Pojacivac wireless signala izdvojena tema

poruka: 144
|
čitano: 224.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala

ovo stvarno radi! hvala puno uštedio sam milion živaca...... mene i susjeda dijeli 5 zidova i s ovom antenom mi veza nijednom nije pukla( prije svakih 5 min)... svaka čast

14 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

provjereno.radi.

trebalo mi je da je signal malo jaci a radilo se o dva metra jer signala nije bilo u tom prostoru.super,zahvaljujem se.
a za ovih 500m sta sam procitao jos ne vjerujem.heheh 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Evo jedne homemade antene, omnica od priblizno 16dBi-a.

 

Ovo je pravih 16 dBi-a.

Broj dBi-a je odredjen brojem elemenata (dipola) = sama duljina antene i kvalitetom kabela (ako ga ima), ugrubo - to su 2 najbitnije stavke.

 

Jucer sam isprobao antenu i ostao zapanjen prodorom signala... Ta antena vapi za karticom s vecom izlaznom snagom od cca 400mw.

 

 

Nisam otvarao novu temu, ovo je podosta prikladna za prikazat takvo sto :)

:-O :-O
Usporedba s mobitelom Usporedba s mobitelom
One more... One more...
Kabelcina Kabelcina
Usporedba Kabla i njegove šroteks verzije Usporedba Kabla i njegove šroteks verzije
http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
10 0 hvala 4
16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Kupiš ovaj usb sa realtek chipsetom 8187 koji ima jačinu 1000mw Link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

a da zapitam, jer me interesira, omnica velike snage = više smetnji?

I’m the juggernaut b*tch.
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
munjovoz kaže...

a da zapitam, jer me interesira, omnica velike snage = više smetnji?

ne

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ja imam dva kompa koja koriste isti router. Jedan je blizu i nema prepreke, a drugi je malo dalje i smeta mu zid. Ako ja usmjerim tu "stvar" prema kompu koji ima slabiji signal, oće onaj komp s jačim signalom izgubit puno na signalu?

Xin Zhao (Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Mogu li ja to stavit na gigaset sx763 ? Frend ima antenu malo bolju al ipak moram ja nesto smislit jer je slabi signal a udaljei smo 200metara i jos su tu drveca i jedan zid :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
BloOm3R! kaže...

Mogu li ja to stavit na gigaset sx763 ? Frend ima antenu malo bolju al ipak moram ja nesto smislit jer je slabi signal a udaljei smo 200metara i jos su tu drveca i jedan zid :D 

Mozes stavit, samo najvjerojatnije si time neces nista pomoci, ali vrijedi probati...

 

@stavim link kasnije - dok ga pronajdem :D

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 11:18 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

@Batista mozes reci sto si sve koristio za svoju homemade antenu. meni bi dobro došja neka jača trenutno pa da pokusam nabavit sve sto mi treba i napraviti je.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Zna li ko kakvu zicu ima taj gigaset sx763 ? ima obicnu da ja to mogu odrezat i stavit dugu jer ju trebam stavit van jel neki poseban ili sta ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pojacivac wireless signala

sx763 ima vanjsku antenu koju ne možeš skinuti. Jedino ako ćeš rastavljati ruter pa lemiti...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

ima trik kako uzet dole antenicu :D samo me zanima kakav kabel ima od te antene neki poseban ili obicna zicica ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Patrick_cro kaže...

Kupiš ovaj usb sa realtek chipsetom 8187 koji ima jačinu 1000mw Link

Ja imam takvu antenu već godinu dana i zadovoljan sam s njom. Ali moja "tvornički" je smanjena na 500mw radi naših standarda i zakona (tako mi je rekao prodavač). I sam prodavač mi je rekao da se ona da vratiti ponovo na 1000mw uz mjenjanje firmwarea (ili nekaj sl.). Tražio sam po netu o tome, ali baš ništa nisam uspio pronaći, pa ako može netko dati neki koristan link o toj anteni?

{#}

16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Kad bi bila po nasem zakonu onda bi radila na 100mW, a ne 500...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Mislim da trebas linkoe mjenjat

Prva druga peta ;) ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
aneLL kaže...

Mislim da trebas linkoe mjenjat

Update-ano.

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Osa kaže...
Patrick_cro kaže...

Kupiš ovaj usb sa realtek chipsetom 8187 koji ima jačinu 1000mw Link

Ja imam takvu antenu već godinu dana i zadovoljan sam s njom. Ali moja "tvornički" je smanjena na 500mw radi naših standarda i zakona (tako mi je rekao prodavač). I sam prodavač mi je rekao da se ona da vratiti ponovo na 1000mw uz mjenjanje firmwarea (ili nekaj sl.). Tražio sam po netu o tome, ali baš ništa nisam uspio pronaći, pa ako može netko dati neki koristan link o toj anteni?

{#}

bump...itko?

16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Neznam otkuda mu to da se moze vratiti na 1000mw? nije to do firmwera nego do hardware, ugraden je slabiji hardware i to je to, ne moze se tu ništa promijeniti. Inače imaš na ebayu za kupiti sa realtekovim 8187 chipsetom jako jeftino samo ces se nacekati dok dode. Imam doma jednu od 1000mw i jednu od 2000mw i koliko vidim nema neke razlike,jedino da idem staviti antenu jacu od 10db možda bi onda vidio razliku, mislim da bi ti samo trebao nabaviti jacu antenu, neku od 10db pa bi onda mozda vidio razliku

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Patrick_cro kaže...

Neznam otkuda mu to da se moze vratiti na 1000mw? nije to do firmwera nego do hardware, ugraden je slabiji hardware i to je to, ne moze se tu ništa promijeniti. Inače imaš na ebayu za kupiti sa realtekovim 8187 chipsetom jako jeftino samo ces se nacekati dok dode. Imam doma jednu od 1000mw i jednu od 2000mw i koliko vidim nema neke razlike,jedino da idem staviti antenu jacu od 10db možda bi onda vidio razliku, mislim da bi ti samo trebao nabaviti jacu antenu, neku od 10db pa bi onda mozda vidio razliku

On mi je rekao da je to "softwerski limitirano". Baš imam volju pa ću si napravit biquad antenu da vidim da li će biti koje razlike :)

13 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Evo baš sam završio sa izradom reflektora i mogu reći da sam jako zadovoljan.Signal mi se povećao i puno mi je brži net sada.Hvala puno!!

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala
kad odem s mobitelom u dvorište slab mi je signal a kad odem jos nekih 10 m dalje nema ga jos su i prepreke izmedu... kad bi ovo napravio usmjerio bi si signal prema dvoristu ali laptop koji je suprotno od dvorišta bi imao problema... eh da mi bar ruter ima 2 omni antene
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Pohvala teme i autora. Oće bit jaće ako stavin na tanjur od satelita.

Ima se,meže se, i oče se! -Seke, Ruža vjetrova


Tražim starije BUG-ove...na PP...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala
tak stalno moja mama prica hahaha
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

Evo jedne homemade antene, omnica od priblizno 16dBi-a.

 

Ovo je pravih 16 dBi-a.

Broj dBi-a je odredjen brojem elemenata (dipola) = sama duljina antene i kvalitetom kabela (ako ga ima), ugrubo - to su 2 najbitnije stavke.

 

Jucer sam isprobao antenu i ostao zapanjen prodorom signala... Ta antena vapi za karticom s vecom izlaznom snagom od cca 400mw.

 

 

Nisam otvarao novu temu, ovo je podosta prikladna za prikazat takvo sto :)

 e da li bi mogao staviti tutorijal za izradu te antene

--kurjak--
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala

jel se moze kak u pdf-u izmjenit da umjesto windsurfer pise jebivjetar?

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Evo pošto je nedjelja a meni dosadno a opet nebi ništa radio, odlucio sam napraviti malu probu prije nego uništim ljepu okruglu tacnu koja će glumiti "tanjur".. xD

Uzeo sam 3 plasticna tanjura, prije toga testirao konekciju, signal je bio jak prosječno 7%.. (Znam da nije neka izvedba ovo je samo test, i napravljeno je u doslovno 10min).. ali uglavnom funkcionira, sad bi prvo napravio to za usb wifi a onda i antenu jer iam jednu antenicu bas od tcom-a.

 

Da ne duljim evo slike.(nisam imao fotoaparat pri ruci mobitel 2mpx je posluzio xD):D

Ko što vidite signal se povecao za 20%, još sam ja sa njom manevrirao po sobi i prepoznalo mi vezu 4 kuce od mene, signal je 7% pa mi je cilj sad povecat ga dok napravim nekaj vece. {#}

 

 

rađeno je bez nekih mjerenja kuteva i preciznog postavljanja usb-a stavio sam ono od ruke...

Look at all those fucks i give :O
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 16:18 (kameni_zg).
 
8 0 hvala 4
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Inspiriran ovom temom odlučio sam srediti signal i bogme je uspjelo. Kako god sam okrenuo antenicu signal nije prelazio 60%, najgore od svega je što je stalno naglo znao pasti, čak je znala puknuti veza. Onda sam naletio na ovu temu i problem riješen, 3 dana otkad sam složio ovo signal ne pada ispod 85% {#} Komad kartona i folije i problem riješen. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ne može jednostavnije. I meni je pomoglo. Svaka čast onome koji se prvi dosjetio.

zvec
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Jel mi može neko objasnit čemu ovo služi Huawei WS320 Wi-Fi signal pojačalo, i kako funkcionira?

Jer imam internet od T-com, i spajam se preko wifia redovito, ali kad odem malo dalje, u drugi dio kuće, ne hvata mi uopće signal.

I sad me zanima, oće li ovo pojačalo rješit taj problem. Znači meni treba da mi ruter dalje baca signal, a ne da mi ga laptop hvata bolje, jer ima više uređaja koji se spajaju na taj isti ruter.

 

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice