš ni novce ni mobitel.

Kada uzmes novi sa racunom i kutijom i kod tebe se sve to nalazi, policija ti nemoze nista.

 

Onda bi i ja tako, prodavao okolo nove zapakirane i prijavljivao kradu i dobio i novce i mobitel nazad. LoL

 

To im se desilo jer su uzeli mobitel na slijepo, bez da su provjerili sve

 Krivo.

Meni isto se dogodilo. U trgovini kupio S8+, koji je kupljen na pretplatu kod operatera i onda prodan u tu trgovinu/servis mobitela. Dakle ja ga kupio u trgovini, dobio račun od trgovine i dobio račun sa imenom, prezimenom osobe koja ga je uzela na pretplatu kod operatera, znači kod mene je bio i mobitel i svi računi. Mobitel nov, neotvaran, još bio vakuumiran.

Nakon par mjeseci nazvala me policija i uzeli ga, jer je prijaljen kao ukraden te je postaio dio istražnog postupka.

 

Da, može se tako raditi, kupiš ga na pretplatu, prodaš za keš, i onda prijaviš ukraden. Mob i račun i IMEI je na tvoje ime i naši zakoni to dopuštaju....

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 12:39 (St0ka).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
St0ka kaže...

 Krivo.

Meni isto se dogodilo. U trgovini kupio S8+, koji je kupljen na pretplatu kod operatera i onda prodan u tu trgovinu/servis mobitela. Dakle ja ga kupio u trgovini, dobio račun od trgovine i dobio račun sa imenom, prezimenom osobe koja ga je uzela na pretplatu kod operatera, znači kod mene je bio i mobitel i svi računi. Mobitel nov, neotvaran, još bio vakuumiran.

Nakon par mjeseci nazvala me policija i uzeli ga, jer je prijaljen kao ukraden te je postaio dio istražnog postupka.

 

Da, može se tako raditi, kupiš ga na pretplatu, prodaš za keš, i onda prijaviš ukraden. Mob i račun i IMEI je na tvoje ime i naši zakoni to dopuštaju....

I ti si dopustio da to samo tako prode?? Ja bi se pobrinuo da izvucem sve na vidjelo pa makar me kostalo jos jednog mobitela. Ovo je sramotno da se danas u nasoj drzavi ovako nesto desi, cak u toj mjeri da ti ne vjerujem da se ovo desilo. Dakle ti kad si isao ukrasti nekome mobitel, ukrao si racun, kutiju i svu opremu? :D 

 

Bas cu dns malo nazvati policiju i trgovine (Vip, T-Com) jer me zanima kolika je mogucnost za ovako nesto, ovo je nevjerojatno

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
St0ka kaže...

 Krivo.

Meni isto se dogodilo. U trgovini kupio S8+, koji je kupljen na pretplatu kod operatera i onda prodan u tu trgovinu/servis mobitela. Dakle ja ga kupio u trgovini, dobio račun od trgovine i dobio račun sa imenom, prezimenom osobe koja ga je uzela na pretplatu kod operatera, znači kod mene je bio i mobitel i svi računi. Mobitel nov, neotvaran, još bio vakuumiran.

Nakon par mjeseci nazvala me policija i uzeli ga, jer je prijaljen kao ukraden te je postaio dio istražnog postupka.

 

Da, može se tako raditi, kupiš ga na pretplatu, prodaš za keš, i onda prijaviš ukraden. Mob i račun i IMEI je na tvoje ime i naši zakoni to dopuštaju....

I ti si dopustio da to samo tako prode?? Ja bi se pobrinuo da izvucem sve na vidjelo pa makar me kostalo jos jednog mobitela. Ovo je sramotno da se danas u nasoj drzavi ovako nesto desi, cak u toj mjeri da ti ne vjerujem da se ovo desilo. Dakle ti kad si isao ukrasti nekome mobitel, ukrao si racun, kutiju i svu opremu? :D 

 

Bas cu dns malo nazvati policiju i trgovine (Vip, T-Com) jer me zanima kolika je mogucnost za ovako nesto, ovo je nevjerojatno

 

Gluposti baljezga.

Pa tko bi normalan dao policiji da mu uzme nesto sto ima racun.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ozbiljno pričam. Čim je mobitel prijavljen kao ukraden, isti postaje dio kaznenog postupka te po sudskom nalogu je operater dužan locirati mobitel.

Policija ga oduzima do kraja istrage.

Policajci kojima sam dao mobitel su ljudi koje inače poznajem i isti su mi rekli da bez obzira što imam sve papire i račune, mobitel moram dati pošto je dio postupka.

 

No imao sam sreće, što je vlasnik trgovine u kojoj sam ga kupio bio potpuno fer te mi dao potpuno novi S8+ sa garancijom o svoj račun. Iako po našim divnim zakonima on to nije bio dužan. Jedina opcija koju sam ja imao je da tužim onog koji je kupio mobitel na pretplatu, a pošto sam imao sve njegove podatke na računu operatera to sam mogao napraviti. No pošto sam dobio drugi S8, nisam se s time zezao. Napominjem da sam ja samo mobitel predao. Sva ostala oprema, uključjuči i sve račune i danas stoje kod mene u ormaru i čekam eto da vidim šta će biti.

 

Ali da, naši zakoni su takvi i to se može. I zato kod kupovine gotovinom bez ikakvog pismenog dokaza, budite oprezni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 14:12 (St0ka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
St0ka kaže...

Ozbiljno pričam. Čim je mobitel prijavljen kao ukraden, isti postaje dio kaznenog postupka te po sudskom nalogu je operater dužan locirati mobitel.

Policija ga oduzima do kraja istrage.

Policajci kojima sam dao mobitel su ljudi koje inače poznajem i isti su mi rekli da bez obzira što imam sve papire i račune, mobitel moram dati pošto je dio postupka.

 

No imao sam sreće, što je vlasnik trgovine u kojoj sam ga kupio bio potpuno fer te mi dao potpuno novi S8+ sa garancijom o svoj račun. Iako po našim divnim zakonima on to nije bio dužan. Jedina opcija koju sam ja imao je da tužim onog koji je kupio mobitel na pretplatu, a pošto sam imao sve njegove podatke na računu operatera to sam mogao napraviti. No pošto sam dobio drugi S8, nisam se s time zezao. Napominjem da sam ja samo mobitel predao. Sva ostala oprema, uključjuči i sve račune i danas stoje kod mene u ormaru i čekam eto da vidim šta će biti.

 

Ali da, naši zakoni su takvi i to se može. I zato kod kupovine gotovinom bez ikakvog pismenog dokaza, budite oprezni.

 čekaj, pa napisao si da si dobio račun u trgovini i da si dobio račun od prvog kupca. Fali neki račun/potvrda u međukoraku. Onom kad prvi vlasnik prodaje mob trgovini.

Hoću reći (ako je priča istinita) kakva je korist od pismenog dokaza ako su ti mobitel svejedno uzeli?

PSN - darklydexter
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
To i meni nije jasno, kako je TRGOVINA prodala vec kupljen mobitel - koji ima vec izdan racun. Zar trgovina nije ta koja mora izdati racun?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
To i meni nije jasno, kako je TRGOVINA prodala vec kupljen mobitel - koji ima vec izdan racun. Zar trgovina nije ta koja mora izdati racun?

 Pa tako je. Trgovina (ako je legalna) mu je trebala dati jedan račun a ne uz taj račun mu dati i račun starog vlasnika. 

To je neki šverc.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Trgovina je legalna, barem bi trebala biti, da sad i ne imenujem po forumu. Da, dobio sam račun od trgovine i račun od operatera sa svim podacima 1. vlasnika. I u knjigama same trgovine je zapisano da je mobitel kupljen od prvog vlasnika (potpis i broj osobne iskaznice) a kasnije i prodan. I kažem da sam tu čak imao i sreće baš zbog toga jer prema zakonima ono što ja mogu je samo tužiti prvog vlasnika i to je to. Jer niti sam ja kriv što nisam znao niti je trgovina kriva što nisu znali da će mob biti prijavljen kao ukraden.  Po svemu sudeći bi mobitel trebao biti vraćen meni, jer postoji pismeni trag o kupoprodaji mobitela. Ali prošlo je nekoliko mjeseci i ja još nikakve obavijesti nisam dobio.

Ali kao što rekoh, kompenziran sam sa drugim uređajem pa nije bilo potrebe dizati buku.

 

Ali, u mom slučaju postoji pisani trag. A kad se kupi preko oglasnika i jednostavno da novac bez ikakvog papinatog traga, e onda još gore, onda nemaš kako dokazati kupoprodaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Kakva je situacija kod vas sa zagrijavanjem uređaja? Naime, tek je treći dan kod mene pa pretpostavljam da još uvijek ima dosta pozadinskih procesa i nekako prelazim preko toga za sad... Ali činjenica je da uz neku laganu upotrebu tipa čitanje vijesti, foruma, uređaj postane primjetno topao. Ok, ljeto je, visoke temperature... :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Kakva je situacija kod vas sa zagrijavanjem uređaja? Naime, tek je treći dan kod mene pa pretpostavljam da još uvijek ima dosta pozadinskih procesa i nekako prelazim preko toga za sad... Ali činjenica je da uz neku laganu upotrebu tipa čitanje vijesti, foruma, uređaj postane primjetno topao. Ok, ljeto je, visoke temperature... :)

Ja sam isto osjetio da porastom vanjske temperature zna se grijati i moj primjerak S9+, ali nista alarmantno. Doduse neizdrzivo je vruce u Zadru pa me skoro pa i ne cudi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
St0ka kaže...

 

Ali kao što rekoh, kompenziran sam sa drugim uređajem pa nije bilo potrebe dizati buku.

 

 

 

Baš bi trebao dizat buku! Još će taj lopov proći nekažnjeno i opet nekog drugog prevariti. Treba ga udariti po džepu.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Interesantno je kako se neki nedostaci uređaja uopće ne spominju na forumu. Ovo ne mora biti mjesto gdje ćete opravdavati svoju kupovinu... Recimo, prelistao sam malo cijelu temu i neke stvari koje sam odmah zapazio se uopće ne spominju ili nemaju komentara. Osim problema zagrijavanja, odmah sam primjetio da je fokusiranje u uvjetima slabije svjetlosti daleko lošije od S8 i Note8. Konkretno, kad fotografiram klince u tamnijim uvjetima, umjetnost je dobiti ok rezultat. Zamućenja pokreta su itekako vidljiva. Pretpostavljam da je krivac 1.5 otvor blende i drugačije podešen software. Nisam baš presretan sa odabirom S9+ i ne bih opet išao tražiti alternativu jer sam već umoran od mijenjanja mobitela. :) Note 9 dolazi kod nas dolazi sa istim lošim 9810 exynosom i to neću niti uzimati u obzir osim ako se ne radi o SD verziji koju će biti teško nabaviti kod nas.

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...

Interesantno je kako se neki nedostaci uređaja uopće ne spominju na forumu. Ovo ne mora biti mjesto gdje ćete opravdavati svoju kupovinu... Recimo, prelistao sam malo cijelu temu i neke stvari koje sam odmah zapazio se uopće ne spominju ili nemaju komentara. Osim problema zagrijavanja, odmah sam primjetio da je fokusiranje u uvjetima slabije svjetlosti daleko lošije od S8 i Note8. Konkretno, kad fotografiram klince u tamnijim uvjetima, umjetnost je dobiti ok rezultat. Zamućenja pokreta su itekako vidljiva. Pretpostavljam da je krivac 1.5 otvor blende i drugačije podešen software. Nisam baš presretan sa odabirom S9+ i ne bih opet išao tražiti alternativu jer sam već umoran od mijenjanja mobitela. :) Note 9 dolazi kod nas dolazi sa istim lošim 9810 exynosom i to neću niti uzimati u obzir osim ako se ne radi o SD verziji koju će biti teško nabaviti kod nas.

Hmm, imao sam S8+ i Note 8 i nisam primjetio problem oko fokusiranja.. Mama mi ima S8 pa cu bas probati usporedbu napraviti jedno do drugog. 

 

Sto se tice zagrijavanja, ljeto je! Grije mi se kao svaki drugi mobitel + staklen je pa se osjeti pod rukom

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

@Marko, malo sam istražio problematiku zagrijavanja. Exynos 9810 nije dobro optimiziran. Dok sam istaživao, negdje sam pročitao analogiju sa automobilima koja opisuje Exynos u stilu - "to vam je kao da se vozikate okolo, a on troši kao da ste na utrkama..." Ako se nekome da čitati, Anandtech ima dosta dobru analizu problema sa ovogodišnjim Exynosom.

 

Što se fotografiranja tiče, tu mi je bitno da stvari rade dobro bez previše razmišljanja. Znači, cijenim dobru automatiku. Još je možda rano donositi zaključke, ali sinoć sam od 10 fotografija morao obrisati najmanje pet, šest zbog problema zamućivanja pokreta. Nisam baš navikao na tako veliki postotak neuspjelih fotografija s prošlim uređajima. Vidjet ću kako će se ponašati narednih dana... 

 

Inače, pretpostavljam da se ove gore stvari mogu riješiti nadogradnjama. Iz iskustva sa S7, pa i S8, vidio sam da Samsung s vremenom zna dobro ispeglati svoj softver i da uređaji s vremenom ipak dođu na jednu višu razinu. Nadam se da će tako biti i sa S9.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...

@Marko, malo sam istražio problematiku zagrijavanja. Exynos 9810 nije dobro optimiziran. Dok sam istaživao, negdje sam pročitao analogiju sa automobilima koja opisuje Exynos u stilu - "to vam je kao da se vozikate okolo, a on troši kao da ste na utrkama..." Ako se nekome da čitati, Anandtech ima dosta dobru analizu problema sa ovogodišnjim Exynosom.

 

Što se fotografiranja tiče, tu mi je bitno da stvari rade dobro bez previše razmišljanja. Znači, cijenim dobru automatiku. Još je možda rano donositi zaključke, ali sinoć sam od 10 fotografija morao obrisati najmanje pet, šest zbog problema zamućivanja pokreta. Nisam baš navikao na tako veliki postotak neuspjelih fotografija s prošlim uređajima. Vidjet ću kako će se ponašati narednih dana... 

 

Inače, pretpostavljam da se ove gore stvari mogu riješiti nadogradnjama. Iz iskustva sa S7, pa i S8, vidio sam da Samsung s vremenom zna dobro ispeglati svoj softver i da uređaji s vremenom ipak dođu na jednu višu razinu. Nadam se da će tako biti i sa S9.

Za Exynos 9810 znam da nije dobro optimiziran, ovo je vjerojatno najveci potrosac baterije sto sam zadnjih godina imao u mobitelu. Ponavljam, probleme sa baterijom imam, ali sa zagrijavanjem nemam. 

 

Stvarno neznam, ja se moram na S9+ truditi da na automatici dobijem losu sliku, a slikam non stop. Neznam sto bi mogao biti problem. Ako stignem ovih dana cu direktno sa S8 usporediti automatiku. To mi cak nema smisla jer sam skuzio da S9 voli naspram S8 uzeti brzi shutter speed uz cak i manji ISO zbog f1.5 otvora blende

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Postoji mala mogućnost da mi se više zagrijava zbog jeftine silikonske maske dok se ne odlučim što uzeti...

Kad smo već kod toga, da li netko ima Samsung hyperknit cover?
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Postoji mala mogućnost da mi se više zagrijava zbog jeftine silikonske maske dok se ne odlučim što uzeti...

Kad smo već kod toga, da li netko ima Samsung hyperknit cover?

Imam Hyperknit, imam zastitnu stojecu i silikonsku. Sve od Samsunga orginal i svaka je odlicna. Ali posebno za Hyperknit dajem veliku preporuku. Silikonsku izbjegavaj jer u ruci daje osjecaj kao da se "mrvi" ilitiga ljusti. 

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...

@Marko, malo sam istražio problematiku zagrijavanja. Exynos 9810 nije dobro optimiziran. Dok sam istaživao, negdje sam pročitao analogiju sa automobilima koja opisuje Exynos u stilu - "to vam je kao da se vozikate okolo, a on troši kao da ste na utrkama..." Ako se nekome da čitati, Anandtech ima dosta dobru analizu problema sa ovogodišnjim Exynosom.

 

Što se fotografiranja tiče, tu mi je bitno da stvari rade dobro bez previše razmišljanja. Znači, cijenim dobru automatiku. Još je možda rano donositi zaključke, ali sinoć sam od 10 fotografija morao obrisati najmanje pet, šest zbog problema zamućivanja pokreta. Nisam baš navikao na tako veliki postotak neuspjelih fotografija s prošlim uređajima. Vidjet ću kako će se ponašati narednih dana... 

 

Inače, pretpostavljam da se ove gore stvari mogu riješiti nadogradnjama. Iz iskustva sa S7, pa i S8, vidio sam da Samsung s vremenom zna dobro ispeglati svoj softver i da uređaji s vremenom ipak dođu na jednu višu razinu. Nadam se da će tako biti i sa S9.

 

 

Jesi vidio recenziju kamere na Dpreview, dosta toga se poklapa sa ovim sto opisujes.

Kameri su dali relativno losu ocjenu i sve ono sto opisuju vezano za kameru na S9+ ja na Note 8 nisam primjetio.

Moguce da su neki problemi povezani sa promjenjivom blendom sto si i sam napisao...Note 8 ima fiksnu blendu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice