Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.202.453
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
bubimir13 kaže...

Ali samo S6 na Lolliju, MM ga je uništio 

  Izgubio vjeru u MM, al sva sreća kaj se može na Loli vratit...

 Tako je 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Je li tako tesko procitati post od pet sest rijeci s razumijevanjem? S7 10h20 min na GEEKBENCH BATTERY TESTU.
Ako ne znate sto je to surfajte malo prije prosipanja gluposti po forumu
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kakve veze taj bench ima sa relanoscu? Kao i bilo koji drugi bench..

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

U mene je Sony senzor. 

Btw Gear VR je odlican! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 15:48 (QuidZz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
QuidZz kaže...

U mene je Sony senzor. 

Btw Gear VR je odlican! 

 To si uzeo na pretplatu ili? pošto?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Preorder, slobodan uredaj. :)

Uzeo u Smartsona.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 16:26 (QuidZz).
15 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sasa666 kaže...
Je li tako tesko procitati post od pet sest rijeci s razumijevanjem? S7 10h20 min na GEEKBENCH BATTERY TESTU.
Ako ne znate sto je to surfajte malo prije prosipanja gluposti po forumu

 Stvarno je iritantno kako ekipa niti zna čitati niti razumjeti što znači ovakav usporedni test. Bitno da se trkelja. Klasika.

Super test.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nastavno na ovo "stvarno je iritantno"...

 

Uvijek gledamo bateriju po trajanju SOT-a što je i logično. Stvarno je iritantno  da se sad traže neki novi načini testiranja trajanja baterije s nekim testovima.

 

J... koliko ti je upaljen ekran i koliko buljiš u ekran čitajuči i radeći sve i svašta toliko ti traje baterija. Tako je i s autima...koliko se voziš i koliko kilometara napraviš., prosječno ti auto troši toliko i toliko na 100km. Neću mjerit potrošnju auta ako je auto upaljen i stoji na parkiralištu s ugašenom klimom, svijetlima,radijom i sl...

 

Znači S7 edge daje oko 5h sota ako ga se koristi normalno. Ovi ostali načini korištenja s svijetlinom ekrana na 5%., stavljanja moba u airplane mod, gašenje 4g mreže i ostale kombinacije kako bi se uštedilo - takav način korištenja ne shvačam ozbiljno.

 

Ja bi volio da na S7 baterija izdrži 12h Sot-a...jer bi svi mi manje vodili brigu oko bateriji i rijeđe bi je punili ali tako je kako je i jednostavno sve preko 5h sota je uspijeh.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 8:59 (R36).
 
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
SoT previše zavisi od načina korištenja. Što je nekom normalno, drugom nije. Jednostavno nije kvalitetan mjerodavan pojam. Jer ako osoba kroz korištenje gleda 3 sata YouTube, SoT bi mogao preći 6h, a ako samo surfa jedva će preći 5h. Istovremeno identičnim načinom korištenja će rezultirati s različitim SoT-om ako putuješ vlakom jer će tražiti više stanica i potrošit će i tu više baterije nego da si sjedio u kući cijeli dan.
Nije potpuno mjerodavan pojam. Isto tako kolega koji vozi isti auto kao ja ima potrošnju od 5,6l/100km, a ja imam skoro 8. Iako prelazimo slične rute. Sve je to varijabilno. Bar na AMOLED zaslonima nije teško uštedit bateriju raznim trikovima ili prividno za test produljit SoT.
youtube.com/mislavbusic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
EchoOne kaže...
SoT previše zavisi od načina korištenja. Što je nekom normalno, drugom nije. Jednostavno nije kvalitetan mjerodavan pojam. Jer ako osoba kroz korištenje gleda 3 sata YouTube, SoT bi mogao preći 6h, a ako samo surfa jedva će preći 5h. Istovremeno identičnim načinom korištenja će rezultirati s različitim SoT-om ako putuješ vlakom jer će tražiti više stanica i potrošit će i tu više baterije nego da si sjedio u kući cijeli dan.
Nije potpuno mjerodavan pojam. Isto tako kolega koji vozi isti auto kao ja ima potrošnju od 5,6l/100km, a ja imam skoro 8. Iako prelazimo slične rute. Sve je to varijabilno. Bar na AMOLED zaslonima nije teško uštedit bateriju raznim trikovima ili prividno za test produljit SoT.

Bitno je da nešto radiš...problem je kad ništa ne radiš.,kada ti je pola toga ugašeno i onda se hvališ s baterijom.

 

Ja se vozim i moj troši 5l, a tvoj 8l i mi po načinu korištenja možeo vidjet gdje ti možeš uštedit., ali ako se ja ne vozim a ti voziš - ja tebi nema šta pametovat kako uštedit jer ja vozilo ne eksploatiram...

 

Više manje večina koristi slične aplikacije...neko igra igrice, netko to nadomjesti s gledanjem you tube-a., tu su facebook,instagram,hangouts,neke poslovne aplikacije i sl...

 

Možda je razlika u pol sata gore dole od korisnika do korisnika.,ali po meni je Sot najmjerodavniji.,ni 100% točan ali je najmjerodavniji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 9:14 (R36).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
R36 kaže...

Možda je razlika u pol sata gore dole od korisnika do korisnika.,ali po meni je Sot najmjerodavniji.,ni 100% točan ali je najmjerodavniji.

 

 

 Meni baterija na G4 traje 2 i pol dana sa 3 i pol SOTa i svime uključenim. Jel to znači da ima bolju bateriju od S7?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
igy kaže...
R36 kaže...

Možda je razlika u pol sata gore dole od korisnika do korisnika.,ali po meni je Sot najmjerodavniji.,ni 100% točan ali je najmjerodavniji.

 

 

 Meni baterija na G4 traje 2 i pol dana sa 3 i pol SOTa i svime uključenim. Jel to znači da ima bolju bateriju od S7?

To znači da ne koristiš mobitel...

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
EchoOne kaže...
SoT previše zavisi od načina korištenja. Što je nekom normalno, drugom nije. Jednostavno nije kvalitetan mjerodavan pojam. Jer ako osoba kroz korištenje gleda 3 sata YouTube, SoT bi mogao preći 6h, a ako samo surfa jedva će preći 5h. Istovremeno identičnim načinom korištenja će rezultirati s različitim SoT-om ako putuješ vlakom jer će tražiti više stanica i potrošit će i tu više baterije nego da si sjedio u kući cijeli dan.
Nije potpuno mjerodavan pojam. Isto tako kolega koji vozi isti auto kao ja ima potrošnju od 5,6l/100km, a ja imam skoro 8. Iako prelazimo slične rute. Sve je to varijabilno. Bar na AMOLED zaslonima nije teško uštedit bateriju raznim trikovima ili prividno za test produljit SoT.

 

 

Ovo je svima jasno i svatko zna za sebe koliko i kako koristi.

Ja sam do nedavno imao G4 koji je odlican mob, a jedino mu je baterija prosjecna i moga koristenja je trajala obicno oko 3 i pol sata do 4 sata, a jednakim koristenjem na S7E mi traje oko 7 sati...slika u prilogu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 12:15 (ocean77).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
R36 kaže...

To znači da ne koristiš mobitel...

 

Ne nužno. Možda čovjek obavlja puno razgovora preko dana, koristi mob kao diktafon, sluša glazbu i radio preko bluetootha i da ne nabrajam; hrpu drugih stvari koje troše batku umjesto ekrana.

Ja sam znao na S6 imati SOT 16 minuta nakon 12h i bat na 15% jer sam koristio fitness tracker i kameru.

 

 

ocean77 

Dobar! Što najviše koristiš na mobu, jesi pogasio neke servise/gps i sl?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

 

Ovo je svima jasno i svatko zna za sebe koliko i kako koristi.

Ja sam do nedavno imao G4 koji je odlican mob, a jedino mu je baterija prosjecna i moga koristenja je trajala obicno oko 3 i pol sata do 4 sata, a jednakim koristenjem na S7E mi traje oko 7 sati...slika u prilogu...

 Pa kaj si nabavil S7E?

Daj malo informacija..

 

EDIT: Dobar je britecell

 

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/samsung-galaxy-s7-britecell-vs-sony-t3332806

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 13:05 (zvonac).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
R36 kaže...

To znači da ne koristiš mobitel...

 To znači da SOT puno ne znači. I da uglavnom koristim za razgovore te biti "online" za poruke i obavijesti dok druge uređaje koristim da daljnje postpanje po obavijesti mobitela.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

Ovo je svima jasno i svatko zna za sebe koliko i kako koristi.

Ja sam do nedavno imao G4 koji je odlican mob, a jedino mu je baterija prosjecna i moga koristenja je trajala obicno oko 3 i pol sata do 4 sata, a jednakim koristenjem na S7E mi traje oko 7 sati...slika u prilogu...

 Pa kaj si nabavil S7E?

Daj malo informacija..

 

EDIT: Dobar je britecell

 

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/samsung-galaxy-s7-britecell-vs-sony-t3332806

 

Da, uzeo sam S7E iako sam planirao LG G5 obzirom da sam bio prezadovoljan sa G4 (osim baterije), ali nakon predstavljanja sam se ipak odlucio za Samsung ovaj puta jer je LG otisao u nekom sasvim novom smijeru...meni se recimo ta modularnost uopce ne svidja...vise bi volio da su napravili cvrsto, kvalitetno i ne rastavljivo kuciste, ostavili 5.5 ekran, povecali bateriju, stavili veci senzor kamere...a oni sve obrnuto od mojih zelja.

 

Sto se S7E tice uzeo sam Pearl White boju koja je fenomenalna...nije vise ona "bijela tehnika" bijela boja nego je to sada nesto sasvim drugo...boja se presijava i daje nekakav neobican efekt i kao da je malo metalizirana...ako si vidio nekada onu bianco perla boju na Piaggio Vespi, ovo mi je najslicnije tome.

 

Edit:

 

Na slikama se to uopce ne primjeti...uzivo je drugacije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 13:38 (ocean77).
10 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

AF je zbilja brz i nisam vidio nista brze i sto je najbolje 100% tocan...ova prva slika pokazuje sto je on meni isfokusirao...vrh ove biljcice...mozda slucajno, mozda ne, ali nisam mogao vjerovati.

 
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

u jbte kamera je bomba. Uzmi u obzir da Bug iskompresira sliku pa je original još bolji.

Ajde dok se sjetiš molio bih te okini koju sliku u slabim svjetlosnim uvjetima, da vidim taj f1.7 na djelu.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

AF je zbilja brz i nisam vidio nista brze i sto je najbolje 100% tocan...ova prva slika pokazuje sto je on meni isfokusirao...vrh ove biljcice...mozda slucajno, mozda ne, ali nisam mogao vjerovati.

 Slučajno je. Ja jučer htio fokusirat kabal koji je jedini u krupnom planu, morao sam tapnut na zaslon da ga prepozna jer je fokusirao pozadinu. Ali generalno je to samo za tako tanke i male stvari. Sve ostalo fokusira fantastično i apsurdno brzo.

youtube.com/mislavbusic
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Trenutno imam samo ovu sto se tice slabog svjetla.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Super je ovaj s7e, batka je odlicna.. Javi kakva je kamera, foto-video..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

polako dechki da vidimo g5 na dijelu ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ne vjerujem da će bit bolji, bit će blizu ili jednako dobar ali ne i bolji, čisto zbog fizikalija i možda inferiornog senzora.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

G5 je prekopirani G4, na polju foto-videa, tak da tu nema poboljsanja, nisu imali ni kaj dirat, zato kaj je fotic na G4 odlican..
A S7 ima dost novosti..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 16:16 (zvonac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

Ovo je svima jasno i svatko zna za sebe koliko i kako koristi.

Ja sam do nedavno imao G4 koji je odlican mob, a jedino mu je baterija prosjecna i moga koristenja je trajala obicno oko 3 i pol sata do 4 sata, a jednakim koristenjem na S7E mi traje oko 7 sati...slika u prilogu...

 Pa kaj si nabavil S7E?

Daj malo informacija..

 

EDIT: Dobar je britecell

 

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/samsung-galaxy-s7-britecell-vs-sony-t3332806

 

Da, uzeo sam S7E iako sam planirao LG G5 obzirom da sam bio prezadovoljan sa G4 (osim baterije), ali nakon predstavljanja sam se ipak odlucio za Samsung ovaj puta jer je LG otisao u nekom sasvim novom smijeru...meni se recimo ta modularnost uopce ne svidja...vise bi volio da su napravili cvrsto, kvalitetno i ne rastavljivo kuciste, ostavili 5.5 ekran, povecali bateriju, stavili veci senzor kamere...a oni sve obrnuto od mojih zelja.

 

Sto se S7E tice uzeo sam Pearl White boju koja je fenomenalna...nije vise ona "bijela tehnika" bijela boja nego je to sada nesto sasvim drugo...boja se presijava i daje nekakav neobican efekt i kao da je malo metalizirana...ako si vidio nekada onu bianco perla boju na Piaggio Vespi, ovo mi je najslicnije tome.

 

Edit:

 

Na slikama se to uopce ne primjeti...uzivo je drugacije.

 

 

 Koja je to maskica i di si je kupio ?

SeBo
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Spigen Ultra Hybrid Clear iz Spigen store UK na eBayu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 20:13 (ocean77).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
@ocean, daj baci svoje misljenje u vezi fotica na s7e.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
@ocean, daj baci svoje misljenje u vezi fotica na s7e.

 

 

Imao sam G4 i to je zaista vrhunski kamera phone i nesto losiji za video, a S7E nije nista losiji od njega sto se tice fotki, ali je osjetno bolji sto se videa tice pa je ukupno gledano kompletniji kao nekakvo cjelovito rjesenje.

Ono po cemu nije nadmasio LG G4 su kontrole kamere, odnosno kamera UI...ono sto ima G4 odnosno V10 je savrsenstvo...bolje nema i tesko da bolje moze biti, a na S7E imas isto sve manualne kontrole (cak i za video), ali kontrole ne reagiraju tako dobro...uspijem ja to podesiti, ali jednostavno nije tako lijepo za podesavati kao na G4...slicno je i sa autima, svi oni idu lijepo, ali neki idu malo ljepse. :)

Sto se samog rezultata tice nemam zamjerke, sam IQ je odlican kako po danu tako i po noci...naravno u okvirima kamere na mobitelu.

Stavit cu kasnije jos nekoliko nocnih fotki, isao sam do grada nesto obaviti pa sam usput opalio nekoliko fotki.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice