Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.180
|
čitano: 448.757
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Da li se ovo još nekome događa?

 

S23 obični, zadnji update.

 

Imam namješten Sleep mod koji se automatski gasi u 6 ujutro. On pali Do not disturb i smanjuje sve zvukove na 0%.

 

Ujutro mi se sve glasnoće vrate na prethodnu razinu osim notifikacija, koje ostanu na 0%.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

GoodLock je dostupan i kod nas!

 
8 0 hvala 8
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ajd i da smo to napokon dobili...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Da, napokon da smo i to dobili no sucelje katastrofa, sve presitnooo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Rujanska sigurnosna zakrpa dostupna! 

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
6 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Meni nakon instalacije baterija još bolja. A bila je čudo do sada. Svaka čast Samsungu. 

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Bok ekipa, 

 

evo u nekakoj sam dilemi, da ne kazem trilemi (P60 pro, Xperia 1V). Vjerojatno koji god da uređaj odaberem necu pogrijesiti, ali s obzirom da nisam bas vican stalnim promjenama, volio bi da budem maksimalno pazljiv barem kod par detalja.

Ono sto me zanima, pa cu pitati ovdje Vas, je u vezi kamere. Dosta cesto nalazim na komentare da kamera kod S23 ultre nije bog zna sta, barem naspram drugih flagshipova, te da je valjda u softverskom smislu mjesta za upgrade. Da li se to do sada nesto promijenilo i poboljsalo?

Isto tako, na stranu slikanje, kakav je video za zadnjim updejtima? To me u globalu najvise zanima. Znam da ima mali milijon postavki, ali evo ako moze par korisnih mišljenja iz prve ruke sa zadnjim apdjetima.

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 10:23 (naughty guy).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Trenutno imam S23 obični, a imao sam i S22 Ultra.

Ja sam jako zadovoljan kamerom. Daje žive boje, što se meni više sviđa. Na Iphoneu i Pixelu su prirodnije.

 

Jedina stvar. Uspoređivao sam slike sa svojim s22 Ultra i frendov Pixel 7 pro. Na prvu, nema neke razlika. Ali kada ideš zumirat fotku na mobitelu, njegov je davao puno više detalja nego moj. 

 

Ako ti je do video snimanja, onda uzimi Iphone 14 plus ili 15... Po meni je ajfon i dalje na samom vrhu što se tiče videa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 12:50 (Fulir1987).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Preporučujem ti da zaobiđeš Huawei jer koliko god se radilo o hardverski odličnom uređaju ono što ga ubija je nedostatak Googleovih usluga. Ovo ti kažem kao vlasnik P40 pro. Postoje "workaroundi" ali uz previše kompromisa. Za S23 ne znam kakva je kamera ali znam da za S23 postoji Gcam (Google kamera sa Pixela) tako da možeš to instalirati da bi dobio maksimum iz kamere. Na XDA forumu postoji tema o Gcam-u pa tamo možeš vidjeti postove korisnika koji su stavili slike uslikane stock aplikacijom od Samsunga i Gcam-om pa možeš sam napraviti usporedbu i možda će ti biti lakše napraviti izbor što kupiti.

P. S. Samsung garantira 5 godina podrške dok je kod Huaweija 2 godine. Uz to ima stariji čipset i nema 5G mrežu (zbog sankcija). Kako uzimaš na duge staze....

https://forum.xda-developers.com/t/working-gcam-for-s23-ultra.4550019/
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 14:18 (struja1911).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Fulir1987 kaže...

Trenutno imam S23 obični, a imao sam i S22 Ultra.

Ja sam jako zadovoljan kamerom. Daje žive boje, što se meni više sviđa. Na Iphoneu i Pixelu su prirodnije.

 

Jedina stvar. Uspoređivao sam slike sa svojim s22 Ultra i frendov Pixel 7 pro. Na prvu, nema neke razlika. Ali kada ideš zumirat fotku na mobitelu, njegov je davao puno više detalja nego moj. 

 

Ako ti je do video snimanja, onda uzimi Iphone 14 plus ili 15... Po meni je ajfon i dalje na samom vrhu što se tiče videa. 

 

struja1911 kaže...
Preporučujem ti da zaobiđeš Huawei jer koliko god se radilo o hardverski odličnom uređaju ono što ga ubija je nedostatak Googleovih usluga. Ovo ti kažem kao vlasnik P40 pro. Postoje "workaroundi" ali uz previše kompromisa. Za S23 ne znam kakva je kamera ali znam da za S23 postoji Gcam (Google kamera sa Pixela) tako da možeš to instalirati da bi dobio maksimum iz kamere. Na XDA forumu postoji tema o Gcam-u pa tamo možeš vidjeti postove korisnika koji su stavili slike uslikane stock aplikacijom od Samsunga i Gcam-om pa možeš sam napraviti usporedbu i možda će ti biti lakše napraviti izbor što kupiti.

P. S. Samsung garantira 5 godina podrške dok je kod Huaweija 2 godine. Uz to ima stariji čipset i nema 5G mrežu (zbog sankcija). Kako uzimaš na duge staze....

https://forum.xda-developers.com/t/working-gcam-for-s23-ultra.4550019/

 

Hvala momci.

Trebao mi je ovakav jedan glas zdravog razuma, da ne zabrijavam previše.

Nakon vaših poruka, otišao sam do poslovnice i pokupio s23 ultru. Mogu samo reći da cu biti i vise nego zadovoljan. 

 

Ps. ako netko ima preporuku za neki dobar case, slobodno neka napiše. Iako ću sad tek krenuti istraživati malo po ovoj temi.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ne možeš fulati sa Spigen, Ringke, Nillkin maskama, to je neka srednja klasa. Skuplje i bolje opcije su Pitaka - aramid vlakna, tanka maska, a opet daje dobru zaštitu. Ako ti mob učestalo pada, onda nešto poput UAG, Otterbox, Mous maski

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja na svojem imam Spigen tough armor koji je vjerojatno i overkill za većinu ljudi. Uvijek samo Spigen koristim (slim armor ili tough armor) i uređaji kao novi bez ikakvih problema u korištenju. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Ja na svojem imam Spigen tough armor koji je vjerojatno i overkill za većinu ljudi. Uvijek samo Spigen koristim (slim armor ili tough armor) i uređaji kao novi bez ikakvih problema u korištenju. 

 

 

Hvala za preporuku momci.

Imas li na njemu neku zastitu za staklo i koju preporucujes?

Citao sam sve pohvale o toj maski, jedini kao minus je da se folija za staklo relativno brzo pocinje micati ispod te maske. Sad mozda i ovisi kako je netko to i postavljao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2023 11:37 (naughty guy).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Koristim Spigen maske godinama i samo njih, i nikad mi se nije desilo da nakon postavljanja

zastitnog stakla ili folije, da je Spigen maska imala utjecaj na to.

 

Istina da je kod Spigen maskice taj rub koji nasjeda na rub oko displeya mobitela

ostriji i robusniji zbog zastite, ali nikad se zbog toga nije odljepilo ili sl. 

AMD Ryzen™ R7
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

 

Hvala ti uzeo sam ju i odlična je. 

 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
naughty guy kaže...
maks0806 kaže...

Ja na svojem imam Spigen tough armor koji je vjerojatno i overkill za većinu ljudi. Uvijek samo Spigen koristim (slim armor ili tough armor) i uređaji kao novi bez ikakvih problema u korištenju. 

 

 

Hvala za preporuku momci.

Imas li na njemu neku zastitu za staklo i koju preporucujes?

Citao sam sve pohvale o toj maski, jedini kao minus je da se folija za staklo relativno brzo pocinje micati ispod te maske. Sad mozda i ovisi kako je netko to i postavljao.

 U zg u pothodniku sam otišao po masku i neku ceramic foliju koju prodavačica namjesti. To je bio jedini uvjet jer ja uvijek zeznem. I dobijem garanciju mjesec dana u slučaju da se pojave mjehurići da mi zamjene. Zasad se nisu. Bila je 17 eura, kaljeno je bilo suludih 60 

 

5 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja kupujem uvijek Ringke Onyx. Bolja mi je od Spigen-a no to je osobni izbor.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav svima!

Za kolko da kupim samsung S23? Vidim razne cjene i nisam siguran za koliko bi trebao platiti za mob.

Hvala unaprjed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Za koliko ste dobili S23 Ultru? 

 

Može li šta niže od trenutnih 36 eura/mjesec za uređaj?

 

Trenutno je na netu ponuda terifa + mobitel oko 60€mjesec. Sjećam se da je prije par godina to znalo biti niže kada se nazove poseban broj ili tebe nazove prodajni predstavnik.  

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
DeeKay kaže...

Za koliko ste dobili S23 Ultru? 

 

Može li šta niže od trenutnih 36 eura/mjesec za uređaj?

 

Trenutno je na netu ponuda terifa + mobitel oko 60€mjesec. Sjećam se da je prije par godina to znalo biti niže kada se nazove poseban broj ili tebe nazove prodajni predstavnik.  

 Ovisi na kakvog naletiš.

Ja sam prije par godina dobio 2 Notea za cijenu jednog. Nakon toga na sljedećem produženju Ultru za presmiješnu cifru u odnosu na to koliko je koštala bez ikakvih popusta po dućanima (a i oglasima). Uskoro ću opet s jednom pretplatom bit u mogućnosti za novi mob, cimam ih već mjesec dana sigurno za par mobitela koji su mi u užem izboru, tipa s23u,+, xiaomi 13, itd., svi do jednog, bez obzira na kanal prodaje kojem sam se javio tvrde da nema više popusta mimo službenih cjenika i akcijskih ponuda u tom momentu.

Baš čekam kraj ugovora pa da vidim hoće li i onda bit ista takva priča.

3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ekipa, je li netko zna možda.

Instalirao sam si GBOARD na Samsung S23. Nemam uopće opciju da mogu povećat ili smanjit tipkovnicu...

 

Možda netko od vas koristi pa da provjeri? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Postoji opcija u postavkama.
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

E hvala na brzom odgovoru, ali ja toga opće nemam. Pod Preferences imam samo Layout/ One-handed mode. Probao sam deinstalirat app, pa ponovno instalirat, i ništa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 9:30 (Fulir1987).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Čudno! Mogu samo da potvrdim da i kod mene ima, u Preferences, u odeljku Layout, odmah ispod One-handed moda.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Očito imam bug. Prijavio sam na Google. Našao sam negdje na webu, da nekoliko puta treba rebootat mob. Makar sam i to probao :D 

Upravo ažurirao. Napravio clear cashe and data. Pobrisao. Ugasio mob, upalio, ponovno instalirao i dalje ništa. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 11:56 (Fulir1987).
5 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Sada pogledao i vise nema opcije za promjenu velicine. Cudno, prije cca mjesec dana sam bas tu opciju gledao.

 

Na S10 i A52S ima opciju za velicinu a na S23 nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 14:39 (john142).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Upisati u postavkama "Opće upravljanje"....Pod "opće upravljanje"-kliknuti ---"Postavke za samsung tipkovnicu"-kliknuti "veličina i prozirnost" (za Samsung tipkovnicu)

 

Kad ukljućiš GBoard klikneš na to gdje piše GBOARD "pisanje na više jezika"....klikneš #Preferencije" i onda imaš opciju "Visina tipkovnice" (za Gboard)

S23+

 

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 15:08 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 1
11 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja na zadnjoj beti gboarda nemam tu opciju pod Preferences, ali vidim da ima resize u meniju u tipkovnici.

3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...

Upisati u postavkama "Opće upravljanje"....Pod "opće upravljanje"-kliknuti ---"Postavke za samsung tipkovnicu"-kliknuti "veličina i prozirnost" (za Samsung tipkovnicu)

 

Kad ukljućiš GBoard klikneš na to gdje piše GBOARD "pisanje na više jezika"....klikneš #Preferencije" i onda imaš opciju "Visina tipkovnice" (za Gboard)

S23+

 

 

 

Nije pomglo, opet isto. 

kirenida kaže...

Ja na zadnjoj beti gboarda nemam tu opciju pod Preferences, ali vidim da ima resize u meniju u tipkovnici.

 

Evo ga, uspio. Svaka čast, hvala ti! 

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
kirenida kaže...

Ja na zadnjoj beti gboarda nemam tu opciju pod Preferences, ali vidim da ima resize u meniju u tipkovnici.

 Hvala!

Postaju kao i OneUI, nonstop premjestaju postavke.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice