Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

poruka: 27
|
čitano: 8.042
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
zvir12 kaže...

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

 teorijski, to je pljuga od posla. USB-om priključiš jedno na drugo, na telefonu odabereš "USB file transfer" (negdje u izbornicima) i ... eto. bar su upute (rtfm) jednostavne. nadam se kako je i postupak u praksi takav. probaj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
zvir12 kaže...

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

može i bežično: Androidov Nearby Share ili Samsungov Flow

5 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
zvir12 kaže...

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

 Google driva, mail, viber itd itd.....

14 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Cx file explorer. Odličan upravitelj datoteka. Najviše ga volim jer meni od svih najbolje odrađuje spajanje na računala u lokalnoj/kućnoj mreži. Preduvjet je naravno osnovno znanje o lokalnoj mreži ... "šeranje foldera" i dr.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Spoji S23 na komp i prebaci mp3 pisme u folder ringtones na mobu
Sat fan
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2023 0:07 (Roko B).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Viber desktop meni najlakši, drag and drop datoteku u viber desktop u My Notes i odem na mob u My notes i tamo je datoteka. Doslovno 2 klika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Zahvaljujem svima na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
zvir12 kaže...

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

 Otvori na pc-u i na mobu pairdrop.net u browseru dok su oba spojena na isti wifi.

15 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
CrniPero kaže...
zvir12 kaže...

Zanima me kako sa laptopa, audio u mp3 formatu ubaciti u samsung mobitel s23, te koristiti kao melodiju zvona.

 Otvori na pc-u i na mobu pairdrop.net u browseru dok su oba spojena na isti wifi.

 ovo je genijalno!

16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

@Roko B ovaj tvoj savjet nije uspio, iako ne znam iz kojeg razloga, međutim savjet forumaša @CrniPero je uspio, ali i dalje ne znam kako podesiti da audio zapis postavim kao melodiju zvona. Uljučim taj audio zapis kao melodiju zvona, ali se kod ponovne aktivacije mobitela, prebaci na melodije zvona koje inicijalno postoje u mobitelu. Napominjem da nisam ubacio SIM karticu, budući da nemam Nano SIM, već običnu SIM karticu koja se ne može više smanjivati jer ne postoji perforcija na toj SIM kartici.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
zvir12 kaže...

@Roko B ovaj tvoj savjet nije uspio, iako ne znam iz kojeg razloga, međutim savjet forumaša @CrniPero je uspio, ali i dalje ne znam kako podesiti da audio zapis postavim kao melodiju zvona. Uljučim taj audio zapis kao melodiju zvona, ali se kod ponovne aktivacije mobitela, prebaci na melodije zvona koje inicijalno postoje u mobitelu. Napominjem da nisam ubacio SIM karticu, budući da nemam Nano SIM, već običnu SIM karticu koja se ne može više smanjivati jer ne postoji perforcija na toj SIM kartici.

 Sta znaci ponovna aktivacija? 

7 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Ako ti se u popisu ne pokaze pjesma koju zelis u gornjem desnom kutu imas + i to stisni i dobit ces pjesame koje si ubacio u mob.
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Ne mogu preko USB kabela prenijeti na mobitel datoteku, pretpostavljam zbog toga što s23 nema memorijsku karticu. Međutim nisam uspio prenijeti datoteku ni preko bluetootha. Moram priznati da sam tek jučer dobio samsung galaxy s23. Ovo je prvi smartphone u mom životu, do sada sam koristio obične mobitele, pa se tek upoznajem sa pametnim mobitelima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Uspio sam upariti laptop i smartphone preko bluetootha, ali i dalje ne mogu prebacivati datoteke na taj način. Jedini način na koji sam uspio je preko WI-FI-a, i to načinom kako je objasnio @CrniPero.

Vjerojatno je moguće slati datoteke WI-FI-om i drugim načinima, ali je ovaj daleko najjednostavniji. Još jednom hvala forumašu @CrniPero.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Pa ne može biti jednostavnije nego spojiti s kabelom. Samo onda kad se spojiš kabelom, na mobu moraš označiti da je za prijenos podataka a ne za punjenje ili što već iskoči ni ne sjećam se ..
Probaj..ako ti baš ne bude išlo mogu nabaciti screenshotove kad stignem...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2023 17:01 (Samarzija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Evo slike...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Ništa mi ne pomaže. Android OS je na hrvatskom i kad spojim USB kabel na laptop mobitel se počne automatski puniti. U postavkama ne mogu pronaći USB postavke, a kad priključim USB kabel ništa ne iskoči.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Povuci sa vrha ekrana prstima prema dolje...i dobit ćeš ko na slici 2 što sam ti uplaodao ...klik na to i dobiješ ovo ko na slici 1.

Drugačije ne znam kako da objasnim.

Ako ne ide, zovi prvog klinca iz susjedstva, riješi ti to za 10 sec.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

U mojoj zgradi nema klinaca, samo penzioneri, tako da nemam koga pitati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Kod mene je to malo drugačije nego na tvojim slikama, ali budući da sam prebacio datoteku i namjestio je kao melodiju zvona, to mi sada nije toliko bitno. Ali bitna mi je druga stvar, kako da surfam putem Wi-Fi mreže umjesto 5G kada sam u dometu wifi mreža, jer sam potrošio sve što sam imao na prepaid računu, iako sam pored vlastitog rutera i omogućena je wifi mreža. Izgleda da se mobitel prebacio na surfanje preko 5g mreže umjeso wifi-a.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Ne znam kako ti mobilni podaci mogu imati prednost pred Wi-Fi?
Vidiš na slici, ja imam ukljčene i mobilne podatle i Wi-Fi i automatski sam spojen na Wi-Fi.

Isključi onda mobilne podatke ako nije tako kod tebe, pa ćeš ostati na Wi-Fi samo .
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Nije ti laptop povuka driver za S23. Probaj u drugi usb jer to kod androida radi. Kad otvoris folder jesi li gleda na lijevoj stran imas li S23
Sat fan
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 0:41 (Roko B).
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

@Samarzija uspio sam snimiti zaslon.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel

Evo još jedna slika zaslona.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
Roko B kaže...
Nije ti laptop povuka driver za S23. Probaj u drugi usb jer to kod androida radi. Kad otvoris folder jesi li gleda na lijevoj stran imas li S23

 Napokon vidim unutarnju memoriju s23, iako nisam ništa radio u međuvremenu. Ne znam što se je dogodilo. Nedokučivi su putevi digitalni.

11 godina
offline
Re: Kako datoteku sa laptopa učitati u mobitel
E pa dobro, sad po ovoj drugoj slici si spojen samo na Wi-Fi.

Dakle sad ti je sve ok tako?

Uglavnom, trebalo bi biti i kad su spojen i sa mob podacima i Wi-Fi da Wi-Fi uvijek preuzima.

No, za to provjeriti točno zašto ne funkcionira, niti eventualno nakon restarta moba, teško je ovako napamet...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice