Pametno električno brojilo - IoT mjerenje

poruka: 5
|
čitano: 7.543
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pametno električno brojilo - IoT mjerenje

Pozdrav,

 

nedavno mi je HEP instalirao novo pametno brojilo za električnu energiju (Model: Iskra AM550) za koji vidim da ima P1 port na koji je moguće spojiti uređaje koji očitavaju potrošnju električne energije u realnom vremenu te nude mogućnost analize potrošnje kroz npr. 24 sata, mjesec dana, godinu dana itd.

 

Neki od primjera navedenih uređaja: 

https://www.homewizard.com/p1-meter/

https://www.plugwise.com/product/smile-p1-v3/?lang=en

 

Ono što mene zanima da li netko ima sličan uređaj (ili npr. koristi arduino za očitavanje potrošnje) te da li je uspio očitati potrošnju s obzirom da sam na internetu pronašao informaciju kako određeni opskrbljivači električnom energijom kriptiraju P1 port čime se onemogućuje očitavanje potrošnje uz pomoć IoT uređaja bez enkripcijskih ključeva za koje sumnjam da bi opskrbljivači samo tako nekome dali. Također me zanima da li opskrbljivači poput HEP-a uopće dozvoljavaju instalaciju uređaja koji mjere potrošnju električne energije?

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 19:07 (asablic).
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pametno električno brojilo - IoT mjerenje
Možeš brojati impulse.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 20:41 (silvio3105).
4 godine
neaktivan
offline
Pametno električno brojilo - IoT mjerenje
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pametno električno brojilo - IoT mjerenje

Mislim da mi u razvodnoj kutiji nema baš puno mjesta, ali mi se sviđa uređaj .

Eventualno mi možda stane pametni osigurač.

 

Planirao sam nabaviti uređaj koji se može spojiti na pametno brojilo radi jednostavnosti, odnosno uređaj se samo spoji na P1 port i to je to.

 

14 godina
offline
Re: Pametno električno brojilo - IoT mjerenje
Pozdrav. Da li netko koristi P1 port na brojilu? Kupio sam Slimmelezer uređaj, u HEP su konfigurirali port, ali ne mogu doći do podataka. Ima netko iskustva s ovime?
just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice